» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
8 / 38
»»

fopi ::

No upam, da bodo cene malo padle.

A bi se dalo v US nabavit? Recimo, da ti kdo prinese. Kaj ne bi delalo?

DuleKrtola ::

Mogoče bo treba kaj po motorolah pogledat. So tudi zelo blizu stock androida.


Mene je moto G 2013 po začetnem navdušenju precej razočaral. Lollipopa za 4g retail verzijo ni bilo več kot pol leta. Zaradi malo rama so pri motoroli nekaj srali z memory managmentom, tako da je telefon dejansko izgubil multitasking (isto velja za 2014). Pri 2015 me moti, da je preveč zrastel in da ima od IMU samo accelerometer, kar pomeni da je navigacija šit, in ni panorama fotk in photo spherea.

N5 ne bo dobival updejte več


Kakšen vir za to? Android M bo zadnji update?

fopi je izjavil:

No upam, da bodo cene malo padle.

A bi se dalo v US nabavit? Recimo, da ti kdo prinese. Kaj ne bi delalo?


4g menda ne bi delal, 3g pa ja.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

DuleKrtola je izjavil:

Mogoče bo treba kaj po motorolah pogledat. So tudi zelo blizu stock androida.


Mene je moto G 2013 po začetnem navdušenju precej razočaral. Lollipopa za 4g retail verzijo ni bilo več kot pol leta. Zaradi malo rama so pri motoroli nekaj srali z memory managmentom, tako da je telefon dejansko izgubil multitasking (isto velja za 2014). Pri 2015 me moti, da je preveč zrastel in da ima od IMU samo accelerometer, kar pomeni da je navigacija šit, in ni panorama fotk in photo spherea.

N5 ne bo dobival updejte več


Kakšen vir za to? Android M bo zadnji update?

fopi je izjavil:

No upam, da bodo cene malo padle.

A bi se dalo v US nabavit? Recimo, da ti kdo prinese. Kaj ne bi delalo?


4g menda ne bi delal, 3g pa ja.


Saj je znano da nexusi imajo 2 leti podpore kar se tiče updejtov. Poglej N4 in N7 2012, sta že izključena iz M update. No, ni ravno 2 leti, malo potegnejo ampak načeloma je tako. N5 bo tudi M zadnji update bil

lovro535v2 ::

govori se da bojo tudi N4,N7 2012 ter N10 dobil android M ni pa nujno bojo pa dobivali securitiy patche se eno leto.moram pa reči da me je novi N5X zelo razočaral 2GB rama slaba baterija ter zaslon samo eden zvočnik nič več brežičnega polnenja ter še par malenkosti izgleda da vsi telefoni ki so bili narejeni 2015 imajo manj stvari kot njihovi predhodniki primer Oneplus two brez NFC-ja nexus 5X brez brežičnega polnenja S6 brez sd kartice ter odstranljive baterije. slogan 2015 telefonov je: manj ter dražje je se boljše prodaja.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

jan_g ::

Galaxy S6 se dobi za 500EUR, kar se mi ne zdi tako drago za flagship. Npr. Sonyji pa kar držijo ceno. Novi Nexusi so v Evropi dragi, bo treba počakati, da cena pade.

lovro535v2 ::

500€ za telefon z bloatwareom,ki začne po pol leta lagati ne hvala rajši vzamem oneplus two ali pa stari nexus 6.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

jan_g ::

Samo povem, da ni vse dražje, določeni se s časom cenijo, do sedaj so se tudi nexusi, bomo videli kako bo s 5X in 6P v naslednjih mesecih.

dr.Akula ::

lovro535v2 je izjavil:

govori se da bojo tudi N4,N7 2012 ter N10 dobil android M ni pa nujno bojo pa dobivali securitiy patche se eno leto.moram pa reči da me je novi N5X zelo razočaral 2GB rama slaba baterija ter zaslon samo eden zvočnik nič več brežičnega polnenja ter še par malenkosti izgleda da vsi telefoni ki so bili narejeni 2015 imajo manj stvari kot njihovi predhodniki primer Oneplus two brez NFC-ja nexus 5X brez brežičnega polnenja S6 brez sd kartice ter odstranljive baterije. slogan 2015 telefonov je: manj ter dražje je se boljše prodaja.

