» »

Render workstation konfiguracija

Render workstation konfiguracija

«
1
2 3

andrazzh ::

Zdravo!

Namen imam kupiti oziroma sestaviti nov PC s spodaj napisanimi komponentami. Uporaba primarno za 3D renderiranje (3DS Max + vray, photoshop, lightroom, Unreal Engine, drugi 3D programi...).


Komponente:

ASUS X99-A
i7 5820k
Crucial Ballistix Sport 16GB DDR4
Gigabyte G1 Gaming GTX970 (opcija je tudi MSI, ASUS...)
Corsair RM650
2x SSD Samsung 850 EVO 250GB (RAID 0)
WD Green 3TB
Fractal Design R5 ali R4
Noctua NH-D15
DELL U2415 ekran

Budget: recimo 2000-2500

Alternativno bi lahko vzel ASUS Z97-A + i7 4790k, vendar je razlika "samo" dobrih 200eur, bi mi pa zelo prav prišli še dve dodatni jedri pri procesorju za renderiranje.

Vprašanje:
komponente bi kupil preko firme, načeloma pri funtech. Predlagate kako drugo trgovino? Kako je z naročanjem iz tujih trgovin in plačilom preko firme? Je to dosti cenejša opcija?


Komentarji in predlogi kaj dodati ali spremeniti so dobrodošli! :)
  • spremenilo: andrazzh ()

zee ::

Tvoja konfiguracija je povsem neprimerna za tvoj namen. Za izrisovanje/rendranje potrebujes cimvec spodobnih jeder s cimvec threadi.

Za 2000-2500 € lahko zlahka nabavis delovno postajo z 2x Intel Xeon E5-2670 v3, vsaj 16 GB pomnilnika, 1x Samsung 850 EVO za sistem in kaksen WD Red za hrambo podatkov. Ce potrebujes CUDA/OpenCL, lahko noter zadegas kaksno kartico od Nvidie/AMD-ja v rangu 300 €. Potrebujes se monitor in ohisje in to je to. Pred leti sem podobne konfiguracije sestavljal za manj kot 2000 €.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

hojnikb ::

odbij 2x ssd, ker bo en velik čisto dovolj. Ali pa dodaj dodatne cekine in vzami pci-e ssd, če ga _res_ potrebuješ.

Napajalnik je lahko kamot kak kvaliteten 550W.
ostalo je kul..
#brezpodpisa

nejcek74 ::

Premisli ali imas dovolj rama, jaz bi ga vzel vsaj 32gb. Je pa precej odvisno od scen, ki jih delas.

Machete ::

Tudi jaz bi za WS raje dal 32. 16 kašen Max hitro popapa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

m0LN4r ::

Najprej povej ali boš primarno rendriral z procesorjem ali grafično. In ja 32GB rama je fajn, ker 16 zna pri zelo zahtevnih zadevah bit premalo.

@Zee
Pomembno je koliko ima ta CPU na koncu surove računske moči/ceno.

Cinebench R15 cpu render:
E5-2670 = 1000 pik - 1700€
5820K = 1080pik - 400€
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zee ::

Ce je OP to vir kruha, je to ena zgodba. Ce je to zgolj za hobi, je to druga zgodba. V vsakem primeru priporocam server-grade opremo.

Strinjam se s tabo, ko pravis, naj se OP odloci, ce bo uporabljal GPU ali CPU.

Glede Xeona, pisal sem malo na pamet (kopira specse iz masine v sluzbi). Cenejsi E5-2620 bi prav tako zadostoval. Seveda pa bilo potrebno videti, kako se koda paralelizira. Koda, ki se dobro paralelizira, bo delovala bistveno bolje z "gajbo" pocasnih jeder kot s "prgiscem" hitrih jeder.

Je pa OP kar potihnil.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

m0LN4r ::

Bo CBR kr držal za render performance, saj kakih blaznih razlik ni v raytracu, lahko pa še to:
time : 05:26
Processor : Bi-Intel Xeon E5 2630v2 2.60Ghz 15MB 6C
Size of memory : 32.00 GB
Memory Speed :1866

Render Time : 0:03:39
CPU : i7 4970K
CPU Speed : 4,0 Ghz (No OC)
Ram : Corsair 2x4GB 1600 Mhz

Tista server grade oprema, ima samo eno prednost, če jo ima. Door to door garancija, da ti zamenjajo kišto v treh dneh, drugače pa brezveze. Veliko artistov preko meje, dela z non-server grade opremo in to večino reklam na TV ala, hoffer, hervis, dm, etc.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

krneki0001 ::

2280EUR
2x xeon (6 jeder/12 niti na proc), 48GB ram, quadro K4000 grafika
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Workstationi niso server-grade, sploh pa ne taki za 2 jurja.

