» »

osvetlitev brunarice

osvetlitev brunarice

boss-tech ::

Imam eno manjšo brunarico 4x4m, pa me zanima kaj lahko uporabim za zasilno osvetlitev ? Pozneje imam namen dat gor solarne celice na akumulator ter potem verjetno na 220V.
http://tovornik.info

nobodyelse ::

Sveče :)

Za razsvetljavo predlagam da furaš kar na 12V (brezveze laufat inverter za razsvetljavo), naknadno pa lahko posebej potegneš 220v tokokrog za vtičnice recimo..

boss-tech ::

Ja sveče tudi lahko, glede na toliko lesa okoli bi raje mogoče imel kaj negorečega :D
Kaj pa kakšne baterijske LED svetilke?

Pozneje pa bi razsvetljavo res imel na 12V, ker dosti svetijo zadeve, kakšno vtičnico pa morda potem na 220V za kakšno polnjenje telefona ali kakšno manjšo zadevo
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Par ledic in litijskih baterij bi rešlo zadevo :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

noraguta ::

Eh ledice na 12v, usb polnilce pa tud dobiš za drobiž. Sicer pa tud inverter ni nek dnar sam zaqua?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

koyotee ::

Eh js sm mislu ledice na 5v oz 4.2 :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

noraguta ::

Aja do soncnih. Ja, zaqua pa ne.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

otago ::

Lahko pa kupiš nekaj vrtnih svetilk na sončne celice. Ko jih rabiš, pa jih v temi daš v brunarico. Romantična atmosfera za 20-30eur zagotovljena. Tele Bauhaus/Baumaxx poceni kitajke delujejo presenetljivo dobro in dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

boss-tech ::

Sej če imam sončne celice, lahko speljem do baterije in potem naprej ločim nekaj direkt, nekaj pa na razsmernik?
http://tovornik.info

Okapi ::

Eno Petromaxovo petrolejko.

noraguta ::

boss-tech je izjavil:

Sej če imam sončne celice, lahko speljem do baterije in potem naprej ločim nekaj direkt, nekaj pa na razsmernik?

Odvisno pd bremen jst se nebi jebu z inverterjem. Luc , radio, polnilc za usb naprave gre direkt.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Martin Krpan ::

Okapi je izjavil:

Eno Petromaxovo petrolejko.



Še dražje kot na sončne celice z vso kramo.:))

Highlag ::

Dobiš tudi svetilke, ki delujejo na plin. Dobiš takšne, ki delujejo na kamping patrone ali pa na normalne plinske jeklenke manjše kapacitete.
Never trust a computer you can't throw out a window

Stari maček ::

Meni je za tak objekt zakon petrolejka.

Zgodovina sprememb…

boss-tech ::

Ja mogoče pa bi bile takšne navadne petrolejke zaenkrat najboljša rešitev. So po mojem tudi malo bolj varne, kot sveče

npr http://www.megashop.si/petrolejka-feuer...
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

Martin Krpan ::

Eh , tako dobiš v Merkurju , Baumaxu za 8 €.
Je že boljša rešitev plinska na kartuše za 15-20 €.

Okapi ::

Petrolejke na pritisk (Petromax) so sicer same po sebi precej drage (130-150 evrov), ampak najbolj preproste za rabo, neodvisne od vremenskih razmer in na dolgi rok cenejše od plinskih. Svetijo pa 10x bolj od običajne petrolejke in tudi bolj od poceni ledic.

O.

Mesar ::

Če je lesena jo zapališ :))
Your turn to burn!

Okapi ::

Več požarov je zaradi slabe električne napeljave kot zaradi petrolejk.

O.

fosil ::

Okapi je izjavil:

Več požarov je zaradi slabe električne napeljave kot zaradi petrolejk.
O.

Tako kot je več nesreč z avtomobili kot s kočijami, ampak to ne pomeni da so kočije bolj varne, samo veliko manj jih je.
Tako je!

Cervantes ::

Kaj nikoli ni bilo, ne bo, če bo, bo pa samo enkrat?
Odgovor v mojem naslednjem postu.:))

Rok Woot ::

Konec.

Metulj-1 ::

Lesen štedilnik

Cervantes ::

Metulj-1 je izjavil:

Lesen štedilnik

Čista desetka.:))

Yohan del Sud ::

Če se zresnimo. Mogoče za prvo silo bi bilo res dobro, kot je nekdo omenil zgoraj, kakšen 20€ sončno/svetleči aparatus si zrihtat. Ena random štacuna Nisem pa poskusil. Če boš testiral, piši nazaj.
www.strancar.com

IL_DIAVOLO ::

Metulj-1 je izjavil:

Lesen štedilnik


Haha si me nasmejal zdaj :))

Heavy ::

Čajne svečke, za večjo varnost jih postaviš na kronik. Za par € jih dobiš paket 50.

gruntfürmich ::

ni malo neumno študirat kaj dat za razsvetljavo, ko pa je poplava poceni kitajskih ledic na vsakem koraku z akumolatorčki ali pa navadnimi baterijcami? da ob tem študiraš o nekih smrdljivih in deloma nevarnih petrolejkah in drugih smrdljivih zadevah, ki so požarno nevarne in kradejo kisik je malce neokusno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

laguna1 ::

Par tednov nazaj je imel Lidl akcijo led svetilke - reflektorja na solarne celice, cena mislim da je bila tam nekje 15 EUR, zraven je bil mislim da nekje 4m kabel, tako da si lahko celico dal na ugodno mesto.

