» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
18 / 38
»»

krho ::

Tudi 32G verzija na expansys ni draga -> 340€
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

PrimozR ::

ZaphodBB je izjavil:

How 'bout 6P?

Več kot en teden sem se vsakič, ko sem ga prijel v roke pridušal "pizda je velik". Sedaj sem se navadil in je najboljši telefon kar sem jih imel.

Enako velja zame in za 5X (prehod z Nexus 4), a navajanju navkljub ne gre spregledati dejstva, da telefon ni ravno za v žep. Na srečo sem se že pred zamenjavo navadil, da na šihtu ne nosim več denarnice povsod s seboj (prej sem imel v denarnici kartico), telefon pa velikokrat pustim kar na mizi, ga prenašam v roki in podobno. Tako da tega mproblema z žepom ne opazim tako močno. Zunaj ga imam pa pogosto kar v žepu jakne, če grem recimo do avta.

Dosan ::

Beta za Android N je že na voljo za vse novejše Nexus naprave :)

https://www.google.com/android/beta?u=0

gnomee ::

Trenutno gledam na eBayu 16GB verzijo za 313EUR s poštnino.

Zanima me samo nekaj.. V kolikor kupim tega zgoraj mi bo normalno deloval? Ali ga je potrebno najprej odkleniti, da mi bo delal na mobitelovem omrežju? Verjetno že tisočkrat odgovorjeno vprašanje, ampak raje vprašam, ker se ne spoznam na te zadeve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

ZaphodBB ::

@gnomee - "Ohne Vertrag" - Brez pogodbe/brez vezave.

Vseeno se stegni za 32GB verzijo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gnomee ::

V bistvu komaj zdaj vidim da je razlika v ceni za 32GB tako majhna, da bom res vzel 32GB verzijo :) Hvala za odgovor!

seminal ::

Kolikor vem nobeden nexus ni zaklenjen. Vzai 32 ker 16 sploh nevem kako so si upali ven dat :)
včeraj prejel marčevski update ki bi naj popravil lagiranje. Trenutno res dela bolje :) Pa še rama ima manj uporabljenega. 1,3gb prj pa do 1,8 tudi šlo.

seminal ::

http://www.stockisti.com/it/lg-nexus-5x...
Dobra cena :) če bo kdo nabavo :)

Kebo ::

Dost dobr, 16 gb je 250 € in brezplačna poštnina po celem EU, dobri so ti Italjani.

dominuspro ::

seminal je izjavil:

http://www.stockisti.com/it/lg-nexus-5x...
Dobra cena :) če bo kdo nabavo :)


Piše non disponibile...

Vseeno hvala za link.

seminal ::

MOžno da so razprodali.
NOvi update mhc19j prinaša sušer novice za 5x :) odpravli lagiranje :P
General slow/sluggish performance
DND next alarm disappearing issue
Bluetooth/WiFi improvements
Carrier-specific bug fixes

Mam že 3 dni in je zelo opazna razlika.
LP

PrimozR ::

Sem slišal, da se pozna ja. Sem ga dobil par ur nazaj, da vidimo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

vinetou123 ::

Pozdrav.
Sem nov na tem forumu in me zanima če je kdo že naročeval preko te spletne strani: http://www.stockisti.com/it/lg-nexus-5x...

Je to zanesljiva stran za nakup?

robida ::

vinetou123 je izjavil:

Pozdrav.
Sem nov na tem forumu in me zanima če je kdo že naročeval preko te spletne strani: http://www.stockisti.com/it/lg-nexus-5x...

Je to zanesljiva stran za nakup?

Na njihovi spletni starni je zapisano:
"Termini e Condizioni del Contratto di Vendita
Ambito territoriale
Stockisti accetta ordini solo con consegna in territorio italiano."

Na kratko, dostava je možna samo v Italiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: robida ()

vinetou123 ::

Sem videl tisto ja. Vendar za ta kokreten artikl (nexus 5x) piše da je distribucija po celotni evropi.
Glede nato da lahko plačaš z paypalo si potem zavarovan če artikla ne dobiš...ali je kako drugače s tem.

Lp

Modri dirkač ::

Ga pa naročiš v eno izmed Bartolinijevih skladišč in greš na izlet čez mejo ...
Everybody lies!

Kebo ::

Evo, bel 16 gb je spet na zalogi v Italiji za 260 € LINK

IL_DIAVOLO ::

Kebo je izjavil:

Evo, bel 16 gb je spet na zalogi v Italiji za 260 € LINK


16 giga je res minimum in ga res ne bi priporočal....32 giga je neko pravo razmerje.

martincek1 ::

Odvisno od uporabe. Recimo zame je 16 GB čez glavo. Imam 60 aplikacij, ki zasedejo 5 GB, 2 GB glasbe, 1 GB slik. Glasbo imam sicer posyncano na Souncloud, Spotify, Youtube, filme gledam na Netflixu, slike se mi uploadajo na Dropbox... Je pa res odvisno, recimo v kolikor imaš kolekcijo glasbe od 2006, vse najljubše filme na telefonu, potem je 16GB definitivno premalo. Pa glavni faktor - količina podatkov, da lahko stvari potegneš iz clouda, ko potrebuješ.

