» »

Render workstation konfiguracija

Render workstation konfiguracija

1
2
3

eric_cartman ::

pegasus je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Ali se je že kdo ukvarjal s sestavljanjem render farme?
Lahko ti jo ponudim, blender / 3ds max / houdini.


Živjo!

Ko bom potreboval, ti pa res pišem na ZS.. Trenutno še ne rabim.. :> Predvsem me je zanimalo to, kakšen je bil budget za nekaj takega..

Hvala,
Lp

m0LN4r ::

Relanium je izjavil:

Moj glas za 2x Xeon.
Aja pa se men zdi da bi ti bolj rabil Quadro grafično in ne igričarsko.
Sam lahk to tud konkretno podraži zadevo.

V vsakem primeru bi pa na tvojem mestu kupil že sestavljeno delovno postajo, ker ima notri certificirane zadeve.

Bravo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlackMaX ::

Certicifiran hardware je top. To bi re sbilo najbolje. Sej na Autodesk strani imaš listo takih kišt.

darkolord ::

Certificiran hardware je bil top včasih, ko kakšne stvari dejansko niso delale, če nisi imel čisto tapravega hardvera.

Premium consumer komponente (z izjemo grafikulj) so danes vsaj tako dobre (če ne boljše), zanesljive (imajo 5 ali celo 10 letno garancijo) in precej cenejše.

Prednost sestavljenih workstationov je, da jih postaviš, prižgeš in delaš - vendar z velikim cenovnim premiumom, brez da bi bili kaj posebnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

eric_cartman ::

Kaj pa vem.. Na RTVju uporabljamo Z800, kot je že nekdo zgoraj omenil. Sicer ne za Avid, ker se ga pri nas ne uporablja(to imajo na ProPlus), pač pa za Orad(3Designer, Maestro, Play). Neka Iranska firma, ki ponuja praktično isto kot Avid. Maya in 3DS Max pa se uporabljata samo v grafični kreativi in tam ni delovnih postaj, pač pa sestavljeni računalniki z I7 procom in consumer grafično kartico.

Naj povem, da glede na ceno teh mašin nisem niti malo impresioniran nad delovanjem. Konkretno v naši grafiki, to mašino uporabljamo za rendanje končnih in začetnih špic, jinglov ter infografike. Z lahkoto rečem, da moj računalnik doma, ki je vreden cca. 800 EUR z lahkoto povozi tele mašine tukaj, tako v renderiranju na Afterjih kot tudi v 3D.

Seveda pa se čez poletje računa na prenovo sistema. Z800 bodo sicer ostale, ampak dobimo pa še nove računalnike, ki bodo bazirali na I7 procesorju in consumer grafični karti. Podpora danes ni več tako pomembna, ker kot so že napisali so takšni programi zelo lepo že prilagojeni tut za non-server based sisteme.

In še glavni problem Quadre v Adobe programih...Občasno se pojavlja pol minutno utripanje programa..In se samo treseš, da ti ne bo vsega ven zmetalo. To se pri GTX seriji ne dogaja.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

ma za redranje ne nucaš ecc pa še kup drugih stvari katere so pri serverjih samoumevne. en sfaljen pixel ne pomen v filmu nič sfaljen v bazi ali pa diferencialki, pa lahko veliko jebo. čez dve leti je mašina itak outdatet. raj par pocen mašin pa dolge rendre razporediš med njih.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

andrazzh ::

Verjamem da bi bil setup z 2x Xeon in quadrom super, ampak trenutno bi mi bil 5820k ali 4790k čisto dovolj - ker, kot sem že napisal, ni glavni poudarek na čimhitrejšem renderiranju, ampak čimhitrejšem delovanju sistema tudi za ostale stvari.

+ Ravnokar sem opazil da so na funtechu že na voljo Intel 750 series SSD, ki niti nima tako pretirane cene, za to kar ponuja :) tako da 100% pride v sistem namesto Samsunga. Če bo potem dovolj budgeta vzamem X99, v nasprotnem primeru grem na Z97 platformo.

m0LN4r ::

Če v tujini sestaviš X99 konfig, prideš ene 200€ ceneje skozi za 1k build.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

>+ Ravnokar sem opazil da so na funtechu že na voljo Intel 750 series SSD, ki niti nima tako pretirane cene, za to kar ponuja :) tako da 100% pride v sistem namesto Samsunga.

