» »

Še ena o cd-medijih:

Še ena o cd-medijih:

iso2000 ::

Ob menjavi pekača sem prišel do ugotovitve, da potrebujem za višje hitrosti snemanja tudi kvalitetnejše medije (do sedaj sem snemal na Smartbuy-e). Sedaj pa me zanima, če se kje dobijo philipsovi ali mitsui-jevi cd-ji v torticah. Videl sem že v BB da imajo mitsui 650MB 16x. Jaz pa bi rad dobil 700 MB. Kakšne imate izkušnje s traxdato ali mmore mediji v torticah?
LP

iso2000 ::

Kaj pa plextor mediji? Sem jih našel 50kosov za 5500 sit!?

Han ::

V BB imajo Mitsui 700 MB v torti, le da so označeni kot MAM (Mitsui Advanced Media ali Manufacturing Advanced Media). Ceneje boš prišel skozi, če boš kontaktiral uvoznika (Ceing d.o.o) in se pozanimal za dobavo. BB je namreč svinjsko drag...

||_^_|| ::

ma plextorji so predragi. A smartbuy 48x ni dost kvaliteten? Pa traxdata?

kokoon ::

iso2000 katero pecko pa mas?

iso2000 ::

Pecka je sony 48/24/48. V bistvu jo imam za enkrat doma na testiranju. Se mi zdi še kar dobra, ampak nekako kvaliteta zapis na Smartbuy medije niha. Kakšnega zapiše 100% brez napak, drugega pa s polno napak. Kar se tiče smartbuy 48x jim ne zaupam več - sem pri enem prijatelju snemal nanje filme na max hitrost (48x) in je bilo od 11 cd-jev 6 pokvarjenih (CRC error) in ne delujejo . Kolega ima Teac-a 48x. Tako, da sedaj iščem kakšne druge medije, ki jim kvaliteta ne bi tako nihala znotraj enega paketa. Traxdate še nisem probal, me pa zanima, če so boljši kot BestBuy? Sicer pa sem opazil pri bestbuyu eno finto: slabši so tisti v torticah. Tisti 90+ min. in barvasti pa so precej boljši. Vsaj taki so rezultati mojih mini testov.
Traxdato je en prijatelj spluval, tako da bi prosil še za vaše mnenje.
Še vedno mi ni nihče povedal kaj je s plextorji? 110 sit se mi ne zdi predrago za en kos.
Še ena zanimivost: sem kupil od philipsa CD-R 74 silverspeed 32x. Jih pekač prepozna kot 80 min. in jih tako tudi zapiše. Hitrost pa mi omeji na max - 48x. Čudno, čudno... (predvsem kapaciteta?)
LP

jest10 ::

Smartbuy je slabo centreran zato pri velikih hitrostih vibrera. Zato se tudi slabše snema. Snemaj z manjšo hitrostjo pa bo vse ok

Dami ::

Mam teac 40x. Vse smartbuye peče z polno errorji. Zdaj uporabljam traxdate 50pack, ki jih imajo v comtronu. Delajo super. Piše in bere popolnoma brez napak. Sem pa enkrat kupil traxdate v tušu (tudi 50pack), ki pa so bili drugačne verzije očitno (škatla je bila mehka in ni bilo onih 2 zaščitnih cdjev) in so se odrezali še slabše kot smartbuyi.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Xplicit ::

Jest sm ucasih uporablu Smartbuy cd-je pol sm pa zacel kupvt Traxdata - k so cnej :D

Morm pa rect da nism meu z nobenimi krnih problemov - nikol ni prslo do izgube podatkov (zaenkrat) - pa specem tm tud do 20 cd-jev na tedn :8)

Je pa res da mam sam 12x-nega plextorja

sm mel pa probleme z cd-ji intenso al neki tazga - bli so zlo pocen (pa edini k so bli v skatli za 2 cd-ja), k so se zacel kr krust (zgornja plast), res pa je da mi ucasih cd-ji par mescev lezijo na mizi brez ovitka pa jih sm ter tja premetavam. :\ - pa tud 'dobri' kolegi so za to krivi ;(

