» »

Menjava vetrobranskega stekla

Menjava vetrobranskega stekla

«
1
2

roko granata ::

Pred nekej meseci mi je na avtocesti priletel kamenček v vetrobransko steklo. Najprej je bila samo mala razpoka, ki pa se je hitro razširila čez celo dolžino stekla. Seveda mi ne ostane drugega kot zamenjat celotno steklo. Ker imam kmalu registracijo, sem se moral aktivirat in najti najcenejšega ponudnika tovrstnih storitev. Oken nimam zavarovanih, kar pomeni, da si sam krijem celotene stroške.

Moja prva destinacija je bila BTC, Carglass. Zelo pogosto je moč zaslediti njihove reklame in so med najbolj prepoznavnimi izvajalci tovrstnih storitev. Komplet menjavo so mi ponudili za 650 evrov. Čeprav sem vedel, da stvar ne bo poceni, me je ta znesek presenetil.

Na listu papira sem imel še dva naslova - Rogelj Romat in Tom Met D.O.O.. Slednji je bil moja druga destinacija. Delavnico imajo na Viču, malo pred izvozom za obvoznico. Enako storitev so mi ponudili za 235 evrov.

Tretjega ponudnika storitev nisem iskal.

Najverjetneje bi bil bolj presenečen in zgrožen nad situacijo, če ne bi v svojem življenju videl nebroj takšnih in drugačnih nepravilnosti. Tako pa naj ta objava služi zgolj kot opozorilo članom slo-techovega foruma, pred pohlepom prej omenjenega podjetja.

...:TOMI:... ::

Ogromno reklam je treba plačat, kajne. Oni večina delajo za zavarovalnice, tako da ti kot stranka sploh ne vidiš računa in se ne sekiraš. Seveda je zaradi tako dragih popravil dražje tudi zavarovanje, vendar na to itak nihče ne misli.

Drugače je pa treba takoj ukrepat, da se razpoka ne širi, žal si bil prepozen in si si naredil veliko nepotrebnih stroškov.

Dobil bi tudi ugodneje, če smo pošteni...
Tomi

roko granata ::

Saj nisi mislil opravičevati cene njihovih storitev s stroškom, ki jim ga predstavlja njihov plan marketniga?

To, da so bili sprejeti na razpisu zavarovalnic/e za tovrstne storitve, je precej sporono glede na cene ostalih ponudnikov.

Ukrepati pa na žalost nisem mogel, saj se je razpoka do končne dolžine razširila v roku pou ure od trenutka, ko mi je priletel kamenček v steklo na nemški avtocesti :(

Bodimo pošteni še malo; kje bi lahko dobil menjavo stekla ugodneje? Pri tem je treba upoštevati, da govorimo o Citroenu C5 2005, kar pomeni, da se ne morem izogniti steklu, ki ima senzor za dež.

N0t0ri0us ::

par mesecev nazaj se mi je isto razbila šipa..

Popoldne sem na carglass peljal avto in naslednji dan ob poldne so vse zrihtali. Parkrat podpisal, izpolnil neko poročilo in domov dobil račun za skoraj 500€ :P

Posredoval sem ga na zavarovalnico in so oni uredili naprej.

Rogelj romat to zrihta precej ceneje. mislim da so govorili nekaj okrog 200-300€.. pokliči in vprašaj.

LP

...:TOMI:... ::

Ne, seveda nisem mislil opravičevat firme, je pa logično. Reklame so drage, od nekje mora priti denar, od kje bo prišel, če ne od dejavnosti. Drage reklame, drage storitve. Zato jaz vedno kupujem tam, kjer ne vlagajo veliko v marketing, saj so cene po navadi nižje. Res pa je, da je treba več truda s strani stranke za tako početje

Jaz vedno pokličem 10+ firm in vprašam za ceno. Sigurno je kje še ugodneje, razen če si imel neznansko srečo, ko si odnehal pri drugem klicu/obisku in naletel na najcenejšo ponudbo. Statistično gledano je zelo majhna verjetnost za kaj takega.
Tomi

Olórin ::

menjava 650 EUR?

Kaj dobiš še vinjeto, bosch brisalce in poln tank goriva "gratis" ?