Premisli, če _res_ rabiš skoraj 3x dražji ssd glede na kapaciteto..

Sploh, glede na to, da še vedno kolebaš med x99 in z97
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

m0LN4r ::

Za video obdelavo je itak imeti material razpršen po več diskih, tako da tudi najhitrejši SSD ne bo delal čudežev. Drugo pa je, ko enkrat odpreš zadeve, ki jih rabiš jih verjetno do večera ne zapiraš.

Razjasni se zakaj rabiš sploh extremno hites SSD ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

> Razjasni se zakaj rabiš sploh extremno hites SSD ?

sj ga nerabi, sam ušeč mu je 2GB/s prenosa :)
#brezpodpisa

pegasus ::

Zanimivo, da se v takih temah nihče ne ozira po quad socket amd piksnah. V eni škatli dobiš precej več kot z intlom, štrom pa itak časti firma ;)

m0LN4r ::

Več česa za kakšno ceno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

pegasus ::

Več integer compute zmogljivost, več floating point zmogljivosti, več memory bandwidtha ... skratka vsega, kar šteje pri compute intensive zadevah. Danes je itak vsak imena vreden renderer multithreaded in ma da skalira linearno na 64 jedrih. Rayracing je embarasingly parallel...

m0LN4r ::

No sej, nisem vprašal specifikacije, ampak dejansko, recimo cinebench/EUREUREUR. Kokr gledam 4xopteron za 600EUR + plata za jurja dosega dva xeona E5.
OPja itak ne zanimajo multisocket in 2,3,4kEUR rešitve, ampak v bistvu en domač PC.

V tem primeru pa se ti štosi niti slučajno ne splačajo, klik: http://www.xtremesystems.org/forums/att... In ta cpu je 600EUR ter za polovico počasnejši od 5820K, ki je 400EUR.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

eric_cartman je izjavil:

Kaj pa vem.. Na RTVju uporabljamo Z800, ....

Naj povem, da glede na ceno teh mašin nisem niti malo impresioniran nad delovanjem. Konkretno v naši grafiki, to mašino uporabljamo za rendanje končnih in začetnih špic, jinglov ter infografike. Z lahkoto rečem, da moj računalnik doma, ki je vreden cca. 800 EUR z lahkoto povozi tele mašine tukaj, tako v renderiranju na Afterjih kot tudi v 3D.


Kake proce pa imate v Z800? 2x quad?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

V tem primeru pa se ti štosi niti slučajno ne splačajo, klik: http://www.xtremesystems.org/forums/att... In ta cpu je 600EUR ter za polovico počasnejši od 5820K, ki je 400EUR.


Xeon x5650 (6c/12t) ga nese (680 ima rezultat) , pa dobiš tega xeona za 75 evrov (rampage plato, da ga naviješ na 4GHZ pa za 350 evrov).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Invictus ::

Če že delaš neko hudo škatlo, se mogoče splača naredioti kompatibilno s Hackintoshem. Recimo ...

http://www.tonymacx86.com/building-cust...

Mal več izbire pri softwaru.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

krneki0001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V tem primeru pa se ti štosi niti slučajno ne splačajo, klik: http://www.xtremesystems.org/forums/att... In ta cpu je 600EUR ter za polovico počasnejši od 5820K, ki je 400EUR.


Xeon x5650 (6c/12t) ga nese (680 ima rezultat) , pa dobiš tega xeona za 75 evrov (rampage plato, da ga naviješ na 4GHZ pa za 350 evrov).

5 let stare termoforje bi ti dajal v kišto ??
#brezpodpisa

krneki0001 ::

Termoforje? Ne vem od kje tebi da je to termofor. Poleg tega so xeoni Xxxxx tisti, ki imajo najmanjšo porabo med xeoni v svoji generaciji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

eric_cartman ::

krneki0001 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Kaj pa vem.. Na RTVju uporabljamo Z800, ....

