» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
13 / 38
»»

Jerry000 ::

Počakat na drug let...zaenkrat sm vzel OnePlus X, ker me je enostavno bolj prepričal, 5X me je razočaral malo letos...pa lani tut

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

BadB0y ::



jabukmb ::

No pa se vam tudi jaz pridružujem, do sedaj sem vas le prebiral.

Očitno še nihče ni kupil nexus 5x preko telekoma. No niti še nihče ni podal kakšnega mnenja, čeprav ga kdo že ima, kolikor sem zasledil do sedaj v tej temi vsaj:) Kakorkoli, tudi sam pričakujem prve odzive na aparat saj ga imam namen kupiti.

Jerry000 ::

Jaz ga grem pogledat vseeno na telekom da vidim v živo. Ampak kot sem že rekel, imel dilemo med 5X in OnePlus X. Nekako ni vreden denarja, preveč €...žal me pa samo zaradi fingerprinta in stock vleče. Kar pa ne odtehta

pirlo ::

Sem pričakoval več od 5X in 6P. Sem upal, da bosta bližje iPhonom. Škoda, da ne obstajajo več Play Edition telefoni, S6 Play Edition bi bil zakon.

Jerry000 ::

Saj pravim, poglej malo OnePlus X...to bi moral biti 5X...

Cancer ::

Evo sel danes 5x iskat na telekom. Zaenkrat pozitivno presenecen. Sistem je odziven, prihajam pa iz Galaxy nexusa, tako da se upgrade kar pozna. Zaslon je kvaliteten, glede baterije se ne morem govoriti saj ga imam premalo casa. Edina stvar ki me rahlo moti je zvocnik. Pri vecji jakosti izgubi precej kvalitete. Je pa res da sem trenutno poslusal samo posnetke iz youtuba.
Torej za mene je telefon vreden denarja. Ce je se kaksno uprasanje pa kar povejte :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

Jerry000 ::

Si kupil z vezavo ali polno ceno?

Cancer ::

Z vezavo. 24x18€. Je pa 32gb verzija, kar je se kar poceni v primerjavi s ponudbo drugje.

martincek1 ::

Ne verjamem... to je 432€ z vezavo.

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Saj pravim, poglej malo OnePlus X...to bi moral biti 5X...


Uf...5X je pa kar stopničko višje, Oneplus X je po specifikacijah N5.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

Ja pa je toliko. Samo jim ne dam, so svinsko dragi z naročnino...mam 2000 enot pa plačujem 21€...no zdej bojo na 22 podražil, a Izi mobil ma pa 7€ za 1500 enot. No way za vezavo, predragi

No ja, bomo vidli kako se obnese. Drugače pa prodam pa kupim 5X. Tačas bote pa tut vi že povedal kako se obnese :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Cancer ::

martincek1 je izjavil:

Ne verjamem... to je 432EUR z vezavo.

Kaj tukaj ni za verjeti?

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cancer ()

jabukmb ::

Dejstvo je, da na čistem androidu specifikacije ne igrajo tako velike vloge kot na drugih aparatih, zato bo po moje nekaj časa za normalno uporabo še dovolj 2GB RAMa. Nadgradnja kamere, fingerprint, malo večja baterija, ja cena je verjetno previsoka, bo pa tel. za leto ali dve se skoraj gotovo med odzivnejšimi...

PrimozR ::

Cena je OK ja. Sam tečno je, da je negotova situacija z modrim (morda ga sploh ne bo). WTF Telekom, WTF.

Quagmire ::

Xperia z5 pa nikogar ne mika?

Phantomeye ::

Imajo ga tudi pri t-2 pride 460 brez vezave, če imaš 5000 točk iz naročnine storitev.

Jerry000 ::

Quagmire je izjavil:

Xperia z5 pa nikogar ne mika?