Hm še vedno sem rekel premalo. Morali bi dati še paket 4 gum gratis, da bi upravičili svojo ceno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Rahuk ::

Jaz sem bil na Carglass-u z njihovimi storitvami fejst zadovoljen. Imam zavarovana stekla, in so mi zadevo menjali brez problema, škoda so prijavili zavarovalnici, v glavnem nisem imel dodatnih stroškov.

Silvo ::

Sam sem imel podoben primer.
Cene se močno razlikujejo,samo steklo lahko dobiš na netu za male pare,vendar pa....
Obstaja več proizvajalcev in vrst kvalitete stekel ter posledično cena.
Cene za kit lepila za popravilo in delo pa so lahko tudi različne,vendar ne toliko.
Na koncu sem se odločil za original steklo pri uradnem serviserju in plačilo franšize:)
Mogoče kaki link na hitro:
http://www.yogi-motocenter.si/kvalitetn...
Silvo

roko granata ::

Rahuk je izjavil:

Jaz sem bil na Carglass-u z njihovimi storitvami fejst zadovoljen. Imam zavarovana stekla, in so mi zadevo menjali brez problema, škoda so prijavili zavarovalnici, v glavnem nisem imel dodatnih stroškov.


Seveda si jih imel oz. jih imaš še vedno. Kot je že Tomi omenil, ker ponujajo svoje storitve nekje 300% dražje kot konkurenca, je tudi zavarovanje temu primerno dražje. Če pa si drznemo predstavljati, da to ni edini primer sumljivega dogovora med zavarovalnico in privat podjetjem, lahko sklepamo, da je razlika med potencialno najcenejšo ceno zavarovanja in aktualno ceno precej velika.

Mare2 ::

Kaj je že tu sumljivo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

facepalm ::

a ve kdo, koliko pride popravilo vetrobranskega stekla (ena mala luknjica)?

krneki0001 ::

V carglasu so za moj avto naračunal preko 400 evrov za zamenjavo prednjega stekla. Potem sem pa vprašal v avtostekla Črnuče, kjer me je prišlo 200 evrov z delom skupaj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:

V carglasu so za moj avto naračunal preko 400 evrov za zamenjavo prednjega stekla. Potem sem pa vprašal v avtostekla Črnuče, kjer me je prišlo 200 evrov z delom skupaj.

Seveda je razlika, če ti popravilo opravi mednarodno podjetje, kot pa neki lokalni fušar.

Vsak se pa odloči sam. Saj nobenega ne držijo za jajca da mora iti h CarGlassu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Siegreicher ::

Greš na avto odpad, z zajlo odrežeš šipo in 2 tubi silikonca pa si na 20€ + sendvič in kokakola.

Edini problem je, da ne moreš dobiti menjave vinjete, četudi greš pred parlament s tastaro prednjo šipo :(

krneki0001 ::

Invictus je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V carglasu so za moj avto naračunal preko 400 evrov za zamenjavo prednjega stekla. Potem sem pa vprašal v avtostekla Črnuče, kjer me je prišlo 200 evrov z delom skupaj.

Seveda je razlika, če ti popravilo opravi mednarodno podjetje, kot pa neki lokalni fušar.

Vsak se pa odloči sam. Saj nobenega ne držijo za jajca da mora iti h CarGlassu ...


Seveda se vsak odloči sam. Ampak, če stekel nimaš zavarovanih, boš definitivno gledal tudi na ceno. In tukaj avtostekla črnuče so mnogo cenejši ponudnik. Pa niso ravno "vaški fušar".
http://www.novomat.si/pages/si/domov.php
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mare2 ::

Spletna stran je že v redu. Pomembno je, če šipa potem kaj pušča. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

krneki0001 ::

Mare2 je izjavil:

Spletna stran je že v redu. Pomembno je, če šipa potem kaj pušča. :)


V petih letih še nič.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

al1976 ::

Moja izkusnja z carglassom je slaba. Menjali so prednje steklo na Peugeot 307 kar stirikrat. Vsakic je imelo napako (zlito steklo na posamezni tocki) tako da npr da je ravna crta na cesti bila popacena. Na koncu sem imel vsega dosti in so morali vgradili Peugeotovo original steklo ki je bilo brez napak in je v uporabi se danes :)

Torej pod crto... Preverite kaj vam vgradijo ker lahko dobite 2,3,4 klaso stekla za polno ceno! Res si ne predstavljam da bi za to dal 600eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

sajmon ::

facepalm je izjavil:

a ve kdo, koliko pride popravilo vetrobranskega stekla (ena mala luknjica)?

