» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
7 / 38
»»

markic222 ::

Expansys.si. 315 je če vzameš na podjetje, brez tega je 370€, kar je še vedno zakon nakup;). Z poštnino te potem pride 383€, dobava v treh delovnih dnevih. Moraš pa vpisat voucher preden kupiš za 30€ (GO30NEXUS6).

Egidij88 ::

Hvala za info. Za ta denar je to najboljša opcija.

kpkp ::

Ni vse v OIS. Ta senzor, ki ga uporabljajo v Nexusih ni niti namenjen za telefona, tako da bi OIS znal biti prevelik/kompliciran za ga spraviti v moderne telefonske z dimenzije.

Tu je en primer kako dobra je lahko digitalna stabilizacija (Sony Z5).

gregor ::

admini, ali lahko morda popravite naslov te teme na "Google Nexus 5X, 6P (2015)"

še ena malenkost na katero bo potrebno pazit pri nakupu 5x..., nima kabla za priklop na PC :(, 6P ga ima
usb type c...

http://www.droid-life.com/2015/10/01/ne...
http://phandroid.com/2015/10/01/dont-pl...

ZaphodBB ::

gregor je izjavil:

admini, ali lahko morda popravite naslov te teme na "Google Nexus 5X, 6P (2015)"

še ena malenkost na katero bo potrebno pazit pri nakupu 5x..., nima kabla za priklop na PC :(, 6P ga ima
usb type c...

http://www.droid-life.com/2015/10/01/ne...
http://phandroid.com/2015/10/01/dont-pl...


Tole pa je DaFuq dneva.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

knap ::

Zheegec ::

EU cena in to, da nima wireless charginga sta res dve WTF stvari!?!?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

d0rK ::

Kovinsko ohišje. Drug je pa verjetno kao pre cheap.

kpkp ::

ZaphodBB je izjavil:

Tole pa je DaFuq dneva.

Lahko bi dali an C>A adapter zraven, ali pa dali A-C kabel in A na polnilec.

Jerry000 ::

knap je izjavil:

nexus na idealo:

5X
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

6P
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

LP

Kaj majo same 16GB verzije?
Drugače pa kako ni kabla za PC? A ni ta kabel na koncu USB? Pač da je C USB za v televon, na koncu kabla pa navadni USB

markic222 ::

kpkp je izjavil:

Ni vse v OIS. Ta senzor, ki ga uporabljajo v Nexusih ni niti namenjen za telefona, tako da bi OIS znal biti prevelik/kompliciran za ga spraviti v moderne telefonske z dimenzije.

Tu je en primer kako dobra je lahko digitalna stabilizacija (Sony Z5).

Ravno pred eno uro sem dobil na test Sony Z5, tako da bom kmalu vedel ali je Hype, da je to najboljsa mobilna kamera opravicen:)

buneech ::

Jerry000 je izjavil:

knap je izjavil:

nexus na idealo:

5X
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

6P
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off...

LP

Kaj majo same 16GB verzije?
Drugače pa kako ni kabla za PC? A ni ta kabel na koncu USB? Pač da je C USB za v televon, na koncu kabla pa navadni USB

Piše, da je v škatli Type-C - Type-C kabel.

Jerry000 ::

Aha ok štekam...kera glupa fora...zdej bom rabu ŠE EN posebn kabl sam za PC. Mislm jebemu bravo Google

kpkp ::

Jerry000 je izjavil:

Aha ok štekam...kera glupa fora...zdej bom rabu ŠE EN posebn kabl sam za PC. Mislm jebemu bravo Google


Bolj kot za na PC, je problem ker ne boš mogel nikjer drugje to polnit. Tako da je treba nabavit C-A kabel, morda celo več.

Jerry000 ::

kpkp je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Aha ok štekam...kera glupa fora...zdej bom rabu ŠE EN posebn kabl sam za PC. Mislm jebemu bravo Google


Bolj kot za na PC, je problem ker ne boš mogel nikjer drugje to polnit. Tako da je treba nabavit C-A kabel, morda celo več.

