» »

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen

1
2
»

Furbo ::

Po mnenju android prerokov so to samo zablode nas apple ovac, SPECIFIKACIJE so pač njihov koran, biblija, whatever.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

leiito ::

nekikr je izjavil:

Odpri katerokoli Apple novico in preberi komentarje, pa ti bo jasno. Že tule je nekaj takih.


Glede tega ne bi bil povsem iskren, če ne bi priznal, da iPhone človeku povsem spremeni tisto, kar imenujejo social life. Sam sem prej poskušal vse, šel celo na kurs za pick up artista, nič ni pomagalo. Ko sem kupil prvi iPhone, kot bi se v trenutku razkadili oblaki asocialnosti. Zdaj me pripadnice lepšega spola ogovarjajo kar same, sploh odkar imam iP6, in kot je znano je terminologija Applovih naprav izrazito večpomenska in medvrstična, kar samo od sebe privede do parjenja naprav.

Cheetah ::

Furbo je izjavil:

Po mnenju android prerokov so to samo zablode nas apple ovac, SPECIFIKACIJE so pač njihov koran, biblija, whatever.

Jaz raje gledam na specifikacije kot na izgled, pa ti? Na kaj ti gledas? Na to da je jabolka gor?

amacar ::

Glavno da dela tekoče, pa tudi če ima 386ko not.

Furbo ::

Cheetah je izjavil:

Furbo je izjavil:

Po mnenju android prerokov so to samo zablode nas apple ovac, SPECIFIKACIJE so pač njihov koran, biblija, whatever.

Jaz raje gledam na specifikacije kot na izgled, pa ti? Na kaj ti gledas? Na to da je jabolka gor?


Hitrost delovanja, uporabniško izkušnjo, založenost app stora, odklepanje s prstnim odtisom, preverjene aplikacije, nadzor nad aplikacijami..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cheetah ::

Furbo je izjavil:

Cheetah je izjavil:

Furbo je izjavil:

Po mnenju android prerokov so to samo zablode nas apple ovac, SPECIFIKACIJE so pač njihov koran, biblija, whatever.

Jaz raje gledam na specifikacije kot na izgled, pa ti? Na kaj ti gledas? Na to da je jabolka gor?


Hitrost delovanja, uporabniško izkušnjo, založenost app stora, odklepanje s prstnim odtisom, preverjene aplikacije, nadzor nad aplikacijami..

4gb rama na asus zenphone in intel procesor ni dost? In BTW lazje je vdret ce imas telefon na prstni odtis, to pomeni da das applu - svoj prstni odtis, kreditno kartico, ki Jo rabis tudi ce be kupujes appov, tvoje slike in vse drugs podatke, apple ima tudi nezasciten software, v icloud to takoj udrejo, nevem kako si tako neumen da mislis da ima Google play nepreverjene aplikacije? Zato ker moras placat manj da ga das gor? In nevem zakaj bi dal 3x vec denarja za 3x pocasnejsi mobitel

Furbo ::

S temi 'argumenti' samo kažeš svojo nepoznavanje tematike.

Prstnega odtisa jim ne daš, kreditno kartico 'daš' tudi marsikomu drugemu, google ima še več tvojih podatkov kot vsak apple, v icloud se ni vdiralo, ampak so na druge načine prišli do tistih gesel, v app storu so vse aplikacije preverjene in se jih izmuzne precej manj kot v google playu, kjer vsak teden beremo o kakšni in apple telefoni niso niti slučajno 3x počasnejši, koliko rama in gigahercov pa ima telefon, me pa sloh ne zanima, dokler vse gladko dela, ti se pa očitno še kako moraš ubadati s tem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

McMallar ::

Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

driver_x ::

McMallar je izjavil:

Kreditne ne rabis za brezplacne aplikacije.


Pssst! ne jim vsega pokvarit!

leiito ::

Pa tudi, če bi jo rabil, si lahko tisti, ki ne zaupajo internetu, nabavijo debitno kartico.

Sicer se pa pojavu med lastniki androidov reče confirmation bias. Tudi če so dejstva vsem pred očmi in obče priznana, kot npr. glede superiornosti Applovih izdelkov in vseh znanih težav z androidi, je ta realnost vsaj do nakupa naslednje naprave preveč boleča za lastnika androida, da bi jo sprejel in začne filtrirati informacije. Na koncu ostanejo pač samo specsi in potem to elaborirajo na "3x hitrejši" ipd.

