» »

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Izguba podatkov uTorrent Win10: SSD, i7

Wakiii ::

Pozdravljeni, geeki!

Ob prenašanju torrenta (recimo en .avi film) mi le-tega prenese ok, 100 %. Če grem takoj gledat, je stvar ok. Naredim re-check in je 100 %.
Po zaustavitvi sistema, ali oživitvi iz spanja, gre namreč za prenosnik, pa se pojavi težava. Film se odpre, a mi nekje zašteka v VLCju. Naredim re-check in filma precej manjka! Recimo, da po re-checku piše 80-90 %.

To se mi ni zgodilo samo enkrat, ampak se mi dogaja že dalj časa, z različnimi fajli, tudi če kak .iso dol potegnem ali karkoli drugega. Iz razdeljenih rarov sploh ne moreš izvlečt. Sumim, da za to ni odgovoren utorrent, napaka mora biti nekje drugje.

Na prejšnji namestitvi Windowsa sem recimo opazil, da mi je na sredi špila zaštekal Far Cry Primal in sumim, da gre za isti vzrok. Veliki fajli in jih je nekako iz diska dol zbrisalo. Nisem imel nobenih težav s prekinitvami elektrike ali kaj podobnega.

Pred tema dvema namestitvama windowsa sem uporabljal disk SAMSUNG EVO 840 120 GB in je deloval super. Sedaj uporabljam 850 500 GB in izgleda, da imam morda z njim težave. Ali mi kakšen driver manjka ali kaj jaz vem, ker:
SMART check mi ne pokaže nobenih napak z diskom.
CHKDSK mi tudi ne pokaže nobenih težav.
CrystalDisk mi health oceni na 100 %

Ne vem, kdo je zdaj butast tukaj. Res je, da je računalnik že star in malo obrabljen, vendar dvomim, da bi v tem bila težava. Če bi se zbrisali podatki kaj zaradi elektrike, se verjetno ne bi konstantno brisali, saj v notranjosti računalnika nisem pravzaprav poleg diska menjal ničesar. Prav tako bi se verjetno corruptali fajli od Windowsa in bi mi začelo ven metat raznorazne errorje zaradi drajverjev in windows fajlov. Sistem mi ne bi deloval optimalno, kar pa trenutno mi.

Poskusiti moram še shranjevati zadeve na particijo od trenutnega windowsa. Zdaj se namreč shranjujejo na particijo od tistega windowsa, kjer sem imel nameščen tudi far cry. Nisem še nikoli slišal, da bi lahko bila težava samo v particiji in ne na celotnem disku. Potem me je strah zadevo tudi formatirati, saj sem sedaj mislil zadeve prestaviti na zunanji disk in tega celega obrisati pa narediti 1 windows particijo.

Trenutno imam dve prikazani particiji,
C: (windows) active, primary
E: (windows, prejšnji, z še nekaj prostora, kamor downloadam)

Windowse imam namreč nameščene v legacy biosu, ker nisem vedel, da moraš za uefi imeti usb, ki ga takrat nisem imel pri roki. Imam pravico do windows licence, ker sem iz 8 takrat prešel na 10, vendar imam skrekane windowse, saj preden bi mi HP poslal in preden bi jim razložil, da ne potrebujem win 8, ampak 10, in tudi dvomim, da imajo narejene dvdje z drajverji za win 10 posebaj za ta računalnik, bi rodil.


Računalnik: HP ENVY DV7
Disk: Samsung 850 EVO
OS: Windows 10

Zahvaljujem se za vsako konstruktivno mnenje, predlog, vprašanje. Kaj bi morda lahko preveril še v cmdju, ali bi uporabil kak program, da vidim v čem je problem?

Datotek je ogromno in ne želim zadeve formatirati samo zato, da bom ugotovil, da lahko potem disk vržem stran. Bojim se namreč, da če združim obe particiji se bi znalo to pojavljati kjerkoli.

#edit1 8/24/17 21:50
 Screenshot

Screenshot



#edit2 8/24/17 21:59
Lahko sicer, da moram zgolj vklopiti kakšno opcijo. Na E: particijo me je zdaj strah shranjevati datoteke. Ukvarjam se s fotografijo in SSD mi je, preden grejo fotografije naprej, prva točka, koder fotografije romajo iz spominskih kartic.
  • spremenilo: Wakiii ()

BorutK-73 ::

Ne mi rečt da imaš torrente na ssd-ju?! Prestavi na hdd.

btw, pravila S-T:
https://slo-tech.com/ostalo/pravila/

del in 3.2.1...

