» »

uniceni CD-ji pri peki z Nerotom

uniceni CD-ji pri peki z Nerotom

bodom ::

zio.
dans sm ze 2 CD-ja unicu...
mam pekac LITE-ON 40/12/48, peku pa sm na smartbuy Cd-je 40x multispeed.
pri obeh mi je crknlo na okol 80% narejenga:
...
Write Error
...
Invalid writestate
...
Could not perform EndTrack
...
Burn process failed at 40x.

A mi lohk plis pove kdo, kaj bi bil tale error? buffer underrun ni, ker je bil na 100%.
sm vidu ze vse mozne errorje, sam tega pa se nikol8-O
hvala,
LP

Lime ::

Firmware nadgradi in Nerota.

Lahko tudi, da ti nagaja v WindowseXP vgrajeni program za peko. Link

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

bodom ::

kako to mislis nadgradi firmware?
nero pa je 5.5.8.0...ni mi ga treba nadgradit pomoje.
LP

Lime ::

Greš na Liteonovo spletno stran, poiščeš (download/firmware) in downloadaš zadnji firmware za tvojega pekača, zapreš vse programe (priporočljivo), odzipaš file, ki si ga downloadal in ga zaženeš. Resetiraš računalnik in je narejeno.

Nerota bi pa jaz na tvojem mestu tudi nadgradil na zadnjo verzijo (5.5.9.14).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

McHusch ::

Pazi samo na to, da bo DMA pri instalaciji novega firmware za CD-RW obvezno izklopljen.

bodom ::

aha...bom probal. in kaj tocno pomeni firmware? a je to tist, k nadgradi pekac v 48x zapisovanje?
ker sm zadnjic ze to delal, sam ni hotlo...verjetno ker je bil DMA vklopljen. zakaj ga treba izklopit?
pa se nerota morm...
LP

Han ::

Če ti z drugimi ploščami peče v redu, so krivi zanič Smartbuyi... :(

bodom ::

ja sej to tud jst sumim...ker sm sele zdej pred kratkim zacel uporabljat SmartBuy-e in se to dogaja:(
prej sm uporabljal Princo, Tdk,...pa tud SmartBuy-e, sam d sm jih peku na hitrosti 16x (omogocali so do 32x), zdej pa na 40x (omogocajo do 40x)...pa nism mel teh errorjev...so bli vec al manj errorji zarad mojih napak...npr. buffer underrun, pa se tega nism mel vklopljeno:\
LP

bodom ::

zdej sm hotu dat firmware za moj pekac in...naslednji error:

Can't found LTR-40125S firmware: ZS01-ZS2Z drive!
This flash utility only supports LTR-40125S firmware: ZS01-ZS2Z
Detected drives:
--------------
0-0-0-E: LITE-ON LTR-40125S XSU1
0-0-0-F: TEAC CD-540E 1.0A



kaj naj bi to pomenilo? a pol ze mam tzadn firmware?

LP

borchi ::

bodom, brez zamere, mal se ustav. če ne veš kaj je firmware, nimaš kaj upgradeat firmware in "overclockat" svojga pekača. preden skočiš se najprej pozanimej kako globoko je. al živiš po načelu "they say jump i say how high"?

če greš na uradno stran liteon-a boš vidu, da majo firmware-i za LTR-40125s začetno črko Z.

X, ki ti ga prijavi firmware updater majo 32x in 24x pekači. nekatere 32x se je dalo flashat na 48x s prirejenim firmware-om. in očitno si ti ta modificiran firmware flashal v svoj cdrw, ker če bi probal z uradnim ti tega sigurno ne bi pustil.

pa odgovor si na par vprašanj. a še veš kje si dobil ta firmware? če veš, pol pejt tja in PREBER kaj piše in upaj, da ne piše "this is irreversible" ;-) a si se pozanimal kolk pridobiš s prehodom iz 40x na 48x? kakih 10 sekund. a je vredno? a je prej pekač delal brezhibno? a zdej dela brezhibno?

oddrsaj na:

http://www.cdrinfo.com/forum/forum.asp?...

in poglej, če je že kdo s tako težavo kot ti. če ne, vprašaj tam.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

boha ::

kot pravijo kolegi, bi bilo najprej pametno preveriti kako je z ostalimi mediji (smartbuy-i niso ravno najkvalitetnejši), firmware nadgrajevat pa naj bo res ta zadnja stvar...

