» »

SSD se hitro stara.

SSD se hitro stara.

Motion ::

Situacija je taka.
Na en računalniku sem pred približno 9 mesecev dall SSD (istočasno sem v drugi računalnik dal popolnoma enak SSD). Na začetku je bil v starem računalniku (6 let stara mašina C2D, stara plata, star napajalnik,...) No Ko sem SSD vgradil v računalnik sem namstil tudi windows 8.1 ter ene par programov (ACAD is še nekaj drugega). Stvar je delala kolikor toliko spodobno. Sedaj ko sem računalnik zamenjal (nadgradil) (A8 ,8GB RAMA, nova plata,..) sem istočasno namestil še windows 10. Kar tako iz firbca sem SSD testiral s SSDlife in CristalDik info programi. Začuda oba javita da je SSD v 9tih mesecih spustil že 10% življenja. SSDlife mi kaže da je bilo v zadnjih 7ih dneh (cca od kar je windows 10 nameščen)zapisanih 96GB podatkov. ?!!!! Samo danes 2.8.!!! In vse kar sem delal danes je nekaj brskanja, pregled pošte in delo v ACADu.)
V drugem računalniku (novejši hardware od začetka) kjer mam isti SSD, že od februarja nameščam razne win 10 builde, pa ostale programe,(pa velikokrat je zmanjkala elektrika med delovanjem) je SSD še vedno na 99%.
Prvič mi ni jasno zakaj se tolk hitro stara? Je bla zato kriva stara strojna oprema, in se bo staranje zdaj ko je priklopljen na novejši hardware staranje upočasnilo?
Sicer no drugem računalniku nisem še pogledal koliko je je blo zapisovanja, sam 96GB v 7ih dneh se mi zdi veliko.

mailer ::

Meni je samo namestitev win7 in offica na 120GB ssd požrla 40GB prostora čas namestitve pa okoli 2 uri.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

tupee ::

ACAD in podobni programi imajo avtosave, in če imaš nastavljeno na 5min...
Oz. lowdaš torrente na C...

Tilen ::

Se pravi vse deluje, nobenih napak ni, samo preventivno zganjaš malo panike? Ti programčki so tok hudo natančni, da ti včasih že samo posodobitev firmware resetira vrednost nazaj na 100%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

shadeX ::

Hm, zanimivo. Sem si tud sam namestil ta program, pa zgleda mi kaže kar dobro. Imam ga okol 7 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Motion ::

Hmm računalnik je z acadom res več ali manj 24ur pržgan. 2 do 3 preproste risbice odprte, vendar so risbe shranjene na drugem (hdd) disku. Zraven je še outlook odprt. Torrentov ne uporabljam na tem računalniku. Kot sem rekel, računalnik je rabu za pošto, ACAD, internet browsing.
Res mi ni jasno od kje tolk prometa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Motion ::

 ssdlife

ssdlife


Slika SSD life ki sem jo pozabu dodat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Matek ::

Ma dej, saj ti najprej piše, da je vse v najlepšem redu in da bo predvidoma SSD zdržal do 2024. Tudi če nadaljuješ s takšno obrabo, bo SSD že zaradi kapacitet zrel za menjavo leta preden bo to postal problem.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

darkolord ::

Torej te moti, da bo ob takem tempu zdržal samo še 8 let in pol?

am-on ::

Brez veze se obremenjuješ s tem. Če bi zadeve crkovale zaradi obrabe bi bilo odlično:) Moj disk ima malo manj "delovnih" ur, pa 2× več zapisanih podatkov.

 ssd life

ssd life

amacar ::

To bolj na blef piše program :D
Moj je že precej zdelan, pa še kr piše 100% health.

Motion ::

ne čudi me da ostali diski čeprav so bli podvrženi večji uporabi so v dosti boljši kondiciji. Brate ma MX100 256GB že kako leto in pol ali dve. Stalno namešča nove Linux distrote, in ostalo programje gor, pa je disk še vedno na 99%. Drugi MX100 128GB disk (bill je kuplen istočasno kot ta ki se stara), ki ga mam je bil tudi pogosto podvržen namestitvam novih windows buldov gor. Še vedno je na 99%.
Prvo ser mi zdi čudno zakaj je tolk zapisovanja na disk (96GB v 7ih dneh), čeprav bi glede na uporabo moglo bit sam branje večino časa.
Drugo zakaj taka razlika glede na ostale diske.

hojnikb ::

Motion je izjavil:

 ssdlife

ssdlife


Slika SSD life ki sem jo pozabu dodat

to so glih vsako celico prepiso cca 30x.

Ni straha, da bo to crknal anytime soon :)

Itk tudi če pride na 0, še maš kr neki enduranca predn gre stvar v read only....

Pri 128GB pogonu maš cca ~360TB prepisov, predn pokuriš vse rejtane prepise. Zdaj si na 4TB :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

shadeX ::

amacar je izjavil:

To bolj na blef piše program :D
Moj je že precej zdelan, pa še kr piše 100% health.



Wow, ta pa ma že lepo število ur za seboj..

tor2 ::

Nastavi da se ponoči diski ugasnejo, če že ne ugašaš pcja.

amacar ::

shadeX je izjavil:


Wow, ta pa ma že lepo število ur za seboj..


Sej bo čez nekaj dni star že 3 leta :))

shadeX ::

Pol maš PC priklopljen ubistvu 24/7? Zgoraj piše da je work time 2 leti 10 mesecev.

amacar ::

Sedaj ko je v kišti (od februarja) gori 24/7, prej ko je bil v laptopu pa ni laufal samo takrat, ko je bil laptop v spanju (med prevozi iz/na faks/domov) ali če je zmanjkalo baterije. Za moje pojme je svoje opravil, vse kar zdrži dlje je samo plus.

destroyer2k ::

Sem za hec sam pogledal in ta program res naredi čisto na blef, ker od vseh slik na forumih vsi bodo čudežno leta 2024 crknili, ne glede na porabo.