Naslednjič, ko bo možnost novega realitetnega okvirja, bodo v večini primerov vendarle kupili iPhone, kar se kaže v polnih kaščah neprodanih Samsungov in konstantnem preseganju pričakovanih presežkov pričakovanih prodajnih rezultatov pri Applu. Je pa težko iz kvartala v kvartal tako močno presegati pričakovane presežke, zato korekcija cene delnice, kar pa nima direktne zveze z zdravjem firme ali kakovostjo njenih izdelkov.

Cheetah ::

A pol vi tud kupujete Apple Računalnike ko ga imate tako radi?
Tukaj pa so specifikacije najbolj pomembne, me prav zanima če kdo to kupuje?

FireSnake ::

Cheetah je izjavil:

Testman42 je izjavil:

Jaz zelo težko verjamem da so legitimni tej podatki o rekordnih profitih vsake 3 mesece.
Kaj imajo podkupljene analitike da se potem lahko hvalijo z rekordnimi profiti?
Sej apple kot znamka ki se ukvarja z modnimi dodatki mora obdržat izgled prestiža, samo ne razumem kaken podel trik uporabljajo da to dosegajo.

Ali pa podcenjujem število macfagov z opranimi možgani na svetovni ravni.

Ne.
Apple ima najvišji Market Cap z razlogom, oni imajo najboljše marketing strategije, sestavijo en izdelek ga naredijo 4x pre dragega in rečejo da so ga oni
izumili, predstavijo ga spektakularno, naredijo hype, izdelek naredijo estetično "lep".
In po tem nemumni ljudje gledajo... mislijo da bodo dobili dober izdelek samo zato ker je cena višja in jim vse verjamejo. Poleg tega (kot večina drugih podjetjih) zaposlujejo kitajce kot sužnje, to vse skupaj prinese velik dobiček. BTW, Apple nikoli ni izumil ničesar čeprav se hvalijo s tem, še svoje ime podjetja so ukradli Beatlesom.
Jaz osebno nikoli ne mislim kupiti izdelka od Appla vi se pa sami odločite



4x predragega?
Samsung je zadnje čase dražji od obgrižene jabolke ... kaj porečeš na to?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

klinker ::

Cheetah je izjavil:

A pol vi tud kupujete Apple Računalnike ko ga imate tako radi?
Tukaj pa so specifikacije najbolj pomembne, me prav zanima če kdo to kupuje?


In kaj je narobe z Apple racunalniki?
OSX ponuja kar ponujata Win in Linux skupaj, na eni strani delajo vsa profi orodja kot na win in se kaj vec, na drugi pa ni niti priblizno tolko malwareja zanj, kar velja za Linux, pa se kaj bi se naslo.
Za igrice nabijat pa Maci niso in nikoli niso bli, ceprav tudi tu se da vseeno marsikaj preigrat, ni pa tako roznato kot na Win, vseeno pa boljse kot na Linux-u.
Treba gledat sirso sliko, ne pa samo CPU in ram ki je vgrajen, ker pol lahko vse laptope nad 600€ oznacis za precenjene.

Cheetah ::

FireSnake je izjavil:

Cheetah je izjavil:

Testman42 je izjavil:

Jaz zelo težko verjamem da so legitimni tej podatki o rekordnih profitih vsake 3 mesece.
Kaj imajo podkupljene analitike da se potem lahko hvalijo z rekordnimi profiti?
Sej apple kot znamka ki se ukvarja z modnimi dodatki mora obdržat izgled prestiža, samo ne razumem kaken podel trik uporabljajo da to dosegajo.

Ali pa podcenjujem število macfagov z opranimi možgani na svetovni ravni.

