» »

HP - primerjave

HP - primerjave

1
2
»

krOOokO ::

Ker imaš ti HP-ja, ki ti dobro služi, ga vseeno ni treba tako zagovarjati. Toshiba je še najboljša, zelo dobre izkušnje.

Zheegec ::

Hočem povedati, da je že med eno znamko veliko razlik. In pa da je baterija na HP jajc je precej neumna izjava. G in DV serija imata slabo baterijo, Probook pa glede na ceno najboljšo. In vsaka znamka ima nekaj posebnega.
Da je pa znamka "x" najboljša na podlagi izkušenj enega uporabnika je pa že kar malo bosa. Sem imel že cel kup pokvarjenih v rokah, pa takih ki se pregrevajo itd itd... Kakor tudi HPjev.

Mesar ::

Niti vse DV serije nimajo problemov za baterijami.
Your turn to burn!

dogo ::

Glede na to, da se še vedno jajcate glede tega kaj je bolje, raje investirajte energijo v to, da najdete človeku best buy ne glede na znamko. Mslim da je dal 5 primerov, lahko približno veste okvirno ceno, katero je pripravljen plačati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

Duhec ::

Zheegec je izjavil:

Duhec je izjavil:

Novejši podatki za leto 2011:
http://www.pcworld.com/article/244419/l...

Kje? jaz vidim samo customer satisfaction survey... Napačen link?

Link sem podal zgolj kot info in kot moj firbec, če so HP-ji res tako na slabem glasu kot lahko razberem s te teme.
Sam imam s HPji kakšnih 5 let prav pozitivne izkušnje, je pa res, da večinoma s stacionarnimi pcji, če pa je že bil prenosnik je bil višjega/business ranga in ne ravno iz home segmenta. No, vsaj do približno leto dni nazaj lahko govorim in hvalim. Kako je zadnje leto žal ne vem, ker nimam več stikov s prodajo/servisom.
Firbcam naprej, sicer je ta pdf nastal konec leta 2009 pa vendar znajo biti podatki zanimivi:
http://www.squaretrade.com/htm/pdf/Squa...

Mesar ::

HPji so v glavnem na slabem glasu, ker se jih kot že rečeno največ proda, ker pa jih kupujejo tudi navadni uporabniki, ki delajo z njimi kot svinja s koruzo - za kar cenejši modeli niso narejeni, to je razvidno že iz ohišja. V takih primerih bi tudi plastik fantastik lenovo začeu razpadaty.

Evo ti crkjene lenovote Laptop se ne prižge na tone jih je!
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesar ()

jest10 ::

Eden še ni tona>:D

krneki0001 ::

Mesar, v službi smo imeli do pred par let nazaj stalno HP-jeve mašine, še prej pa compaqe. Imamo pa okoli 5000 stacionarnih mašin in okoli 1200 prenosnikov. Stacionarne mašine so bile prepočasne za tako konfiguracijo, diski so crkovali (v 6 mesecih je crknilo 6 diskov in ena plata na isti mašini), prenosniki so delali pol manj časa kot je bilo specificirano, baterije so crkovale, pregrevali so se, prepočasni so bili.

V letu 2006 smo šaltali iz HP-ja na IBM prenosnike in Lenovo stacionarne mašine. Od takrat naprej, kar naenkrat ni več problemov s crkovanjem niti s prepočasnostjo. Če je notri E8400 procesor, tudi deluje tako, ne da je bil notri recimo P4 2600MHZ, obnašal se je pa kot centrino 1.8GHZ.
Mašine danes delajo tako kot se zagre, prenosniki pa se ne pregrevajo in na splošno nimajo nobenih problemov.

Seveda pa vsaka mašina lahko crkne, ampak pri HP-ju je bilo to prepogosto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

dogo ::

Danes sem dobil mail od enaa, da imajo le danes znižanja prenosnikov (nisem pogledal, kateri točno so znižani), itd do 65%, če kdo kupuje in še ni kupil, je tole kar lepa priložnost.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

brutusss ::

krneki0001 je izjavil:

Mesar, v službi smo imeli do pred par let nazaj stalno HP-jeve mašine, še prej pa compaqe. Imamo pa okoli 5000 stacionarnih mašin in okoli 1200 prenosnikov. Stacionarne mašine so bile prepočasne za tako konfiguracijo, diski so crkovali (v 6 mesecih je crknilo 6 diskov in ena plata na isti mašini), prenosniki so delali pol manj časa kot je bilo specificirano, baterije so crkovale, pregrevali so se, prepočasni so bili.

