» »

Crkuje disk ?

Crkuje disk ?

refosk ::

Sredi kopiranja mi je iz explorerja izginil 10 mesecev star Samsungov disk HD103UJ. Ob ponovnem zagonu ga je bios zaznal vendar mi sedaj že par ur melje CHKDSK. Tole je slika zaslona:
. Zanima me ali je to znak da je nekaj narobe z diskom ali z elektroniko?
  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Če bi bilo kaj narobe z elektroniko, potem se disk ne bi prikazal niti v BIOS-u.
Pusti, da chkdsk opravi svoje, potem pa naprej.

krho ::

Sam sem ravno vrnil 3 mesece starega. Vsi spare sektorji preallocirani, poleg še 3 druge smart napake.. sasmungov hd tool je med low level formatom obupal. poglej s speed fanom, kaj pravi smart, ko ti bo chkdisk zaključil.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

refosk ::

Disk je OK, problem je bil v komunikaciji s kontrolerjem. (HD sentinel tool)

zee ::

Lahko razlozis?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

refosk ::

Bolj težko, ker sem to informacijo dobil potem ko sem instaliral in startal Hard disk sentinel.

radmannsdorf ::

Bom kar to temo uporabil. Imam dva diska po 1Tb, in danes zjutraj sta mi izginile dve particiji, ki sta starem disku(WD green).
Zjutraj sem hotel shrahniti neke slike s spletne strani, in ko sem izbral "shrani kot", mi par minut sploh ni odprlo okna kam naj shranim datoteko. Šele čez par minut se je odprlo okno.
Parkrat sem restartal, nič...zdaj pa sta se spet pojavili. Opažam tudi da mi desni klik ne da možnosti "izbriši".
Je pa možno kopiranje z diska. Tako da zdej kopiram vso glasbo in filme na prvi disk. Je v zadnjih vzdihljajih?
Imam pa že pripravljen HDD Sentinel, ampak najprej bom probal vse skopirat na delujoč disk.

EDIT: če hočem formatirat eno particijo mi javi:"disk je zaščiten pred pisanjem"

Zgodovina sprememb…

b3D_950 ::

Za foro zamenjaj SATA kabl. Že imel n^X primerov, da je po menjavi kabla vse spet začelo delat.

radmannsdorf ::

bom, hvala!

radmannsdorf ::

S Sentinelom se še ubadam, ker me neki heca registracija, ampak zaenkrat vidim tole. Nič kaj obetavno ne izgleda, ane? :)

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

Ok Sentinel zrihtan, mi pa po minutki extended testa vrže ven "Test Failed By Read Element".
PS: SATA kabel pa tudi zamenjan že pred vsem tem.

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Si malo sposodim temo. 12 let star Maxtor
 Crystaldiskmark

Crystaldiskmark

mi pokaže tole. Ali se iz tega vidi, če je še OK?

radmannsdorf ::

SuperVeloce ::

Konlov je izjavil:

Si malo sposodim temo. 12 let star Maxtor ... mi pokaže tole. Ali se iz tega vidi, če je še OK?

Ne vidi se, če je ok. Vendar cifre namigujejo, da je v dobri kondiciji :)

mihibo5 ::

Konlov je izjavil:

Si malo sposodim temo. 12 let star Maxtor
 Crystaldiskmark

Crystaldiskmark

mi pokaže tole. Ali se iz tega vidi, če je še OK?


Daj raje crystal disk info. Je bolj pregledno kot te številke.

radmannsdorf ::

radmannsdorf je izjavil:

S Sentinelom se še ubadam, ker me neki heca registracija, ampak zaenkrat vidim tole. Nič kaj obetavno ne izgleda, ane? :)

Hah! Sem naredil low level format s programom HDD LLF Low Level Format Tool, in health je skočil iz 51% na 90%, 2 bad sektorja izginila, število weak sektorjev pa iz 1454 na 16! Čez noč naredim še enkrat low level format. Upam da je to to.

Konlov ::

1. Antivirus: Imam Microsoft Essentials
2. Disk:


mihibo5 ::

Ja, disk verjetno odpoveduje, čeprav je lahko tudi logična napaka. Jaz sem z enim formatiranjem enkrat popravil napako oz. je vsaj disk delal kot nov.

radmannsdorf ::

jaz sem pa naredil še en low level format in health diska je skočilo nižje, iz 90% na 80%. zdej sem ga pa odklopu in vrgu v omaro. dost ga mam. za silo bo še kdaj če bo nuja, mam pa dost 1Tb zaenkrat:) naslednji plan je itak SSD.