Ne.
Apple ima najvišji Market Cap z razlogom, oni imajo najboljše marketing strategije, sestavijo en izdelek ga naredijo 4x pre dragega in rečejo da so ga oni
izumili, predstavijo ga spektakularno, naredijo hype, izdelek naredijo estetično "lep".
In po tem nemumni ljudje gledajo... mislijo da bodo dobili dober izdelek samo zato ker je cena višja in jim vse verjamejo. Poleg tega (kot večina drugih podjetjih) zaposlujejo kitajce kot sužnje, to vse skupaj prinese velik dobiček. BTW, Apple nikoli ni izumil ničesar čeprav se hvalijo s tem, še svoje ime podjetja so ukradli Beatlesom.
Jaz osebno nikoli ne mislim kupiti izdelka od Appla vi se pa sami odločite



4x predragega?
Samsung je zadnje čase dražji od obgrižene jabolke ... kaj porečeš na to?

A sem omenil Samsung? Samsung je po mojem mnenju zanič...

klinker je izjavil:

Cheetah je izjavil:

A pol vi tud kupujete Apple Računalnike ko ga imate tako radi?
Tukaj pa so specifikacije najbolj pomembne, me prav zanima če kdo to kupuje?


In kaj je narobe z Apple racunalniki?
OSX ponuja kar ponujata Win in Linux skupaj, na eni strani delajo vsa profi orodja kot na win in se kaj vec, na drugi pa ni niti priblizno tolko malwareja zanj, kar velja za Linux, pa se kaj bi se naslo.
Za igrice nabijat pa Maci niso in nikoli niso bli, ceprav tudi tu se da vseeno marsikaj preigrat, ni pa tako roznato kot na Win, vseeno pa boljse kot na Linux-u.
Treba gledat sirso sliko, ne pa samo CPU in ram ki je vgrajen, ker pol lahko vse laptope nad 600EUR oznacis za precenjene.

Jaz ne govorim o OS-u, lahko si sestavis svoj računalnik za 4x manj in je enako dober kot 4x drazji računalnik ki ga proda Apple, če imas tako rad OSX si ga daš gor, čeprav ima zelo slabo kompatibilnost (precej slabšo kot windows).
Po mojem mnenju je Linux najboljši OS če ne gledamo po kompatibilnosti, rade volje ga bi imel ampak žal ga večina programov ne podpira
Drugače pa, če že kupuješ Apple stvari si jih ne kupit po slovenskih trgovinah ker je precej dražje kot drugje.
FYI, jaz ne govorim da so Apple izdelki slabi ampak da so preveč PRECENJENI. Nevem kaj naj ti rečem... sestavi si svoj računalnik z istimi komponenti Maca za veliko manj denarja in si daj gor OSX, bo enako hiter boš videl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cheetah ()

m0LN4r ::

na eni strani delajo vsa profi orodja kot na win

Skoraj, v določenih programih imaš kr konkretne težavce, začenši z autodesk in adobe, predvsem zaradi AMD driverjev
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

klinker ::

@m0LN4r
Skoraj ali pa vec. Izjeme so povsod. Logic lahko pozabis na katerikoli platformi, pa se bi se naslo. Zato pa uporabljam Nvidio in dela vse kot mora. Od Adobe pa mi je do sedaj prav vse delalo, tako da ne vem o cemu ti to, Autodesk pa nisem nikoli poskusu.