Machete ::

Poskusi z legalnimi izdajami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Wakiii ::

BorutK-73 je izjavil:

Ne mi rečt da imaš torrente na ssd-ju?! Prestavi na hdd.

btw, pravila S-T:
https://slo-tech.com/ostalo/pravila/

del in 3.2.1...


Hvala, imaš prav, malo sem se prenaglil, ko sem pisal o nekaterih zadevah. Moral bi uporabiti besede, kot so:
S HP podporo sem zadovoljen, sicer ne bi imel HP produktov. Le odzivni čas mi malce ne ugaja.
Windows je super zadeva.
Pravzaprav sploh ni bilo pomembno, da sem ta odstavek vključil.

Razumem, da se na SSD naj ne bi shranjevali torrenti. Ali je tako tudi z ostalimi datotekami, si dam "Downloads" mapo raje na HDD? Mislim pa, da sem, po prenosu nekih fotografij tudi že naletel na pokvarjene foto datoteke. Nisem potem sicer raziskoval ali je šlo za napako na hitri kartici ali disku.

Machete je izjavil:

Poskusi z legalnimi izdajami.


Saj ne prenašam nelegalnih zadev. Kaj tukaj ni legalno? Mislim, da se je WIN sam aktiviral, ko sem vstavil svoje ime in priimek. Ne gre za skrekano verzijo, le za verzijo brez prilagojenih driverjev za ENVY DV7, se opravičujem, ker spreminjam svojo izjavo. Z interneta sem prenesel le plošček. Verjetno s te strani, sedaj se res ne spomnim več: https://www.microsoft.com/sl-si/softwar.... Fyi sem tudi v insider programu.

Vsekakor nisem imel namena nikogar užaliti, pač pa le podati svoje mnenje, katerega razumem, da sem podal na napačen način.

Sem prišel na temo nazaj z namenom, da bi jo uredil, pa je ne morem več, ker moja aroganca ni bila namenjena razžalitvi kogar/česarkoli. Že včeraj sem iskal, kako bi prestavil temo pod hardware, pa tudi tega nisem našel. Se pogovorim še z moderatorjem. Vsekakor pa se mi zdi tudi komentar "poskusi z legalnimi izdajami" malce absurden. Gre tudi za problem, ki "je rešljiv".

Težava je torej še vedno prisotna in mi žal ni veliko pripomoglo.

Wakiii ::

Aha, še tole... Tudi memtest sem naredil in je kazalo vse ok.

Ishmael ::

SSD ne shranjuje vseh podatkov nemudoma. Izklopi caching in rapid mode.

Take primere sem imel samo pri trdem restartu. Sveže zapisani podatki, dokumenti so se izbrisali.

Torenti bi morali na ssd delati brez težav. Sam jih imam gor že od začetka ssd-jev, OCZ patetika in naprej.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Wakiii ::

Ishmael je izjavil:

SSD ne shranjuje vseh podatkov nemudoma. Izklopi caching in rapid mode.

Bo tako vredu?

V "Magicianu" (ki sem ga zdaj namestil) mi piše, da je rapid mode izklopljen. Ali je kakšna funkcija glede tega tudi v utorrentu? Še kje izklopim caching ali je utorrent dovolj?
Predvsem me zanima, ali je možno, da je caching še kje na ssdju vklopljen. Ker potem ga moram verjetno tudi tam izklopiti. Razumem, da sveže zapisani podatki na SSDju potujejo več s pomočjo elektrike. Ne vem, kje je napaka, zakaj sistem ne zapiše podatkov v mesta, ko bi lahko potem kasneje do njih dostopal. Je možno, da če gre za slab primerek SSDja tega ne kaže v crystaldiskinfo? Ne vem, E particija se drugače obnaša od C particije. Na C nimam težav in menim, da je morda prostor, ki je na E particiji rezerviran, slab. Žal se ne spoznam zelo na SSDje, medtem ko imam s HDDji dolgoletne izkušnje.

Ishmael je izjavil:

Take primere sem imel samo pri trdem restartu. Sveže zapisani podatki, dokumenti so se izbrisali.

Ravno zato sem še naredil memtest.

Ishmael ::

Bo tako vredu?