So mi pa ql tud uni smartbuy 800MB - za ksn overburn
na splosno za muzko so mi pa ksni TDK al pa Philips ql :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xplicit ()

Lime ::

Lepo pecite na 24x in bo vse OK.
Sam imam preko 1500 posnetih medijev, največ Smartbuy in Traxdata in vsi lepo delujejo. Pekače sem pa tudi kar redno menjaval od LG 8x, Plextor 12x, Plextor 24x, Teac 40x in LG 52x in nimam težav.
Zaradi tiste pol minute ne bo nihče nič zamudil :-)

Dejstvo je, da mediji niso dorasli pekačem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lime ()

Brane2 ::

Zdej smo nabavli eno solidno količino CDjev pa razmišljam, da bi kaj naprej prodal.

Mam:

-700Mb/80 min, nepotiskani (srebrni) v folijskih zavitkih po 100 kosov.Hitrost 16-48x (deklarirano) Brez škatel itd.

Je kakšen interesent ?



LeQuack ::

Res je tus jst sm isto opazu zdej k mam 48x LiteOna. Prej sm mel 6x Ricoha in sploh ni blo vazn kok zanc cede je bil zmer ga je v redu zapekel :)
Tile Smartbuyi 48x zapece recmo od 50 polovico dobr pol se jih pa ne da prebrat. Cerpov ce jih peces na 32x gre brez tezav. Potem Syrotka od Jokerja se na 48x tud dokaj v redu pece, vendar pri vecini hitrost zadnjih 10% pade, pa se neke cudne lise se pojavljajo na snemalni strani cdja. Traxdata so baje samo 40x tko de ne vem ce se da te sploh 48x pect, tud nism se probal. Vsekakor je kul ko peces za druge da gre cimhitrej, sam kaj to pomaga ce te klicejo nasledn dan pa povejo de to pa to ne dela :)
A so sploh kaki pocen cdji, ki se jih da na 48x pect dokaj zanesljivo ?

jest10 ::

So. In to zelo poceni.
Eurodata. Imajo jih pa v leclercu. 10 jih stane 700sit
Pa tudi novejše serije pisanke niso slabe

LeQuack ::

A se da na te Traxdata 40x tud 48x pisat ?

rsaver ::

Men gre!

phoenix(tm) ::

Hehe, midva s frendom sva kupla cake 100 cdjev princo 48x---->60sit/kos!!!Pečejo se qlsko

Xplicit ::

zdej ma tud revija Joker ene cd-r-e. a kdo ve od kere firme so k so kr pocen pa mensezdi 40x

Brane2 ::

Phoenix:

kje sta jih dobila ?

Clemento ::

Jokerjevi medij Syrotke kakor so jih poimenovali so plod domacega znanja in dela! So prvi taki proizvod na slovenskem
saj so narejene in lansirane v trgovine prav v Sloveniji!
Mislim da jih dela ena firma s sedezem vLjubljani!:D
So pa dobre kvalitete iz dobre Bayrnove mase kot prvi MMORI
in imajo dober vrhnji sloj(zaenkrat) in upam da bodo tudi taki ostali! Dobit se jih da v Mlacomu in gotovo se kej samo za tle vem.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tr0n ::

Na Traxdata 40x 700mb lahko komot z 48x pises. Vsaj Teac 48x in Traxdata 40x se dobro razumeta :).