V letu 2006 smo šaltali iz HP-ja na IBM prenosnike in Lenovo stacionarne mašine. Od takrat naprej, kar naenkrat ni več problemov s crkovanjem niti s prepočasnostjo. Če je notri E8400 procesor, tudi deluje tako, ne da je bil notri recimo P4 2600MHZ, obnašal se je pa kot centrino 1.8GHZ.
Mašine danes delajo tako kot se zagre, prenosniki pa se ne pregrevajo in na splošno nimajo nobenih problemov.

Seveda pa vsaka mašina lahko crkne, ampak pri HP-ju je bilo to prepogosto.

ja to kaj je blo pred 6 leti s hp-jem se ne pomeni da je zaj enako

ZaphodBB ::

Od predloženih laptopov noben ni prida. Torej bi osebno kupil najcenejšega.

Drugače sta pa samo dva dobra laptopa na tržišču a nobenega ni pod 1700€.

Thinkpadi in Macbooki (Pro in Air). Vse ostalo so precenjena jajca.

brutusss ::

ZaphodBB je izjavil:

Od predloženih laptopov noben ni prida. Torej bi osebno kupil najcenejšega.

Drugače sta pa samo dva dobra laptopa na tržišču a nobenega ni pod 1700€.

Thinkpadi in Macbooki (Pro in Air). Vse ostalo so precenjena jajca.

čeprou nisn ravno za kaki lenovo pa morn tu rečt da s boljšimi thinpadi ni primerlji v noben macbook air in vrjetno tudi ne macbook pro

ZaphodBB ::

brutusss je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:

Od predloženih laptopov noben ni prida. Torej bi osebno kupil najcenejšega.

Drugače sta pa samo dva dobra laptopa na tržišču a nobenega ni pod 1700€.

Thinkpadi in Macbooki (Pro in Air). Vse ostalo so precenjena jajca.

čeprou nisn ravno za kaki lenovo pa morn tu rečt da s boljšimi thinpadi ni primerlji v noben macbook air in vrjetno tudi ne macbook pro


15,4" MBP, 1680 x 1050, mat zaslon. MBA ima pri 13" boljšo resolucijo kot večina 15" računal. Parira lahko edino T420. Razlika je predvsem v estetskih preferencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

brutusss ::

ja saj ampak je odvisno kateri os ti bolj ugaja
drgač pa MBP vredu air pa nikakor ne

SLO_Matej ::

ZaphodBB je izjavil:

MBA ima pri 13" boljšo resolucijo kot večina 15" računal.

Sej ne da ma Asusov 13" Zenbook UX31E, ki je med drugim tanjši od Aira in v njem tiktaka tudi i7, še boljšo resolucijo in sicer 1600 x 900, če smo že pri tem. ;)

brutusss ::

slo matej upam da boš kmalu nehal delat reklamo za asus kr te pačas nego več nihče resn jemau.
lahk pa tut jas začnem z nečim takšnim kot je to


poglejte si hp folio 13

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SLO_Matej ()

ZaphodBB ::

Meni se vsi tile 1st gen ultrabooki zdijo ravno toliko konkurenca MBA, kot je bil 1st gen android konkurenca iPhonu.

Če močno pripreš oči in pogledaš od strani, lahko trdiš da gre za ekvivalentne izdelke. Ko pogledaš malo bolj kritično, pa težko.

Zheegec ::

No ja, Asus UX31 je odlična zadeva, tukaj ni dvoma. Prava konkurenca Macbook Air je bil tudi tale Sony. Pri 1.25Kg in DVD+/-RW je imel 10+ur avtonomije... Pa tudi prodajal se je kakšna 3 leta preden je Macbook Air obstajal, kar je fino.

Ja, ne dela samo eno podjetje dobrih produktov. Mogoče samo marketing naredi takšen vtis...

ZaphodBB ::

Ne mislim se spuščat neproduktivne debate. Meni osebno so v tem trenutku zanimiva tri računala in, ko bom nakupoval (verjetno še letos) bo ena težka jeba odločit se.