Izklopi tudi v windows in samsung magician

Žal se ne spoznam zelo na SSDje, medtem ko imam s HDDji dolgoletne izkušnje.

Če se bo to še dogajalo je najbolje da ssd reklamiraš. Lahko ima probleme s sata vmesnikom v prenosniku.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

pviran3 ::

Če so problemi z diskom, bi se morali zabeležiti v event log - pregledovalnik dogodkov

konspirator ::

Verjetno w10 ugašaš v Hybrid Shutdown/Fast Startup, ki kot kaže zaradi X razloga pred zaustavitvijo ne zapiše (pravilno) vseh podatkov iz cache-a v hdd/ssd.

poskusi to:
https://windowsten.info/tutorials/5767-...


Mogoče bi nastavitev UT pomagala:
https://blog.blaok.me/utorrent-optimiza...
--

Zgodovina sprememb…

Wakiii ::

Ishmael je izjavil:

Izklopi tudi v windows in samsung magician

Se še kje izklaplja v Windowsih? Izklopil sem na vsakem disku pod "lastnosti" v disk managerju. Caching sem izklopil na vseh diskih. Ali je smiselno, da je na hddjih caching vklopljen? V Magician se tudi da kje posebej izklopit? Ker ne najdem te opcije. Sedaj sem vklopil RAPID mode, ker ta ni bil problem za moje težave, pa imam občutek, da hitreje dela. Mogoče mi celo uspe izpljuniti tiste podatke na disk pravočasno, vendar se na to ne zanašam.

Drugače pa sem si vzel še malo časa za optimizacijo prenosnika. Namestil sem Windows 1703 update. Namestil sem dodatne driverje. Posodobil BIOS. Downgradeal uTorrent na 43916. Optimiziral vse diske in particije.

Ishmael je izjavil:

Če se bo to še dogajalo je najbolje da ssd reklamiraš. Lahko ima probleme s sata vmesnikom v prenosniku.

Ali je kakšna možnost, da diagnosticiram sata vmesnik?

pviran3 je izjavil:

Če so problemi z diskom, bi se morali zabeležiti v event log - pregledovalnik dogodkov

Kaj pa iščem?
 Event Log

Event Log



konspirator je izjavil:

Verjetno w10 ugašaš v Hybrid Shutdown/Fast Startup, ki kot kaže zaradi X razloga pred zaustavitvijo ne zapiše (pravilno) vseh podatkov iz cache-a v hdd/ssd.

poskusi to:
https://windowsten.info/tutorials/5767-...


Mogoče bi nastavitev UT pomagala:
https://blog.blaok.me/utorrent-optimiza...


Super, uTorrent bom kar nastavil, potem pa bom en čas spremnljal situacijo in če ne bo delalo, bom še shutdown poštimal.

Ishmael ::


Se še kje izklaplja v Windowsih? Izklopil sem na vsakem disku pod "lastnosti" v disk managerju. Caching sem izklopil na vseh diskih. Ali je smiselno, da je na hddjih caching vklopljen? V Magician se tudi da kje posebej izklopit? Ker ne najdem te opcije. Sedaj sem vklopil RAPID mode, ker ta ni bil problem za moje težave, pa imam občutek, da hitreje dela. Mogoče mi celo uspe izpljuniti tiste podatke na disk pravočasno, vendar se na to ne zanašam.

Drugače pa sem si vzel še malo časa za optimizacijo prenosnika. Namestil sem Windows 1703 update. Namestil sem dodatne driverje. Posodobil BIOS. Downgradeal uTorrent na 43916. Optimiziral vse diske in particije.


Ne, to je vse. Smiselno je, saj so dokaj počasni. Cache je samo za pisanje, kar tebi dela težave. Lahko je tudi ram.

Rapid dela hitreje - ker ti del podatkov začasno preloži v ram.

Mogoče za poizkus - izklop page file in hybernate in počisti %temp%.


Ali je kakšna možnost, da diagnosticiram sata vmesnik?

Ne

Kaj pa iščem?

Če ti dela iastore probleme, mislim da rabiš zamenjati ssd.
Preveri smart podatke, drugače pa najbolje da ga daš v garancijo.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Wakiii ::

Ishmael je izjavil:

Lahko je tudi ram.