A lahko daš kakšen vir za te govorice o Android M na starih napravah?
ni podatka

Sami ::

970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::


gregor ::

Dobre novice za moj n10, upam da bo res kaj iz tega...

Razmisljam o nakupu n5x v cpw za 300 gbp.
Ali je bolje pocakat na zacetek prodaje oz oddati narocilo ze sedaj (pre-sale)?
Je mozno da bo po predprodaji kaj drazji oz cenejsi?

Lp

lovro535v2 ::

dr.Akula je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

govori se da bojo tudi N4,N7 2012 ter N10 dobil android M ni pa nujno bojo pa dobivali securitiy patche se eno leto.moram pa reči da me je novi N5X zelo razočaral 2GB rama slaba baterija ter zaslon samo eden zvočnik nič več brežičnega polnenja ter še par malenkosti izgleda da vsi telefoni ki so bili narejeni 2015 imajo manj stvari kot njihovi predhodniki primer Oneplus two brez NFC-ja nexus 5X brez brežičnega polnenja S6 brez sd kartice ter odstranljive baterije. slogan 2015 telefonov je: manj ter dražje je se boljše prodaja.

A lahko daš kakšen vir za te govorice o Android M na starih napravah?
točno ta vir sem bral ki ga je prilepil Jerry000 ter sami upam da novice držijo ker imam doma enega nexus 4 ki dela odlično za svojo starost.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

Jerry000 ::

lovro535v2 je izjavil:

dr.Akula je izjavil:

lovro535v2 je izjavil:

govori se da bojo tudi N4,N7 2012 ter N10 dobil android M ni pa nujno bojo pa dobivali securitiy patche se eno leto.moram pa reči da me je novi N5X zelo razočaral 2GB rama slaba baterija ter zaslon samo eden zvočnik nič več brežičnega polnenja ter še par malenkosti izgleda da vsi telefoni ki so bili narejeni 2015 imajo manj stvari kot njihovi predhodniki primer Oneplus two brez NFC-ja nexus 5X brez brežičnega polnenja S6 brez sd kartice ter odstranljive baterije. slogan 2015 telefonov je: manj ter dražje je se boljše prodaja.

A lahko daš kakšen vir za te govorice o Android M na starih napravah?
točno ta vir sem bral ki ga je prilepil Jerry000 ter sami upam da novice držijo ker imam doma enega nexus 4 ki dela odlično za svojo starost.

Pol pa nisi mojga linka bral :)

lovro535v2 ::

Se opravičujem prvega sem pa sem skeplal da v tvojem Isto piše.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

lovro535v2 ::

lovro535v2 je izjavil:

Se opravičujem prvega sem prebral pa sem skeplal da v tvojem Isto piše.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

kpkp ::

Ravno obratno bo, dobivali bodo še vernostne popravke ne pa novih verzij OS.

spirit ::

Tisti, ki mislite da je wireless charging BS, vam povem da ni, ja res je telefon moraš nekam odložit, ammpak to je pa tudi vse, ni mišljeno da boš to jemal s seboj na pot, čeprav bi lahko ker ni tako velik, za potovanja imaš še vedno kabel... Seveda je to zelo osebna prefernca, ampak meni je super, se usedem pred računalnik in telefon odložim na mizo/charger, kjer mi ga lepo drži pod kotom, zadeva se polni in mi prikazuje uro, če dobim sporočilo ne rabim za prebrat telefona niti v roko prijet samo tapknem, mi odpre sporočilo in ga preberem, polni ga zelo hitro in to je še dodatna stvar ki mi je všeč. ko grem spat odložim telefon na polnilec, in mi tudi nemoteče prikazuje uro, tako ad če se zbudim samo glabo dvignem in vidim koliko je ura, ali pa zjutraj med vikendi... ne rečem da mora biti vsem všeč, ampak meni je in bi mi to precej manjkalo. Sploh pa izgovori bi bil 0.5mm debelejši, bi bil 1,2 grama težji in oh ne proizvodnja bi nas stala 0,87€ več, kar pomeni da bi za uporabnika namesto 400€ moral stati vsaj 405€... je pa res da je predrag za to kar je in dokler bo moj N5 delal in dobival posodobitve ga ne menjam, potem pa če se Google ne bo spravil k sebi in naredil ponovno Nexusa kot se zagre, bo treba poiskati alternativo.