Naj povem, da glede na ceno teh mašin nisem niti malo impresioniran nad delovanjem. Konkretno v naši grafiki, to mašino uporabljamo za rendanje končnih in začetnih špic, jinglov ter infografike. Z lahkoto rečem, da moj računalnik doma, ki je vreden cca. 800 EUR z lahkoto povozi tele mašine tukaj, tako v renderiranju na Afterjih kot tudi v 3D.


Kake proce pa imate v Z800? 2x quad?


Prastara mašinerija, me je kar sram napisat... :>

Sicer pa takole:
2x Xeon X5680 @ 3,33GHz laufa na plati HP 0AECh.

Pa grafo:
Quadro FX 4800

Pa 12GB RAM.

Ne razumem pa tega, da imamo v skladišču top robo, ki pa je ne moremo uporabljat, ker še nimamo licenc. In to naj bi pridobili tekom poletja, ker bo 31. 8 spet neka prenova podobe. Ko bo nova roba, se definitivno javim kaj imamo v mašinah..Je pa tisto tam spodaj konkretno boljša mašina. Samo saj pravim. Bazira na i7, ne na Xeonih.

krneki0001 ::

Sej 2x xeon X5680 ni ravno slaba zadeva. Grafiko se menja, pa rama se naloži in je čisto spodobna zadeva.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gddr85 ::

to sta potem res dva termoforja :))

m0LN4r ::

A je OP izrazil željo po termoforju in brskanju komponent po avkcijskih cenah na ebayu, ki so vprašljivega izvora, delovanja, brez garancije ??
Aja kak rabljen FX-8320 ali i5-2500K tudi ni daleč od x56xx v rendriranju, so kr poceni na ebayu. 64$ :P

Grafiko bi vrgli not eno rabljeno GTX 580, če vam program podpira GPU pospeševanje, če pa ne pa je itak za okras. AVID uporabljajo nekatere RTVslo lokalni studioji, no vsaj 2 leti nazaj so še.

Sej štos je ravno v tem.
Tam je bila HPjeva kišta za 2800€ z quadro grafo in WD blacki, ki ni šla nikamor exportanje na cpu brute only in to na dveh xeonih, ki sta le malenkost hitrejša od navite i7ke, ker pa je to javna ustanova in nemorš kr po svoje delat, smo privat sestavli eno i7-3770K + gtx 670 (3gb) + SSD, navil potestiral, naložil gor predzadnji Edius in šopaj miki. Tistih HPjevih kišt se zdaj dobesedno izogiba.
Dobra plat Ediusa pa je še to, da zna izkoriščat quicksync in dgpu hkrati. Uvažanje materiala in export v mpeg, je takorekoč sanjsko po novem. In za to kišto ni bilo dano več kot 900€, ampak hej javni razpis - > trgovina ki proda, tako se pač dela...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

bla bla bla


Napisal sem da "termofor" (po tvoje) poje opterona za 600 evrov v cinebenchu ob tem da ga dobiš za 10x manj denarja, ne da ga naj OP da v mašino. Samo ker si pač nepismen, te razumem, da ne znaš brati in zdej razpredaš o teh procih.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Jaz pa sem ti napisal, da je 600€ nov in rabljeno me ne briga, ker maš na ebayu še kaj drugega poceni, kot le xeona a veš in je isto hitro, plate pa dobiš dobesedno zastonj na vsakem vogalu še prinas.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

eric_cartman ::

m0LN4r je izjavil:

A je OP izrazil željo po termoforju in brskanju komponent po avkcijskih cenah na ebayu, ki so vprašljivega izvora, delovanja, brez garancije ??
Aja kak rabljen FX-8320 ali i5-2500K tudi ni daleč od x56xx v rendriranju, so kr poceni na ebayu. 64$ :P

Grafiko bi vrgli not eno rabljeno GTX 580, če vam program podpira GPU pospeševanje, če pa ne pa je itak za okras. AVID uporabljajo nekatere RTVslo lokalni studioji, no vsaj 2 leti nazaj so še.