Ponavadi mi je memtest pokazal, če je bil ram. Samo dvomim, da je, ker sem sedaj poskusil prenašati nekaj datotek na "C" particijo in je bilo vse brez težav. Tudi sicer izgleda, da me samo E particija zafrkava. Pretvoril sem namreč sistem v GPT in dodal še 2 particiji, ki trenutno ne kažeta nobenih težav...
Moram nabavit dva nova diska pa stvari prenest in ssd formatirat na eno particijo za win pa bomo vidl, kako se bo zadeva obnesla...


Ishmael je izjavil:

Če ti dela iastore probleme, mislim da rabiš zamenjati ssd.

Tole je hdd, sem zdaj ugotovil, ko sem pogledal serijsko, katerega podatke bom kmalu prenesel na nov disk, ker zaradi starosti odpoveduje. Saj imam teh diskov že ko solate.


Ishmael je izjavil:

Mogoče za poizkus - izklop page file in hybernate in počisti %temp%.

To bo naslednja poteza, javim kako in kaj.

Ishmael ::


Ponavadi mi je memtest pokazal, če je bil ram. Samo dvomim, da je, ker sem sedaj poskusil prenašati nekaj datotek na "C" particijo in je bilo vse brez težav. Tudi sicer izgleda, da me samo E particija zafrkava. Pretvoril sem namreč sistem v GPT in dodal še 2 particiji, ki trenutno ne kažeta nobenih težav...
Moram nabavit dva nova diska pa stvari prenest in ssd formatirat na eno particijo za win pa bomo vidl, kako se bo zadeva obnesla...

Memtest ne pokaže vseh napak z ramom.

Če ti crkuje hdd lahko potegne cel sata kontroler s sabo. Vzami ga ven.
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Wakiii ::

Ojla. Spet se mi je pojavil problem. 100 GB fotk na D particijo sem prenesel brez problema. Pri eni mapi od dveh na C, namizje (skupno 30GB) pa je spet prišlo do težav. Prenese OK, danes ko sem zadevo urejal pa vidim, da datotek ni možno odpreti. Ne vem več, kaj narediti.
Sicer sem jih prenesel in ne skopiral iz kartice, ampak dvomim, da je kriva kartica ali fotoaparat. Ker pri vseh mapah v D ni težav. To je tisti disk, za katerega sem že zapisal, da ni imel težav. C pa sestoji iz sektorjev, ki so imeli že prej težave. MORDA je to to.
Diska sicer še nisem vzel ven, ker enostavno še nisem utegnil, sem ga pa onemogočil. Čudno mi je, da se to pojavlja samo na tej particiji. Je kakšna opcija, da preverim v katerih sektorjih so se te datoteke shranile? Domnevam, z veliko napovedano verjetnostjo, da so fajli bili na kartici pred prenosom OK. Sploh, ker sem kartice večkrat uporabljal. Ne izključujem seveda te možnosti, vendar se mi zdi zelo malo verjetna. Se pravi je prišlo med prenosom do težave. Sem pa upošteval vse vaše nasvete do sedaj.

 Težava očitno še vedno prisotna.

Težava očitno še vedno prisotna.

konspirator ::

C je hdd ali ssd ?

Če hdd ga preveri z orodjem proizvajalca
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Tak nosilec podatkov je dober podstavek za rože.

V wak_9297.jpg se lepo vidi, da manjka glava.

V "HD Tune Pro" (erro scan) se da pogledati, kje na hdd se pojavljajo slabi sektorji.
--

Zgodovina sprememb…

Wakiii ::

Oboje gre za SSD in isti disk, SAMSUNG 850 EVO.
Sedaj sem preveril podatke pri meni korumpiranih fotografij, pri kolegu, postopek je bil takšen.

Iz kartic sva podatke naložila (prestavila) na D (10 map s podmapami) in C (namizje - 1 mapa z dvema podmapama).
Podatke sva nato takoj skopirala na njegov zunanji disk. Tako, da imava sedaj iste podatke on in jaz. Oziroma sva jih imela, ker on jih še ima, meni so se pa nekateri očitno izbrisali.

Mislim, da manjka glava, manjkajo pa tudi podatki naprej, vsebina (zapisane so vrstice s samimi nulami).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wakiii ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6310936 (8835) Machete
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678071 (6628) ngc2392
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621176 (13885) MrStein
»

Optimizacija SSD na Win8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6810242 (8023) d4vid
»

Pomoč pri Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
204871 (4447) BorutK-73

Več podobnih tem