» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
17 / 38
»»

Dosan ::

PrimozR ::

Ufa, 25 €. Z eBaya sem kupil dva (enega sem namestil mše sestri), a obema ni pretirano všeč, ker nima oleophobic nanosa, torej se res grdo zamaže. Steklo z nanosom je na eBayu ~10 €.

mprox ::

Kakšne imate pa kaj izkušnje s signalom na 5X? Jaz si trenutno lastim Nexus 5 pa je po recimo pol leta signal postal nevzdržen. OK, v mestu še gre...doma pa konstantno izgubljanje, včasih celo kaže, da signal je, ampak ga v bistvu ni. Pa kolikor sem bral ima ta problem veliko uporabnikov.

lp

Sami ::

Mogoče je operater razlog, si probal simko drugega operaterja?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Cancer ::

Tudi meni signal dostikrat heca, še posebej če imam prižgane mobilne podatke. Vellikokrat mi celo napiše da je omrežje nedostopno. Vsak dan se mi to parkrat zgodi. Sem pa na Telekomovem omrežju.

Sami ::

Cancer je izjavil:

Tudi meni signal dostikrat heca, še posebej če imam prižgane mobilne podatke. Vellikokrat mi celo napiše da je omrežje nedostopno. Vsak dan se mi to parkrat zgodi. Sem pa na Telekomovem omrežju.


Čisto normalno, če si na 4g-ju, 4G je samo za dato, ko želiš poklicati/poslati SMS se preklopi na 2G oz. 3G omrežje, telefon lahko za kakšno sekundo med preklopom izgubi signal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Mene je na 5X kar presenetilo, kje vse je 4G signal. V sobi mi recimo prej Nexus 4 ni lovil 3G (samo Edge, če sem vstal in stopil do okna sem očitno prišel ravno dovolj visoko in mimo zidu, da je potegnilo signal od kake avtocestne postaje), 5X mi pa lepo vleče na LTE v isti situaciji. Pravkar sproban prenos 20/4 Mbps.

Na šihtu, kjer v bajtah (razvoj, proizvodnja, itd.) nimam signala oz. je le-ta zelo zelo ubog Edge, je pa situacija podobna, občasno sicer ujamem LTE, a ta dosega 5/0,x Mbps, sklepam, da telefon relativno dobro sliši postajo, ona pa telefona ne. Drugje je pa nekje vmes med tema dvema situacijama, isto kot prej z Nexus 4 oz. bolje, če ujamem LTE na kaki lokaciji, kjer so 3G očitno preskočili. Sem pa na Telekomu (na šihtu je na bajti oddajnik SiMobila, kar pomeni, da njihovi uporabniki nimajo težav s signalom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Cancer ::

Ce je znakec H je potem 4g? Ker ko mi preklopi na 3g mi internet sploh ne dela, oziroma strani sploh ne nalozi. Aja pa signal mi ven mece na istih mestih. Ko pa hodim po Ljubljani ali pa se vozim proti Celju, se veckrat na poti zgodi da vrze ven signal. To potem traja kaksne 30 sekund, potem spet se vse normalno nazaj zalaufa. Ima se kdo taksen problem? Evo vrglo internet sredi pisanja tega sestavka:/

Sami ::

Ce je znakec H je potem 4g? Evo vrglo internet sredi pisanja tega sestavka:/


H simbol je tretja generacija omrežij 3G, če bi imel 4G bi pisalo 4G ali LTE (odvisno od aparata).

To ni problem, ampak je tvoj aparat preklopil omrežje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

PrimozR ::

Ne, H je HSDPA, kar je 3,5G.

Oznake so:
2G oz. G (nisem povsem prepričan) - GPRS. Omrežja 2. generacije. G sem videl le ZELO redko, posledično se ne spomnim točno, za katero oznako gre. Večinoma so namreč vse bazne postaje nadgrajene vsaj na Edge.
E - Edge oz. 2.5G. Enak 2G oz. GPRS, le da ima višje hitrosti. Frekvence so enake.

3G - omrežje 3. generacije oz. UMTS.
H - HSDPA (download, upload link se označuje tudi kot HSUPA) oz. 3.5G. Zgodba je enaka, kot pri omrežjih 2. generacije, iste frekvence, višje hitrosti (3G mislim da max 384 kbps DL, HSDPA pa nekje do 20 Mbit).