Glede komponent pa še:
- kot že omenjeno, raje 32 GB rama
- 1x večji SSD je ponavadi dovolj
- WD Green so jajca (če imaš rad podatke, vzameš raje kaj drugega)

@nebivedu: 2 GHz na core je pa res malo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

krneki0001 ::

darkolord je izjavil:

Workstationi niso server-grade, sploh pa ne taki za 2 jurja.

Glede komponent pa še:
- kot že omenjeno, raje 32 GB rama
- 1x večji SSD je ponavadi dovolj
- WD Green so jajca (če imaš rad podatke, vzameš raje kaj drugega)


HP Z6xx in Z8xx so. Bazirani so na serverskih platah.


Zakaj malo 2GHz, sej ko ga obremeniš gre do 2.5 (z enim tweakom na vseh jedrih)? Sej imaš 12 jeder in 24 niti. Razporedi delo, pa bo zadeva lepo delovala.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

v Mayi (mental ray) je kar konkretna razlika med i7 2500k (3.4Gh, 16 gb rama) ter dual xeon E5 2690v3 (2.6Gh, 128 Gb rama)

i7 render time : 14:31 sec
dual Xeon render rime : 4:09 min

darkolord ::

krneki0001 je izjavil:

HP Z6xx in Z8xx so. Bazirani so na serverskih platah.
Na tistih platah je "serverski" samo chipset.

krneki0001 je izjavil:

Zakaj malo 2GHz, sej ko ga obremeniš gre do 2.5 (z enim tweakom na vseh jedrih)? Sej imaš 12 jeder in 24 niti. Razporedi delo, pa bo zadeva lepo delovala.
Malo zato, ker je velika večina operacij še zmeraj single core, med 2.5 vs 4.4 (na primer 4790k) je pa velika razlika. Tudi skaliranje ni linearno.

OP mora povedat, če je multithread performance tisto, kar mu je res najbolj važno. V tem primeru je 12x2 bolje, ja.

m0LN4r ::

Zmajc je izjavil:

v Mayi (mental ray) je kar konkretna razlika med i7 2500k (3.4Gh, 16 gb rama) ter dual xeon E5 2690v3 (2.6Gh, 128 Gb rama)

i7 render time : 14:31 sec
dual Xeon render rime : 4:09 min

Sej mora bit, če pa je eno +4000€ drugo pa rabljeno 200€.

krneki0001 je izjavil:

2280EUR
2x xeon (6 jeder/12 niti na proc), 48GB ram, quadro K4000 grafika
http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

Vseskup nametano, ni glih optimalno. Recimo samo en primer K4000 pogrne v novi mayi, camu, pa še kje.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Zmajc ::

Quadro je čist vstran vržen denar. Raje investiraj v top gaming grafo ter daj več za procesorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Machete ::

Archicad bo z 19ko začel uporabljati CUDA jedra pri cinerenderju, kakor sem slišal. Tako da v tem primeru bi quadro znal bit ok nakup.

andrazzh ::

Hvala vsem za odgovore!
Bom probal kar v alinejah odgovorit na čimveč.

