» »

CD-R mi unič use CD-je !!!!

CD-R mi unič use CD-je !!!!

Popeye ::

Kokr že v naslovu piše mi moj CD-RW (skor čist nov) sfuka 90% CD-jev in mi ne gre u glavo, ker se je to začel kr naenkrat. Prej je blo use u redu oz. je mogoče pokvaru 2 CD-ja od 50-ih. A je možno, da so CD-ji al je kej druzga ;(( ;(( ..........skoz mi napiše ERROR in nero ni mogel končati zapisovanja. Probu sm s CloneCD pa je isto >:D >:D ................

Za vse 'pametne' odgovore se že vnaprej zahvaljujem!

lp

V-i-p ::

Oprosti, ker bržčas moj odgovor ne bo "pameten", ampak, ali misliš, da je za dva uničena cdja izmed 50-ih treba že vik in krik zganjat? Nek procent je pač takih in dva sta pač šla...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

bf4ed ::

Napiše katere cd-je uporabljaš pa kake hitrosti podpirajo, pa kateri rekorder maš pa katere hitrosti podpira. Možno da so cd-ji slabe kvalitete, probaj tudi zamenjat ide kabel in dat na drug kanal. A cd-je pa bere normalno ali tudi kaj jebe?>:D

Aja pa točno povej kaj piše pri nerotu za error!!!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Phoebus ::

Najprej povej KDAJ ti prekine snemanje - na zacetku, ko dela OPC, sredi snemanja, ko daje gor podatke, ali na koncu, ko fixira.

1. OPC:
a) probaj zamenjat znamko CDjev
b) ce ne pomaga nesi zamenjat pecko ker je laser bogi

2. Snemanje
a) nastimaj DMA ce si ga ponesreci izklopil
b) zamenjaj IDE kanal pecke
c) ne delaj nic med peko
d) peces nad deklarirano hitrostjo medijev?

3) fixiranje
a) peces cez CD? Glej da ne gledajo podatki cez :)
b) peces nad deklarirano hitrostjo medijev?
c) probaj zamenjat znamko CDjev
d) ce nic ne pomaga zamenjaj pecko

Mogoce je pa samo kaksna nastavitev v nerotu...to ti bojo pa povedali drugi, I use cdrecord :D

frenk ::

V-i-p:sej je reku da mu jih 90% unič z dvema uničenima na 50 komadou pa prau da je čist zadovoljen

popeye: verjetn so cd-ji...če maš smartbuy je skor zih to(sploh uni ta svetlo plavi)...jest sm zdej presedlou na dataright in je stanje precej boljše čeprou še ni najbol za kar je pa pomoje kriva pečka(acer 20x10x40)

Popeye ::

Ja sej glih une ta plave Smurt BUy mam. Kupu sm jih 20 pa jih mam sam še 10, od tega je biu 1 CD dobr. Rekorder je LG 48/24/48. Snemu sm pa na 32x pa 24x pa tud 16x in mi je useen sfukal CD-je. To se zgodi, ko začne snemat po parih %.....odvisn kaj hočem snemat.
Z nastavitvami se pa nism nč zajebavu, tko da mislm da to ni. Tud CpoyCD ne more snemat na te bedne CD-je.

PS: Prej sm meu črne SmartBuy pa so bli usi dobri.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Popeye ()

Popeye ::

Bral sem pa tud da je možno da to zarad Nerota 5.5.9.9, ker nej bi bla ta verzija sumljiva.....:\

ToniT ::

Potem pa nadgradi Nerota.

Sims ::

Popeye: Jaz imam enak pekač( LG 48/24/48)in sem zapekel 20 cd-jev od Smart Buy("plave"), vsi so vredu in delajo ... Snemam pa ponavadi te CD-je na 32x.

b0r1s ::

Zdravo!

Ja, s temi plavimi CD-ji je problem, ce jih peces na deklarirani hitrosti 48x. Sam sm ze tud unico celo skatlo (25kom), predn sm ugotovil, da so CDji slabi in ne pekac. Ampak pr men je bla fora v tem, da je nero napiso vse brez javljanja napak, sam potem ko je blo treba z CD-ja skopirat so winsi javli, da ne gre.
Ce pa te omenjene CD-je peces na 32x, pa gre BP. Ampak js jih ne kupujem vec - namrec po merilu Prvic, zadnjic, pa nikol vec!;(
Opty 170 @2.9GHz|DFI Ultra-D|2x512MB Mushkin RedLine XP4000|x800gto2| hx620w|

mrTwelveTrees ::

kva pa kupujete kič pekače.... ma dej... škoda besed

še niste slišal za malo denarja-malo muske ?
če ti pekač je*e potem pa vnovči garancijo- če jo maš, če jo pa nimaš, pol pa... ti ne morem pomagat
če maš garancjo, ma da ti zamenja pekač !, če ne da mu ga v glavo vržeš...
jaz bi se raz*izdu tam na servisu če bi mi kej težil...

