» »

Javno delo

Javno delo

djabi ::

Ali mi lahko nekdo razloži, kaj pomeni spodnja določba v zvezi z JD:
https://www.ess.gov.si/_files/8073/Javn...

Točka 3.2.2.
Skupno trajanje vključitve pri istem izvajalcu ne sme preseči 24 mesecev.

Recimo, da sem v zadnjih 5 letih pri istem javnem zavodu delal cca. 20 mesecev preko JD ... a to pomeni, da lahko pri njih delam še maks. 4 mesece?
  • spremenilo: djabi ()

msjr ::

Na vrhu 3.2.2. piše:

Za ponovno vključitev se šteje vključitev, ki se opravi pred iztekom šestih mesecev od izteka zadnje vključitve v javna dela.

Po zgornjem citatu sodeč moreš biti vključen več kot 24 mesecev zaporedoma. Če je vmes luknja šestih mesecev potem se vsaj po mojem mnenju šteje spet od začetka.

fosil ::

Pri enem izvajalcu si lahko skupaj največ 24 mesecev, tudi če je vmes minilo več kot 6 mesecev.
Javna dela niso namenjena dolgotrajni zaposlitvi, ampak je samo neka začasna oblika.
Tako je!

djabi ::

@fosil: torej pri istem javnem zavodu (knjižnica) ne morem biti več kot dve leti, ne glede na to, da je to javno delo bilo recimo v obdboju 5 let in recimo enkrat 12 mesecev, pol 6, nato pa še dva meseca?

24 - 20 = 4 mesecev (toliko ostane iz te "kvote")

Skratka, lahko me zaposlijo še za maks 4 mesece, je tako?

msjr je izjavil:

Po zgornjem citatu sodeč moreš biti vključen več kot 24 mesecev zaporedoma. Če je vmes luknja šestih mesecev potem se vsaj po mojem mnenju šteje spet od začetka.


To sem tudi jaz tako mislil, a čimbolj berem forume, tem bolj zmedeno je vse skupaj.

msjr ::

Potem pa najbolje na zavod vprašat.

fosil ::

djabi je izjavil:

@fosil: torej pri istem javnem zavodu (knjižnica) ne morem biti več kot dve leti, ne glede na to, da je to javno delo bilo recimo v obdboju 5 let in recimo enkrat 12 mesecev, pol 6, nato pa še dva meseca?

24 - 20 = 4 mesecev (toliko ostane iz te "kvote")

Skratka, lahko me zaposlijo še za maks 4 mesece, je tako?

Tako je.
Tako je!

Isotropic ::

a nisi prek javnih del plačan zelo mizerno? bodi srečen, da boš dobil spodbudo iskat šiht kje drugje

djabi ::

Hvala obema!

@msjr: itak bom moral v prihodnjem tednu k svetovalki, ker imam za četrtek določen termin za srečanje. Verjetno pa bo potrdila to, kar mi je fosil napisal. Bomo videli.

Isotropic je izjavil:

a nisi prek javnih del plačan zelo mizerno? bodi srečen, da boš dobil spodbudo iskat šiht kje drugje


Res je, ampak bolje to kot nič.

Zaposlitve brez zvez enostavno ne dobiš, žal to isto velja tudi za javno delo - tudi sam sem tako prišel v preteklosti v ta "program".

Marsikje pa zahtevajo, da postaneš s.p., da jim ni treba plačat nobenih dodatnih stroškov (malice, prevoz, dopust, regres itn.) in te tako "zaposlijo", ti pa izstavljaš račun na točno določen znesek ter upaš, da bodo to tudi plačali.

djabi ::

Aja, višina plač pri javnih delih je takole:
http://www.ess.gov.si/_files/7876/Obraz...

IZRAČUN PLAČ za udeležence JAVNIH DEL za leto 2016

Plača udeležencev je izražena v deležu od minimalne plače po ravneh strokovne usposobljenosti za delo, ki ga opravljajo v programu javnega dela. Minimalna plača od 1. 1. 2015 znaša 790,73 EUR (Ur. l. RS št. 6/2015 z dne 30. 1. 2015).

RAVEN STROKOVNE IZOBRAZBE / VIŠINA PLAČE V EUR / I. BRUTO / II. BRUTO
I. / 632,58 / 734,43
II. / 672,12 / 780,33
III. / 711,66 / 826,24
IV. / 751,19 / 872,13
V. / 790,73 / 918,04
VI. / 869,80 / 1.009,84
VII. / 948,88 / 1.101,65

V neto zneskih to pomeni:

I. / 457,97 EUR
II. / 483,85 EUR
III. / 509,72 EUR
IV. / 535,59 EUR
V. / 561,46 EUR
VI. / 613,20 EUR
VII. / 664,95 EUR

djabi ::

Pozabil sem odpisat. Res je tako kot je fosil napisal. Pri istem zavodu si lahko skupaj maks. 24 mesecev in nič več.

SaXsIm ::

Ja, ampak lahko sofinancer javnega dela (recimo občina) trajanje še dodatno omeji.
SaXsIm

djabi ::

SaXsIm je izjavil:

Ja, ampak lahko sofinancer javnega dela (recimo občina) trajanje še dodatno omeji.


Da, tudi to je res.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zveza Potrošnikov Slovenije - kontakt

Oddelek: Loža
51105 (1030) JanK
»

Socialna pomoč, rešitev problema. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26454521 (49269) SimplyMiha
»

Zaposlitev ekonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5212274 (10771) mailer
»

Kako (občasno) dati delo brezposelnim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6716223 (14332) opeter
»

Javno delo in izobrazba-kdo ve?

Oddelek: Loža
142710 (2406) Thomas

Več podobnih tem