AngelOfDeath ::

Xplicit pa Clemento

Syrotka = pisanka

kunz ::

sirotka =pisanka=sranje

Ne nic nimam proti slovenskemu proizvodu....pravzaprav bi ga po relativno ugodni ceni kupoval raje kot vsak daljnewshodni izdelek ampak ......zdi se mi pa butast ko si prijatelj (redni bralec jokerja) kupi deset al kulk pac ze komadov prav tist z navdusenjem noro slovenski cd-ji , navdusi se mene.....
a vidi hudica celotna serija kupljenih cd-jev ima kapaciteto 88-MB....da da prav ste slisali.......pa je mislu da mogoc zarad pekaca ker ma en fosil (brez zamere febo) ki ne podpira overburn pa jih da men ........a tudi pri meni vse kar se da posnet je dva komada miles davis-a ja super nje.
Mal mi je zbil filing sam pomoje so drugac vredu nekatiri smo so pac baksusi........
:)
Bi mel pa nimam, kaj je to?

(sic) ::

Tisti, ki dvomite v kvaliteto Jokerjeve Syrotke:

V eni roki primi Smat Buy CD, v drugi pa Syrotko - razlika je očitna... Saj vidiš skoz Smart Buya...

Mogoče si ti bil le tak srečnež, ki je naletel na enih par takih. Se je men že tud velikokrat zgodilo pri Smart Buyih...

iration ::

Nekako ni bil edini srečnež.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

(sic) ::

Začetniške težave... Saj to se JE pojavljalo na začetku. Da nem jaz delal moj seznam pokvarjenih Traxdata in pa Smart Buy CDjev...

ker potem ne bo prostora za vse...:D

kunz ::

Res je se zgodi, ne bomo obupal se bomo probal ..........

Sam iz lokal patriotizma jih ziher ne bom kupoval, sej cd-jev ne,
pol raj ahtimo vsi ko gremo v stacuno pa kupmo mlinotest spagete ne pa barillia, pa razne uncle bens, milka itd.
Bodmo tu zavedni do slovenski firm, kopujmo v tuš-u, merkatorju in ne v sparu itd.
Kupmo si peko cevlje,............ namesto golfa, si pa kupmo tomosov stirjak................ok zej pa ze mal pretiravam......v glavnem treba je bit narodno zaveden predvsem pri miljonih ki jih zapravmo na ze prej omenjenih mestih in izdelki in ne pri chip plastik kot so cd-ji.
dijo|O
Bi mel pa nimam, kaj je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kunz ()

iration ::

največja neumnost bi bila kupovati slabše blago, če lahko kupiš dobro blago. pa naj bo iz Velenja, Tajvana ali Zimbabveja.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

BuDi79 ::

SmartBuyi res ne dohitevajo danasnjih hitrosti, skoda... bah, trenutno testiram Pisanke (original, ne Syrotke), pa mi jih pekac zazna zgolj na 24x... cetudi je pisanka deklarirana na 48x... bah.

Kolos ::

Mitsumi 32x, mi peče na Syrotke max z 16x hitrostjo medtem, ko s Smartbuy, Traxdata nima teh problemov.
Pa eno kartonasto škatlico bi ja lahko dali zraven pri 10x paketu Syrotk, madona so eni škrti.

OldSkul ::

Jaz mam doma pisanke, sem jih kupil 10 skupaj v škatlicah in mi delajo čist dobro na njih pečem z 32x hitrostjo, tako da ne vem kaj je z vašimi pisankami!

Jackal ::

Evo še moje mnenje:
Prej sem mel pekač Mitsumi 4x4x24x in je snemal na vse medije brez napak.
Pol sem to malo posodobil in nabavil Plextorja 48x24x48x
Mislim da kdor ima tole pečko ve, da je to zelo dobra stvar. Hitrost snemanja lepo prilagaja kvaliteti zapisa.
Smartbuye 48x kuplene v tortici 50+10 mi je snemal ene 80% cdjev na 32x, enih par na 24x in dva na 20x.
Traxdata 40x (Tisti s hrapavo površino) je snemal tut max. 32x, ampak to so vsi šli na 32x. Prejšnji teden sem pa nabavil spet Traxdata in zgleda gre za novo generacijo cdjev. Zgornja stran je enako pobarvana kot prej, le da je čisto gladka. Na te Traxdate lahko zapisujem z 48x 8-O (ne glede na to da so deklarirani za 40x).
Plextor cdji so zakon samo malo so dragi.
Pa še beseda o pisankah... Kupil sem 10 kom. v slim škatlicah. Hitrost snemanja sem dal na max. in je hitrost zrasla do 32x, (pri ene 60% snemanja) potem kr naenkrat padla na 24x (pri ene 70% snemanja) in potem še na 20 in nato.... write failed!!!;(( ;(( ;((
In to na vseh 10ih pisankah!! ;(( ;(( ;((
Mislim... dal sem jim možnost... zapravli so jo... Pisanka... Ne hvala
Walking the way is something completely different than imagining the way.