Jerry000 ::

spirit je izjavil:

Tisti, ki mislite da je wireless charging BS, vam povem da ni, ja res je telefon moraš nekam odložit, ammpak to je pa tudi vse, ni mišljeno da boš to jemal s seboj na pot, čeprav bi lahko ker ni tako velik, za potovanja imaš še vedno kabel... Seveda je to zelo osebna prefernca, ampak meni je super, se usedem pred računalnik in telefon odložim na mizo/charger, kjer mi ga lepo drži pod kotom, zadeva se polni in mi prikazuje uro, če dobim sporočilo ne rabim za prebrat telefona niti v roko prijet samo tapknem, mi odpre sporočilo in ga preberem, polni ga zelo hitro in to je še dodatna stvar ki mi je všeč. ko grem spat odložim telefon na polnilec, in mi tudi nemoteče prikazuje uro, tako ad če se zbudim samo glabo dvignem in vidim koliko je ura, ali pa zjutraj med vikendi... ne rečem da mora biti vsem všeč, ampak meni je in bi mi to precej manjkalo. Sploh pa izgovori bi bil 0.5mm debelejši, bi bil 1,2 grama težji in oh ne proizvodnja bi nas stala 0,87€ več, kar pomeni da bi za uporabnika namesto 400€ moral stati vsaj 405€... je pa res da je predrag za to kar je in dokler bo moj N5 delal in dobival posodobitve ga ne menjam, potem pa če se Google ne bo spravil k sebi in naredil ponovno Nexusa kot se zagre, bo treba poiskati alternativo.

Seveda, to je čisto osebna prefernca. nekaterim je BV nekaterim ne. Jaz osebno imam raje kabel :)

IL_DIAVOLO ::

V dobi brezžične tehnologije je enostavno nuja, da ima 500 evrov "vreden" telefon kot je nexus brezžično polnjenje.

Jerry000 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V dobi brezžične tehnologije je enostavno nuja, da ima 500 evrov "vreden" telefon kot je nexus brezžično polnjenje.

Kokr za koga, smo že rekli, nekaterim je nuja nekaterim neuporabno. Men je to BV. Mam raj na kabel in ne vidm nekih waw prednosti tega brezžičnega

klinker ::

A ga lahko uporabljas ko se fila? >:D

Egidij88 ::

Ne moreš klicati, ko se fila? :))

Jerry000 ::

Vse to lahko če ga maš na kablu :)

fopi ::

Imam nexus 7 2012 in ga je Lillipop ubil. Na 4.4 je delalo vse super, po posodobitvi na 5.1 je za v kanto. Tako da mogoče terat update do konca ni vedno ok.

Če se prav spomnil sem nekje videl, da si je nekdo naredil brezžično polnjenje tako, da je nalepo neko navitje pod zadnji pokrov in je delalo. Evo ideje. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Matevz96 ::

spirit je izjavil:

Tisti, ki mislite da je wireless charging BS, vam povem da ni, ja res je telefon moraš nekam odložit, ammpak to je pa tudi vse, ni mišljeno da boš to jemal s seboj na pot, čeprav bi lahko ker ni tako velik, za potovanja imaš še vedno kabel... Seveda je to zelo osebna prefernca, ampak meni je super, se usedem pred računalnik in telefon odložim na mizo/charger, kjer mi ga lepo drži pod kotom, zadeva se polni in mi prikazuje uro, če dobim sporočilo ne rabim za prebrat telefona niti v roko prijet samo tapknem, mi odpre sporočilo in ga preberem, polni ga zelo hitro in to je še dodatna stvar ki mi je všeč. ko grem spat odložim telefon na polnilec, in mi tudi nemoteče prikazuje uro, tako ad če se zbudim samo glabo dvignem in vidim koliko je ura, ali pa zjutraj med vikendi... ne rečem da mora biti vsem všeč, ampak meni je in bi mi to precej manjkalo. Sploh pa izgovori bi bil 0.5mm debelejši, bi bil 1,2 grama težji in oh ne proizvodnja bi nas stala 0,87€ več, kar pomeni da bi za uporabnika namesto 400€ moral stati vsaj 405€... je pa res da je predrag za to kar je in dokler bo moj N5 delal in dobival posodobitve ga ne menjam, potem pa če se Google ne bo spravil k sebi in naredil ponovno Nexusa kot se zagre, bo treba poiskati alternativo.