Motion ::

tor2 je izjavil:

Nastavi da se ponoči diski ugasnejo, če že ne ugašaš pcja.

A ni načeloma za SSD je boljše če so stalno prižgani?

Han ::

Motion, zamenjaj firmware - MU02 je zunaj že pol leta...

hojnikb ::

>A ni načeloma za SSD je boljše če so stalno prižgani?

Kje si te bučke pobral ?

Stalni power on je dober samo za retencijo podatkov.
#brezpodpisa

MaterVola ::

tor2 ::

2024 poleti bo kot kaže doomsday :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tor2 ()

Anney ::


Vsem bo zgleda istočasno crknilo vse. :)

Phantomeye ::

ja men isto :D (samo, da moj for some reason ni 100% health

hojnikb ::

Heh, ta health in te izračune ni za resno jemat :)

šele ko ti začne na veliko relocirat celice, potem veš, da gre stvar proti koncu :)
#brezpodpisa

destroyer2k ::

Zanimivo da samsung diske daje na 100%, crucial pa majn.

Jerry000 ::

Ob tem me zanima...če se SSD hitreje kvarijo...zakaj bi potem sploh imel? Je res hitrost veliko bolj pomembna kot ohranjanje podatkov in PC dolgoročno? Tko pa morš na 2 leta menavat SSD če gledam po OPju

FX6300B ::

+1 pa tut ja tist 2024 je zih na blef ker nmorjo kr usi :D bom mogoče še mojga 850 EVOta stestiru sam morm winse naložit možno da ima samsung kak software ki naredi da je health skos 100% ker ni malo čudno po 3 letih in pol (slika od anney) šekar na 100%?

drugače ponavadi se v računalniku pusti hdd pri vgradnji ssdja in imaš hdd za podatke na ssd pa furaš sistem in programe in če kdo igra igre..
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

technolog ::

Jst mam zapisanih 100 TB v dveh letih uporabe. SMART mi kaže, da je na 78% življenjeske dobe.

Ne skrbi, ne moreš bit hujši kot to.

Rias Gremory ::

Najvzdržljivejši SSD-ji preživel 2,4 PB zapisanih podatkov

@OP
Backup redno delat pa te ni treba nič skrbet.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jerry000 je izjavil:

Tko pa morš na 2 leta menavat SSD če gledam po OPju
Po kakšni matematiki?

Jerry000 ::

Hitri pa bogi :)

hojnikb ::

to ti pravis
#brezpodpisa

Sami ::

Meni crystal disk info izpiše 100% health po skoraj dveh letih uporabe, vecinoma samo bere...mogoce swapa kakšnih 0,5-1GB dnevno. Ko pridem domov moram ponovno zagnati SSD life. Sem ga pred letom in pol pa je pisalo 100% in če se ne motim naj bi zdržal do leta 2022, disk pa je Samsung 840pro 256GB.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hojnikb ::

tudi ce samo beres, prihaja do pisanja. read disturb pa to
#brezpodpisa

borisk ::

te ocene so čisto mimo.

sam imam v službenem računalniku kingston sh103s3120g
in mu cristal da oceno 100%. Laufa pa od 1.6.2012. Ima 14604 delovnih ur in nekaj čez 6000GB zapisanega.

billy ::

Tudi jaz imam v prenosniku SSD že 5 let, pa mi ob vsakem bootu javi napako, da bo disk crknil (ker je pač SMART parameter tako narejen)

Trenutno še ni bilo nobenih težav, pa je od tega že 2 leti, kar je začel javljati to napako ;)

aiko ::

technolog je izjavil:

Jst mam zapisanih 100 TB v dveh letih uporabe. SMART mi kaže, da je na 78% življenjeske dobe.

Ne skrbi, ne moreš bit hujši kot to.


Ali pa ja :) Status ssdja iz delovne mašine

 ssd status

ssd status



Zdržijo kar precej, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

twom ::

Kater SW uporabljate za gledanje SSD diskov?

Iščem (true) free verzijo, ki ne zapaca sistema, in nebi tvegal s key generatorji, sem pravkar na novo naložil sistem na svoj prvi SSD...

hojnikb ::

crystaldiskinfo za smart. Druga nerabiš.

Če ti pa kak program izpiše "life left", potem to ni nič druga kot kristalna krogla :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Motion ::

To je blo po defoltu on. (na vsake 6 dni).
 Disk optimizer

Disk optimizer


A naj ne bi Windowsi od 8 naprej sami zaznali SSD in sklopli trim ter defrag?

darkolord ::

To je OK - defrag je izklopljen, trim je vklopljen.

hojnikb ::

ta zadeva ne defraga, ampak pošilja trim ukaze za prazn prostor
#brezpodpisa

twom ::

twom je izjavil:

Kater SW uporabljate za gledanje SSD diskov?

hojnikb je izjavil:

crystaldiskinfo za smart. Druga nerabiš.
Katero verzijo pa vzamem, imajo malo morje solate...?

hojnikb ::

zadnjo
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Hitrost vašega trdega diska, SSD-ja, ... (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Strojna oprema
2320572783 (30183) hariscorale
»

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Oddelek: Programska oprema
163563 (2715) Wakiii
»

SSD Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
162190 (1409) slitkx
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585286 (4112) BorutK-73
»

Crkuje disk ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
476104 (4437) Leprechaun

Več podobnih tem