Pred cca enim leto pri Carglassu cca 100 eur (zavarovalnica).

Vanich ::

facepalm je izjavil:

a ve kdo, koliko pride popravilo vetrobranskega stekla (ena mala luknjica)?


Če je čisto mala luknjica, lahko popraviš sam. Na e-bayu dobiš za drobiž kit-e za popravilo, na YouTube imaš pa demonstracije.

klemenSLO ::

Mislim da so sta v Europi dejansko samo 2 proizvajalca stekel. Pol je pa samo vprašanje ali je na identičnem steklu gor logo od 'preferirane' znamke ali ne.

Bolj je problematična kakovost vgradnje. Ko odstraniš poškodovano steklo je treba iz roba karoserije temeljito odstrniti lim in potem premazati ta rob. Nato pa pravilno s pravo višino nanesti kakovostno lepilo in natančno vgraditi. Če ga tu polomiš bo lahko zamakalo...

Mislim da je Roglej največji slovenski uvoznik in zalaga tudi ostale pri nas. Če ne drugega vprašaj za ceno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

ma sam raje nebi popravljal, da nebi pol pocila in bi imel dodatne stroske.

ali ve kdo za koga, ki popravlja stekla na obali? (razen renault - jim nekako ne zaupam)
v skrajni sili se bom zapeljal v lj, ampak bi raje na obali (ce slucajno poci med popravljanjem), da lahko avto v tem slucaju tudi ostane v delavnici cel dan :)

Pithlit ::

roko granata je izjavil:

Komplet menjavo so mi ponudili za 650 evrov. Čeprav sem vedel, da stvar ne bo poceni, me je ta znesek presenetil. ... ... Tako pa naj ta objava služi zgolj kot opozorilo članom slo-techovega foruma, pred pohlepom prej omenjenega podjetja.

...:TOMI:... je izjavil:

Drugače je pa treba takoj ukrepat, da se razpoka ne širi, žal si bil prepozen in si si naredil veliko nepotrebnih stroškov.

Že to da, za zalit tisto piškavo luknjico (5 minut dela) s tisto 'spešal' maso (ki grdo izgleda ko se posuši, pa včasih odpade oz. sploh ne pomaga), zaračunajo 100€ je rop pri belem dnevu. Relativno gledano je bolje da zamenjaš celo šipo (material+delo) za tistih slabih 300€ pa imaš mir.
Life is as complicated as we make it...

facepalm ::

hmm... sedaj sem malo pogooglal in popravljanje sipe se mi ne zdi neka umetnost. verjetno bom kar sam sprobal:)
ve kdo, ce se da kje v slo kupit repair kit? ce ne bom kar preko ebaya kaj vzel

Vanich ::

facepalm je izjavil:

hmm... sedaj sem malo pogooglal in popravljanje sipe se mi ne zdi neka umetnost. verjetno bom kar sam sprobal:)
ve kdo, ce se da kje v slo kupit repair kit? ce ne bom kar preko ebaya kaj vzel


Kolikor sem jaz gledal, je bilo za vse te kite potrebno pustiti obdelano površino na soncu nekaj časa - (UV utrjuje tisto smolo) Tako, da ne vem, kako je s popravljanjem tega (brez ene močne UV lampe) pozimi?

facepalm ::

sklepam, da bi se pozimi pac susila vec casa:)

roko granata ::

Pithlit je izjavil:

roko granata je izjavil:

Komplet menjavo so mi ponudili za 650 evrov. Čeprav sem vedel, da stvar ne bo poceni, me je ta znesek presenetil. ... ... Tako pa naj ta objava služi zgolj kot opozorilo članom slo-techovega foruma, pred pohlepom prej omenjenega podjetja.

...:TOMI:... je izjavil:

Drugače je pa treba takoj ukrepat, da se razpoka ne širi, žal si bil prepozen in si si naredil veliko nepotrebnih stroškov.