4G, morda ponekod še LTE - omrežje 4. generacije, LTE pač. Hitrosti bojda do 100 Mbps, nove frekvence v primerjavi z omrežji 2. in 3. generacije.

Sami ::

Ne, H je HSDPA, kar je 3,5G.


To je nadgradnja 3G omrežja...vseeno 3. generacija omrežij.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

PrimozR ::

Infrastrukturno, končni efekt pa ni enak, so hitrosti precej višje. No saj sem napisal.

GupeM ::

Se splača do konca tedna na simobilu vzet 5X za 10,80EUR na mesec ob vezavi za 2 leti? Operaterja nimam namena menjati. Paket ki bi ga vzel pa je orto elastik.

Edit: Naj se povem, da imam trenutno Nexus 5, ki mi sicer dela odlično, razen baterije, ki je bolj tako, tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Kebo ::

Pomoje ja, v tujini so brez vezave tam od 340€ naprej, seveda, če ti vezava ni problem.

seminal ::

Vzami, super cena za moje pojme :) tudi sam še iz 5 na 5x :) in se splača. Še enkrat vpašam a ni tukaj gor bil en slovenec ki živi v UK? Bi naredili kakšen skupinksi nakup iz google stora? Je kdo za?
LP

GupeM ::

Verjetno bom res kar vzel ja. Na srečo moram za N5 odplačati samo še en obrok, tako da ne bo potrebno naenkrat zavaliti preveč denarja :D

pirlo ::

Škoda edino, da ima 5X tako slab procesor. Drugače pa je dobra posodobitev 5.

PARTyZAN ::

CPU ni problem, RAM je.

lovro535v2 ::

Kaj pa snapdragonu 808 manjka bolj je problem 2gb rama medtem ko imajo drugi telefoni že po 3 ali 4gb rama.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Mavrik ::

2GB trenutno sploh ni kritičen problem na 5X, men se na profilerju to nikjer ne vidi. Poraba RAMa aplikacij raste z resolucijo in 3/4GB RAM telefoni imajo ustrezno več pikslov.
The truth is rarely pure and never simple.

PARTyZAN ::

Jaz sem sicer na YouTubu zasledil par reviewov narejenih po nekajmesecni redni uporabi, pa so vsi omenili, da se ne bi branili vec pomnilnika.

Evo, prvi hit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

pirlo ::

Sem mislil, da je cpu malo preveč v varčevalnem načinu, ker baterija pa dobro drži.
Vmes kar počepne in nič od njega. Zadnjič, ko je prišel telefonski klic pa sem mel facebook odprt je kar črn ekran postal pa nič več od njega ... po ene petih sekundah, se je komaj pokazal ekran s klicem. Po klicu pa vidim, da je facebook zaprlo.
Drugače pa imam tudi ful problemov z google photos, kjer ko gledam slike tak po ene dvajsetih začne tako štekat, da ni mogoče več preklopit med slikami. Pol morem vse ubit pa še enkrat nazaj v Photos da postane uporabno. Bog ne daj, da takrat kažem slike kakemu ko ma iPhone :)

Sami ::

pirlo je izjavil:

Sem mislil, da je cpu malo preveč v varčevalnem načinu, ker baterija pa dobro drži.
Vmes kar počepne in nič od njega. Zadnjič, ko je prišel telefonski klic pa sem mel facebook odprt je kar črn ekran postal pa nič več od njega ... po ene petih sekundah, se je komaj pokazal ekran s klicem. Po klicu pa vidim, da je facebook zaprlo.
Drugače pa imam tudi ful problemov z google photos, kjer ko gledam slike tak po ene dvajsetih začne tako štekat, da ni mogoče več preklopit med slikami. Pol morem vse ubit pa še enkrat nazaj v Photos da postane uporabno. Bog ne daj, da takrat kažem slike kakemu ko ma iPhone :)


Očitno je pri tebi nekaj narobe, moj N5 to opravi za šalo.