Kandidati so:
Lenovo T420 14" (1600 x 900)
Lenovo X1 13,3" (1366 x 768)
MBP 15,4" (1680 x 1050)
MBA 13,3" (1366 x 768)

Pri vseh mi je všeč celovita zaokroženost in estetika. Thinkpadi imajo prednost Trackpointa.

Verjetno bom na koncu metal kovanec med T420 in MBP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Zheegec ::

Meni osebno so v tem trenutku zanimiva tri računala in, ko bom nakupoval (verjetno še letos) bo ena težka jeba odločit se.

No ok, hotel sem samo reči, da če imaš ti v glavi eno, še ne pomeni da tako tudi dejansko je. Pa veliko sreče pri odločanju!

ZaphodBB ::

No ok, hotel sem samo reči, da če imaš ti v glavi eno, še ne pomeni da tako tudi dejansko je. Pa veliko sreče pri odločanju!

Hvala. A ker se ne morem upret moram pojasnit, da zame svet obstaja samo takšen kot ga dojemam skozi svoja čutila in svoj razum. Isto velja zate, eni se zavedamo da je vsako občutenje subjektivno. Drugi pa ste prepričani, da so samo občutenja drugih subjektivna.

Zheegec ::

Če močno pripreš oči in pogledaš od strani, lahko trdiš da gre za ekvivalentne izdelke. Ko pogledaš malo bolj kritično, pa težko.

No ok, kaj je potem razlika? Platforma je ista, Asus je tanjši, ima boljši ekran. Baterija zdrži podobno. Garancije ima eno leto več. Ima višjo max svetilnost panela (za uporabo zunaj). Pa še Windows je gor. Pa še direkten micro-HDMI ima, tako da ni potrebe po dragem in fizično večjem/težjem mini DP to HDMI pretvorniku. Pa še USB 3.0.

SLO_Matej ::

brutusss je izjavil:

slo matej upam da boš kmalu nehal delat reklamo za asus kr te pačas nego več nihče resn jemau.
lahk pa tut jas začnem z nečim takšnim kot je to


poglejte si hp folio 13

Oprosti, kolikor sem razumel je bilo govora o Airu (torej manjšem, tankem, lahkem in prenosljivem prenosniku) in njegovi visoki ločljivosti na zaslonu. Zato sem pač predlagal Asusovega ultrabooka, ki mu v večih pogledih lahko konkurira in ima zaslon z višjo ločljivostjo. Medtem ko HP, ki si ga sam predlagal jima nikakoe ne more konkurirati, saj je bolj poslovno usmerjen (razni varnostni moduli; Trusted Platform Mudule ipd.), je veliko večji, debelejši, težji in nenazadnje tudi dražji.

Da me ne bi jemali resno, pa še nisem zasledil (vsaj tisti, ki jim predlagam prenosnike in svetujem pri odločitvah). Zate in tebi podobnim pa me tudi ne zanima. Kar se tiče prenosnikov, bi lahko vedel da so mi zanimivi tudi tisti od Lenovo, tudi Toshibe niso slabe in Sonyjevi Vaioti so večinoma tudi všečni. Tudi Samsung ima, vsaj po obliki, nekaj zanimivih, vendar pa z njihovimi nimam kaj veliko izkušenj in ne vem kako se obnesejo. Ker pač ponavadi predlagam prenosnik v katerem za vložen denar dobiš največ, posledično večkrat predlagam Asusove. Pa lep dan ti želim. :)

Zheegec je izjavil:

Ja, ne dela samo eno podjetje dobrih produktov. Mogoče samo marketing naredi takšen vtis...

Točno to.

Goody ::

Zheegec je izjavil:

Če močno pripreš oči in pogledaš od strani, lahko trdiš da gre za ekvivalentne izdelke. Ko pogledaš malo bolj kritično, pa težko.

No ok, kaj je potem razlika? Platforma je ista, Asus je tanjši, ima boljši ekran. Baterija zdrži podobno. Garancije ima eno leto več. Ima višjo max svetilnost panela (za uporabo zunaj). Pa še Windows je gor. Pa še direkten micro-HDMI ima, tako da ni potrebe po dragem in fizično večjem/težjem mini DP to HDMI pretvorniku. Pa še USB 3.0.