Sej štos je ravno v tem.
Tam je bila HPjeva kišta za 2800€ z quadro grafo in WD blacki, ki ni šla nikamor exportanje na cpu brute only in to na dveh xeonih, ki sta le malenkost hitrejša od navite i7ke, ker pa je to javna ustanova in nemorš kr po svoje delat, smo privat sestavli eno i7-3770K + gtx 670 (3gb) + SSD, navil potestiral, naložil gor predzadnji Edius in šopaj miki. Tistih HPjevih kišt se zdaj dobesedno izogiba.
Dobra plat Ediusa pa je še to, da zna izkoriščat quicksync in dgpu hkrati. Uvažanje materiala in export v mpeg, je takorekoč sanjsko po novem. In za to kišto ni bilo dano več kot 900€, ampak hej javni razpis - > trgovina ki proda, tako se pač dela...


Mi tako ali tako 70% dela opravimo v Afterjih..Pa če so to 3D ali pa 2D elementi. Torej ja..GTX 580 bi bila 100krat boljša kot ta Quadro. Kar se tiče Avida, nisem prepričan za RTV2 in RTV3, ker smo čisto ločeni. Mi smo meli v naših 4ih studijih na tv1 pred Oradom program Inscriber G-scribe od Harrisa. Neka kanadska firma spet. Za virtualno sceno imamo Maestro 6.7 in Play, ki še vedno tečeta na Xeonih oz. na Z800 workstationih.

Glavni problem pa je pri nas administracija. Težimo že več kot 2 leti za nove računalnike in sedaj so res prisegli, da jih bomo čez poletje dobili. Rekli so, da v Z800 ne bodo več metali denarja. Tako kot sem že rekel, imamo vse stvari že v skladišču, samo to pri nas traja celo večnost, da se pridobi licence ipd. --> Sori za offtopic admin :>

andrazzh ::

m0LN4r je izjavil:

Za video obdelavo je itak imeti material razpršen po več diskih, tako da tudi najhitrejši SSD ne bo delal čudežev. Drugo pa je, ko enkrat odpreš zadeve, ki jih rabiš jih verjetno do večera ne zapiraš.

Razjasni se zakaj rabiš sploh extremno hites SSD ?


Ne, verjetno res ne rabim ekstremno hitrega ssd-ja, bi pa rad nekaj hitrejšega od navadnih sata ssd-jev, ker imam večinoma tak workflow, da bi imel najraje 5 "težkih" programov naenkrat odprtih - pač skakanje iz enega v drugega - to pa pomeni veliko zapiranja/odpiranja programov in nalaganja/shranjevanja (vedno večjih) fajlov. Seveda ni vedno tako, se včasih tudi zgodi, da imam do večera odprto kar rabim. Če pa bo nov PC zmožen takega multitaskinga in bom imel lahko vse odprto naenkrat, potem bi bili tudi navadni ssd-ji vredu. (nevem, ali je to večinoma odvisno od količine rama ali kaj drugega?)

Imam pa par let 840 PRO in če je skok s takega na pcie približno taka razlika kot iz hdd na sdd (nevem mogoče pa ni?), potem se splača dat malo več kot 1eur/GB za Intel 750. Ko sem kupoval 840 PRO so bile cene na GB podobne in nič ne obžalujem, se je od hudiča splačalo.
Sploh pa neke pametne vmesne variante trenutno ni - npr. drugi pcie ssd-ji stanejo približno isto na GB, pa ne ponujajo takega performansa.

Jaz to vidim kot dvakrat več denarja za vsaj 2x boljši performance, kar se tiče ssd-ja.

Crossfire ::

krneki0001 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

V tem primeru pa se ti štosi niti slučajno ne splačajo, klik: http://www.xtremesystems.org/forums/att... In ta cpu je 600EUR ter za polovico počasnejši od 5820K, ki je 400EUR.


Xeon x5650 (6c/12t) ga nese (680 ima rezultat) , pa dobiš tega xeona za 75 evrov (rampage plato, da ga naviješ na 4GHZ pa za 350 evrov).

Naviješ ga brez problemov že z mainstream plato ala Asus P6T in je to rang 100 eur. Dodaš 16gb rama 1600mhz in si za suma sumarum cca 300 eur like a boss :)

hojnikb ::

> in če je skok s takega na pcie približno taka razlika kot iz hdd na sdd (nevem mogoče pa ni?),

To niti približno ni tako. Je hitrejše, ampak ne _tako_ hitrejše.