Sem napisal samo zato, da se kdo ne ustraši in kupi 32GB verzijo, ki je ne bo potreboval.

corrupted15 ::

Mogoče kdo ve ali obstaja kakšna zadeva kot je mailboxde.com ampak za italijo?

erkgheoruugh ::

No, ena stvar, ki zavzame ogromno prostora in je nihče ne omenja, je navigacija. Že če imaš samo okoliške države, je takoj lahko par giga.

PrimozR ::

martincek1 je izjavil:

Odvisno od uporabe. Recimo zame je 16 GB čez glavo. Imam 60 aplikacij, ki zasedejo 5 GB, 2 GB glasbe, 1 GB slik. Glasbo imam sicer posyncano na Souncloud, Spotify, Youtube, filme gledam na Netflixu, slike se mi uploadajo na Dropbox... Je pa res odvisno, recimo v kolikor imaš kolekcijo glasbe od 2006, vse najljubše filme na telefonu, potem je 16GB definitivno premalo. Pa glavni faktor - količina podatkov, da lahko stvari potegneš iz clouda, ko potrebuješ.

Sem napisal samo zato, da se kdo ne ustraši in kupi 32GB verzijo, ki je ne bo potreboval.

Kar si naštel je 8 GB. Ljudje pravijo, da je na 16 GB verziji, ko jo vzameš iz škatle, prostih še nekih 7 GB prostora (v praksi je verjetno kak GB več, glede na mojo 32ko - na teh 16 GB se namesti tudi sistem in vse ostalo).

Moja poraba:

martincek1 ::

PrimozR je izjavil:

Kar si naštel je 8 GB. Ljudje pravijo, da je na 16 GB verziji, ko jo vzameš iz škatle, prostih še nekih 7 GB prostora.


Prostih je 10.6 GB.

erkgheoruugh je izjavil:

No, ena stvar, ki zavzame ogromno prostora in je nihče ne omenja, je navigacija. Že če imaš samo okoliške države, je takoj lahko par giga.


No glede tega se pa strinjam. V kolikor nujno potrebuješ imeti karte več držav konstantno na telefonu, potem je 16 GB definitivno premalo. Če greš recimo na dopust v Istro ali Dalmacijo in potrebuješ mape, so pa Google Maps čez glavo, celotna istra 66 MB recimo. Tako da ja, odvisno od uporabe...

seminal ::

enaa ima 5x črnega 16gb za 299€ :) Kao akcija do 29.3
http://www.enaa.com/oddelki/telefonija/...

krho ::

midfactory-de, pa 32G verzijo za 307€ + nekih 15€ poštnine.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gnomee ::

Evo pa sem ga tudi jaz danes dobil. Zaenkrat sem zadovoljen :) Všeč mi je da ni pretežek in tudi ne prelahek, kot slišiš na nekaterih posnetkih na youtubu. Sem pa imel na začetku mislim da 3-4 posodobitve, tako da res hitro popravljajo buge :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gnomee ()

PrimozR ::

Hja, dobil si telefon z verjetno prvim operacijskim sistemom, čez katerega ti je očitno nametalo, po zaporedju, vse mesečne posodobitve (december, januar, februar, marec). V bistvu bi nekatere buge lahko popravili že prej, šele z marčevskim updejtom je tole res telefon, vreden hvale (ker je hiter, prej je zelo rad sem pa tja štekal).

seminal ::

Če rabi kdo mam nekaj stekel viška, pa dva ovitka :) dam poceni. V zs.
LP

Slayer69 ::

Tudi jaz sem se odločil, da bom kupil Nexus 5x. Sedaj pa me zanima kje ga je najbolje/najceneje kupiti?

- videl sem da je na enaa za 299€, vendar je samo 16GB različica

- computeruniverse: https://www.computeruniverse.net/en/pro...
=320€ s poštnino

- ebay: http://www.ebay.de/itm/LG-Google-Nexus-...
=305€ s poštnino

Kaj menite? Ve kdo še za kakšno boljšo ponudbo? Kako je z garancijo oz. ali je potrebno še kaj drugega paziti, če se naroča iz tujine (ali ga lahko daš popravit na lokalni servis, ali je potreba pošiljati nazaj v primeru kake okvare)? Skratka kakršnekoli info dobrodošle.

Jaz se nagibam da bi ga vzel preko ebay.de, ker je najceneje pa še varno se mi zdi (če prav razumem ebay garantira, da bo izdelek prišel oz oni vrnejo denar, če bi bilo karkoli narobe).

gnomee ::

Kupil na ebay.de od PriceGuard, plačal v sredo popoldne preko spletne banke, včeraj zjutraj me je že čakal :)

Bi pa mene tudi zanimalo, kako je glede garancije. Sicer piše na računu, da je potrebno poslat direkt na LG servis v Nemčijo (Bischofsheim) ampak če je možno bi raje poslal na kak pooblaščeni servis LG naprav v Sloveniji.