Me je malo mikala, sam sm se za druge odločil :)

Quagmire ::

Mislim da je v vseh pogledih boljša kot 5x, razen stock androida

Sami ::

Quagmire je izjavil:

Mislim da je v vseh pogledih boljša kot 5x, razen stock androida


Tudi cena je superiorna.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Quagmire ::

Sami je izjavil:

Quagmire je izjavil:

Mislim da je v vseh pogledih boljša kot 5x, razen stock androida


Tudi cena je superiorna.


Ja to je pa res, mislim da je na telekomu ob vezavi okoli 600

3man ::

Evo ga v prosti prodaji na enaa.

fireX88 ::

hm, zdj pa ne vem kaj bi ubodel, lg g4 ali nexusa 5x.... predlog? vzel bom pri telekomu..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PrimozR ::

Sami je izjavil:

Quagmire je izjavil:

Mislim da je v vseh pogledih boljša kot 5x, razen stock androida


Tudi cena je superiorna.

V bistvu je 5X cenejši pri Mobitelu.

Sicer pa ja, updejti in stock Android sta edini prednosti 5X po mojem mnenju.

XsenO ::

Se zanimam za nakup pa me zanima kateri servis ima čez te telefone (5x)
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

PrimozR ::

Verjetno Vamatrade, glede na dosedanje LG-je. Baje eden boljših servisov v Sloveniji.

jabukmb ::

Ja na Telekomovi strani piše, da res Vamatrade.

cortez ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Cena brez vezave
Redna cena 550,00 €
Spletna cena 511,50 €

Cena sploh ni tko slaba, za 32GB model.

boko34 ::

Tudi sam se ne morem odločit kaj vzeti med LG G4 in 5X. Prej sem imel N5 in sem bil zelo zadovoljen z njim, saj mi stock android pomeni zelo veliko ( dela brez zatikanja), medtem ko imajo vsi ostali svoje vmesnike in polno navlake - funkcij, ki jih več kot polovico ne uporabljam. Skrbi me samo 2GB pri 5X, da bo morda kmalu premalo - ali se motim?
Vzel bom pa pri T-2, ker je cena skoraj ista. Kaj mi svetujete? Ne bi se rad zaletel.

Kebo ::

Zanimivo, da je cena v Sloveniji za 5x 32gb brez vezave nižja, kot naprimer v Nemčiji.
Kaj je kdo drugače tukaj kupoval preko smartmobi.eu, sem preko mobisvet.si kupil dva aparata pa ni bilo problemov, kak je pa zdaj s tem tipom pa ne vem.

BadB0y ::

Jaz sem včeraj kupil nexus5x .. prejšnji telefon je bil nexus5. Prvi občutni so ok. Zvok med pogovorom je dosti lepši kot pri starejšem bratu, prav tako je zvočnik glasnejši. Glede baterije bo treba še malo počakati, delovanje samega telefona je pa tudi tekoče.


jabukmb ::

No super, končno nekdo, ki je imel predhodnika in je sedaj kupil 5x. Povej prosim kaj več iz stališča primerjav. Kakšna je kamera, zaslon. Kar zadeva samo izdelavo sem videl da je dobro narejen, imel sem ga namreč v rokah vendar vgasnjenega, je pa res da včasih prvi občutek vara:)
Kakorkoli @BadBOy, naj ti dobro služi!

Jerry000 ::

Ja, mene tudi baterija zanima, če me OnePlus X ne očara, grem na 5X :)

weasel ::

Kako hiter in točen je fokus pri kameri?

Jerry000 ::

Kakšno sim ma nexus 5x? Micro al nano (ono čist mini al ono srednjo velikost?)

ZaphodBB ::

nano
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jabukmb ::

Kar nekaj vas je že omenilo da imate nexusa, konkretnejših komentarjev o njem pa ni podal še nihče...

Jerry000 ::

Lahko nekdo tole naloži pa pove če mu gre skozi:

https://play.google.com/store/apps/deta...

