» »

steklo

steklo

schnobel ::

Danes sem v šoli razbil približno 1,2m x 0,8m kaljeno steklo(tisto ki se razbije na majhne koščke). Razbito je bilo v telovadnici, kjer pa bi vsaj po mojem mnenju moralo biti zavarovano. Koliko pride tako steklo približno, ter ali sem dolžan plačati to; ali bi to morala kriti zavarovalnica, če je zavarovano??
LP, hvala za odgovor

Leks ::

kaljeno steklo, tvoja velikost je okoli 1m2, te zna olajšati za okoli 70€. Je pa odvisno od debeline.
Ker bo zraven še vgradnja bo skupaj okoli 100€. Čeprav to bi moral narediti hišnik, ker je to njegovo
delo.

Odvisno kaj zavarovanje krije, če je bilo storjeno dejanje iz objestnosti in je to dokazano, potem se
šola ne bo trudila uveljavljat zavarovalnine, saj bi ti bilo plačilo tudi neke vrste kazen in opomin ostalim.

schnobel ::

ja notri je priletela žoga, in do zdaj je že velikokrat pa še ni počilo. danes se je to zgodilo glih meni=) (gotou je bilo že kje na kotih počeno in je samo skupaj padlo).
Ja hišnik je samo popucal in odnesel ostale delce za ostalo pa je rekel da naj pridem ju3 k njemu da dobim navodila kako pa kaj....upajmo da ne bo 0.

toplakd ::

Jaz ne bi plačal, pa če je zavarovano ali ne.
Kaj so pa vam dali žoge. Iz objestnosti ziher nisi razbijal.

LP, Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

fosil ::

Steklo v telovadnici bi moralo biti zavarovano, še posebej v šoli.
Če ni bilo, gre tukaj za malomarnost. Lahko da prav hišnikovo.

Tako da če bi se tukaj poklicalo kakšno inšpekcijo bi se znalo zgoditi, da bi šola plačala celo kakšno kazen.

Glej da ne boš česa podpisoval. Pa jaz bi se o zadevi vsekakor posvetoval s starši. Ne vem koliko si star in za kakšno šolo gre, vendar mislim da bi tukaj mirno lahko zagrozil s prijavo na inšpekcijo, če bodo hoteli da kaj plačaš. Če si premlad za take zadeve, pa vzemi s sabo kakšnega od staršev.

Možno je tudi, da ima šola sklenjeno zavarovanja za steklo.
Tako je!

bluefish ::

vsekakor nisi dolžan plačati.

Si me pa spomnil na športno že kar nekaj let nazaj v OŠ, ko smo na nogometnem igrišču metali žogico. No, en jo je vrgel za približno 1/2 razdalje dlje, kot vsi ostali, in je končala v steklu (ene 2 x 2 metra ali še malo več in zatemnjeno, da se je videlo le od znotraj) od dvorane za bazen.
Ni nihče preveč kompliciral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ciklamen ::

No ja, zdaj, kje oz kaj je delal tvoj učitelj/profesor za športno?

Če te je on videl, da si namerno razbil okno, potem bo sledila kazen (morda kak ukor razrednika ali podobno), če pa te je videl, da nisi namerno razbil okna, potem pa se lahko upreš nanj, saj bi on po pravem moral povedati resnico.
- End of the Post ->

Leks ::

Če se je zgodilo med igro v telovadnici in v času športne vzgoje, potem sploh ne skrbi. Šola mora v telovadnici poskrbeti za primerno zaščito vseh steklenih površin, če bi se kdo porezal bi lahko še šolo tožil.

Jutri pa hišniku lepo povej naj da steklo na reciklažo, ter da naj čim hitreje zamenja steklo, da boš lahko zopet nabijal žogo :)
Podpisovat pa brez staršev ničesar! (če si mladoleten)

schnobel ::

Hvala za vse nasvete, sem pa že polnoleten in sem že večkrat dobil kaj zapodpisat tako da vem kje se lahko in kje ne. To so mi pa že prjatli rekli da naj ne plačujem ker zato mora poskrbeti šola.

Leks ::

kako si rešil zadevo?

schnobel ::

nekako smo se zmenili, da bo krila to šola \ zavarovalnica...jst pa bom naredil priložnostno delo npr. v knjižnici nalepil par nalepk na knjige.

Leks ::

pošteno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9937835 (9675) jocoj
»

Vlom v avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8912510 (8646) St235

Ameriško šolstvo

Oddelek: Problemi človeštva
233776 (3273) Mavrik
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817483 (13637) fikus_
»

Ležeč kamen na cestišču razbil steklo avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712965 (11345) MIHAc27

Več podobnih tem