bodom ::

no...
fora je v tem, da jst nism hotu se tle nek igrat s tem 'navijanjem' pekaca, ker itak ce pecem na 40x mi CD zapece v casu, kot ga zapece, ce bi pekel na 26x hitrosti. tko, da se o navijanju pekaca nism niti pozanimal do zdej...in se tudi ne bom.
sm pa zacel 'tecnarit' okol tega firmware, ker mi je vcer en reku naj nadgradim pekac...ker mi je uniclo ze enpar CD-jev...vsi so bli SmartBuy-ji. in jst tud sumim, da so ti CD-ji v PM!!!
sam tko za info...
sm hotu vcer zapect film 'the sum of all fears', ki je na 2CD...prvi CD je nardilo OK, pol pa tadrug CD 2x zajebalo...in seveda sm popizdu:D in sm pomislu, d bi lohk kej blo narobe s filmom...
dans zju3 pa sm ta film se enkrat posnel, sam sm ga zapeku na CD-RW. in zadeva dela brez problemov.
torej iz tega vidim, da je kriv medij verjetno.

pa tud vcer mi je en CD nardilo krneki...tik preden je napisalo "finished...", je masina mrknla, CD-ja pa nism mogu vec vzet iz pekaca. CD seveda ne deluje:(

tko, da zdej je verjetno vsega kriv pof.... medij!>:D

al ma se kdo kak nasvet?

LP

Lime ::

Saj ni treba nadgrajevat pekača na 48x, samo nadgradi na najnovejši firmware (uradnega, 40x) za tvojega pekača in nadgradi Nerota, ker so multispeed mediji zelo zahtevni in rabijo posodobitve opreme.
Delno so seveda tudi mediji krivi, vendar ne v smisli, da so slabi, ampak pač nekompatibilni, ker sem že večkrat opazil podobne ali iste probleme na tujih forumih, z drugimi mediji (tudi TDK in Mitsui) in je bilo večina rešenih z nadgradnjo firmware in programske opreme. Možno je seveda, da ti bo s kakšnimi drugimi mediji pekač delal BP, ampak zakaj ti ne bi delal z vsemi.

Firmware pa je pametno redno nadgrajevati, saj prinese številne izboljšave pekača.
Ni ti ga pa potrebno flešati na 48x!!!
Lahko pa poskusiš tudi drugi software (Adaptec, CDRWin...)

PiPi FiLiPi ::

OK, glede OC-anja tvojega LiteOn-a:
tvoj firmware je XSU1, kateri pa NI nadgradljiv (poglej tukaj). Mislim, da tudi ni upgrade-a za tvoj firmware. Naredi, kot so ti svetovali že drugi:
1. Upgradeaj nerota
2. Sprobaj drug medij

Sam imam tudi LiteOn in s SmartBuy-i še nisem imel težav, pa sem jih posnel že kar nekaj (Smartbuy Black in pa Color)

boha: zakaj praviš, da smartbuyi niso kvalitetni? a ti gledaš na to, pod katero znamko se CD-ji prodajajo ali na to, kdo je CD-je IZDELAL (v tem primeru ProDisc, za katerega sem slišal, da je eden boljših! - poglej tukaj).

Zanimiva članka glede kvalitete CD-jev sta še ta in ta.

bodom ::

evo..tocno to sm naredu...
upgrejdal nerota na 5.5.9.14, in sm tist film ki mi je delal probleme in mi 2 SmartBuy CD-ja unicu zdej zapeku na Princo in zadeva dela8-)
te SmartBuy CD-je sm dobu pakirane v 'torti' za 2000SIT 25kom in se mi je zdelo da se mi splaca...in se en k.... ce ti jih 10-15% crkne:(
do zdej se nobenga CD-ja nism unicu, kao d bi bil CD kriv...enih 5 ki sm jih, sm jih zarad malomarnosti. le-ti vcer so bli pa krivi mediji.
torej zakljucek...bezim stran od SmartBuy!!! (pa brez zamere, ce kdo se zmer verjame v njih) lohk pa je tud to, da niso kompatibilni z LITE-ON pekaci...kdo bi vedu...in me niti ne zanima po pravici povedano:D

hvala vsem za pomoc!

