» »

Problemi s telekomovim modemom

Problemi s telekomovim modemom

daviunic ::

Če na kratko opišem to sago: na začetku smo imeli ta originalni Sinope568 modem, ki je delal super, ampak je lani ali predlani po dolgih letih služenja odpovedal. Smo dobili novega, nek ZyXel, ki pa je bil totalno sranje, predvsem glede wifija. Razne sorte izpadov povezave, slab DHCP (napačni LAN IPji), v omrežje se je povezoval predolgo, pa še to pogosto neuspešno. Na koncu je blo treba delat dnevni reset, poklical Telekom, so pogledali nastavitve, nič narobe, zato so ga pred par tedni zamenjali. Dobili smo ta zadnji Sinope568+ R4, ki zaenkrat dela dobro v primerjavi s prejšnjim, razen ene težave.

Nekatere strani so preprosto nedosegljive. To se dogaja na več napravah in se je začelo potem ko so zamenjali modem. Če pingam IP naslov strežnika pa dobim odgovore, torej je po mojem nekaj narobe z DNS-om. Sem v nastavitvah poskusil zamenjati DNS strežnike na vse mogoče ampak povsod isti problem, torej je očitno nekaj narobe z modemom. Po nekaj minutah se zadeva sama uredi in stran odpre, lahko pa pospešim tako da se z napravo odstranim z omrežja in spet povežem. Ni grozen problem, je pa rahlo nadležen.

Mogoče kakšen nasvet na to temo? Ne bi rad spet klical na Telekom če ni treba, da mi bodo spet zamenjali modem ker imam dost njihovega klumpa.

konspirator ::

mtu imaš nastavljen na koliko ?
pppoe 1492
dhcp 1500

daviunic ::

Kje pa lahko to vidim? Namreč nastavitve modema niso ravno najbolj praktične kar sem jih videl do zdaj.

Bakunin ::

morda kaksni 6to4 ali teredo tuneli na tvoji windows postaji, ki ne delajo dobro hkrati z native ipv6 > glede na to da ga TS vklaplja https://slo-tech.com/forum/t565763/p483...

daviunic ::

Kot sem napisal se zadeva pojavlja na več različnih napravah. In nisem nov naročnik, IPv6 opcije nimam vklopljene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405039 (3445) seba-beba
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315226 (3907) Mikec17
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951583 (23333) simone
»

Sinope 568 in wireless

Oddelek: Pomoč in nasveti
2147711 (25133) Spajky
»

Problem z mrežno (Vista) in to ZELO nadležen!

Oddelek: Strojna oprema
323051 (2350) M-XXXX

Več podobnih tem