- trenutno že par let delam na i7 2.0Ghz (4C/8T), tako da bo upgrade na 4.0Ghz 5820k (6C/12T)(overclock) že totalno noro zame.
- renderiranje večinoma samo s CPU. Možnost je tudi, da v prihodnosti presedlam na GPU renderiranje, zato bi rad imel to opcijo. Definitivno pa rabim malo boljšo grafično že sedaj, za viewport - realtime.
- multithread performance mi je pomemben, ampak ne do te mere da bi rabil dual xeon. Mogoče je naslov teme malce napačen - ni mišljeno da se bo na tem PCju 24/7 renderiralo in da rabim za ta budget čimvečje število jeder, da bi prihranil nekaj minut. Sem dovolj potrpežljiv, pa zaenkrat tudi nimam takih projektov, ki bi se večje število ur renderirali. Cilj je bolj to, da sestavim en vsestranski PC, ki bo kos veliko različnim programom in operacijam.
- 16GB vs 32GB rama - cene DDR4 so še vedno precej zasoljene, zato bi najprej raje videl kako se bo 16GB obneslo, potem pa še vedno lahko nadgradim na 32GB, če bo nuja.
- Zakaj 2x 250GB SSD? Verjetno vas večina še ni slišala za RAID0. Praktično podvojena hitrost enega ssdja s kapaciteto obeh. Bo pa seveda backupano vse kar bo gor.
- WD Green - zakaj so "jajca"? Praktično rabim samo dovolj velik storage, za arhiv projektov. Hitrost tu sploh ni pomembna.

Zmajc ::

16 Gb rama se meni osebno mi zdi premalo, vsaka malo bolj zahtevna scena bo hitro zahtevala več rama. Vsekakor si splaniraj tako da boš po potrebi lahko dokupil ram.

hojnikb ::

raid0 na ssdju je neumnost. Raje pcie ssd, ce rabis hitrost.
#brezpodpisa

gddr85 ::

smo slišal za raid 0 :), zej če res nucaš in boš opazil to razliko potem ok, če ne pa raj en 512ssd

andrazzh ::

Gledal sem teste ki so jih izvajali z SSDji v RAID0 in pri vseh je bila hitrost podvojena.

Primer:
Samsung 850EVO
read: 540
write: 520

2x Samsung 850EVO v RAID0
read: 1110
write: 1070

Tako da se mi to ne zdi nobena neumnost. :) pcie ssdji niso dosti boljši od tega, nekateri še celo slabši in to za več denarja. Pri večjih kapacitetah pcie ssd se pozna razlika v hitrosti, ampak se tu pogovarjamo že o 600eur+ samo za ssd.

Zmajc ::

Praktično vsi članki ki sem jih osebno bral na to temo so pisali da v praksi dejanske razlike ki bi upravičevala SSD raid0 ni.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

m0LN4r ::

Machete je izjavil:

Archicad bo z 19ko začel uporabljati CUDA jedra pri cinerenderju, kakor sem slišal. Tako da v tem primeru bi quadro znal bit ok nakup.

Sam da je ena prestara GTX 580 v CUDA rendriranju 5x hitrejša od Q4000 anede.

Raid 0 SSD boš izkoristil kako? Misliš par GB fajlov cele dneve premetavat levo desno?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

black ice ::

andrazzh je izjavil:

Gledal sem teste ki so jih izvajali z SSDji v RAID0 in pri vseh je bila hitrost podvojena.

Primer:
Samsung 850EVO
read: 540
write: 520

2x Samsung 850EVO v RAID0
read: 1110
write: 1070

Tako da se mi to ne zdi nobena neumnost. :) pcie ssdji niso dosti boljši od tega, nekateri še celo slabši in to za več denarja. Pri večjih kapacitetah pcie ssd se pozna razlika v hitrosti, ampak se tu pogovarjamo že o 600eur+ samo za ssd.

Sekvenčna hitrost zapisovanja/branja ni vse. Razčisti si pojme glede latenc ter IOPS in kako je to medsebojno povezano s prvim stavkom.

b4d ::

Dej ne gledat sinteticnih testov. RAID 0 na 2x SSD v praksi ni razlike.

Edit: hojnikb ima prav, TRIM deluje, se opravicujem.
b4d.sablun.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b4d ()

hojnikb ::

Sekvečne hitrosti niso čar SSDjov, ampak random hitrosti ter dostopni časi. Ti pa ne skalirajo z raid0.
Če rabiš več kot teh 500MB/s oz 100k IOPS, vzameš pcie-e ssd. Recimo intel 750 ali samsung sm serija. So pa to kr lepi denarci.


>Pa 99% sem da ti onemogoci TRIM.

trim seveda dela, samo novejšo intel platformo morš met.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Machete ::

m0LN4r je izjavil:

Machete je izjavil:

Archicad bo z 19ko začel uporabljati CUDA jedra pri cinerenderju, kakor sem slišal. Tako da v tem primeru bi quadro znal bit ok nakup.