JesseP ::

Živjo,
imam od znanke en računalnik na "popravilu", pa sem inštaliral Sentinela, kjer kaže 9% healtha. Ko sem opravil surface test, je našel samo 4 bad sectorje, pod overview pa piše 1347.
Chkdisk sem pognal, nekaj je sicer prestavljal, ampak ko se je računalnik ponovno bootal, ni pokazal nobenga obvestila ali česarkoli - sepravi rezultata chkdiska ne poznam...
Zanima me, če je teh 9% dejansko stanje, in je disk za zamenjat, ali lahko še kako drugače pogledam?

seba-beba ::

Je to še OK?
 HDD

HDD


Računalnik namreč občasno zašteka...

BorutK-73 ::

seba-beba je izjavil:

Je to še OK?
 HDD

HDD


Računalnik namreč občasno zašteka...

Bi rekel da menjaj čimprej če ti je kaj do podatkov.

seba-beba ::

Hvala.

Marix ::

Zdravo, a bi mogoče, kdo vedo če je kaj narobe z diskom če poka v njem. Spušča pa takšne zvoke: tok,tok, vsake toliko časa :S

Invictus ::

Naredi backup. Čimprej.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gddr85 ::

lahko se samo glavo sliši, prej mal poglej z crystal disk info

Marix ::

Opozorilo mi je napisalo.

 Disk

Disk

BorutK-73 ::

Disk je za menjavo, takoj backup!

Xserces ::

Če se cifra ne veča potem ni za menjavo... Diski imajo nekaj sektorjev rezerviranih prov za to.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Marix ::

ok sem si zdaj vse podatke že shrano na drugi disk, kaj bi vi naredili z takšnim diskom? Imam pa še garancijo 1 leto.

lonewolf_ ::

Uveljavi garancijo? Pa prej sformatiraj pa shreddaj čisto podatke, sploh če maš neke osebne stvari.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

ST-777 ::

Marix je izjavil:

kaj bi vi naredili z takšnim diskom? Imam pa še garancijo 1 leto.
Formatiraj s programom HDD Low Level Format Tool.
"Low Level Format Tool will clear partitions, MBR, and every bit of user data."

Nato poskušaj rešiti težave z diskom takole: http://pcsupport.about.com/od/fixthepro... ("Scanning your hard drive using Error Checking can help identify, and possibly even correct, a range of hard drive errors.")

Če ne bo uspeha, uveljavi garancijo.

Xserces ::

Oh folk... Če je garancija potem se ga pošlje na garancijo. Če nimaš garancije pa eksperimentiri.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Marix ::

Ok hvala vam za nasvete, ga bom poslal na garancijo. Zdaj ga morem še samo formatirati ker mam neke osebne podatke na njem, je kak poseben program, da se čisto uničim vse podatke na disko ali je dosti navadno formatiranje?

gddr85 ::

cmd clean all ukaz oz. če te zlo skrbi kakšen dban program pa ene 20 krat čez pa bo...

Machete ::

Živijo,
Še jaz bi se priključil kar v tej temi in vprašal kateri program oz. kakšen postopek je najboljši za kompletno kopiranje diska (HDD).
Gre za strojni PC z WinXP (embedded, se mi zdi).
Zadeva velikostno ni problematična gre zgolja za par GB podatkov z sistemom vred.
Je pa fora, da se zadnje čase čudno obnaša in se bojim da en dan preprosto ne crkne. Problem v primerjavi z domačim PCjem, kjer sformatiraš in pač vse naložiš na novo je, da so na disku programi in parametri za delovanje stroja.
Torej rad bi ohranil popoln klon z vsemi direktorijami, nastavitvami itd.. Da v primeru da pride do okvare prvotnega diska, tega samo vstavim v PC.

Najlepša hvala za odgovore.

GTX970 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Machete ::

Hvala za odgovor.
Od tega je torej samo redobackup uporaben za igranje v okolju Windows? Linuxa nimam niti ga neznam uporabljati.
Priznam da mi ni jasno kako ta redubackup funkcionira, ker nevem čemu služi ta boot CD.