MBA ima osvetljeno tipkovnico.

ZaphodBB ::

Zheegec je izjavil:

Če močno pripreš oči in pogledaš od strani, lahko trdiš da gre za ekvivalentne izdelke. Ko pogledaš malo bolj kritično, pa težko.

No ok, kaj je potem razlika? Platforma je ista, Asus je tanjši, ima boljši ekran. Baterija zdrži podobno. Garancije ima eno leto več. Ima višjo max svetilnost panela (za uporabo zunaj). Pa še Windows je gor. Pa še direkten micro-HDMI ima, tako da ni potrebe po dragem in fizično večjem/težjem mini DP to HDMI pretvorniku. Pa še USB 3.0.


Meni moj T60 še po petih letih prinese nasmešek na usta, ko položim roke nanj. Težko je kakovost opisat na papirju in v primerjalnih tabelah.

Zheegec ::

Meni moj T60 še po petih letih prinese nasmešek na usta, ko položim roke nanj. Težko je kakovost opisat na papirju in v primerjalnih tabelah.

Dobro, torej si ti uporabil subjektivno razmišljanje, jaz pa objektivno. Nekomu bo pa Asus prinesel nasmešek na usta. To je pa subjektivno in o tem jaz težko razpravljam tukaj gori, ker bo vsak imel svoje mnenje. Sedaj, če bi Asus imel slabše ohišje bi lahko govorili o kvaliteti. Tako je pa to bolj stvar občutka in brand marketinga (zaradi česar si podzavestno bolj zadovoljen s produktom, ki ga drugi bolj hvalijo). Edino kjer lahko govorimo o kvaliteti je ekran, ki je pri Asusu boljši.

ZaphodBB ::

Zheegec je izjavil:

Meni moj T60 še po petih letih prinese nasmešek na usta, ko položim roke nanj. Težko je kakovost opisat na papirju in v primerjalnih tabelah.

Dobro, torej si ti uporabil subjektivno razmišljanje, jaz pa objektivno. Nekomu bo pa Asus prinesel nasmešek na usta. To je pa subjektivno in o tem jaz težko razpravljam tukaj gori, ker bo vsak imel svoje mnenje. Sedaj, če bi Asus imel slabše ohišje bi lahko govorili o kvaliteti. Tako je pa to bolj stvar občutka in brand marketinga (zaradi česar si podzavestno bolj zadovoljen s produktom, ki ga drugi bolj hvalijo). Edino kjer lahko govorimo o kvaliteti je ekran, ki je pri Asusu boljši.

Definicija objektivnosti je, da se kot stranki v debati dogovoriva za kriterije katere ocenjujeva. Ad hominem in slamnati možje pa žal niso kriteriji za objektivnost. Objektivnost brez konsenza je isto, kot če eni trdijo, da imajo objektivne dokaze, da je bog ustvaril zemljo v 7 dneh.

Zheegec ::

ne štekam, kje je kakšen slamnati mož v tem, kar sem zgoraj pisal. Ohišje je isti qrc, baterija je podobna, notri so iste komponente. Ostanejo samo še razlike v ekranu, priključkih itd.
Če pa na tvoj način rečem, "prenosnik A je podoben prenosniku B samo na daleč, v resnici je pa A dosti boljši" je pa isto, kot slo matej, ki povsod zagovarja asus brez kakšnih posebnih argumentov.
Nekateri vsaj oboje sprobamo preden kaj govorimo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Ohišje je isti qrc
Vir?

Zheegec ::

No, se opravičujem, Asus je malenkost tanjši, ampak narejen iz istih materialov. meni se tistih 1mm debeline ne zdi pomembna razlika, bolj bi mi bila važna baterija, če bi bila kakšna posebna razlika. Tako, da lahko rečemo, da je ohišje isti qrc.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

Nekateri vsaj oboje sprobamo preden kaj govorimo...

Nekateri pa se ne zafrknemo, ker vidimo kako stvari delujejo pri prijateljih/znancih. ;)

PS: Saj sem zgoraj napisal kako in kaj - si prebral, si pismen? Zakaj pa sedaj ti zagovarjaš Asusa ali nisi opazil, da ga?

