» »

Prenosnik HP 6735s

Prenosnik HP 6735s

ameba ::

Zdravo,


imam omenjen prenosnik. Sumim da je crknila matična ker se prižge in melje v prazno in vse kar da od sebe je črn ekran.

Sedaj bi ga rad čimprej prodal. Koliko je vreden ?

Hvala.

S/N CNU8343ZXK
P/N FU372ES#AKN

[D]emon ::

Tocno €0,00
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ameba ::

disk, procesor, ohišje, napajalnik ? :-)

60€ bi bilo ?

Siddh ::

Jaz ga za dele prodajam že skoraj dve leti. Vse kar sem uspel prodat je baterija.


MIHAc27 ::

Problem je, ker ne veš kaj je sploh crknilo. Je disk v redu? So rami še uporabni? Jaz delov iz takega prenosnika ne bi želel kupiti, ker se ne ve (potem imaš pa težavo vračat kupljeno, ker se kupec kar na enkrat ne oglaša več na telefon,...)

Vsaj rame in disk bi se lahko stestiralo v drugem računalniku, napajalnik preveriš z voltmetrom, pa veš kje si.

Drugače pa... če je res samo plata... verjetno tam 60-80€ bi res bilo.

69charger ::

Eh sem imel isti šrot, tipična napaka je okvara integrirane grafične ker se pregreje. Disk in napajalnik/baterijo mogoče še lahko prodaš, ostalo pa noben ne rabi ker so jim itak že vsi podobni laptopi pocrkali :)
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Rippy ::

Tudi jst, če koga zanima :).

Ni pa "okvara", grafična in northbridge sta dejansko prilepljena na ploščo s takšnim rdečim PCB lepilom, da je izdelava čim cenejša seveda. Ko se zadeva segreva, ohlaja in mogoče kakšen udarec tekom uporabe, ta popusti in izgubi kontakt.

Če ti se da igrati s tem (in imaš malo sreče), ga lahko ponovno oživiš in če boš previden, ga lahko uporabljaš tudi kakšno leto, (kot prenosnik za filme gledat - pazi, da se ne segreva pretirano). Razstavi, vse kar je možno dol poberi (tudi zaščitne folije) in v pečico, že segreto na 200C za 10 minut. Folije nazaj, sestavi in moralo bi delati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20653426 (13392) Han
»

HP - primerjave (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9822687 (21153) Malajlo
»

Obdržati prenosnik dražje kot kupiti novega

Oddelek: Novice / Ostale najave
364480 (2850) Matevžk
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887336 (5926) Zheegec
»

Temperatura diskom vendarle ne škoduje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
619756 (6796) MrStein

Več podobnih tem