Kateri polnilec uporabljaš? Ker sem bral, da nekateri "piskajo"

kumer ::

Confirmed: The Nexus 5X Only Comes With A USB Type-C Cable - No Type-C-To-Type-A Cable In The Box :(

http://www.androidpolice.com/2015/10/06...

martincek1 ::

V kolikšnem času lahko pričakujemo 6.0 OTA na Nexus 5?

dr.Akula ::

Kadarkoli v naslednjih dveh tednih.
ni podatka

spirit ::

Lahko ga uporabljaš ko se fila, za klic recimo uporabljaš zvočnik, pisat se da, je pa seveda počasnejše kot če bi telefon držal v roki, bolj primerno za kratke odgovore, sicer pa telefon primeš odpišeš in ga vrneš da se fila, če hočeš pa igrico igrat ko si na slabem z baterijo pa pač vklopiš kabel.

Imam dva originalna LG polnilca in noben niti malo ne piska.

Bom še tako rekel, ok tudi tistim, ki vam je to BV se vam ne zdi da bi to telefon za 400+€ pač moral omogačti? isto je z NFC-jem, sam sem ga mogoče 3x uporabil, ker ga ne rabim ampak tak telefon ga mora imet. Veliko je zadev, ki so mariskomu nujne in marsikomu brezpredmetne ampak telefon ki hoče segat po tem rangu jih pač mora imeti, sploh ker vse to dvigne proizvodne stroške za totalen drobiž. In prosim ne mi govorit da bi morali pa potem ohišje spremenit, ker ga ne bi morali, ker bi morali že v štartu takega zdizajnirat, saj ne naredijo najprej zunanje podobe z določenimi merami potem pa:''ok fantje kaj damo lahko tu notri''.

Jerry000 ::

se strinjam, 2015 telefon bi lahko imel brezžično polnenje...ampak vseeno jaz v tem ne vidim problem ker tudi če bi imel ga nebi uporabljal.Uporabljal bi ga šele takrat ko bi postal standard ker druge izbire nebi imel. To je iz mojga vidika, tisti ko pa ste navdušeni nad tem pa vrjamem da jamrate, tudi jaz bi. Ampak trenutno mi je vseeno ali ponuja al ne

PrimozR ::

Da 5X nima Qi podpore se še da preživeti (uporabljam na N4, pa je kul, čeprav se včasih polnilcu/telefonu meša in ves čas piska, kitajci pač), a telih 550 EUR za plastičen telefon s samo 32 GB placa in 'samo' 2 GB RAMa je pa res malo hudo. Sploh ob ceni v ZDA. 1:1 konverzijo se še da preživeti, nekih 10, 20 % več na račun davka tudi, ne pa jebenih 60 % višje cene. Okej, verjetno naval na prve stranke, a vseeno, tudi irska cena ne daje nekega upanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

starboi ::

Mislim, da bo večina ljubiteljev google kupila nexusa6, ki se ga dobi danes za smešno ceno (pod 400EUR), saj novi n5 ponuja premalo zatako visoko ceno .

Definitivno bestbuy za vse ljubitelje vanilla androida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Jerry000 ::

Kot ljubitelj googla ni niti male šanse da nabavim N6 ali 6P...takšna plazma mi ni preveč mobilna. Že velikost 5X mi je malenkost prevelika...upal sem na N4 ali N5 velikost. AMpak ok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

IL_DIAVOLO ::

Nexus 6 je super, škoda samo da je tak velik...drugače pa neprimerljivo boljši od tega 2015 polizdelka.

Jerry000 ::

to se strinjam, ampak men velikost spada med glavne faktorje. Tko da je no go. 5X še sprejmem...če zamižim na eno uč...pa ko nimam svojga telefona trenutno

PrimozR ::

starboi je izjavil:

Mislim, da bo večina ljubiteljev google kupila nexusa6, ki se ga dobi danes za smešno ceno (pod 400EUR), saj novi n5 ponuja premalo zatako visoko ceno .

Definitivno bestbuy za vse ljubitelje vanilla androida.

Pa sočasne ljubitelje lopat. Kar marsikdo od ljubiteljev vanilla Androida ni.