Sam da je ena prestara GTX 580 v CUDA rendriranju 5x hitrejša od Q4000 anede.

Raid 0 SSD boš izkoristil kako? Misliš par GB fajlov cele dneve premetavat levo desno?


To je res. Sam nevem pa kje pol sploh pridejo prav te quadro kartice..

m0LN4r ::

pridejo prav te quadro kartice..

Tam kjer še vedno nočejo uporabiti naprimer OpenGL, opencl in DirecX in furajo nek zaprt sistem, kjer je potrebno imeti na kožo pisane drivere. SNX, Catia, Creo...

*Tako se v ozadju pretakajo velike količine denarja med proizvajalcem driverov, kartic in softwarom.

Torej tam kjer še vedno furajo zelo specifičen sofware, kar CAD/CAM pri večini tavelikih ni.

Že samo to ti pove marsikaj, da si nekoč naredil en simple softmod in je delalo tudi tam (na faktor 10x cenejši kartici), nakar so še to preprečili.

Na srečo se je že veliko programov obrnilo v pravo smer autodesk, graphisoft, maya (odlično).

Pred kratkim so še razkrinkali SWjev Realview, ki so ga omenjali da moraš imeti firepro pa dokaj drago da dela tekoče. Dans pa to isto zadevo lahko furaš z RealHack, ki to omogoči tudi na obični 200EUR radeonki in pelje scat večino teh dragih zadevščin.

Tam kjer pa je potreba po ECC in DP in se ve zakaj se potrebuje in ne sprašuje.
Za high-end pro pa so uporabili še en trik in sicer ta, da so bile EDINE kartice z ogromno pomnilnika, ki pa je recimo potreben za izris vse detajlov kakega Apollo13 ali stolpnice v Dubaju.
Na poceni kartah pa ne pri gamerskih in ne pri poceni pro neboš našel ogromno rama, takrat, ko so še na tak način prepričavali ljudi.

Lep primer je RTV slo, ki je v vsak studijo v takratnih časih nabavljal delovne mašine z quadroti. Dejstvo pa je, da njihov softwer (AVID) tega sploh ni izkoriščal nikoli. Te kište pa je treba zdej na velko prodat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Machete je izjavil:

Archicad bo z 19ko začel uporabljati CUDA jedra pri cinerenderju, kakor sem slišal. Tako da v tem primeru bi quadro znal bit ok nakup.

Sam da je ena prestara GTX 580 v CUDA rendriranju 5x hitrejša od Q4000 anede.

Raid 0 SSD boš izkoristil kako? Misliš par GB fajlov cele dneve premetavat levo desno?



Od Quadro 4000 (256 cuda procov) ja, od quadro K4000 (768 cuda procov) pa ne. Ali pa K5000 s 1536 cuda procesorji?
In ker sem v tej temi omenjal samo quadro K4000, mi ni jasno zakaj ti staro navadno 4000 notri vlečeš.

K4000
http://www.renderosity.com/nvidia-quadr...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Raytrace AfterFX praktični test rendriranja 3D animiranih črk (gre se za isti raytrace RT, kot vsepovsod drugje):

1. test
Quadro K4000
14 Min 20 Sec

2. test
Gigabyte GV-N780OC-3GD
3 Min 29 Sec

3. test
Q4000
17 Min 40 Sec

V bistvu, da nebom našteval, čisto vse mid-high gaming kartice so pod 10 minut.

Razlike so gromozanske vir:


Katera uporaba in katera kartica ti še nista jasna? Kaj ima veze viewperf z Raytrace oz. novo mayo, novim autocadom, novim 3dsom, ali čemerkoli drugega?
Nočeš videt ? Tam maš screenshot iz programa. Mam pa na ZSju tudi K4000 in GTX 970 v novih programih, a spet prilimam excel tabelco?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Kar se pa SPCja tiče:
Specviewperf 11 uporablja Mayo 2009, SPC 12 pa Mayo 2013, evo:


Ta trend uporabljajo vsi, razen zategnjenih programov, kot sem zgoraj napisal, ki nočejo it v korak z časom.
Veš kolk ma rezultat recimo ena 350EUR kartica oz. koliko stane 750ti ?

