» »

počeno steklo na indukciji

počeno steklo na indukciji

SimplTech ::

Danes sem ugotovil, da je v kuhinji počilo steklo na indukcijski plošči. Ko sem vse skupaj malo bolje pregledal, sem opazil da je na določenem mestu prišlo do udarca z ostrim predmetom in sedaj je čez 3/4 plošče razpoka v steklu. Doma seveda nihče nič ne ve o tem 8-O

Sedaj me zanima, ali se lahko plošča uporablja v takšnem stanju? Je zaradi tega kakšna nevarnost (kratek stik, karkoli podobnega)?

Hvala za nasvete.

destroyer2k ::

Poglej za vsak slučaj oz. vprašaj agenta, če imaš zavarovano za to.

SimplTech ::

Preden sem napisal na S-T sem pri pregledovanju z Googlom, naletel tudi na to, da bi naj zavarovanje stekel krilo tudi tak primer.

Stanovanje je zavarovano pri ZT, jutri preverim pri agentu.

Še mogoče kakšno mnenje glede uporabe plošče v takšnem stanju (razpoka v steklu).

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

Jaz bi se izogibal uporabi.

Greje zagotovo še, ampak ko se ti bo kaj polilo, pa lahko nastopijo komplikacije, ki ti bodo na koncu še otežile uveljavljanje zavarovalniškega zahtevka.

repson ::

Najbrž bo vedno slabše zaradi raztezanja in krčenja stekla, včasih se kakšen lonec bolj na trdo gor postavi, če se kuha večje zadeve pa tud teža vsebina+lonec ni tako majhna. Kratek stik se ti lahko zgodi samo, če pride voda v notranjost, to moraš pa sam ocenit, če je dovolj tesno, da bo preživelo čiščenje in nezgode pri kuhanju.

Na kratko: Pomoje lahko uporabljaš, sicer bolj pazljivo, ampak ja. Ker pa plošče človek ne menjuje ravno na dve leti, se mi zdi najbolje, če steklo kar čimprej zamenjaš, ker konec koncev ga boš enkrat moral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: repson ()

mat xxl ::

Uporabljaj, če bo pokalo naprej, pač nehaš, tako ali tako bo treba zadevo zamenjati ......

Zavarovanje stekel tega ne krije, to vsaj pri Triglavu krije samo posebna polica zavarovanja gosp. aparatov, cena zavarovanja je pa tako visoka, da v 3 letih že noter dobiš za steklo. Sama menjava stekla ni problematična, bolj problem je po pametni ceni dobiti steklo, da se popravilo sploh splača in da ni že 70% cene nove plošče z garancijo.

fosil ::

Zavarovanje stekel ne krije, imaš pa v nekaterih paketih zavarovanja zraven tudi zavarovanje steklokeramične plošče.
Tako je!

Runnagain ::

Imel isto na steklokeramični (ki je s stališča raztezanja še bistveno slabše), a sem ploščo uporabljal še kar nekaj časa.
Po kakšnem mesecu sem vseeno zamenjal samo zgornjo steklo, kar me je prišlo okrog 160€ (gorenje servis).
Da bi bilo karkoli narobe zaradi tega, nisem opazil oz. zaznal.

SimplTech ::

Hvala vsem za komentarje. Kot so zapisali predhodniki ZT ne krije tega, bi moral imeti posebej zavarovano za fizične poškodbe na aparatih (kar pa je že mat xxl odsvetoval).

Začasno bom uporabljal samo 2 kuhališča, kjer ni razpoke. Za informacijo bom povprašal na Bosch servis koliko pride okvirno menjava stekla in potem bo padla odločitev.

mat xxl ::

Poglej še na Ebay, včasih se najde kak aparat pokvarjen odleti elektronika in je steklo celo ......

SimplTech ::

Pogledal tudi na Ebay, žal nisem našel nič pametnega. Danes sem dobil informacijo iz servisa: menjava stekla za BOSCH PIE645Q14E prida cca. 220 EUR (če bo kdo v podobni situaciji in mu bo ta podatek prišel prav).