BadB0y ::

jabukmb je izjavil:

No super, končno nekdo, ki je imel predhodnika in je sedaj kupil 5x. Povej prosim kaj več iz stališča primerjav. Kakšna je kamera, zaslon. Kar zadeva samo izdelavo sem videl da je dobro narejen, imel sem ga namreč v rokah vendar vgasnjenega, je pa res da včasih prvi občutek vara:)
Kakorkoli @BadBOy, naj ti dobro služi!


Kamera neprimerno boljša tudi hitrost prav tako zaslon. Baterija me preseneča sem bil prepričan, da nebo tako dolgo zdržala.(on time imam sedaj 21ur baterija je na 37% in kaže še 11ur uporabe screen time je 2h32min)

Za 1x sem zadovoljen.

lp
Dejan


dmok ::

Jerry000 je izjavil:

Lahko nekdo tole naloži pa pove če mu gre skozi:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Vse zeleno na Nexus 5X.

d.

Cancer ::

jabukmb je izjavil:

Kar nekaj vas je že omenilo da imate nexusa, konkretnejših komentarjev o njem pa ni podal še nihče...

Ja povej kaj bi rad vedel. Review imas polno na internetu. V primerjavi z nexus 5ko ti bo telefon deloval podobno oziroma se nagradnja ne splaca. Se mi pa zdi da je telefon precej boljsi kot g4. Ne rabis zaslona visje locljivosti, kamera je pri g4 slabsa, baterija je le malo vecja, ekran je pa pri 5.2 ince cisto zadosti... Jaz nebi veliko razmisljal in bi si ubodel 5x. Glede na to da je veliko cenejsi kot v dugih drzavah je dilema se toliko manjsa. Edina stvar ki me trenutno pri 5x ni preprical je zvocnik, ki je glasnejsi, vendar pri visoki glasnosti precej nadlezno hresci.
Aja pa 2gb rama je cisto zadosti. Appi se lepo preklaplajo brez da bi se morali nanovo zagnati
Poraba rama mi pa kaze v povprecju okoli 1.2 gb, torej je se 600 mb viska. Torej top telefon

martincek1 ::

Pomojem je prehod iz N5 na N5X precej nesmiseln, razen če je kamera zelo pomembna. Ker baterija pomojem ni preveč boljša, fingerprint senzor je samo luksuz (telefon zdaj odkleneš 0.2s počasneje)... delovanje telefona pa boljše kot na N5 skoraj da ne more biti.

Cancer ::

5x ima enkripcijo podatkov, ki jo 5ka nima. Ceprav je hardware hitrejsi je zaradi te enkripcije enako hiter. Slednje se ne da izklopiti

njyngs ::

Seveda jo N5 ima, ampak ne vklopljene po defaultu. Vsak pameten jo bo tudi vklopil. Jaz spremembe v delovanju nisem opazil. Le zagon je malo daljši.

boko34 ::

Naročil 5X pri T-2ju. Ko dobim stestiram in javim kako in kaj. LG G4 mi je prevelik, nikakor mi ne sede v roki. Sicer pa, okus posameznika. Se še slišimo ;)

Egidij88 ::

Se strinjam. Kdor ima Nexus 5 in je zadovoljen z delovanjem - komot se ga obdrži še eno leto.

markic222 ::

Zaenkrat se samo šušlja da bo okoli 21.12 pri naših operaterjih (ni pa še 100% potrjeno).

d0rK ::

Lol. Eh tolk bolš, me bo vmes minilo za nov telefon zapravljat. Bo Note 2 še za kakšno leto dober.

Kroos ::

Je kdo, ki ima novega N5X že kupil oz. naročil kabel "USB-C to USB-A", da se ga da vsaj normalno priklopit na PC? Na Mimovrstah je sicer za 20 eur, pa me zanima, če je kje v Sloveniji kaj cenejši ali ga bo treba uvažat?

Jerry000 ::

Kako ste zadovolni z svojimi 5X? Je vreden denarja? Imam OnePlus X in razmišljam o menjavi (Nexus 5X)

««
13 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3451680636 (170) Dzhimen
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540236 (162267) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419917 (13192) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746119 (37643) amacar

Več podobnih tem