Še kaj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Primerjaš 4000 z 580 GTX, potem ko pa vidiš da ni 4000, ampak K4000, pa spet začneš vlečt zraven 790 GTX. Daj vsaj enakovredne kartice primerjaj. K4000 se lahko primerja z 580GTX, medtem ko se z 790 GTX lahko kak TITAN primerja.



K4000 dobiš za 100 do 150 evrov na e-bayu. (ne glej bolhe).

Kakšna je pa razlika med porabo K4000 in 750ti?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Sej maš oboje Q in K al nočeš videt?? Pa o kaki 790 sanjaš, sej je ni?

Primerja se to, kar dobiš v trgovini za enak denar.
pa spet začneš vlečt zraven 790 GTX.

Pa še lepo sem ti rekel, da vse mid-high kartice so pod 10 minut ali moram še to skopirat sem?
Q in K sta pa krepko nad 10 minut.
- Raytrace.

K4000 dobiš za 100 do 150 evrov na e-bayu. (ne glej bolhe).

Ti jo kr kupi.
750ti z garancijo pa za 80EUR. Kaj hočeš spet stem povedat?

Evo GTX 460 rabi za tist raytrace izris 13,5 minut. K4000 pa še vedno 14, Q4000 pa še vedno 17. Dobiš jo pa za 40€.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

Sej maš oboje Q in K al nočeš videt?? Pa o kaki 790 sanjaš, sej je ni?

Primerja se to, kar dobiš v trgovini za enak denar.
pa spet začneš vlečt zraven 790 GTX.

Pa še lepo sem ti rekel, da vse mid-high kartice so pod 10 minut ali moram še to skopirat sem?
Q in K sta pa krepko nad 10 minut.
- Raytrace.

K4000 dobiš za 100 do 150 evrov na e-bayu. (ne glej bolhe).

Ti jo kr kupi.
750ti z garancijo pa za 80EUR. Kaj hočeš spet stem povedat?


750ti z 2GB rama je 150 evrov, 750 z 1gb navadna (brez ti) pa 84.



480 GTX vs K4000
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

750ti z 2GB rama je 150 evrov, 750 z 1gb navadna (brez ti) pa 84.


Sej gledaš ebaya al ne? Pa noben te ne sili v nakup 750ti. Lahko tudi 460ko iz bolhe vzameš, pa bo v RT še vedno hitrejša. lol.

480 GTX vs K4000

Blesav test in blesava primerjava. Nimaš tu kaj. Vprašal sem te kaj ma veze SPC 11 z novim sofwarom in kaj ima veze z RT ?

A ti se še kr zvest zastareli programski opremi in kupuješ nov hardwer za softwer iz leta 2008/09 ??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

m0LN4r je izjavil:

A ti se še kr zvest zastareli programski opremi in kupuješ nov hardwer za softwer iz leta 2008/09 ??


Ne, jaz kupujem star hardware (Z400 in Z800) za stare programe. Pač ne šaltam na nove programe, ker se mi kot majhni firmi ne splača to početi. Veliko lažje je kupit za 450 evrov Z800 mašino z dvema xeonoma ter K4000 preko e-baya in potem to uporabljat s starimi že kupljenimi programi, kot kupit nove programe.

Največja razlika med quadro in geforce karticami je bolj ko ne v porabi. K4000 ima samo 80W porabe, Q4000 pa samo 61W.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

m0LN4r ::

No torej ne rabiš OPja zavajat, če ti pač uporablaš počasn sofware in počasn hardwer. Pa 2013 že tudi ni novo... Večina softwera maš lahko z mesečno naročnino.

Sej sam vidiš, da včasih to ni optimalno, če je istocenovna zadeva 3,4,5x počasnejša pri istem delu. Če je teb vseeno ali boš rendriral 17 oz. 14 ur ali 3 ure. Mogoče drugim ni in dajo raje malo več.
V takem primeru, lahko zaradi mene kartica tudi poravi 3x več, če nekaj opravi 3x hitreje.

Viewport poraba pa render poraba pa spet ni ista stvar, saj v viewportu ni 100% konstante obremenitve.