Factory reset si naredil?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

noob96 ::

Pač nič ni narobe, narobe je samo to da na žalost ni tako zelo zelo izpopolnjen. Mi ta telefon pač primerjamo z "flagshipi", potabimo pa da je redna cena 200€ nižja. In potem se to pač pozna malo tukaj malo tam... Meni tudi teče 90% časa bolje kot iphoni (primer: s kolegom sva poskušala komu hitreje naloži iste aplikacije in je moj nexus 5x bil vedno delček sekunde pred iphonom 6s). Problem je kontunuiteta, saj je 5x nima. Vsake toliko se mi zgodi, da se ful zagreje, začne delat počasi, vse zašteka, tipkovnica preko pol zaslona in še in še. Pa potem pač vse zapreš in je čez minuto spet vse po starem. To se na jaščih pač ne zgodi. Tudi appi so precej slabi, Snapchat je odličen primer. Za popizdit. Bi si človek mislil, okej enostaven app ki omogoča zajemanje in pošiljanje slik/video posnetkov. Boš ti ja...Telefon se zagreje, kot bi ga dal za pol ure na sonce, še ko snapchat zaprem, še vedno vse šteka, baterijo kuri kot nor...Stock kamero pa lahko laufaš pol ure, pa ne bo imel nobenega podobnega simptoma. Isto FB...vsak teden posodobitve pa vsak teden slabše.
Tako da all in all odličen telefon za ceno, sigurno pa ne najboljši tam zunaj, kdo to pravi laže ali pa je hrvat (se pravi, da laže).

Ga pa kljub temu še vedno priporočam vsakemu, ki me povpraša o mnenju

Matevz96 ::

Nevem kaj vi počnete s telefoni ampak jaz na Nexus 5x (prej 5) nimam takšnih težav, to da kakšna aplikacija slabše deluje je posledica dejstva, da večina razvajalcev piše aplikacije najprej za ios potem pa jih prilagodi na android.

Sami ::

Tudi appi so precej slabi, Snapchat je odličen primer. Za popizdit. Bi si človek mislil, okej enostaven app ki omogoča zajemanje in pošiljanje slik/video posnetkov. Boš ti ja...Telefon se zagreje, kot bi ga dal za pol ure na sonce, še ko snapchat zaprem, še vedno vse šteka, baterijo kuri kot nor...


Tole bo kriva kar aplikacija in ne N5X, saj ostali telefoni uporabljaljo enak SOC Snapdragon 808, N5 uporabljam že 2 leti (prej N4) in nisem nikoli imel podobnih problemov.

Kolega na 5X tudi nima takih problemov, pa več ali manj uporabljava iste appe.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Mavrik je izjavil:

2GB trenutno sploh ni kritičen problem na 5X, men se na profilerju to nikjer ne vidi. Poraba RAMa aplikacij raste z resolucijo in 3/4GB RAM telefoni imajo ustrezno več pikslov.

Kje pa je potem problem, da telefon redno laga, kar se odpravi, če pobrišeš aplikacije iz app switcherja? Obenem Chrome praktično vsakič reloada tab, če greš vmes v drugo aplikacijo. Porabo RAMa imam pa prek 90 % (vem, da je to namenoma, a na Nexus 4 se je le-ta gibala na okrog 1 GB stalne porabe pri prav tako 2 GB sistemskega RAMa).

Lahko potrdim, da je Snapchat eden izmed krivcev za obupno počasnost, zraven lahko uvrstim še par iger (TwoDots, Mad Skills MotoX).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Sami ::

Tudi jaz 2GB RAM-a trenutno še ne vidim kot problem, na telefonu imam cel kup appov (N5) in imam povprečno zasedenega 0,99GB RAM-a, kolega na N5X ima podobne appe in povprečno zasedenost 1,1GB pomnilnika.

Lahko pa edino rečem, da enostavno ne inštalirajte appov, ki že splošno znano povzročajo probleme (Snapchat).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

seminal ::

Tudi sam prej 5 zdaj 5x, zaenkrat še ne laga :) Tak na oko pa ne morem rečt da bi delal 5x kaj hitreje kot 5. Že prej je blo super :)

Mavrik ::

PrimozR je izjavil:


Kje pa je potem problem, da telefon redno laga, kar se odpravi, če pobrišeš aplikacije iz app switcherja? Obenem Chrome praktično vsakič reloada tab, če greš vmes v drugo aplikacijo. Porabo RAMa imam pa prek 90 % (vem, da je to namenoma, a na Nexus 4 se je le-ta gibala na okrog 1 GB stalne porabe pri prav tako 2 GB sistemskega RAMa).