Že to da, za zalit tisto piškavo luknjico (5 minut dela) s tisto 'spešal' maso (ki grdo izgleda ko se posuši, pa včasih odpade oz. sploh ne pomaga), zaračunajo 100€ je rop pri belem dnevu. Relativno gledano je bolje da zamenjaš celo šipo (material+delo) za tistih slabih 300€ pa imaš mir.


Da odslovim tvoj poskus prikaza ironije in dam celotno zadevo nazaj v kontekst iz katerega si ga vzel:

roko granata je izjavil:

Ukrepati pa na žalost nisem mogel, saj se je razpoka do končne dolžine razširila v roku pou ure od trenutka, ko mi je priletel kamenček v steklo na nemški avtocesti :(

Rahuk ::

Mislim da je smiselno dati 25€ več za zavarovanje, kot pa iskati nekoga, ki bo poceni menjal steklo.

Pithlit ::

roko granata je izjavil:

Da odslovim tvoj poskus prikaza ironije in dam celotno zadevo nazaj v kontekst iz katerega si ga vzel

Kakšna ironija? Hotela sem samo povedat da je carglass svinjsko drag... in da pri njih nima smisla tistih luknjic popravljat ker je drago in ni v redu (svetlobno leto daleč od tistega kar oglašujejo).
Life is as complicated as we make it...

Mare2 ::

A ti si popravljala v Ljubljani?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Pithlit ::

Nisem, sploh. Predrago. Sem rekla "počakam da gre zadeva v franže pa zamenjam komplet" (sem že dobila ponudbo za ~300€, šipa + delo). Pa una luknjica že tretjo zimo vztraja brez kakršnekoli spremembe (pa ne šparam s klimo... in avto je zunaj).

Naj nategnejo koga drugega.
Life is as complicated as we make it...

roko granata ::

Pithlit je izjavil:

roko granata je izjavil:

Da odslovim tvoj poskus prikaza ironije in dam celotno zadevo nazaj v kontekst iz katerega si ga vzel

Kakšna ironija? Hotela sem samo povedat da je carglass svinjsko drag... in da pri njih nima smisla tistih luknjic popravljat ker je drago in ni v redu (svetlobno leto daleč od tistega kar oglašujejo).


Oprosti, narobe sem razumel tvoj post :/

Pithlit ::

Ni panike, se zgodi :P
Life is as complicated as we make it...

MadMax ::

Na enem prejšnjih avtov sem imel solidno veliko piko v vidnem polju direkt pred voznikom.
Na tehničnem nikoli nič omenili.

Enkrat me cenilec pobara:
Imaš zavarovano? ( s prstom pokaže na piko)
Ja, imam.
In zakaj ne zamenjaš?
Ker me ne moti, ker je tako že par let, pa če bi šel menjat bi bil 2 dni brez avta, pa usrali bi kup drugih stvari pa še puščalo bi lahko. Ko me bo zaradi tega vrgel na tehničnem, te pa takoj kličem in boš pesnil zapisnik.
Hmmm, ok...
In je bilo tako še par let, dokler sem imel avto.

Tako da za vsako pikico nima smisla zapravljat, sploh ker (kot sta predhodnika napisala) se lepljena šipa niti pod razno zaradi tega ne razleti.
Siegreicher pa najbrž dela pri kakem steklomenjalcu :)
Karglas je pa itak oderuh.
Sem jih kontaktiral glede poliranja šipe na bavarcu, pa so rekli da se to ne da :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

bambam20 ::

al1976 je izjavil:

Moja izkusnja z carglassom je slaba. Menjali so prednje steklo na Peugeot 307 kar stirikrat. Vsakic je imelo napako (zlito steklo na posamezni tocki) tako da npr da je ravna crta na cesti bila popacena. Na koncu sem imel vsega dosti in so morali vgradili Peugeotovo original steklo ki je bilo brez napak in je v uporabi se danes :)

Torej pod crto... Preverite kaj vam vgradijo ker lahko dobite 2,3,4 klaso stekla za polno ceno! Res si ne predstavljam da bi za to dal 600eur.



Zaradi tega imam jaz pomisleke gleda Carglassom, ker nisi edini, ki je potrdil to, da goljufajo in vgrajujejo 2 ali tretjo klaso stekel, medtem ko jim zavarovalnica izplača znesek za 1 klasno original steklo.