Je kakšen program kot npr. ta ki ga dobiš ob Samsung SSDju. Ki dobesedno sklonira disk. (Sam sem uporavil HDD-SSD) in potem samo vstaviš ta SSD in boota iz njega kot prej iz HDDja?
Je možno uprabiti ta Samsungov data migration program za kloniranje HDD na HDD poljubne znamke? *Ok sem proval in vidim da ni, mora biti ciljni SSD nujno Samsung.. :/
Hvala.

**
evo tole sem našel, upam da bo OK. http://www.todo-backup.com/products/hom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

GTX970 ::

Od tega je torej samo redobackup uporaben za igranje v okolju Windows?

Ne, v vsakem primeru delaš izven trenutnega OS.

ST-777 ::

Machete je izjavil:

Je kakšen program kot npr. ta ki ga dobiš ob Samsung SSDju. Ki dobesedno sklonira disk.
Ko sem kupil SSD Samsung 830, je bila zraven polna verzija programa Norton Ghost, ki ga lahko uporabljam za kloniranje diskov poljubne znamke. Norton Ghost je možno zagnati iz WIN ali CD-ja, kloniranje je hitro in enostavno. Norton Ghost je tudi naprodaj pri firmi Norton.

Free Norton Ghost 15 - Samsung SSD 830:

SuperVeloce ::

Acronis true image hd je tudi marsikdaj priložen zraven novih diskov.

Machete ::

Hvala bom proval z nortonom. Upam da ni predrag ali da free verzija opravi željeno. Finta je da se mi ne da z imagi ukvarjat in bi rad po butalsko skloniral in dal diske v omaro.
Btw je lahko kakšna težava če dam v te kište skloniran nov ssd in spravim originale. Tile mali 32GB so itak toliko kot en nizkokapaciteten ca 160GB hdd. Namreč gre za stare kište z tja do 512MB ddr rama in mlinčki iz prve svetovne, pa še nemalo praha in seveda XPji..

BorutK-73 ::

Jaz sem pred kartkim prešaltal na EaseUS Todo Backup Free, prej sem imel Acronis true image (khm travnik khm). Za osebno rabo je free verzija dovolj.
http://www.todo-backup.com/products/hom...
http://www.todo-backup.com/products/hom...

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

Machete je izjavil:

Btw je lahko kakšna težava če dam v te kište skloniran nov ssd in spravim originale.
Če imaš SSD s SATA priključkom in staro matično s SATA priključkom, bo licenčni klonirani WIN XP delal na SSD-ju. V BIOSU samo prestavi na AHCI.

speedtouch ::

Pozdravljeni,

Imam probleme z hp-jevim dv6 Pavillion presnosnim računalnikom.

Težava je sledeča, ko restartam računalnik ostane pri hp logotipu in se ne premakne nikamor. Dokler ne izmaknem kabla iz elektrike, in ga ponovno prižgem se za tem normalno zažene in pride v windowse.
Probal sem z Windows 7, 8 ampak težava se pojavlja pri vsaki verziji windowsa.

Lp.

GupeM ::

Torej če nimaš priključenega kabla za polnjenje, zadeva normalno funkcionira?

Pri HP-prenosnikih to lahko pomeni slab adapter.

Googlaj "HP smart pin problem" ali "hp laptop slow when charging"...

speedtouch ::

Ne, ker je baterija hin in je na 0%.

Vbistvu, imam drug originalni hp napajalni kabel. Ker prvotni je oddajal nekakšne motnje v električno omrežje in je posledično začel oglašati napajalnik iz kište. Vendar je zanimivo to da isto sekundo ko sem potegnil napajalni kabel iz prenosnika je napajalnik v kišti utihnil in seveda je bil priklopljen na ločeni vtičnici.

Leprechaun ::

Živjo, mene pa zanima, ali mi stari disk, v starem računalniku, počasi umira :(. Hvaležen bi bil razlage, kaj dejansko na sliki napisani podatki pomenijo?
Če si prav razlagam ima disk 28 slabih sektorjev, ki jih je nadomestil z nadomestnimi, kar nakazuje, da ga bo kmalu pobralo? Bi mu lahko podaljšal življenje, v kolikor bi ga prenehal uporabljati za sistemski disk?
Še slikica:

*************************************************************

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253939 (1848) Skylord
»

Prenosnik - trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
162014 (1514) AC_DC
»

windows trokira

Oddelek: Operacijski sistemi
293290 (2866) hojnikb
»

vgradnja novega diska v prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
343808 (3220) m0LN4r
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396150 (5453) fr4nc

Več podobnih tem