Ni vse v sekvečnih številkah.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

andrazzh ::

Invictus je izjavil:

Če že delaš neko hudo škatlo, se mogoče splača naredioti kompatibilno s Hackintoshem. Recimo ...

http://www.tonymacx86.com/building-cust...

Mal več izbire pri softwaru.


Ja, sem pozabil omenit, da imam to v mislih že od začetka - se pravi dual boot windows in osx. Tako da pazim, da bodo vse komponente kompatibilne za hackintosh. :)
Na tem seznamu žal ni še informacij o X99, ampak jih je veliko potrdilo, da deluje.

hojnikb ::

Raje se vprašaj, če ti sedaj že kdaj ssd predstavlja bottleneck. Potem pa izhajaj iz tega.
#brezpodpisa

m0LN4r ::

Opazne razlike neboš videl (SSD). Raje investiraj višek denarja, da delo razpršiš na več samostojnih diskov, če že. Aplikacije en, vhodni materiali, izhodni, projekti, shranjevanje, trenutna raba etc. Tudi kaka 980ti ali titanX ni švoh zadeva, če rabiš veliko hitrost in veliko vrama. Ampak ja. Nisi povedal, koliko denarja je v igri za tebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Relanium ::

darkolord je izjavil:

Certificiran hardware je bil top včasih, ko kakšne stvari dejansko niso delale, če nisi imel čisto tapravega hardvera.

Premium consumer komponente (z izjemo grafikulj) so danes vsaj tako dobre (če ne boljše), zanesljive (imajo 5 ali celo 10 letno garancijo) in precej cenejše.

Prednost sestavljenih workstationov je, da jih postaviš, prižgeš in delaš - vendar z velikim cenovnim premiumom, brez da bi bili kaj posebnega.

Ja no lej, sem imel primere ko mi je modelirnik ugasnil, brez kakršnegakoli razloga. In je drugače kišta delala čisto ok.
Med tem pa delam na šihtu vsak dan na Z600 postaji in se res ne spomnim da bi mi karkoli kadarkoli nenapovedano in brez posebnih razlogov crknilo.
Že res, kišta je lahk tud sestavljena in je stabilna, ampak če imaš od ponudnika softwarea garancijo da je tvoj hardware podprt, potem ima da dela, al pa bo konec sveta če kaj zmrzne.
In ja, to se pač plača.
Pa tud naše 4 leta stare postaje se še kamot kosajo s kakimi sestavljenimi kištami ranga vsaj 1000€.

Moj glas je še vedno za postajo.

andrazzh ::

m0LN4r je izjavil:

Opazne razlike neboš videl (SSD). Raje investiraj višek denarja, da delo razpršiš na več samostojnih diskov, če že. Aplikacije en, vhodni materiali, izhodni, projekti, shranjevanje, trenutna raba etc. Tudi kaka 980ti ali titanX ni švoh zadeva, če rabiš veliko hitrost in veliko vrama. Ampak ja. Nisi povedal, koliko denarja je v igri za tebe.


Prvi post - budget: 2000-2500
Nekje v tem rangu. Ta konfiguracija (prvi post) bi bila približno 2400eur (funtech) oziroma 2100eur (hwv.de) - cene z ddv.

vidkul ::

Zdravo,

Za kolegico moram sestaviti računalnik za renderje delat. Ni profi, tako da je cenovni doseg nekje 900 - 1000 €.
Pa sem nekaj skupaj dal pa me zanima vaše mnenje, je bolje vzeti boljši procesor ali kartico?:
- Intel Core i7-4790 3,6 GHz (Haswell) S1150 - box, 343 €
- Matična plošča GIGABYTE GA-Z97-HD3, 109 €
- Avexir Core Series, blue LED, DDR3-1600, CL11 - 16GB Kit AVD3U16001108G-2CW, 113 €
- Trdi disk Seagate Barracuda 3TB SATA3 6GB/s 7200 64MB 3,5, 111 €
- SSD disk Samsung 850 EVO 250GB 2.5" SATA3, 97 €
- ASUS GeForce GTX 750 PHOC 2048 MB DDR5, GTX750-PHOC-2GD5, 133 €
- Napajalnik Corsair VS550 2014 - 550W CP-9020097-EU, 60 €
- Ohišje RAIJINTEK Arcadia Midi-Tower, 37 €
lp Vid

krneki0001 ::

