» »

počeno steklo na telefonu-zamenjati da/ne?

počeno steklo na telefonu-zamenjati da/ne?

smrekcsem ::

Pozdravljeni,

na telefonu huawei mate 10 (star 1. leto) mi je počilo steklo. Steklo ni močno poškodovano (le dve komaj vidni razpoki, ki potekata po celotni širini in polovici diagonale zaslona). Telefon še vedno deliuje brezhibno, tudi razpokic se skoraj ne opazi (čez imam tudi zaščitno steklo). Cena zamenjave na uradnem servisu (ekrana in stekla, saj se samo stekla ne da)naj bi stala 120 evrov, na mobistekla.si je cena 90 evrov. Obe ceni se mi zdita kar visoki glede na to, da je telefon stal 240 evrov. Zato me, kot čistega lajka zanima, ali menite, da lahko telefon še naprej še vedno uporabljam brez popravila ali je popravilo nujno, če ne želim v kratkem ostati brez telefona?

Ima morda kdo izkušnje s tem, da telefona ni dal popraviti in mu je le ta še vedno delal kakšen mesec/leto?

Ali bo cena popravila dražja, če počakam, da mi telefon preneha delati (da dela toliko časo, kot mu bo dano)in potem zamenjam steklo (o tem razmišljam zato, ker v vsakem primeru je potrebna hkratna zamenjava in stekla in ekrana)?

Hvala za vso vašo pomoč, nasvete, mnenja.... :);)

neverlucky ::

Po mojem mnenju se ne splaca menjat. Mogoce malo bolj pazi nanj za naprej. Da bi dal pa polovico cene telefona za to pa nikakor ...

matobeli ::

Popravilo pa ne bo čisto nič dražje če boš do konca razbil ekran. Se vse menja

klinker ::

To pokni gor en tempered glass in se ne sekiraj vec.

gendale2018 ::

kupi mate 20
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Bye ::

Na prejšnjem telefonu sem imel dosti večjo razpoko, pa sem ga normalno uporabljal do zamenjave telefona. Popravilo se ti po mojem ne splača; ergo imej ga do drugega telefona ali pa uporabljaj naprej, če te ne moti.

shadeX ::

Se pridružujem zgornjim mnenjem. Uporabljaj dokler bo. Cez 14 dni tiste razpoke niti opazil ne bos vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MostWanted ::

a da bi dal gor zaščitno steklo pa ne?? če ga prej nisi mel ga daj zdaj gor!

Dimnik ::

Mate10 lite ali mate10(pro), glede na ceno novega 240e sklepam, da lite verzija, potem se ti ne splača menjat, na navadni oz pro verziji pa ja, če ga misliš še nekaj časa imet.

Zaščitno steklo že imaš gor, kar je ok, če te ne motijo razpoke, uporabljaj kako dolgo boš lahko, popravilo nebo nič dražje. Najceneje bo, če si sam zamenjaš oz kak kolega

Klinker in gametech, slabo bereta, zaščitno steklo ima gor..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

otago ::

3 mesece star sluzben s9... Poceno sprednje steklo na robu, vendar funkcionalno. Na ifixitu ne najdem nic pod glass/lcd screen. Tile v slo bi opravli za 170eur.

Izkusnje z menjavo stekla/steklo+zaslon? Vodotesnost?

smrekcsem ::

Hvala za pomoč. Bom navrjetneje kar počakal z popravilom, da mi neha delat pa se bom potem odločil ali ga popravim ali kupim nov telefon;):D

Tilen ::

Meni še noben telefon do sedaj ni nehal delat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

otago je izjavil:

3 mesece star sluzben s9... Poceno sprednje steklo na robu, vendar funkcionalno. Na ifixitu ne najdem nic pod glass/lcd screen. Tile v slo bi opravli za 170eur.

Izkusnje z menjavo stekla/steklo+zaslon? Vodotesnost?


Mi ne menjujemo na zaobljenih LCDjih tega, ker je ogromno reklamacij... edina prava pot je da kupiš LCD/touch+frame kar z delom stane 250€+
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MostWanted ::

Dimnik je izjavil:

Mate10 lite ali mate10(pro), glede na ceno novega 240e sklepam, da lite verzija, potem se ti ne splača menjat, na navadni oz pro verziji pa ja, če ga misliš še nekaj časa imet.