Ne me narobe razumet, ampak primerjaš neprimerljiv sofware in neprimerljiv hardwer iz čudnih časovnih obdobij. Primerjaš:
nove - rabljeno, ebay cene bidding, auction in prave cene, ter možnost zajeba.
prilimaš test, kjer primerjajo prastare kartice v zastarelih programih, včasih pridobiš več z zmerno nadgradnjo sofwera in hardwera, kot pa z oklepanjem na dinozavre.

Kar pa nevem, pa je da upam da ločiš med viewportom, RTjem in ostalimi zadevami, ki med sabo niso primerljive.
Potem pa privlečeš še porabo, kot da nekdo res rendrira na tko počasnih karticah tako dolgo, kjer ni potrebe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

Prastare kartice? Kartica iz leta 2013 je zate prastara?

Večina tukaj na tem forumu ima računalnike starejše. Verjetno celo ti. Torej si kje? Nekje za leseno žlico potem?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

eric_cartman ::

Samo malo si bom sposodil temo..

Ali je že kdo koristil renderiranje v cloudu? In ali se cenovno sploh splača to..Ali je že bolje dat par tisoč ojrof in si postavit neko malo farmico? :>

Ali se je že kdo ukvarjal s sestavljanjem render farme? Kakšen je bil budget?

nejcek74 ::

Jaz sem enkrat dal, ze pred leti in sicer testno, pa v koncni fazi niti nisem potreboval. Mislim da ti nekatere farme omogocajo testni render, ga sicer potem ne mores dol potegnit lahko pa previewas.
Sam sem bil v podobni dilemi ko sem vec delal na tem. Glavni problem je bil to, da jaz dostikrat odkrijem kaksno napako sele med finalnim rendanjem in se potem odlocim al prekinem in popravim. V stilu pregrobih nastavitvah kakega materiala, premalo prepuscenih prehodov v steklu, manjkajoci odsev etc.
Jaz sem kasneje to reseval z cez noc prostimi racunalnik v pisarni, tako da sem uporabljal bucket rendering med vecjimi testi, potem pa posamezno renderiranje cez noc vsakega renderja na svojem racunalniku. Dokler niso zaceli sekundarni racunalniki prevec zaostajati za glavnim zaradi pomankanja rama.
Po mojem obcutku so te farme v oblaku bolj primerne za izdelavo animacij etc, jaz sem delal arhitekturne vizualizacije.
Problem lastne farme pa je tudi distribucija map, vticnikov, reference fileov. Ce je vse na mrezi, postane delo na primarnem racunalniku pocasno (kaj ti koristi SSD, ce ob vsakem odpiranju bere mape iz NAS-a), ce ne pa moras stalno skrbeti da so vse strukture datotek in map na vseh racunalnikih identicne. V teoriji naj bi to bilo postimano v maxu, v praksi pa imas obcasno probleme.

Machete ::

Jap, točno to. Jaz še nisem spustil renderja, da ga nebi popravljal. Ker velikokrat kaj opaziš šele na finalnem renderju. Bi se pa verjetno dalo z malo truda tudi temu izognit in fino pregledat, na nekih malce hitrjših renderjih z slabšimi nastavitvami..

andrazzh ::

Mal je zašla tale tema z vsemi quadroti, hehe :)

Ok ste me prepričali, da SSD raid 0 real life performance ni nič boljši od enega ssdja, zato bom verjetno šel z enim večjim ssdjem ali pa pcie/m.2 ssd.
Načeloma bi raje imel hitrejši ssd kot pa več kapacitete. Kaj menite o Samsung XP941? Se splača čakat na Samsung SM951 in na NVMe ssdje? Pri zadnji osvežitvi so MacBook Proji dobil NVMe in hitrosti so čist nore.

Rippy ::

Moje priporočilo je, da pozabiš na eno mašino in raje kupiš 3-4, ker karkoli boš sestavil za ta budget v eni škatli ne bo dosegel fleksibilnosti in zmogljivosti, katero bi sicer lahko imel.

Za node vzameš recimo 2600K ali 3700k (rabljene).
-8GB RAM (zaradi backburner optimizacij več ne potrebuješ).
-Poceni ploščo (ali pa Z varjatno če boš OC).
-Grafične ne potrebuješ imaš integrirano.
-500GB ali 1TB disk (več ne potrebuješ)
-Kakšen Corsair napajalnik 400W
-Poceni ohišje po želji.