icek ::

Kje pa se sploh da dobit Plextorjeve cdje? Do zdaj jih se nisem zasledil.
Sam imam tudi Plexa 48/24/48. Ta tedn sem nabavil mmore cdje 50 kon v cake skatli. Slisal sem, da bi naj bili dobri. Ko sem pogledal zadnja 2, je tista plastika na sredini cdja pocena, tako da teh dveh cdjev raje nebi dajal v cdrom. Cdji so zelo prozorni. Ful se vidi skozi. Pri snemanju pa (deklarirani so za 48x) mi pride hitrost do nekje 30-35x in nic vec.
Sicer mene ne skrbi hitrost snemanja - tistih 10 sekund ze pocakas, ce ne pise s polno hitrostjo. Mislim, da se kvaliteta cdja vseeno odraza s tem, kako hitro se lahko snema. In ce so deklarirani za 48x in plextor tega ne pusti, potem cdji niso dobri. Posname ga vseeno brez napak, samo vprasanje je, kaj bo s tem cdjem cez leto, 2, 3...?
Rider of Theli
www.air-tv.net

jest10 ::

Je pa tudi vprašanje če plextor resnično snema glede na kvaliteto cdja.:D
Sicer pa ne vem kaj se toliko silite snemati na max hitrosti? Mediji itak niso dorasli današnjim pekačem. Snemajte z 20x ali 16x pa ne bo nobenih problemou. A je tako težko počakati 4-5min za eden cd?
Al ste raje frajerji in z vašim super snemačem posnamete cd v 2 in pou minutke. Če pa vsak drugi cd zjebete je pa itak vseeno. Glavno da lahko rečete: meni snema z 48x brzino:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

icek ::

Taje 48x je itak brezveze. tole hitrost komaj doseze cisto na koncu snemanja, zacne pa pri 20x. (vsaj 48x plex). Drugace pa mi do zdaj se plex ni unico niti enga cdja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Blisk ::

No še moj test,
Na TEACu sm zapeku par CDjev, ki so bili deklarirani za 12x, ali 16x, ali 24x, vse je zapeku do konca z 48x, ampak full crc errorjev.
Zdej sm nabavu plexa, sm zapeku 2 cdja, deklarirana za 12x in 16x, zapeku oba z 48x, brez problemov ni crc errorjev.

iso2000 ::

Plextorjeve cd-je imajo v HarveyNorman za 5590 Sit 50 komadov. Kar se tiče pa prozornosti plasti na cd-r medijih - s hitrostjo se plast tanjša .

icek ::

Blisk: pa si res peko na 48x (si izklopo powerrec)? ker drugace tudi ce das pect na 48x pol samo zmanjsa hitrost

iso2000: 10x
Rider of Theli
www.air-tv.net

Blisk ::

ICEK, nč nism izklopu, sam lahk ti povem, da ga je zapeku u pribl 3 minutah, mogoče par sekund čez, bli pa so MP3.

LeQuack ::

Res je te novi Traxdata majo gladko povrsino, napram prejsnjim, pece pa jih na mojem LiteOnu tud lepo 48x brez napak. Smartbuye pa ravno tko zmanjsa hitrost nekje na polovici pecenja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379582 (5906) jastreb
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776260 (4171) pingo76
»

Poceni prazni CD-ji (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
978423 (6669) Zheegec
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515193 (4506) wilecoyot
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644726 (3835) Lime

Več podobnih tem