Zdaj ej bilo super...mel 1 kabel za tablico in mobilnik ter use je šlo na PC...zakaj so zdaj korak nazaj šli mi ni jasno. Hitro polnenje ok, sam je ob vsem tem hypu še vedno neuporabna zadeva. Nevem zakaj so to naredili...res ne. Zdej bom rabu 2345623562 kablu sam za tablico in telefon ter še dodatnih 3456345 kablu sam da bom lahko telefon z PC priklopil kar se smatra kot OSNOVA. Malo pretiravam, ampak nisem daleč od tega

buneech ::

Al pa če kupiš C-micro pretvornike, in uporabiš obstoječe kable.

DuleKrtola ::

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-3-1-Type-...

Tole ne bi smel bit problem pretvorit v obesek za ključe. Prazaprav če malo bolj pogledaš na ebayu ga verjetno najdeš.

Jerry000 ::

Tole je super...sam pomislek, a potem če to uporabljaš še velja super-fast polnjenje al kako že pravijo? Verjetno ne, ker uporabljaš stari adapter+kabel+tale pretvornik

Sami ::

Na N5X nisem opazil led notification light-a?

So to tudi odvzeli?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

baje je not

IL_DIAVOLO ::

markic222 je izjavil:

Zdej bi itak že vsak rad imel flagship telefon za 300EUR. Pri nexusu bo sedaj kamera med top v kategoriji, in zvočnik naj bil konkretno bolj sposoben. Zakaj lahko samsung zaračuna cca 680EUR za S6, google pa ne sme 500EUR za nexus 5x? Razsvetli me :). Sicer pa je 6P itak boljši nakup, se nagibam proti njemu, čeprav se mi malo škoda zdi, ker sem Nexus 6 nabavil dober teden nazaj za 315EUR :D


Nov nexus nima najmanjših pogojev, ki bi opravičeval to ceno. Ajde, da ima vse tipi topi, ampak da v letu 2015 flagship nima wirelesss polnjenja, stabilizatorja slike in en jebeni sprednji zvočnik, je pa res bogo no. Baterija je pa bolj kot ne enaka, glede na to da je večji zaslon in še morda kakšen hw z večjo porabo. To je bolj mini nexus, ne pa nexus X.

To za mene ni flagship...sorry :P

Zgodovina sprememb…

ZaphodBB ::

5x ni flagship. Try again.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zheegec ::

Nexus 5 je bil po večini stvari flagship, ko je prišel. Sedaj pa so ga dejansko malo poslabšali, pa dražji je v EU. Edino procesor je boljši in baterija, ampak za 2 leti razlike sem kar malo razočaran, da nima wireless polnjenja (ki ga je imel Nexus 4 skoraj 4 leta nazaj za 400€).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kpkp ::

Sami je izjavil:

Na N5X nisem opazil led notification light-a?

So to tudi odvzeli?

LED je v odprtini za zvočnik, na tadicionalnem Nexus položaju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Sami ::

kpkp je izjavil:

Sami je izjavil:

Na N5X nisem opazil led notification light-a?

So to tudi odvzeli?

LED je v odprtini za zvočnik, na tadicionalnem Nexus položaju.



Vsaj to :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Jerry000 ::

hja...sam bo manj viden zdaj ko je mrežica

IL_DIAVOLO ::

Ko ze mislis, da slabse ne more bit :|

d0rK ::

Joj, kapiramo, nč ti ni všeč. Who cares.

klinker ::

Zheegec je izjavil:

Nexus 5 je bil po večini stvari flagship, ko je prišel. Sedaj pa so ga dejansko malo poslabšali, pa dražji je v EU. Edino procesor je boljši in baterija, ampak za 2 leti razlike sem kar malo razočaran, da nima wireless polnjenja (ki ga je imel Nexus 4 skoraj 4 leta nazaj za 400€).


Flagship je bil samo po chipsetu, vse ostalo je blo povprecno. Sedaj ima vsaj dobro kamero ter mocnejso baterijo, katera bo povsem dovolj za stock Android, ker ze zdajsnja v N5 in prejsnja v N4 je sfurala lagano dan normalne uporabe.
Mene vse kar moti je da ni osnovni model na vsaj 32gb in bo le ta se drazji, kar je en bullshit.
Je pa N5X blizje flagshipu kot kdajkoli prej in zato je tudi cena visja, simpl.

