» »

Zavarovanje proti kraji predmetov iz vozila

Zavarovanje proti kraji predmetov iz vozila

pijavka ::

Danes je v službi tema nanesla na avtomobilsko zavarovanje. Kolega je povedal "zanimivost". Pravi, da če imaš zavarovana stekla, da zavarovanje krije tudi morebitno krajo predmetov iz vozila. Moraš pa seveda imeti račun in krajo prijaviti policiji. Pravi, da pokažeš račun od laptopa in ti zavarovalnica krije to škodo. Ker se meni zdi tako zavarovanje nemogoče (potem bi vsak rekel, da je imel vredno stvar v avtu), sem ga vprašal, če potem pozna koga, ki je to že uveljavljal. Pravi, da kar nekaj ljudi in da naj si podrobneje preberem polico.
Npr. na Triglavu pod delni kasko stekla piše: "Zavarovanje krije škodo na standardno vgrajenem steklu zavarovanega vozila zaradi razbitja ali poškodovanja. Zavarovanje po tej kombinaciji pa ne krije škode na steklih svetlobnih teles in ogledal zavarovanega vozila zaradi razbitja ali poškodovanja."
Ali ima kdo kakšen vir za to oz. je to samo "zgodba", ki pritegne poslušalce? Lahko kdo iz prve roke pove kaj o tem? Jaz nikjer nisem našel nič na to temo. Ali katera vrsta zavarovanja krije škodo nastalo zaradi vdora v vozilo in kraje predmetov v avtomobilu? Od tistih, ki jih poznam jaz, ni nihče dobil nič nazaj povrnjeno.

Vikking ::

Na polici ti piše tudi kontaktna številka. Vzameš telefon v roke in pokličešna zavarovalnico. Zadevo izveš iz prve roke.

jernejl ::

Ta zanimivost je neresnica.
Razbitje stekla je nekaj, kraja predmeta iz avtomobila pa je nekaj drugega.
Za zavarovanje kraje obstaja druga kasko kombinacija K (kraja) oz. T (tatvina), odvisno od zavarovalnice. Ta kombinacija potem pokriva tudi krajo, vendar samo krajo avtomobila kot celote in krajo delov avtomobila (recimo če tat odtuji anteno, avtomobilski sedež, volan...).

Za zavarovanje opreme in prtljage, ki jo prevažaš v avtu, pa obstajajo dodatna zavarovanja.
Marsikdo v avtu ali kombiju prevaža kakšne drage predmete (npr. delovni stroj ali drugo opremo za delo) - poškodbe in kraja teh stvari ni pokrita iz običajnega kasko zavarovanja, ampak jih je treba zavarovati posebej.

clothes ::

Pri Triglavu imajo akcijo za brezplačno zavarovanje prtljage.Akcija traja do 29.2.20416.
http://www.triglav.si/sprosti_cas

kuvanasarma ::

Zadnjič ko sem spraševal je bilo takole:
To kritje ti krije krajo v primeru če ti ukradejo nekaj kar je vgrajeno v avto (radio, števec, zvočnike ipd...) ne krije pa če imaš ti, ko si na morju, na zadnjem sedežu fotoaparat in ti ga nekdo sune :)

Steklo pa zavaruje tisto kar piše...torej STEKLO

lp, kuvanasarma

stb ::

clothes je izjavil:

Pri Triglavu imajo akcijo za brezplačno zavarovanje prtljage.Akcija traja do 29.2.20416.
http://www.triglav.si/sprosti_cas

Višina zavarovalne vsote je prav nesramno nizka:
zavarovanje prtljage v vrednosti do 25 EUR in z zavarovalno vsoto 500 EUR

Tale "akcija" ni omembe vredna.

Furbo ::

Triglav ima vedno tako patetične popuste, da mi sploh ni jasno, kako imajo še kako stranko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

Prenosni računalnik lahko zavaruješ tudi proti kraji iz zaklenjenega avta. To je posebno zavarovanje.

Lahko pa se zavaruje prtljaga. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

solatko ::

Nobena zavarovalnica ne povrne škode za ukradene predmete, ki so bili na vidnem mestu, zavarovanje prtljage pa je mišljeno v primeru uničenja zaradi prometne nesreče.
Delo krepa človeka

St235 ::

Ti to s kakšnim konkretnim virom ali si pravkar določil pogoje kaj smejo in ne smejo zavarovat zavarovalnice, kar tako malo počez?

Možno je seveda oboje, tako zavarovanje prtljage zaradi uničenja kot tudi zavarovanje pred krajo.

FTad ::

Kako bi pa sploh dokazal, da si imel npr. pod sedezem laptom, ko so ti vdrli v avtomobil, da bi potem dobil povrnjeno skodo?

Mare2 ::

St235 je izjavil:

si pravkar določil pogoje


solatko je storil slednje. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

Jaz sem že imel v kombiju dodatno zavarovano orodje proti kraji in mi je zadeva prišla tudi prav, ko so mi ga nekaj ukradli. Serijsko pa tega ne bodo dajali v zavarovalne police, ni šans.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

FTad je izjavil:

Kako bi pa sploh dokazal, da si imel npr. pod sedezem laptom, ko so ti vdrli v avtomobil, da bi potem dobil povrnjeno skodo?


Enako kot dokazuješ vsako drugo krajo. S tem, da policiji naznaniš kaznivo dejanje in poveš okoliščine, ki so ti znane ob polnem zavedanju, da za svojo prijavo in izjave nosiš tako materialne kot kazenske sankcije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212504 (1538) kixs
»

Katera zavarovanja imate in kaj ste že koristli?

Oddelek: Loža
457056 (5449) ;-)
»

avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012553 (7729) BCSman
»

Udar strele - koliko bo krila zavarovalnica ?

Oddelek: Loža
2711348 (4700) ;-)
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630598 (28618) D3m

Več podobnih tem