Podobno zadevo sem jaz kupil mesec ali dva nazaj tudi pri Lidlu, prav tako led reflektor - luč (malce drugačne oblike s senzorjem gibanja ter z možnostjo nonstop on - seveda ponoči), cena pa je takrat bila mislim da 11 EUR. Tudi ta zadeva ima zraven tam nekje 2,5 m kabla med reflektorjem in sončno celico.
Tu je povezava do njega, glej katalog str. 7. http://vsikatalogi.si/lidl-katalog/lidl...

V drugem primeru sončne celice polnijo dve bateriji 1,2 oz. 1,5 V s kapaciteto 850.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: laguna1 ()

laguna1 ::

Še povezava do prvega reflektorja - cena pa je 30 EUR in ne 15 kot sam navedel

http://vsikatalogi.si/lidl-katalog/lidl...

Je pa na spletu še precej takih reflektorjev - luči

krneki0001 ::

Sam imam na vikendu gelne ekumulatorje in inštalacijo 220V in 12V (petžilni kabel - rjava, modra in rumenozelena so za 220V, dve črni pa za 12V). Vsi štekarji so dvojni, en za 12V in en za 220V, vse luči so dvojne v eni led za 220V in v drugi led za 12V.
Dokler imam elektriko dela na 220V in mi polni akumulatorje, hkrati imam še sončne celice, ki polnijo akumulator, ko pa elektrike zmanjka, pa rele izklopi 220V omrežje in vklopi 12V omrežje. Edino en štekar imam na 220V in ta je za računalnik (preko pretvornika iz 12 na 220V). Ko pride elektrika nazaj, se avtomatsko vklopi 220V omrežje in izklopi 12V.

Namreč ob vsakem najmanjšem grmenju ostanem brez elektrike.

Na tvojem mestu bi recimo postavil gelni akumulator tako da bi imel lahek dostop do njega. Kable bi dal za 12V in vse led luči. Potem pa na streho ali na en drog (da lahko z motorjem povežeš, da se obračajo po soncu in da imajo vedno najboljši kot) sončne celice, ki bi polnili ta akumulator. Ko greš iz vikenda, sončne celice pospraviš, akumulator pa v prtljažnik vržeš in ga daš doma napolnit.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Mesar ::

Kdo se bo z vsem tem hecal, agregat, 2000L nafte pa lahko gor vežeš katero luč ti zapaše...
Your turn to burn!

nurse013 ::

Highlag je izjavil:

Dobiš tudi svetilke, ki delujejo na plin. Dobiš takšne, ki delujejo na kamping patrone ali pa na normalne plinske jeklenke manjše kapacitete.


Link?
:)
you gotta be kidding me...

krneki0001 ::



Dobiš jih v merkurju, ravno tako kartuše plina.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

boss-tech ::

Hvala za vse odgovore :)
http://tovornik.info

Stari maček ::

nurse013 je izjavil:

Highlag je izjavil:

Dobiš tudi svetilke, ki delujejo na plin. Dobiš takšne, ki delujejo na kamping patrone ali pa na normalne plinske jeklenke manjše kapacitete.


Link?

Kako lahko kdo zahteva link za tako stvar, mi pač ni jasno...A smo že na stopnji nerazgledanih ameriških debilov? namreč če bi Gugla vtipkal samo "svetilka plin" bi dobil 79.400 rezultatov.

Zgodovina sprememb…

nurse013 ::

potrebujem svetilko oz. nekaksen nastavek katerega bi uporabljav na plinski jeklenki katero koristimo v plinskem stedilniku, ne najdem nic taksnega,tako da...
ce lahko stari macek kako pomaga oz. bilo gdo ce ima kaksno idejo
:)
you gotta be kidding me...

krneki0001 ::

Za tamale plinske jeklenke je obstajala. Na bolhi so po 5 evrov. Seveda pa boš moral nekako jo pritrdit, da bo stala, če jo boš priklopil na veliko jeklenko, ker na malo jeklenki je bila cela jeklenka opora, na veliki imaš pa cev do lučke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

SimplyMiha ::

Včasih se je ponoči spalo.

nurse013 ::

Nebivedu, hvala
:)
you gotta be kidding me...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stabilizator napetosti

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
72377 (1617) mihagr
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120684 (89608) BigWhale
»

Kje dobiti poceni petrolejko ?

Oddelek: Loža
246010 (5447) Pyr0Beast
»

elektrika v stanovanjskem vikendu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4412884 (11956) Bias
»

Agregat ( generator ) - batarija za napeljavo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
314724 (4310) stromar

Več podobnih tem