IL_DIAVOLO ::

Blizu flagshipu je se kaksen drug telefon...recimo moto x. Ampak ok, nexus je pac nexus :P

klinker ::

Vseeno imam raje N5X kot S6 itd...seveda je pa 6P pravi flagship
Zame je dober Android fon samo se Nexus, vse ostalo so samo nabildan HW.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Aston_11 ::

markic222 je izjavil:

Expansys.si. 315 je če vzameš na podjetje, brez tega je 370€, kar je še vedno zakon nakup;). Z poštnino te potem pride 383€, dobava v treh delovnih dnevih. Moraš pa vpisat voucher preden kupiš za 30€ (GO30NEXUS6).

Kako to veš, ker cen nimajo objavljenih?

Sami je izjavil:

Na N5X nisem opazil led notification light-a?
Meni pa gre na živce in to funkcijo imam izklopljeno - v smislu, spet nekdo sekira, bodisi missed call, bodisi sms, bodisi email ali pa prazna baterija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ZaphodBB ::

klinker je izjavil:

Vseeno imam raje N5X kot S6 itd...seveda je pa 6P pravi flagship
Zame je dober Android fon samo se Nexus, vse ostalo so samo nabildan HW.

Tako ja. Mene Nexus privlači zato, ker ima spodobne specse za razumen denar in predvsem stock android. Kaj nuca Galaxyju, če ima ful boljše specse, če pa ga potem pohabi OS?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jan_g ::

Menda je letošnji galaxy s6 manj "pohabljen" kot prejšnja leta. Vsaj glede na reviewe, sam ga še nisem imel priložnosti preskusiti. Isto naj bi se glede teh skinov umirili pri LGju in Sonyju. Tako da ... ne vem, morda grem letos oz. drugo leto (se še kar nisem odločil, zaenkrat N4 dela ok) na nekaj drugega kot nexus.

ZaphodBB ::

jan_g je izjavil:

Menda je letošnji galaxy s6 manj "pohabljen" kot prejšnja leta. Vsaj glede na reviewe, sam ga še nisem imel priložnosti preskusiti. Isto naj bi se glede teh skinov umirili pri LGju in Sonyju. Tako da ... ne vem, morda grem letos oz. drugo leto (se še kar nisem odločil, zaenkrat N4 dela ok) na nekaj drugega kot nexus.

Nekje sem prebral, da ima S6 3GB crapwara - to je še vedno preveč zame. Predvsem pa ni stock. Apdejti bodo kadar se Samsungu sprdne in koliko časa se jim bo dalo. Nič ne verjamem azijcem glede softvera.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

kumer ::

Morda pa bo 5x tudi imel usb c-a kabel

http://www.androidheadlines.com/2015/10...

Morda pa veliki google še specifikacije ne zna prav navesti.

knap ::

bo kdo nabavil 5X oz ste že morda nabavili? kje?
imam občutek da telefon v EU ne bo ravno šel za med, morda pa se motim in bo v UK, FR, DE... velika prodaja.
LP

Jerry000 ::

Jaz sem se odločil da ga bom vzel, ampak ga ne bom preorder-al

knap ::

mene osebno ne moti da nima brezžičnega polnjenja, ga nisem uporabljal do sedaj
tudi me ne moti da kamera nima stabilizacije, verjetno bodo slike kar dobre...

moti pa me design, da je tako podolgovat :(



https://www.androidpit.com/the-nexus-5x...

morda pa ga kljub vsemu nabavim ;)

Jerry000 ::

To tudi mene moti, tudi splošno mi sprednji design ni ušeč...sploh pozicija LED. Ampak fck it, rabm nou mobi in z stock androidom sem zadovoln preveč, tko da, 5X it is, če bi mi N4 še delal bi počakal na drugo leto.

spirit ::

Jerry000 je izjavil:

kpkp je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Aha ok štekam...kera glupa fora...zdej bom rabu ŠE EN posebn kabl sam za PC. Mislm jebemu bravo Google


Bolj kot za na PC, je problem ker ne boš mogel nikjer drugje to polnit. Tako da je treba nabavit C-A kabel, morda celo več.