Tako da je padla odločitev da se pač nabavi novo.

mat xxl ::

Staro spravi ali probaj prodati po delih, pred vsem elektronika je cenjena , grelci so pa novi po samo 20 - 40 eur, če veš kje jih naročiti. Morda pa spremljajte naprej Ebay saj verjetno paše tudi kaka podobna, pa če komu odleti elektronika bo taka plata za drobiž.

#000000 ::

Jest ima eno steklo za to, samo je le za vda kuhalnika, se pravi polovično, gre pa dejansko CERAN ki dela na obeh tako steklokramiki kot indukciji.

Tako da če kje najdeš primerno zadevo ki paše po velikosti na tvoj štedilnik, nima nobene veze, ker šipa je enaka.

Mare2 ::

SimplTech je izjavil:



Tako da je padla odločitev da se pač nabavi novo.


Novo steklo ali indukcijo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SimplTech ::

Na kocu sem vzel novo indukcijo (220 EUR dajati za popravilo 5 let stare plošče je za moje mnenje preveč).

Staro sem dal na Bolho v takšnem stanju in na koncu jo ne vzel nekdo, ki je imel pri istem modelu težave z elektroniko. Iz dveh so sestavili eno delujočo.

VelkBla ::

Čeprav je tema starejša več kot dva meseca ;) me zanima sledeče :

Na žalost je tudi meni rahlo počila plošča. Na srečo ni počila čez celotno površino, ampak samo na desni stranici (ponavadi tam, kjer nekatere imajo inox okvir) in še to manjši polkrog. Čeprav je poškodba kar oddaljena od kuhališča, na otip se čuti, da je počena, me zanima, če je smotrno kupiti "smolo"/lepilo/kit, ki bi tole zapolnil.

Hvala in lp

korenje3 ::

problem je lahko ker tekočina potuje po spodnji strani stekla... skozi razpoko pa pronica v notranjost. jaz priporočam popravilo. verjetno se da tudi zalimat s kakšno smolo, sam je potem to estetski problem.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

VelkBla ::

Mislis, da bi pronicala pod steklom ali pod celotno plosco (tam kjer je rob)?

Ja se nekako zavedam, zadevo moram vsekakor bolje pregledati, ampak kakor sem do sedaj opazil, je na rahlo pocena samo zgoraj (zgornji sloj stekla, ce bi temu tako rekli). Tudi spodnji del stekla je se zmeraj "mocen" oz. tesni, ga ne morem do konca stresti/pociti ali pa bodisi odlomiti, saj ni toliko zdrobljen.

fujtajksel ::

VelkBla je izjavil:

Čeprav je tema starejša več kot dva meseca ;) me zanima sledeče :

Na žalost je tudi meni rahlo počila plošča. Na srečo ni počila čez celotno površino, ampak samo na desni stranici (ponavadi tam, kjer nekatere imajo inox okvir) in še to manjši polkrog. Čeprav je poškodba kar oddaljena od kuhališča, na otip se čuti, da je počena, me zanima, če je smotrno kupiti "smolo"/lepilo/kit, ki bi tole zapolnil.

Hvala in lp


Mislim da probat ni greh. Na avto steklu je delovalo naravnost čudežno, pa to lepilo je praktično zastonj. Edino vprašanje če ti ga bo hotelo potegnit povsem v razpoko. Pri avtu so najprej navrtali majhno luknjico na mestu kjer je udaril kamenček, da bolje potegne not.

Mare2 ::

Poglej, če imaš stanovanjsko zavarovanje z razširjenim kritjem. Zajema tudi počeno indukcijsko steklo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31367643 (7317) kuglvinkl
»

Menjava vetrobranskega stekla (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6837867 (5863) BCSman
»

počeno steklo na telefonu-zamenjati da/ne?

Oddelek: Mobilne tehnologije
185050 (4456) smrekcsem
»

Zavarovanje proti kraji predmetov iz vozila

Oddelek: Na cesti
133641 (3155) St235
»

steklo

Oddelek: Kaj kupiti
111452 (1204) Leks

Več podobnih tem