» »

Stabilizator napetosti

Stabilizator napetosti

tvirus ::

Zanima me, če bi ta zadeva:

https://www.mimovrste.com/brezprekinitv...

pomagala pri ohranitvi življenjske dobe baterije na prenosniku in telefonu glede na to da se bosta napajala preko agregata.

LP
www.geometer-jasna.si
www.racunalniska-urgenca.si

hojnikb ::

ne. To bo kvečjemo podaljšalo živjensko dobo napajalnikov
#brezpodpisa

MadMax ::

Ne.
Načeloma je vsem sodobnejšim napravam skoraj vseeno s čim jih napajaš, nenazadnje bi tudi s 300V enosmerne delalo :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Zvezdica27 ::

lp,

napavam mogoče, a interni rectiferji crknejo oz. lahko sesujejo kaj (baterija sama je še NAJMANJŠI problem)

meni napajalnik ni crknil, pač pa rectifier oz. ne vem kaj - za ekran. Crknilo napajanje LCD na laptopu. Na sončne celice - kao da v pretvornik in v 220v - tako je bilo, najbrž pa ni blo lih čist tko ane ;) laptop.

Agregat pa ne bi smel biti problem sploh.

b

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Zvezdica27 je izjavil:


meni napajalnik ni crknil, pač pa rectifier oz. ne vem kaj - za ekran. Crknilo napajanje LCD na laptopu. Na sončne celice - kao da v pretvornik in v 220v - tako je bilo, najbrž pa ni blo lih čist tko ane ;) laptop.

??? Sem 3x prebral pa ne zastopim. Zgleda da sem nepismen...

FX6300B ::

preko sončnih celic je imel pretvornik na 220v in nato prikljopljen gor laptop in mu je crknil nek rectifier al neki takga.
May the force be with you!

Zvezdica27 ::

rectifier pretvarja ac v dc. Torej pretvornik je šel, a sekundarni, tisti ki napaja lcd ekran.

b

mihagr ::

"Rectifier" je čisto navadna dioda (polvalno usmerjanje) ali štiri diode v mostični vezavi (polnovalno usmerjanje)izmeničnega toka, na izhodu dobimo enosmerni tok.
Za osvetljevanje LCD ekrana pa se uporablja "Cold Cathode Fluorescent Lamp (CCFL)" oziroma po naše - navadna neonska cev. V novejših rač. oziroma televizorjih se uporabljajo "Light Emitting Diode" oz. ledice.
Neonke pa rabijo za vžig plina neona na elektrodah napetost najmanj/vsaj 75V, to napetost pa priskrbi invertersko vezje, ki pretvarja 12V-18V v 75V. In temu vezju se reče inverter.
Natančno in s slikami je opisan na: CCFL inverter @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihagr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

osvetlitev brunarice

Oddelek: Loža
396464 (4499) nurse013
»

Napajalnik in usmernik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81452 (1102) hojnikb
»

Smerniki in razsmerniki pri fotovoltajiki

Oddelek: Šola
111213 (1112) All
»

Ang. prevod "usmernika"

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62339 (2198) Brane2
»

12v to 220v

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
155469 (5123) pucvoler

Več podobnih tem