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

PS: Saj sem zgoraj napisal kako in kaj - si prebral, si pismen? Zakaj pa sedaj ti zagovarjaš Asusa ali nisi opazil, da ga?

Zato, ker je dobra stvar ga zagovarjam, ti ga pa zagovarjaš ne glede na vse. Meni je za znamko vseeno. Lahko gor piše Gorenje, samo da je dober produkt. Tudi tukaj na forumu je par ljudi, ki sem jih predlagal Macbook Air kot dober nakup. ker pač ni slab prenosnik. A ni tako, nekikr? :) Ziher bereš :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

BlueRunner ::

ZaphodBB je izjavil:

MBP 15,4" (1680 x 1050)

Jaz sedaj ze pol leta vlacim tega z mat zaslonom naokoli. Ni najlazji, ni najmanjsi in ni najcenejsi, je pa za moje delovne potrebe prekleto uporaben, lepo funkcionalno zaokrozen in trpezen kar se tice "nepredvidljivih" dogodkov. Zaslon je vsaj priblizno kulturno fizicno visok in ima kulturen DPI, da ne gledam kock.

Ce pa tvoje "funkcionalne zahteve" primarno obsegajo predvajanje BD plosckov in gledanje 16:9 filmov, pa poglej kam drugam.

darkolord ::

Asus je malenkost tanjši, ampak narejen iz istih materialov. meni se tistih 1mm debeline ne zdi pomembna razlika, bolj bi mi bila važna baterija, če bi bila kakšna posebna razlika. Tako, da lahko rečemo, da je ohišje isti qrc.
Ima kletko iz magnezija in pokrov iz CFRP (hybrid carbon/glass-fibre reinforced plastic) oz. ekvivalent temu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

PS: Saj sem zgoraj napisal kako in kaj - si prebral, si pismen? Zakaj pa sedaj ti zagovarjaš Asusa ali nisi opazil, da ga?

Zato, ker je dobra stvar ga zagovarjam, ti ga pa zagovarjaš ne glede na vse. Meni je za znamko vseeno. Lahko gor piše Gorenje, samo da je dober produkt. Tudi tukaj na forumu je par ljudi, ki sem jih predlagal Macbook Air kot dober nakup. ker pač ni slab prenosnik. A ni tako, nekikr? :) Ziher bereš :)

No lepo. Kakor ponavadi sprašujejo v temi kateri prenosnik, pa običajno iščem najboljši price/performance. Dejmo sedaj že nehati s tem ali je HP, Asus, Lenovo, Toshiba itd. :) Enim je pač bolj všeč ena, drugim druga znamka, tretjim je vseeno ... Saj zato pa jih je več in vsak ponuja nekaj svojega.

darkolord je izjavil:

Asus je malenkost tanjši, ampak narejen iz istih materialov. meni se tistih 1mm debeline ne zdi pomembna razlika, bolj bi mi bila važna baterija, če bi bila kakšna posebna razlika. Tako, da lahko rečemo, da je ohišje isti qrc.
Ima kletko iz magnezija in pokrov iz CFRP (hybrid carbon/glass-fibre reinforced plastic) oz. ekvivalent temu?


Zenbook ima aluminijasto ohišje.

darkolord ::

Zenbook ima aluminijasto ohišje.
Ja, ni primerljivo.

Malajlo ::

HP Elitebook, prenosna delovna postaja, ki se tudi zna segreti, je zakon. Sicer ravnokar tipkam po Lenovotu T520, pa tudi ves cajt nekaj vroče piha. Tako da - mat zaslon, dobra resoucija (HP nudi boljšo), baterijo lahko tudi nateguješ ali pa si kupiš večjo (še 20 minut zadnje pol ure, ker zmanjšujem svetilnost zaslona).
Toshiba je nehala delat notebooke enkrat v prejšnjem tisočletju, čeprav mi je Tecra zvesto služila 3 leta (z Visto!).
Doma pa samo HPji. Al so v uporabi (štirje brnijo + 2 printerja iste fabrike) ali pa ležijo v kakem kotu, ker bo ziher za komu šenkat, ker še vedno dela. Ne Della ;)
Lenovoti so mi pa preveč plastični. Se mi zdi, da so šele zadnja leta začeli delati notebooku podobne podstavke. Majo pa pante z zaslon dobre, to pa res.