Toiletman ::

Ampak če pogledaš Nexus 6P pa ima ta dejansko vse kar zahtevni uporabnik Androida rabi, to je na kratko povzeto v tem screenshotu: http://grab.by/L5qG
Poleg tega zgleda kot mini Robocop :D


Edino Spigen case-a (ki je mimogrede najboljši) zgleda da ne bo koliko sem gledal bo samo za Nexus 5X.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ma sej če bi bil Nexus 5X ali cenejši (350 do 400 €, torej v skladu z ameriško ceno) ali pa opremljen s 3 GB RAMa in minimalno 32 GB (ter opcijsko 64 GB) flasha bi bilo tudi za preživet. Glavni problem 5X-a zame je ravno to, da ti za 500 € poskušajo prodati telefon, ki te cene ni vreden.

Moto X Play, ki je na hitro podoben po specifikacijah (ima recimo da slabši procesor), stane 340 € za 16 GB izvedenko. In je na voljo še v 32 in 64 GB izdajah, poleg možnosti razširitve z microSD kartico (komur je to pomembno, čeprav za glasbo je fino, ker se microSD kartica lepše predstavi PC-ju, kot Mutav Transfer Protocol). Moto X Style stane za 32 GB izvedenko 480 € (toliko, kot 5X na Play Store za 16 GB), s tem da ima 3 GB RAM-a, LCD z višjo ločljivostjo ter isti procesor. Baterijo ima malce večjo, Moto X Play pa znatno večjo.

Edini problem obeh Moto X-ov, kar je v bistvu problem tudi za Nexus 5X, je velikost. Sem ravno včeraj po rokah valjal 5,2" Xperio Z3 pa je pretanka in prevelika za udobno uporabo...

kpkp ::

Dimenzije med 5x in Moto P so precej podobne, še največja razlika je v debelini.

Toiletman ::

Meni pa se ne zdi preveliko, do zdaj so se mi še vsi prilegali v žep :D

kumer ::

PrimozR je izjavil:

Ma sej če bi bil Nexus 5X ali cenejši (350 do 400 €, torej v skladu z ameriško ceno) ali pa opremljen s 3 GB RAMa in minimalno 32 GB (ter opcijsko 64 GB) flasha bi bilo tudi za preživet. Glavni problem 5X-a zame je ravno to, da ti za 500 € poskušajo prodati telefon, ki te cene ni vreden.

Moto X Play, ki je na hitro podoben po specifikacijah (ima recimo da slabši procesor), stane 340 € za 16 GB izvedenko. In je na voljo še v 32 in 64 GB izdajah, poleg možnosti razširitve z microSD kartico (komur je to pomembno, čeprav za glasbo je fino, ker se microSD kartica lepše predstavi PC-ju, kot Mutav Transfer Protocol). Moto X Style stane za 32 GB izvedenko 480 € (toliko, kot 5X na Play Store za 16 GB), s tem da ima 3 GB RAM-a, LCD z višjo ločljivostjo ter isti procesor. Baterijo ima malce večjo, Moto X Play pa znatno večjo.

Edini problem obeh Moto X-ov, kar je v bistvu problem tudi za Nexus 5X, je velikost. Sem ravno včeraj po rokah valjal 5,2" Xperio Z3 pa je pretanka in prevelika za udobno uporabo...


N5X dobiš za 400 eur v carphonewarehouse, poglej malo nazaj po tej temi za link, seveda je potrebno imeti kakšne vezo v UK, dodati poštnino do slo...
Skratka za kakšnih 430 eur ga dobiš v SLO.

Še vedno preveč ampak ceneje kot v google store.
Če bi cena hitro padla na 300 do 350 eur pa bi to bila druga zgodba. Seveda pa se to skoraj sigurno ne bo hitro zgodilo. Upam, da se motim.

LP

Jerry000 ::

http://www.snapdeal.com/product/lg-goog...

Zlo dober deal, žal pa ne pošiljajo izven Indije. Me pa zanima, kaj je že ona stran/firma ko lahko prevzamejo pošiljko namesto tebe in jo potem pošljejo? Ker tudi če preko njih naročim zadevo pride ceneje kot pa navita cena iz EU

Toiletman ::

Jerry000 je izjavil:

http://www.snapdeal.com/product/lg-goog...

Zlo dober deal, žal pa ne pošiljajo izven Indije. Me pa zanima, kaj je že ona stran/firma ko lahko prevzamejo pošiljko namesto tebe in jo potem pošljejo? Ker tudi če preko njih naročim zadevo pride ceneje kot pa navita cena iz EU



Mi se pogovarjamo o novem Nexus 5X in Nexus 6P ne pa o dve leti starem Nexusu 5-tki. Drugič malo boljše poglej :D Si pa verjetno mislil tole stran: http://www.cheaperandmore.com/

Jerry000 ::

Toiletman je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

http://www.snapdeal.com/product/lg-goog...