Za budget 900 evrov bi bila pomoje tale konfiguracija zanimiva:

HP Z210 (I7-2600) http://comstrok.si/trgovina/namizni-rac...
Vzameš mašino brez grafike, dodaš 12GB rama, 250GB SSD + 500GB disk in vzameš 1 leto garancije.
To te pride 528 evrov.

Potem pa vzameš Nvidia 960 GTX za 213 evrov pri swedata
http://pctrgovina.com/p/graficna-kartic...

Ta kartica ima 120W porabe in brez problema deluje v Z210

Skupaj te pride tako 741 evrov z enoletno garancijo in licenco za windows 7 professional, ki pride zraven HP Z210.


Sam imam tako mašino za risanje projektov, ki jih potem "izrisujem" na 3D printerju. Le da imam še malo več rama in večje diske. (32GB rama in 2x 480GB SSD ter 2x 1.5TB hdd)

vidkul ::

Pa procesor je dovolj močan? K sem videl že nekaj podobnega pri Komdata včeraj (http://mobitrgovina.com/kommdata/) imajo tudi rabljene I7 2600 oh HPja.
lp Vid

krneki0001 ::

Saj to je rabljena mašina, samo v trgovini comstrok ti dajo eno leto garancije na to mašino (za doplačilo).
kommdata oziroma pctrgovina oziroma swedata kupuje od comstroka. Sem že videl, ko je pripeljal stvari v pctrgovino.


Saj si tole mislil?

Procesor je dovolj močan. GTX 960 pa tudi ni slaba grafika za delo.
Drugače pa lahko daš tudi GTX 970 notri, ta pa porabi 140W, samo mora imeti samo en 6 pinski dodatni priključek.

Zgodovina sprememb…

vidkul ::

se mi je zdela znano tale swedata :) včeraj sem bil tam ja.

Bom kolegici predlagal tole možnost pa bom videl kaj bo rekla.
hvala za pomoč.
lp Vid

m0LN4r ::

ČE bo cpu rendering se splača pogledat za kak 5820K in eno 750Ti pa bo špilalo kr dolgo in hitro. Sicer pa tudi 1231v3 in 750Ti bo za začetnika več, kot dovolj.
Predvidevam pa, da se v RT rendering nebo spuščala preveč na začetku.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

m0LN4r, ti ki si bolj v tem svetu. Ali render programi znajo recimo preko 10GB mrežne kartice uporabljat več mašin za delo?

Recimo imaš doma 5 mašin Z210 vsaka z I7-2600, pa bi jih dal v 10Gbit mrežo in bi izrabljal moč vseh 5 mašin?
Cenovno je ugodna varianta, ker dobiš mašino s 16GB rama in I7-2600 za nekih 300€, pri nakupu petih, pa prideš še pod 300 evrov na komad. 10gbit mrežne tudi niso več drage.

Druga možnost recimo bo hyperV, ker bo sam hyperV v prihajajočem serverju 2016 znal več mašin predstavit kot eno s seštevkom procesorjev, rama in diskov. Za to se bo tako konfiguracijo dalo uporabit, ker bo potem ena mašina s 40 jedri. Še vedno to pride v kompletu ceneje kot samo procesor z 18 jedri.

Isotropic ::

vidkul je izjavil:

Pa procesor je dovolj močan? K sem videl že nekaj podobnega pri Komdata včeraj (http://mobitrgovina.com/kommdata/) imajo tudi rabljene I7 2600 oh HPja.

problem sta nestandarna matična in napajalc, tko da lahko kišto sam stran vržeš ko ti kaj crkne.
oz. kupiš spet od hp novo matično seveda.

m0LN4r ::

Verjetno že, če so renderfarme postavljene tako. Jaz imam sicer 1gbit mrežne, pa je ne izkoristim zaradi (poceni) switcha, ki po več kot dveh priključenih kompih začne štopat prenos.