Eno takšno konfiguracijo lahko sestaviš za okoli 400-450EUR.

Za workstation pa 16GB RAM, grafična srednega razreda (nvidia), ostalo po želji z denarjem, ki ti ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rippy ()

pegasus ::

eric_cartman je izjavil:

Ali se je že kdo ukvarjal s sestavljanjem render farme?
Lahko ti jo ponudim, blender / 3ds max / houdini.

zee ::

Rippy je izjavil:

Moje priporočilo je, da pozabiš na eno mašino in raje kupiš 3-4, ker karkoli boš sestavil za ta budget v eni škatli ne bo dosegel fleksibilnosti in zmogljivosti, katero bi sicer lahko imel.

Za node vzameš recimo 2600K ali 3700k (rabljene).
-8GB RAM (zaradi backburner optimizacij več ne potrebuješ).
-Poceni ploščo (ali pa Z varjatno če boš OC).
-Grafične ne potrebuješ imaš integrirano.
-500GB ali 1TB disk (več ne potrebuješ)
-Kakšen Corsair napajalnik 400W
-Poceni ohišje po želji.

Eno takšno konfiguracijo lahko sestaviš za okoli 400-450EUR.

Za workstation pa 16GB RAM, grafična srednega razreda (nvidia), ostalo po želji z denarjem, ki ti ostane.


Najslabsa mozna ideja, saj so prenosi podatkov med taksnimi masinami bistveno pocasnejsi (gigabit se slisi hitro, vendar to ni dovolj) od prenosov znotraj ene kiste. Omenjeno je bil problem ze 5-6 let nazaj, kaj sele zdaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

andrazzh ::

Rippy je izjavil:

Moje priporočilo je, da pozabiš na eno mašino in raje kupiš 3-4, ker karkoli boš sestavil za ta budget v eni škatli ne bo dosegel fleksibilnosti in zmogljivosti, katero bi sicer lahko imel.
...


Hvala za idejo, ampak kot sem že napisal, rabim en "all-around good performance" PC, na katerem bodo stvari delale tekoče.

Še enkrat poudarjam, da bo na tej mašini (dejanskega) renderiranja malo v primerjavi z ostalimi stvarmi. Recimo 5-10% časa renderiranje (verjetno še manj, glede na to kako hiter je procesor) - vse ostalo je delo v 3D programih, pripravljanje scen, tekstur... in potem post produkcija.

m0LN4r ::

8gb rama per PC je bogo. Za kak 1080p ali 4K render z finim glajenjem, sencami pa si že tam.

5820K + GTX 970 (lahko najcenejšo, ker pri modeliranju itak ni obremenjena skos) in to je to. Delalo bo vse, kot se šika. Lahko vzameš 16gb rama in ko ga bo premalo, kupiš še 16. Rež je dovolj, cene pa bodo padle.
Kupi si še en 512GB SSD in ko spet zmanjka si dokupiš naslednjega, ki bo verjetno cenejši itd.

Če ti je to predrago, greš pač eno stopničko nižje na 4790K.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zmajc ::

Moj nasvet glede rama bi bil da pozabiš na 16 in greš kar na 32 gb, 1080p bi mogoče še šlo če scena ni preveč zahtevna, 4K ipd pa lahko samo sanjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

opeter ::

Zmajc ima prav, nekaj na to temo lahko prebereš tukaj:
http://forums.macrumors.com/showthread....

Pa še en zelo dober video, ki zadeve malo razložijo:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Relanium ::

Moj glas za 2x Xeon.
Aja pa se men zdi da bi ti bolj rabil Quadro grafično in ne igričarsko.
Sam lahk to tud konkretno podraži zadevo.

V vsakem primeru bi pa na tvojem mestu kupil že sestavljeno delovno postajo, ker ima notri certificirane zadeve.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik za 3D modeliranje

Oddelek: Kaj kupiti
262998 (2536) m0LN4r
»

Rabljen PC za risanje

Oddelek: Kaj kupiti
173111 (2668) Barbarpapa2
»

Delovna postaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619235 (7694) borisk

Budget pc ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17428149 (25580) krneki0001
»

PRO-ji 3d rendrov!!! Potrebujem vaš nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
326943 (6172) m0LN4r

Več podobnih tem