» »

server kot PC/workstation

server kot PC/workstation

voofoo ::

Pozdrav, imam ono vprašanje...na serverje oz. niti na kompe se ne spoznam več tako dobro. Po ebaju sem malo gledal rabljene workstejšne, pa mi je večkrat serverje ven vrglo...se lahko to uporablja kot pc oz workstejšn? specifikacije so mi vse v piko, 2 xenon quad, 48-48gb...ne vem pa če ima plošča pci-e, da bi lahko grafiko vgradil in ali se lahko gor winse naloži.

user-pass ::

Pusti serverje pri miru, ce jih ne rabis. Za to, kar ti potrebujes PC, ne rabis dvoprocesorske plate pa 48GB rama.

cen1 ::

Seveda se da, vprašanje je zakaj bi to delal..

BadB0y ::

Zakaj nebi mogel servera uporabljati kot PC. Saj ni nič drugače.. mogoče samo močnejši napajalniki, malo dalje se bo računalnik prižigal kot navadni PC... poraba energije bo večja :) drugo pa je itak vse enako.


pegasus ::

Pa precej bolj glasen in štorast bo ;)

boogie_xlr ::

Rack server je res bolj glasen in štorast, se pa dobijo tud klasični midi-tower serverji z dvema CPU socketoma in 48GB RAM-a. Ti imajo običajno tudi PCI-e oz. več le teh za GPGPU-je.

voofoo ::

pač gre se za obdelavo videa. v naslednjem letu bomo počasi na 4k prešaltali in moj PC pač nebo več dovolj močn. zdaj mam i7 2600k/16GB/gtx779. A ni velik serverjev, ki so prav za linux?
Mislil sen potem pač 2x x5560 procesor itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: voofoo ()

pegasus ::

Narobe misliš. X55xx je že 6 let star proc.
Glej raje za 2x E5 26xx v3, če hočeš nekaj močnejšega kot pc ...

Crossfire ::

X5650 je mogoče res 1st gen, ampak v spodobni 1366 platici z noctuo pri 4.4Ghz na 12 nitkicah...mind is blown.
Rame preneseš, 2600k in plato prodaš in si zmagal :)

voofoo ::

v mislih sem imel 2 x5650 procesorja.

terryww ::

hetzner root hosting 50/mesec. če ga boš imel doma te samo elektrika pride min 20/mesec
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Render workstation konfiguracija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12418346 (12886) Machete
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619645 (8104) borisk
»

Server v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
548051 (5584) Malajlo

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17429102 (26533) krneki0001
»

Nov strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
366338 (4642) woow

Več podobnih tem