Mavrik ::

Za 5X ne vem, sam Nexus 4 in 5 slovenski LG servis ni hotel sprejeti če ni bil kupljen v Sloveniji.
The truth is rarely pure and never simple.

njyngs ::

Sodelavcu so Nexus 5 poslali nazaj, ker ga je kupil v SLO pri random s.p.-ju, češ nimajo pogodbe s tem s.p.-jem. Moj, kupljen pri Telekomu, je šel normalno na servis.

PrimozR ::

Sodelavec je kupil 5X na Mobileshop.eu, prej vprašal v Vama trade, če servis velja (kao evropska garancija), pa je bil odgovor negativen.

A ima morda kdo tak WTF problem s slušalkami kot jaz? In-line knofek (identične slušalke, kot tiste za Nexus 4, le da so LG branded) zunaj na kolesu (v mrazu) v 90 % ne deluje, double tap za skip komada praktično ne deluje, še single tap za play/pause komaj deluje. Long press za google now deluje vedno (jasno, najbolj neuporabna funkcija :P ). Catch? Doma, v sobi, na toplem, je vse OK.

noob96 ::

Meni pa ni jasno kako folk na tujih forumih dobiva po 4-5 ur screen on time, meni pa krepne po cca 2-2,5 ure. Pač podatke imam prižgane, lokacijo na battery save...nevem no, če vse izklopim pa postane neuporabna opeka

Mavrik ::

Jah, sam to da je display prižgan ne pomeni nič :) Veliki porabniki so tudi CPU, GPU ter radii :)
The truth is rarely pure and never simple.

IL_DIAVOLO ::

Ocitno zadeva le ni tako zanesljiva :))

seminal ::

En je na drugem formu vprašal in dobil tak odgovor
Vama Trade je pooblaščeni serviser za aparate lastnega uvoza. Če je bil aparat kupljen v Avstriji jih lahko kontaktirate in če vam v pisni obliki odgovorijo, da smemo aparat popravljati pri nas to z veseljem storimo. Sicer pa ima aparat garancijo v tisti državi, v kateri je bil kupljen.

Kebo ::

Sepravi evropska garancijja my ass.

PrimozR ::

Ja, valda, če oni dovolijo :D

Jasno je, od nakupa v Evropi Vama Trade nima nič, le stroške oz. delo. Zato takšna politika.

Bellzmet ::

Zgrešena politika.

njyngs ::

Amazon.de mi zraven 5X ponuja tole:

http://www.amazon.de/Jahre-GER%C3%84TE-...

Imam ob nakupu 5X na amazonu že kako garancijo, ali je potrebno dokupiti nekaj takega? Kako je s koriščenjem tega - kam poslati, če je potrebno??

gogocak ::

a je kdo izpeljal nakup preko stockisti? Lahko malo razloži, poštnina, čas prihoda mpbitela....

MrStein ::

Je kaki razlog proti nakupu 5X?
Glavno mi je, da je odziven (hitri, tekoči meniji in GUI interakcija) in tak ostane tudi po pol/enem letu uporabe.
Poganja večino aplikacij brez nekih izjem.
Senzorji kvalitetni.
Foto/video na nivoju (ne vrhunsko, ampak v svojem cenovnem rangu).

Kaj večino moti? Slabosti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matevz96 ::

Edina napaka ki jo sam najdem je velikost.

Egidij88 ::

Škoda da ni water resistant.

Ted ::

Samo 2giga Rrma, kot Nexus 4 in 5. Dvomim da je future proof.
Mah...

MrStein ::

Nexus 5X prvi vtisi:

- joj, za kumulativni update še niso slišali? Že tretjič restartam, pa verjetno še bo več. Deluje kot Windows... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

- hmm, kar močan Moire na fotkah.
Pa še premika se (moire vzorec) med skrolanjem po fotki (pri ogledu).

Ve kdo kako se lahko spremeni priimek?
(lasten, sistemski user, ali kak se že imenuje)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Ne vem, če je to splošna Android 6 zadeva ali specifično za Nexus 5X:

1.) V Google Play app-u mi pod My Apps / INSTALLED ne kaže nič. Če grem desno na ALL, pa pokaže nekaj aplikacij, vsak z napisom INSTALLED (7 jih je, glej spodaj).
A niso pod ALL app-i, ki sem jih imel kdaj nameščene (ali so nameščene na kako drugo mojo napravo), v INSTALLED pa tiste, ki so na napravi?

2.) Kje je opcija "update all"? Sploh, ker je nekaj zajamral, da moram update-ati en app, ker sicer Keep ne dela, ampak se je obvestilo vmes izgubilo. Mislim, da je omenjal Google Play Services, amapk če to iščem, mi vrne 100 app-ov (od tega nekaj z napisom UPDATE)

V glavnem, zgleda vse zmešano (v primerjavi z v4.3).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

martincek1 ::

1) Ja, tako je. Pri meni kaže tako kot je treba na Nexus 5.
2) Ravnokar kliknil "update all" za aplikaciji Facebook in Google Keep, ki se zdaj posodabljata. Je zelo opazen gumb.

Zgodovina sprememb…

««
18 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3482693670 (2459) JH84
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674542745 (164776) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7420018 (13293) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746542 (38066) amacar

Več podobnih tem