če že nimaš denarja za Plextorja ali Teaca, kupi vsaj Lite-on, ali Sony...
to prebavlja vse

Zgodovina sprememb…

bf4ed ::

Kaj pri 30% ti nekje zjebe cd?
Probaj starejšo verzijo nerota ali pa najnovejšo.

Pa povej keri error ti napiše, daj simulacijo pa poglej.>:D

Popeye ::

P***a mrTwelveTrees, dej ne mi bit pameten. Js sm že prej 1 letom kupu LG (ker je biu takrat najhitrejši) in se mi je marca pokvaru. In sm nesu raklamerat ter dobu v zameno tega že omenjenega , ki je do tega tedna normalno peku...........;((

Bom pač probu novejšo verzijo Nerota pa snemat na druge CD-je, če pa še nebo dobr bom pa šu reklamirat. A mate še kakšn predlog, kar bi se dal spremenit al pa zamenjat......:\

PS: Te plave SmurtBuy CD-je bom pa nesu nazaj v Comtron in jim jih v glavo vrgu.....>:D >:D
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Popeye ()

KTr1sk ::

Katere natenčneje Smartbuy CDeje imaš? Svetlo modre CDeje al temno modre CDeje oz. temno moder je samo ovitek cd pa je siv.

Svetlo modri Smartbuy CDeji so pr men edini, ki jih moj pekač ne mara drugi vsi drugi cdeji so ok, poznam pa zelo veliko folka, ki ima samo s svetlomodrimi Smartbuy probleme tako, če uporabljša te Cdeje, potem sigurno je problem v tem! (Tisti nero, ki ga imaš ima res nekakšno napako, ker meni je tud skor vse CDeje uniču!! Najnovejši Nero dela bp!)

lp

bf4ed ::

Use traxdata maxell tdk>:D

Popeye ::

No pa je šu še en CD po gobe. Po 41% je nehal snemat in napisal write error. Tokrat je ščo za CD Traxdata. Sem si shranu log, kjer piše sledeče:

Write error
all writers idle, stopping conversion
conversion idle, stopping reader
Invalid write state
Could not perform EndTrack
HL-DT-STCD-RW GCE-8481B start Close Session
Burn process failed at 32x (4.800 KB/s)

#27 Text 0 File Scsicmd.cpp, Line 406
SCSI not using temporary buffers
20 out of 20 temporary buffers allocated

Če kdo ve zakaj se gre, veselo na tipkanje.......:D

PS: Kokr sm gledu je lahko samo še DMA al je pa pekač pokvarjen!!

bf4ed ::

Meni je isto delalo ko sem snemal smartbuye. Samo z starejšim nerotom je pa potem delalo. Ti nesi rekorder nazaj pa vzami teaca ali pa plextor in nič drugo.>:D

frenk ::

ponavad ni problem sam u cd-jih ali pa samo u pekaču...mau je problema u cd-jih mau pa u pekaču...eno polovico loh odpravš z zamenjavo cd-jev drugo pa z zamenjavo pekača. Jest sm zele presedlou na traxdata(prej smartbuy) in se je število zanč cd-jou zelo zmanjšalo. Cdrw je pa Acer 20x10x40 in ga bom pomoje u parih mescih zamenou(vrjetn plextor) in poj bo problem ostranjen...zdej me pa zanima kei cd-ji so NAJboljši oz. na katerih cd-jih loh sprobam pekač in zanima me še al je u garanciji ket napisan kolk % cd-jou ti loh zajebe al je ta procent enak 0.:\

p.s.:plavi smartbuy-i so totaln podn...zanč sm enga tipa, k dela pri enem comp. servisu prašou, če je že meu primer, da je kšni stranki razgnal cd u enoti in kva je tip reku...jah sj se ve...plavi smartbuy...sicer so mi smartbuy-i ke rn cajt uredu delal sma pr taplavih sm presedlou nazaj na zelene pa tud tisti niso bli ql pa sm počas pozabu na smartbuy...zdj sm končno srečn:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

hippopotamus ::

A ni to zanimivo, kako majo vsi ene probleme s smartbuyi. Jst skoz pečem na une plave iz 25kom torte in še NITI eden ni bil zanič. Niti eden.

Pecka je pa samsung 40×12×40. Pol je zihr v pekacu fora.

bf4ed ::

hippopotamus če maš kje smartbuj v skladišču:D poglej če so vsi dobri.>:D
Ker če še ne veš se smartbuyi luščijo in jih nikoli več ne kupim pa če ne bo drugih cdjev.>:D :\

boštjan ::

začuda tudi moja yamaha 20/10/40 prebavla plave smartbuye zelo dobro ,tudi tiste zelene in ko grem gledat v arhiv se še noben ni odluščo.treb je znat skrebt za medije:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379726 (6050) jastreb
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776355 (4266) pingo76
»

Še ena o cd-medijih:

Oddelek: Kaj kupiti
382203 (1452) LeQuack
»

uniceni CD-ji pri peki z Nerotom

Oddelek: Pomoč in nasveti
241493 (1045) City
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168538 (5953) City

Več podobnih tem