Zaščitno steklo že imaš gor, kar je ok, če te ne motijo razpoke, uporabljaj kako dolgo boš lahko, popravilo nebo nič dražje. Najceneje bo, če si sam zamenjaš oz kak kolega

Klinker in gametech, slabo bereta, zaščitno steklo ima gor..


okej se posipam z pepelom.

me pa čudi kako da je počil tudi ekran? meni do zdaj še ni ekranu nič naredlo. samo zaščitno steklo je počilo.

Dimnik ::

Ma odvisno kako pade in na kaj pade...

otago ::

Mato989 je izjavil:

otago je izjavil:

3 mesece star sluzben s9... Poceno sprednje steklo na robu, vendar funkcionalno. Na ifixitu ne najdem nic pod glass/lcd screen. Tile v slo bi opravli za 170eur.

Izkusnje z menjavo stekla/steklo+zaslon? Vodotesnost?


Mi ne menjujemo na zaobljenih LCDjih tega, ker je ogromno reklamacij... edina prava pot je da kupiš LCD/touch+frame kar z delom stane 250EUR+


Nov je cca. 450eur+, popravilo 250+.. Se ne splaca potem. 5/9 nakupne cene za servis. Hvala za info.

@Mato989 Se kdo sploh odloci za menjavo pri doticnem modelu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Dimnik ::

Mato kaj je razlog reklamacije in po kakšnem času?

Mato989 ::

otago je izjavil:

Mato989 je izjavil:

otago je izjavil:

3 mesece star sluzben s9... Poceno sprednje steklo na robu, vendar funkcionalno. Na ifixitu ne najdem nic pod glass/lcd screen. Tile v slo bi opravli za 170eur.

Izkusnje z menjavo stekla/steklo+zaslon? Vodotesnost?


Mi ne menjujemo na zaobljenih LCDjih tega, ker je ogromno reklamacij... edina prava pot je da kupiš LCD/touch+frame kar z delom stane 250EUR+


Nov je cca. 450eur+, popravilo 250+.. Se ne splaca potem. 5/9 nakupne cene za servis. Hvala za info.

@Mato989 Se kdo sploh odloci za menjavo pri doticnem modelu?


Se ja, zadnjič sem S9+ menjeval s framom za 270€ ali 280€ se ne spomnim točne cene, ampak bil pa je s9+

Dimnik je izjavil:

Mato kaj je razlog reklamacije in po kakšnem času?


Razlogi ko kdo menjuje SAMO steklo so predvsem to, da če ni dobro nareto oz. se zgodi da ne dela touch... sicer imam več izkušenj z Iphone menjavami stekel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

smrekcsem ::

MostWanted je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Mate10 lite ali mate10(pro), glede na ceno novega 240e sklepam, da lite verzija, potem se ti ne splača menjat, na navadni oz pro verziji pa ja, če ga misliš še nekaj časa imet.

Zaščitno steklo že imaš gor, kar je ok, če te ne motijo razpoke, uporabljaj kako dolgo boš lahko, popravilo nebo nič dražje. Najceneje bo, če si sam zamenjaš oz kak kolega

Klinker in gametech, slabo bereta, zaščitno steklo ima gor..


okej se posipam z pepelom.

me pa čudi kako da je počil tudi ekran? meni do zdaj še ni ekranu nič naredlo. samo zaščitno steklo je počilo.



Aja sem pozabil odgovoriti. Vaše sklepanje je pravilno-govora je o mate 10 lite.

Glede tega o zaščitnem steklu imate prav, da se težko zgodi da poči tudi ekran. Ampak telefon ima ekran namreč čisto do robov telefona (ob strani), ker pa zaščitno steklo v celoti ne prekrije ekrana (kljub temu, da sem kupil zaščitno steklo specifično za ta model telefona) je prav ta 2 milimetra velika reža med zaščitim steklom in ovitkom telefona "kriva" da, ko sem ekrat ponesreči z robom telefona udaril ob nek predmet, je ekran počil ob robu, razpoka pa je nato šla v dve smeri pod zaščitnim steklom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smrekcsem ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavrnitev garancije zaradi počenega zaslona (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10917763 (7148) slon
»

Poškodovanje novega telefona s strani pooblaščenega prodajalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7711995 (9070) mat11
»

Počeno steklo

Oddelek: Mobilne tehnologije
111252 (906) klinker
»

Katero kaljeno steklo za telefon?

Oddelek: Kaj kupiti
61564 (1398) Furbo
»

So zaščitna stekla smiselna?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4212184 (10738) tomaz-

Več podobnih tem