Zlo dober deal, žal pa ne pošiljajo izven Indije. Me pa zanima, kaj je že ona stran/firma ko lahko prevzamejo pošiljko namesto tebe in jo potem pošljejo? Ker tudi če preko njih naročim zadevo pride ceneje kot pa navita cena iz EU



Mi se pogovarjamo o novem Nexus 5X in Nexus 6P ne pa o dve leti starem Nexusu 5-tki. Drugič malo boljše poglej :D Si pa verjetno mislil tole stran: http://www.cheaperandmore.com/

Ups, se opravičujem. Prehitro sem reagiral in premalo prebral :). Ampak ja, hvala za to stran :)

Red_Mamba ::

ne vem ce se sploh ze prodaja. v UK se lahko recimo na listo vpisem in mi sporocijo, ko se bo zacela prodaja.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

PrimozR ::

kumer je izjavil:

N5X dobiš za 400 eur v carphonewarehouse, poglej malo nazaj po tej temi za link, seveda je potrebno imeti kakšne vezo v UK, dodati poštnino do slo...
Skratka za kakšnih 430 eur ga dobiš v SLO.

Še vedno preveč ampak ceneje kot v google store.
Če bi cena hitro padla na 300 do 350 eur pa bi to bila druga zgodba. Seveda pa se to skoraj sigurno ne bo hitro zgodilo. Upam, da se motim.

LP

Imam Play Store Nexus 4, za katerega sem moral uveljavljati garancijo. Na srečo je bil kolega, ki mi ga je kupil, takrat še vedno v Angliji, da sem ga lahko poslal njemu ter da je on uredil garancijo. Pogoj za nakup telefona je torej direktno pošiljanje meni na dom in obratno zaradi garancije (Evropa je seveda zelo v igri, da ne bo kdo narobe razumel).

Če bi se oz. če se bo cena normalizirala že pod 400 EUR, je to potem že OK. Mene res moti teh 500 EUR, ker to je za specifikacije in build quality bolana cena. No, precej je odvisno tudi od Telekoma, ki naj bi ga imel v naroč niških paketih in cene, ki jo bodo postavili.

Prodaja se uradno začne (ter se v Play Store razširi z dodatnimi 40 državami) 19. oktobra, čez teden dni torej.

EDIT: pri CarPhone Warehouse je 32 GB verzija še vedno 470 EUR, kar še vedno boli. Ne morem preboleti, da je Moto X Style par 10 EUR dražji, a ima boljši displej, več RAMa in večjo baterijo. Pa verjetno boljši build quality.

Geezus, prav ni enega normalnega telefona...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Toiletman ::

PrimozR je izjavil:

kumer je izjavil:

N5X dobiš za 400 eur v carphonewarehouse, poglej malo nazaj po tej temi za link, seveda je potrebno imeti kakšne vezo v UK, dodati poštnino do slo...
Skratka za kakšnih 430 eur ga dobiš v SLO.

Še vedno preveč ampak ceneje kot v google store.
Če bi cena hitro padla na 300 do 350 eur pa bi to bila druga zgodba. Seveda pa se to skoraj sigurno ne bo hitro zgodilo. Upam, da se motim.

LP

Imam Play Store Nexus 4, za katerega sem moral uveljavljati garancijo. Na srečo je bil kolega, ki mi ga je kupil, takrat še vedno v Angliji, da sem ga lahko poslal njemu ter da je on uredil garancijo. Pogoj za nakup telefona je torej direktno pošiljanje meni na dom in obratno zaradi garancije (Evropa je seveda zelo v igri, da ne bo kdo narobe razumel).

Če bi se oz. če se bo cena normalizirala že pod 400 EUR, je to potem že OK. Mene res moti teh 500 EUR, ker to je za specifikacije in build quality bolana cena. No, precej je odvisno tudi od Telekoma, ki naj bi ga imel v naroč niških paketih in cene, ki jo bodo postavili.

Prodaja se uradno začne (ter se v Play Store razširi z dodatnimi 40 državami) 19. oktobra, čez teden dni torej.