Zheegec ::

@darkolord
Gor smo primerjali MB Air pa Zenbook. Thinkpad je malo drugačna stvar, sploh T serija (kar predvidevam da je na sliki). Lenovova konkurenca Airu in Zenbooku je U-serija, ki je spet primerljiva tem.
Malajlo: Imaš pa Lenovote T serije, ki se ne grejejo... Pa spet je Elitebook druga zadeva, kot Ultrabooki o katerih je bila gor debata. Ultrabooki se pa praktično nič ne grejejo. Sem probal Macbook Air 13 in HP Folio max obremenitev (na obeh Prime95, na Folio pa še 3DMark hkrati) pa sta bila oba cool.

Res vsi preveč posplošujete po znamki. Edino Apple je malo manj kompliciranja, ker ima manj modelov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

darkolord ::

Lenovova konkurenca Airu in Zenbooku je U-serija, ki je spet primerljiva tem.
Od ThinkPadov bi lahko primerjal z X-serijo, ki so čisto "true" TPji.

Zheegec ::

No ja, to imaš dejansko prav :) X je super zadeva. Samo ti bo takoj par Apple fanatikov reklo, da je pač debelejši od Aira in je bistveno slabši :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

brutusss ::

mam samo 1 vprašanje. v čem je tako velika razlika v ohišju hp pavilion dv serij in probookov. moja punca ma hp probook 4730s in se mi nekak dozdeva da je njeno ohišje malo razmajano.

Malajlo ::

brutusss je izjavil:

mam samo 1 vprašanje. v čem je tako velika razlika v ohišju hp pavilion dv serij in probookov. moja punca ma hp probook 4730s in se mi nekak dozdeva da je njeno ohišje malo razmajano.

Tukaj pa manjkajo naglasi... Ali je "se mi zdi, da je razmajan bolj k bi smel bit" ali "ni tolk razmajan kot sem mislu". Pante za LCD ima Lenovo boljše kot ProBook. Še EliteBook ima slabše (od lenovota). Ampak pavilioni imajo očitno drugačen patent.

brutusss ::

Malajlo je izjavil:

brutusss je izjavil:

mam samo 1 vprašanje. v čem je tako velika razlika v ohišju hp pavilion dv serij in probookov. moja punca ma hp probook 4730s in se mi nekak dozdeva da je njeno ohišje malo razmajano.

Tukaj pa manjkajo naglasi... Ali je "se mi zdi, da je razmajan bolj k bi smel bit" ali "ni tolk razmajan kot sem mislu". Pante za LCD ima Lenovo boljše kot ProBook. Še EliteBook ima slabše (od lenovota). Ampak pavilioni imajo očitno drugačen patent.


mislu sm tisto prvo. in pa kaki drugačn patent misliš

Malajlo ::

Bolje vse skupaj drži pri paviljonih. Kaj je pa razlika, nise šraufal, tako da nimam pojma, v ćem je razlika in zakaj bo mogoče pri paviljonu vse skup enkrat samo razpadlo. Ali pa tudi ne.

brutusss ::

aha OK

zanima me še razlika med LCD in TFT zaslona

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brutusss ()

Zheegec ::

Težko boš našel LCD, ki ni TFT :) Mogoče muzej...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

brutusss ::

Zheegec je izjavil:

Težko boš našel LCD, ki ni TFT :) Mogoče muzej...

mal sn narobe postavo vprašanje glede na to kaj sn mislo

Zheegec ::

Ja kaj si pa mislil? Pač vsi LCD ekrani zadnjih 10 let+ nekje so TFT. Strejši LCD monitorji (tisti, ki so bili še relativno debeli) pa pač niso bili TFT.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Malajlo ::

misli je na high-brite oz. svetleč/nesvetleč zaslon.
Mat zaslon je zakon.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP predstavil najtanjši prenosnik na svetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5320479 (16995) MrNighthawk
»

Macbook Air in nekaj uprašanj o IOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5814556 (7131) Red_Mamba
»

"Lap Top" - znamke

Oddelek: Pomoč in nasveti
387521 (6360) 34054
»

Kupiti prenosnik HP?

Oddelek: Kaj kupiti
313431 (2987) spirit
»

V premislek pred nakupom novega prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
417528 (5747) zmaugy

Več podobnih tem