Lahko potrdim, da je Snapchat eden izmed krivcev za obupno počasnost, zraven lahko uvrstim še par iger (TwoDots, Mad Skills MotoX).


RAM ni (ker telefon laufa s precej rezerve še vedno in tudi ko ga abusam z velikimi alokacijami je vredu). Je pa definitivno nekaj narobe z driverji, po mojem s camera driverjem - včasih s popolnega sleepa preprosto se noče zbuditi v nekaj podobnega performancu in kamera rabi celo večnost za inicializacijo. Zanimivo je da pri tem CPU ni zaseden in tudi RAM je fraj, tako da to ni to. Jaz osebno bolj sumim da je kak BIG.LITTLE zajeb (delajo samo počasni corei) oz. so nekaj pokvarili pri kameri. Te stvari se mi pri Nexus 5 pač niso nikoli dogajale, tudi na 6P se ne.

seminal je izjavil:

Tudi sam prej 5 zdaj 5x, zaenkrat še ne laga :) Tak na oko pa ne morem rečt da bi delal 5x kaj hitreje kot 5. Že prej je blo super :)


Saj ne laga cel čas - večino časa dela super. Potem pa se ti enkrat ko jo rabiš kamera odpira 30sek ali več (!) ali pa ga prižgeš s sleepa in ne pride k sebi pol minute.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

buneech ::

Mavrik je izjavil:

RAM ni (ker telefon laufa s precej rezerve še vedno in tudi ko ga abusam z velikimi alokacijami je vredu). Je pa definitivno nekaj narobe z driverji, po mojem s camera driverjem - včasih s popolnega sleepa preprosto se noče zbuditi v nekaj podobnega performancu in kamera rabi celo večnost za inicializacijo. Zanimivo je da pri tem CPU ni zaseden in tudi RAM je fraj, tako da to ni to. Jaz osebno bolj sumim da je kak BIG.LITTLE zajeb (delajo samo počasni corei) oz. so nekaj pokvarili pri kameri. Te stvari se mi pri Nexus 5 pač niso nikoli dogajale, tudi na 6P se ne.

Pomojm je problem povezan s kakšnimi cpu schedulerji v navezi z Doze. Prepočasi dvigne frekvence, ali pa da prepočasi preklopi na močnejša jedra. Ampak pomojm nek zajeb glede tega je, ker RAMa je očitno dovolj, CPU je pa dovolj močan, glede na to kako dela v LG G4.

noob96 ::

Lahko pričakujemo kakšen večji update v kratkem, ki bi odpravil vse te probleme? Ker Andorid 7 verjetno še veš kot leto ne bo zunaj

seminal ::

Sem dobil ovitek, pa še foolijo in morem rečt da sem presenečen nad italjani :) Prišlo hitro vse štima, original zadeva zelo ugodno :)
http://www.ebay.it/itm/-/331721095560 Če bo kdo kupoval :)

Dosan ::

seminal je izjavil:

Sem dobil ovitek, pa še foolijo in morem rečt da sem presenečen nad italjani :) Prišlo hitro vse štima, original zadeva zelo ugodno :)
http://www.ebay.it/itm/-/331721095560 Če bo kdo kupoval :)


Gumbi se vredu pritiskajo/razločijo?

Zmajc ::

Kupil Nexus 6P, top šit roba. Prijetno presenečen nad Huawei.

seminal ::

Vse štima gumbi tudi so super, dosti boljši kot pri chameleonu :D

PrimozR ::

Hmnja, velikokrat je laggy, ko ga zbudiš, to je res, včeraj, ko sem šel za 24 ur nazaj, se mi je pa ene 2x sesul Instagram, pred tem je bil app počasen. Čeprav ima tudi ta kamera komponento.

Nekaj je definitivno f00, sicer je 5X precej bolj smooth, kot je bil Nexus 4, a pri Nexus 4 (dokler v ozadju ni posodabljal aplikacij in s tem ubijal zmogljivost flasha) takšnih WTF-jev ni bilo (okej, snapchat e bil tudi tam neuporaben).