EDIT: pri CarPhone Warehouse je 32 GB verzija še vedno 470 EUR, kar še vedno boli. Ne morem preboleti, da je Moto X Style par 10 EUR dražji, a ima boljši displej, več RAMa in večjo baterijo. Pa verjetno boljši build quality.

Geezus, prav ni enega normalnega telefona...


No, display protection ima Corning Gorilla Glass 3, medtem ko ima Nexus 6P Corning Gorilla Glass 4, RAM pomnilnik imata oba enako: 3GB, baterijo pa ima Nexus 6P Non-removable Li-Po 3450 mAh battery, Moto X Style pa Non-removable 3000 mAh battery. Edino v čem je Moto X boljši od Nexusa 6P je samo Body --> Water repellant nano-coating (IP52 certified), 21 MP kamera in cena :)

buneech ::

Toiletman je izjavil:

PrimozR je izjavil:

kumer je izjavil:

N5X dobiš za 400 eur v carphonewarehouse, poglej malo nazaj po tej temi za link, seveda je potrebno imeti kakšne vezo v UK, dodati poštnino do slo...
Skratka za kakšnih 430 eur ga dobiš v SLO.

Še vedno preveč ampak ceneje kot v google store.
Če bi cena hitro padla na 300 do 350 eur pa bi to bila druga zgodba. Seveda pa se to skoraj sigurno ne bo hitro zgodilo. Upam, da se motim.

LP

Imam Play Store Nexus 4, za katerega sem moral uveljavljati garancijo. Na srečo je bil kolega, ki mi ga je kupil, takrat še vedno v Angliji, da sem ga lahko poslal njemu ter da je on uredil garancijo. Pogoj za nakup telefona je torej direktno pošiljanje meni na dom in obratno zaradi garancije (Evropa je seveda zelo v igri, da ne bo kdo narobe razumel).

Če bi se oz. če se bo cena normalizirala že pod 400 EUR, je to potem že OK. Mene res moti teh 500 EUR, ker to je za specifikacije in build quality bolana cena. No, precej je odvisno tudi od Telekoma, ki naj bi ga imel v naroč niških paketih in cene, ki jo bodo postavili.

Prodaja se uradno začne (ter se v Play Store razširi z dodatnimi 40 državami) 19. oktobra, čez teden dni torej.

EDIT: pri CarPhone Warehouse je 32 GB verzija še vedno 470 EUR, kar še vedno boli. Ne morem preboleti, da je Moto X Style par 10 EUR dražji, a ima boljši displej, več RAMa in večjo baterijo. Pa verjetno boljši build quality.

Geezus, prav ni enega normalnega telefona...


No, display protection ima Corning Gorilla Glass 3, medtem ko ima Nexus 6P Corning Gorilla Glass 4, RAM pomnilnik imata oba enako: 3GB, baterijo pa ima Nexus 6P Non-removable Li-Po 3450 mAh battery, Moto X Style pa Non-removable 3000 mAh battery. Edino v čem je Moto X boljši od Nexusa 6P je samo Body --> Water repellant nano-coating (IP52 certified), 21 MP kamera in cena :)

Ja, sam PIPI gleda 5X, ne 6P.

Js pa tud nism ziher, če bi bla velikost 6P zame. Morm še mal premislt, drgač bom uzel 5X.

Kebo ::

Ti si zamešal, govora je o primerjavi moto x z 5x in ne 6p, ta namreč stane 500€, 6p bo 650€.

PrimozR ::

Toiletman je izjavil:

No, display protection ima Corning Gorilla Glass 3, medtem ko ima Nexus 6P Corning Gorilla Glass 4, RAM pomnilnik imata oba enako: 3GB, baterijo pa ima Nexus 6P Non-removable Li-Po 3450 mAh battery, Moto X Style pa Non-removable 3000 mAh battery. Edino v čem je Moto X boljši od Nexusa 6P je samo Body --> Water repellant nano-coating (IP52 certified), 21 MP kamera in cena :)

Kot rečeno, Moto X Style primerjam s 5X, ker sta cenovno izenačena oz. je Moto X morda celo malce cenejši, odvisno od končne cene. Pa 21 Mpix ni nujno boljše od 12 Mpix.
««
8 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455682713 (618) johanblond
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540532 (162563) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419933 (13208) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746190 (37714) amacar

Več podobnih tem