Mare2 ::

A res goljufajo?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

facepalm ::

jaz razumem, da bi sipa zaradi poskodbe pocila. ampak da bi se "sesula"? to mi deluje zelo zelo malo verjetno. provaj na kakem avtu razsut prednjo sipo in bos vedel o cem govorim.

klemenSLO ::

Ja dostikrat ostane samo mini razpoka in se ne razleze do roba. Če paže se pa to rado zgodi pozimi ko zmrzuje in poleti ob veliki vročini ko se material razteza. Lahko poskusiš zavarovati stekla pri kakšnem lokalnem zastopniku v upanju da ti ne bodo preverjali stekel :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

St235 ::

MadMax je izjavil:

Na enem prejšnjih avtov sem imel solidno veliko piko v vidnem polju direkt pred voznikom.
Na tehničnem nikoli nič omenili.

Enkrat me cenilec pobara:
Imaš zavarovano? ( s prstom pokaže na piko)
Ja, imam.
In zakaj ne zamenjaš?
Ker me ne moti, ker je tako že par let, pa če bi šel menjat bi bil 2 dni brez avta, pa usrali bi kup drugih stvari pa še puščalo bi lahko. Ko me bo zaradi tega vrgel na tehničnem, te pa takoj kličem in boš pesnil zapisnik.
Hmmm, ok...
In je bilo tako še par let, dokler sem imel avto.

Tako da za vsako pikico nima smisla zapravljat, sploh ker (kot sta predhodnika napisala) se lepljena šipa niti pod razno zaradi tega ne razleti.
Siegreicher pa najbrž dela pri kakem steklomenjalcu :)
Karglas je pa itak oderuh.
Sem jih kontaktiral glede poliranja šipe na bavarcu, pa so rekli da se to ne da :))


Pazi da z to logiko ne boš enkrat izvisel, ker si bo cenilec zabeležil napako in bodo zavrnili popravilo, ker je napaka nastala pred sklenitvijo konkretne police.

Vanich ::

facepalm je izjavil:

jaz razumem, da bi sipa zaradi poskodbe pocila. ampak da bi se "sesula"? to mi deluje zelo zelo malo verjetno. provaj na kakem avtu razsut prednjo sipo in bos vedel o cem govorim.


Stranske se sesujejo - sprednja je laminat s plastiko v sredini in ostane cela.

(Probaj stari vlomilski trik z keramičnim delom avtomobilske svečke - stranska se sesuje v drobne koščke takoj.)

MadMax ::

Pazi da z to logiko ne boš enkrat izvisel, ker si bo cenilec zabeležil napako in bodo zavrnili popravilo, ker je napaka nastala pred sklenitvijo konkretne police.
Če bi sodil v za zavarovalnico "rizični" del populacije, bi itak že zdavnaj menjal...
Seveda pa poškodba lahko nastane tudi pol ure pred tehničnim, po prej omenjeni logiki. Tudi v večjem obsegu kot je ena luknjica.
Vseeno hvala za opozorilo, vem da je dobronamerno.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

St235 ::

Fora je v tem, da cenilec ve za napako in napako lahko zabeleži. Čez dve leti ko boš hotel uveljavljat razbito steklo te bodo pa mirno odpravili, da je napaka že obstajala preden si sklenil polico.

Olórin ::

kako pa bo cenilec vedel za napako?

aha sem našel info.


Lepljena šipa se ne bo razletela na prafaktorje. Lahko pa poči čez celo. S takšnimi šipami pa se vozijo samo cigani in rusi.

Če je samo pika, se da poceni popravit in tudi hitro. Če poči čez celo pa je popravilo zelo drago in traja nekaj dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

jernejl ::

Fora je v tem, da cenilec ve za napako in napako lahko zabeleži. Čez dve leti ko boš hotel uveljavljat razbito steklo te bodo pa mirno odpravili, da je napaka že obstajala preden si sklenil polico.

Saj če si takrat imel zavarovan ta rizik, lahko škodo uveljavljaš tudi kasneje, še nisem slišal, da bi zaradi tega komplicirali. Sicer pa po OZ lahko škodo prijaviš v treh letih.