PrimozR ::

Današnje jutro je podalo največji WTF moment v zvezi z laganjem. Sicer sem na pol spal, ampak alarm se je drl nekih 5 do 10 sekund, preden se je displej sploh zbudil (backlight se je prižgal takoj), ker sem vmes že držal pwr gumb se je tudi ugasnil, se nato končno spet prižgal, itd. Odzivnost je bila na ravni ne vem, HTC Desire z Android 6.0 :D

pirlo ::

Mislim, da je čas, da oddelek na Googlu odgovoren za telefone leti skozi okno (> 4. nadstropje) ASAP, ker to ne pelje več nikamor.
Če hočeš met strojno spodoben telefon in da ne čakaš več kot pol leta na novo verzijo (če sploh dočakaš) ter vse varnostne posodobitve vmes moraš na iPhone. Sramota je, da imaš pri Applu z dvema telefonoma večjo izbiro kot na Androidu. Kot da se norca delajo.
Če ne mislijo razvijat strojne opreme in naredit kvalitetnih telefonov se naj dogovorijo z vsemi proizvajalci in plačajo vsakemu za eno flagship in eno poceni serijo, ki bo imela stock image. Neke vrste (kot so že imeli) "Play Edition" naprave. Pa, da spoznajo, da obstajajo še druge države kot ZDA in VB, kjer bi ljudje tudi radi kaj kupili.
Pardon, mogo sem si olajšat dušo :). Ampak res me jezi kako vse na pol delajo. Saj je 5X zelo dober telefon za ta denar, ampak fajn bi blo, da bi še naredli kaj malo bolj vrhunskega. Če lahko Xiaomi za pol cene to naredi, pol oni tudi lahko.

njyngs ::

How 'bout 6P?

pirlo ::

njyngs je izjavil:

How 'bout 6P?

Preveliko :8) ... že 5X ni mali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

PrimozR ::

Že 5X bi bil lahko manjši ja. OnePlus X je s tega vidika boljši, formfactor Nexus 4 je bil pa meni odličen. No, 5X je enako širok, le višji, kar meni ne predstavlja takšnih težav pri uporabi z eno roko.

pirlo ::

PrimozR je izjavil:

Današnje jutro je podalo največji WTF moment v zvezi z laganjem. Sicer sem na pol spal, ampak alarm se je drl nekih 5 do 10 sekund, preden se je displej sploh zbudil (backlight se je prižgal takoj), ker sem vmes že držal pwr gumb se je tudi ugasnil, se nato končno spet prižgal, itd. Odzivnost je bila na ravni ne vem, HTC Desire z Android 6.0 :D

Meni pa se je to danes zjutraj zgodilo :). Sicer ni bil alarm, ampak nobene aplikacije ni šlo odpret... kar koli sem tapnil, nič se ni odzivalo.

pirlo ::

Mislim, da ta Snapdragon 808 tudi ni neki biser, vsaj glede na ta benchmark.

Egidij88 ::

Zmajc ::

njyngs je izjavil:

How 'bout 6P?


Že par tednov si lastim Nexus 6P in sem navdušen. All in all pelje flagshipe scat kljub nižji ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Kebo ::

Očitno sem predolgo spal, ko 550€ telefon ni flagship.

ZaphodBB ::

How 'bout 6P?

Več kot en teden sem se vsakič, ko sem ga prijel v roke pridušal "pizda je velik". Sedaj sem se navadil in je najboljši telefon kar sem jih imel.

Kaj mi je najbolj všeč?


    - Stereo zvočniki
    - Hitrost
    - Velikost in kakovost zaslona
    - Stock Android
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Zmajc ::

Kebo je izjavil:

Očitno sem predolgo spal, ko 550€ telefon ni flagship.


Galaxy S6 in Iphone 6S sta oba dražja, da o Note 4-5 sploh ne zgubljamo besed.

Kebo ::

No ja, S6 se dobi že za 430 €, Note 5 za 560€ in 6s za 620 €. Moj point je bil, da je verjetno res boljši od konkurence je pa vsekakor drag telefon in se spodobi, da za ceno 500€+ dobiš samo najboljše v telefonu.
««
17 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3451680565 (99) Dzhimen
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540236 (162267) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419917 (13192) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746119 (37643) amacar

Več podobnih tem