Zdaj ej bilo super...mel 1 kabel za tablico in mobilnik ter use je šlo na PC...zakaj so zdaj korak nazaj šli mi ni jasno. Hitro polnenje ok, sam je ob vsem tem hypu še vedno neuporabna zadeva. Nevem zakaj so to naredili...res ne. Zdej bom rabu 2345623562 kablu sam za tablico in telefon ter še dodatnih 3456345 kablu sam da bom lahko telefon z PC priklopil kar se smatra kot OSNOVA. Malo pretiravam, ampak nisem daleč od tega


To za to ker je USB C nov standard, kki ga bodo poizkusili uveljavit kot edinega, in naj bi nadomestil vse ostale USB standarde, ki jih ni tako malo(A,miniA,B, MiniB, MicroB) samo pač enkrat je treba naredit prehod in če bomo imeli srečo bo to zadnji USB za vsaj kakšno desetletje, dokler ne ugotovijo da potrebujejo še kaj, o pointu C USB je bilo pa tudi že veliko rečenega in stvar je dobra, samo problem je ko je res še en kabel.

tigrr ::

usb-c.. potrošniški osel bo šel še zadnjič na led, preden se ga da v lonc in brezžično skuha ;)

naslednji ajfoun bo "iznajdu" brezžično polnenje, ukinu kable in na slo-techu bomo iz tega spet lahko skuhal župco.

d0rK ::

Škodljivo ali ne (in baje sploh ni) vseeno bolj kot razmišljam bolj sem siguren da bom še dolgo Časa raje polnil naprave preko kablov kot indukcije. Sploh ponoči ob postelji kjer bi to največkrat počel z brezžičnim polnjnjem. Tako da hallelujah da je končno zunaj USB C kabel ki je končno zares odličen USB kabel.

klinker ::

To brezzicno polnjenje je itak bolj kot ne en bullshit. Je prav vseeno ce ga moram nekam samo polozit, al pa se ta kabelcek not vtaknit...fon se vseeno mora tam bit.
Pravzaprav ga s kablom vsaj se vedno lahko uporabljam medtem ko se fila, z unim gadgetom pa ne.

tigrr ::

pomoje se pri brezzicnih polnilcih sevanja ni za bat, če je zadeva solidno narjena, gre lahko tuljava dejansko v popoln standby in je štrom napeljava večji faktor sevanja.

poleg tega.. tko s(m)o tud pred fejsbuki in gugli paranojili, smo na konc pa vse pogoltnl.. ko bojo te polnilce serijsko vgrajeval v avte, nočne omarce in wc školjke, bojo kabli končal v smeteh (slo-techovci izšteti;)

Jerry000 ::

Zame je brezžično polnenje brezveze...še vedno morš met vkloplen kabel od brezžične baze, še vedno je telefon na mizi (omejen samo na bazo), če ga v roke vzameš se neha polniti, če greš kam nosiš še to bazo sabo, itd. Zame to ni uporabno, veliko raje imam kabel...brezžični mi samo tisto 1sekundo prišpara...pa še hitreje se preko kabla polni

blackbfm ::

Ce bi bla stvar resnicno uporabna bi ze zdavnaj nadomestila kable pa temu ocitno ni tako.

Treba je zmanjsat porabo da ne bo treba filat vsak dan, ne pa vgrajevat polnilce v wc školjke :-)

Red_Mamba ::

a ni Zdej IoT WC v modi?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

fopi ::

Po mojem mnenju ima 5x eno drugo težavo. Za to kar ponuja (recimo vrhnji mid range) je enostavno predrag. Vse drugo mu boste že odpustili. Cena je pa malo previsoka za tak telefon.

Meni osebno je sicer tudi prevelik a to je že osebna preferenca.

Mogoče bo treba kaj po motorolah pogledat. So tudi zelo blizu stock androida.

Resno razmišljam, da bi nabavil N5 2013.

Jerry000 ::

fopi je izjavil:

Po mojem mnenju ima 5x eno drugo težavo. Za to kar ponuja (recimo vrhnji mid range) je enostavno predrag. Vse drugo mu boste že odpustili. Cena je pa malo previsoka za tak telefon.

Meni osebno je sicer tudi prevelik a to je že osebna preferenca.

Mogoče bo treba kaj po motorolah pogledat. So tudi zelo blizu stock androida.

Resno razmišljam, da bi nabavil N5 2013.

Tudi jaz sem, potem sem malo razmišljal...N5 ne bo dobival updejte več, 5X ma boljšo kamero + fingerprint + bolšo baterijo + dobival bo še updejte redno. Nekako me je iz tega bolj nagnilo k 5X

««
7 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3421667153 (31) Vanadium
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537930 (159961) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419809 (13084) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745774 (37298) amacar

Več podobnih tem