Poskusi z TeamRenderjem, je zelo enostavno nastavit in vse (če se ne motim podpira tudi do 1000 cpujev), magari z piratskim da vidiš kako dela.
Men dela super, na 2x16threadih, samo ko sem pa prikopil še enga xeona pa je zaradi prenašanja informacij samo še navzdol. Pri četrtem, pcju pa se mi zdi, daje bla zadeva enako hitra, kot na prvih dveh, ker se je čas zgublal s prenosom. 10/10gb oz. 1/1 gbit full-switcha pa ne mislim nabavljat. Raje nabavim pol eno 2x dualsocket plato pa notri dva 8core/16th xeona. Torej pol bo vseskup 64threadov na sodobni platformi pa quadchannel ramu.

Na youtube sem gledal, kako se naredi cluster za render z pentiumi, samo tam ni tak problem hitrost, kot z današnjimi high-end cpuji, ko ti en proc vrže ven sliko enako hitro kot 10 P4k skupaj, če ne še hitreje.

Problem ni cena/računsko moč, ampak štrom+vzdrževanje. Kokr vem cpu ranga 5820K pljune ven sliko skoraj 2x hitreje za 2x manj štroma in je up to date platforma, za katero se ne rabiš sekirat o vzdrževanju +10gbit mrežne so že na platah če se ne motim.

Bom pogledal, hitrost prenosa p2p preko TRSja danes pa sporočim. Switch je reklamiran, da ma 1gbit porte, ampak vem da niti približno ne dosega tega.

PS:
aja pa poraba narama tut narašča se mi zdi, ko je več kompov, nazadnje sem videl da je blo namesto 15GB okol 18, za isto stvar pri irradiance pass 1.
Al pa je bug bil nevem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

10gbit mrežnih še ni na platah. To je škoda. Bodo pa kmalu.

Ram ni tak problem. Z210 podpira 32Gb. Moduli po 8GB DDR3 so danes poceni.

Ja, cena porabe elektrike je vprašanje, ampak Z210 brez grafične kartice (grafika samo v procesorju) ob polni obremenitvi ne pride čez 250W, z GTX 960 pa ob polni obremenitvi pride na 370W, kar pomeni pri petih mašinah max 1800W. Za 5 mašin to ni dosti. Če pa so brez grafike pa 1250W, kar je danes ena normalna grafična postaja.

Vzdrževanje pa sam veš, da so te mašine zelo malo pokvarljive. Sem jih imel vsaj nekih 20 v uporabi, pa še na nobeni ni nič crknilo.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Žeže jaz sem razmišljal o dobi 10 let in 2x več časa za isto stvar, celo če razmišljaš v smeri stock 2600.
10gbit mrežnih še ni na platah.

Seveda so. Recimo X99-WS roba ima celo 2 komada.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

Ja, samo to so serverske plate ali pa "server based", ki stanejo samo plate toliko kot cela Z210 mašina z 10gbit mrežno.
Niso pa serijsko na cenovno ugodnih workstation ali desktop mašinah.

m0LN4r ::

Ja normalno, to ni poceni biznis :) http://www.asrock.com/news/index.asp?id... pa še dolgo nebo :)
Men se zdi, da tle je en user na s-t, ki rendrira z RTjem na 4ih grafah, samo nevem kdo točno je to.

Take mašine: http://www.aaa-studio.cz/furrybench/ben...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Ja samo to je cena od 5k evrov naprej. Za 3d tiskalnike in podobne zadeve se to ne splača zaenkrat. Že 1500€ je malo preveč če se ne ukvarjaš profesionalno.

Machete ::

A fura kdo pciE cpu kartico ala http://www.computeruniverse.net/en/prod...

Kako se obnese kaj to? Tale za 1,5k€ se mi zdi dost ok cenovno, če se pogovarjamo o delovni postaji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
262979 (2517) m0LN4r
»

Rabljen PC za risanje

Oddelek: Kaj kupiti
173093 (2650) Barbarpapa2
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619226 (7685) borisk

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17428122 (25553) krneki0001
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
326922 (6151) m0LN4r

Več podobnih tem