Sicer pa takih drobnih škod, ki človeka ne motijo, običajno niti nima smisla prijavljati zavarovalnici in popravljati, ker naslednje leto (ali celo več let, odvisno od zavarovalnice) dobiš nižji popust za škodno dogajanje in plačuješ nekaj odstotkov višjo premijo.

al1976 ::

mene carglass zaradi te moje izkusnje ne vidi vec. prav tako vsem ki jih poznam mirno povem kaj se mi je zgodilo. potem dodajte se tezave z menjavo vinjet pa to da si brez avta vsakic itd.

to da se je napake vidilo takoj ko si se vsedel v avto pove da so stekla z napako zavestno vgrajevali kar je za mene goljufija. staviti grem da so zavarovalnici racunali za krs polno ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

bambam20 ::

al1976 je izjavil:


to da se je napake vidilo takoj ko si se vsedel v avto pove da so stekla z napako zavestno vgrajevali kar je za mene goljufija. staviti grem da so zavarovalnici racunali za krs polno ceno.



Zavarovalnica vedno krije original.

Mare2 ::

bambam20 je izjavil:



Zavarovalnica vedno krije original.

Ni čisto res. Odvisno od kritja na polici.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

al1976 ::

Sem imel zvarovano pri triglavu takrat za originalne dele. Carglass je bil pri roki in sem rekel zakaj pa ne. Ne 1., ne 2., ne 3. steklo ni imelo originalnega znaka znamke, samo proizvajalca (OEM). Da ne bo pomote, me čisto nič ne bi motilo če bi bili izpravni. Zadnje ki je bilo ok pa ga je imelo.

bambam20 ::

Mare2 je izjavil:

bambam20 je izjavil:



Zavarovalnica vedno krije original.

Ni čisto res. Odvisno od kritja na polici.


Triglav krije original dele :).

Kaj_ti_mar ::

krneki0001 je izjavil:



Seveda se vsak odloči sam. Ampak, če stekel nimaš zavarovanih, boš definitivno gledal tudi na ceno. In tukaj avtostekla črnuče so mnogo cenejši ponudnik. Pa niso ravno "vaški fušar".
http://www.novomat.si/pages/si/domov.php


Jaz sem pri menjavi vetrobranskega stekla na pooblščenem servisu tudi gledal na ceno in se odločil za neoriginalno steklo. Nekaj mesecev po menjavi se je od spodnjega roba pričela širiti razpoka, ki je bila vedno daljša. Reklamiram na servisu, me pošljejo k dobavitelju neoriginalega stekla Novomat v Črnučah. Ne opravim nič, ker reklamacijo lahko odobri samo direktor, ki se v Lj. občasno pripelje iz Mb. Pridem še enkrat ob dogovorjenem terminu, direktor "ugotovi", da je bilo steklo poškodovano pri montaži. Ponudi zamenjavo po polovični ceni od tiste, ki sem jo plačal na pooblaščenem servisu. Grem spet nazaj na servis, kjer mi potem oni opravijo zamenjavo v okviru garancije na storitev. In pokažejo mi tudi sneto poškodovano vetrobransko steklo. Steklo od proizvajalca pride zaščiteno z gumijasto ali plastično obrobo, z njo vred se tudi montira. Pod to obrobo je bilo steklo poškodovano, česar ob montaži niso mogli videti...

Reklamacija je torej bila upravičena, Novomat je moral dati novo steklo. Če bi jaz sprejel njihovo ponudbo, bi mi zaračunali še storitev. Servisu, ki je opravil zamenjavo, je Novomat dobavil samo steklo, drugih stroškov mu ni pokril (in mu tudi ni prodal nobenega vetrobranskega stekla več).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carglass - alternative (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6214250 (6042) escanor
»

Poliranje vetrobranskega stekla

Oddelek: Na cesti
4724190 (9988) Smartydug
»

Popravilo vetrobranskega stekla - pooblaščenec?

Oddelek: Na cesti
123730 (3111) K0l1br1
»

Pozor pri Carglassu "originalni" nateg stoletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7318760 (14867) mihec500
»

Carglass in "original" steklo

Oddelek: Na cesti
378897 (7347) bastadu

Več podobnih tem