LP

Lime ::

Pa si poskusil z updatanim Nerotom zapeči na Smartbuy-a?

cekr ::

Glede raznih noname in Smart.... cd-jev;
če želiš, da ti zadeva deluje tako kot je potrebno, peči za eno stopnjo počasneje, kot je napisano na škatli; npr. če piše 40x - peči z 32x oz. če piše 32x z 24x,...

Ne razumem vas nekaterih, ki na vso silo hočete peči v maximum. A ni bolje počakati par sekund več, kot pa uničiti pol škatle cd-ejev?

urosh ::

se hotel delati pameten, ampak jaz do sedaj nisem imel problemov v Smrtbuyi. Snemam na njih z 32X, čeprav mam še staro zalogo (one zelene), ki so do 24X. In vse kar se zgodi je to, da mi jih zapeče z 24X. Drugače imam pa Mitsumijev cdrw, pa ni panike. Mogoče si imel to "srečo", da si zadel kako ponedeljkovo škatlo, saj mi do sedaj še nihče ni rekel česar takega... Ti pa naredi, kakor hočeš...

lp:D

Nutcracker ::

Jest mam plextorja, pa sem ravno pred pol ure uničil 4 mmore CDje, ker mi jih ni hotel zapeči. Pol vstavim Smartbuya in voila, posname bp.

iso2000 ::

Jst imam TEAC-a in se ne spomnim kdaj sem nazadnje uničil kakšen CD. Uporabljam Smartbuy, Mitsui in Philips.

bodom ::

ma sploh ne razumem, kaj je bo narobe...
takrat ko sm tiste CD-je unicu, sm snemal samo en dolocen film...in mi je isti film 3x zajeb... na SmartBuy:(
pol sm ga pa zapeku na Princo in je delal brez problemov.
kaj je pol tule...logicno bi blo, da je medij.

ko sm upgrejdal nerota sm pol se zmer snemal naprej na SmartBuy CD-je...in pece normalno, ceprou sm pol se enga zajebal.
in to se mi zdi cudno...ker do tega dogodka sm unicu enih 5 CD-jev, pa se to vse zarad buffer underrun protection...sm pozabu to opcijo omogocit:\

aja, pa se nekomu, ki je napisal zakaj ne morem peci z eno stopnjo hitrosti manj...zakaj? ce mislis da bi bil problem v buffer underrun, sploh ne...nikol ne pade pod 100% oz. zmer je na max. al si mislu mogoce kaj drugega?

LP

Slaine ::

Jaz non-stop uporablam Smart-buy... vendar izrecno 900mb (1200 sit = 10 kom... ni panike).. zakaj? Ker sem 1x kupil paket 10ih 700mb in je bil cel paket fuč, vsak je crknu na 2%. Prodajalc je reku da so taki cd-ji največkrat poškodovani... 900mb pa zelo redko... do sedaj ko sem zapekel stoti 900mb cd še ni bilo napak...
Slaine - The King of Kings ...........''Some of us are born to die''

urosh ::

Oj!
Kje pa dobiš te 900 mb po tej ceni?

lp

bodom ::

hmm....a niso 800mb CD-ji oz. 90min. kje dobis ti 900mb CD?:\

je pa mozno to, da SmartBuy-ji imajo to slabost, da ko peces zadevo veliko 702mb (vecina je tocno tolk velikih) da pol dela probleme in zadeve crkujejo...
ker se mi je zgodilo, da sm 3 CD-je unicu ker je bil film velik 702mb. vsi ostali pa so bli (res po nakljucju) 701mb in manj.
lohk da je glih ta 'drobec' kriv da se sesuva...oz. da mi ga noce zapect in finishirat in se pol masina obesi.

LP

City ::

Mene pa zanima zakaj sploh kupujete SmartBuye, če vam tolk crkujejo, pa ne mi rečt da zaradi cene, ko za isto ceno v merkatorju (kaj šele kje drugje) dobiš 700Mb TDK ali Maxell, ki te nikoli ne pusti na cedilu?
Glede pekačev Teac dela meni že ca. 5 let na novem compu pa sta že dva Lite-On-a crknila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776237 (4148) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978408 (6654) Zheegec
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515180 (4493) wilecoyot
»

Kvaliteta Smartbuy CD-ev?

Oddelek: Kaj kupiti
191606 (1157) BaRtMaN
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168397 (5812) City

Več podobnih tem