@Cheetah
Kje bos pa dobu enake komponente? Pozabljas da Apple nima "kist". Imas Mac Pro, kateri ima server komponente in iMac, zdaj pa ti sestavljaj enake komponente in bos vidu kje bos s ceno.
Linux najboljsi, pa lih kompatibilnost je dandanes zelo pomembna, na njem pa en kup HWja ne dela. V cemu je sploh torej boljsi? Problemi s HWjem, problemi s SWjem, itd...linux je najboljsi samo za namenske zadeve al pa za multimedio in surfat, za kar ga tudi imam.
Imam tudi Hackintosha ze 6 let ja, tako da mi je vse jasno kaj, kje, zakaj in kako. Ampak to je enako kot bi reku rootaj Androida ce ti steka in nalozi custom rom. Za navadnega Janeza je pa to znanstvena fantastika ker, hackintosha je treba znat posodabljat in ce se slucajno kaj zalomi je treba to znat postimat. Jst ki so mi take zadeve ok, furam tako rootanega androida kot hackintosha, povprecen janez pa hoce da zadeva dela dobro out of the box, kar pa te resitve tega ne prrinesejo.
Drugace sem pa pred leti kolebal med MacBookom in "navadnim" laptopom, se odlocu za slednjega, placal 1100eur...napaka da glava boli. Sicer se sedaj dela ampak, napajalca menjal ze dva, baterije enako dve, pa sta obe sle po enem letu u klinac...edino kar je blo boljse takrat, je bil zaslon, kateri je se sedaj nadpovprecen ko gledam krse za 600eur, ceprav ima samo 1680x1050. No, ko ta crkne grem po Aira al pa 13" Pro, ker vse kar sem do sedaj poskusu laptopov so edino ThinkPadi nekaj vredni, ostalo je vse burek zavit v lepo ohisje.
Precenjeno pri njih ni prav nic, razen ce vidis samo kak cpu je not in te ostalo ne zanima, ampak to pol lahko reces tudi za vse laptope ki stanejo nad 1000eur., sej HW je overall enak pri vseh ;)
Pa se to. Je sestra kupla necaku Asus laptop za 1000eur...i7, 8gb rama, GF760, itd...sej spile in pozresne appe poganja solidno, a sam sistem dela da gorje materi in ga ob normalni uporabi precenjen Air tako poseka da glava pece. Uni Asus melje in melje, Air pa instantno odziven ko raketa. Sem mislu da je prednalozen Win zabloatan, kar je seveda bil, ker je po svezi namestitvi delalo precej boljse pa vseeno ne na ravni vgrajene strojne opreme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

> Kje bos pa dobu enake komponente? Pozabljas da Apple nima "kist". Imas Mac Pro, kateri ima server komponente in iMac, zdaj pa ti sestavljaj enake komponente in bos vidu kje bos s ceno.

Kaj misliš, da intel (pa amd/nvidia) razvijata posebi procesorje samo za Apple ?
Ne, to so off the shelf komponente, ki jih najdeš tudi drugje. Razlika je samo v matičnih (ki jih razvija apple sam) in propritery bios.
Xeon E5 ni v applu nič drugačen kot v kaki HP server mašini.

>Drugace sem pa pred leti kolebal med MacBookom in "navadnim" laptopom, se odlocu za slednjega, placal 1100eur...napaka da glava boli. Sicer se sedaj dela ampak, napajalca menjal ze dva, baterije enako dve, pa sta obe sle po enem letu u klinac...edino kar je blo boljse takrat, je bil zaslon, kateri je se sedaj nadpovprecen ko gledam krse za 600eur, ceprav ima samo 1680x1050. No, ko ta crkne grem po Aira al pa 13" Pro, ker vse kar sem do sedaj poskusu laptopov so edino ThinkPadi nekaj vredni, ostalo je vse burek zavit v lepo ohisje.

Tudi appli crkujejo. S tem, da ti dajo samo 1 leto tovarniške garancije, PCjaši pa 2 ali 3 (razn HP, ki škrtari).

> Pa se to. Je sestra kupla necaku Asus laptop za 1000eur...i7, 8gb rama, GF760, itd...sej spile in pozresne appe poganja solidno, a sam sistem dela da gorje materi in ga ob normalni uporabi precenjen Air tako poseka da glava pece. Uni Asus melje in melje, Air pa instantno odziven ko raketa. Sem mislu da je prednalozen Win zabloatan, kar je seveda bil, ker je po svezi namestitvi delalo precej boljse pa vseeno ne na ravni vgrajene strojne opreme.

SSD (da fer primerjava z AIR) in bo _letel_.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

In sem kaj drugace reku?
In po tvoje je CPU vse komponente???
Kar kupi server plato, ECC ram, Xeona, FirePro in ostalo ki spada zraven, pa bos vidu kje bos...poleg tega da je treba se vse popachat da dela in se pol se trest ko je treba update nardit.

Seveda crkujejo kot vsa elektronika...kar pa ne bi reku za baterije in napajalce, ker frend ima ze 8 let belega MacBooka in prvotno baterijo ter napajalec, pa se sedaj siba in ne bos verjel, s 5200rpm HDDjem dela bolse od sestrinega Asusa s 7200rpm HDDjem.

Primerjal sem laptop za jurja z vsaj 4x mocnejsim HWjem. Zdaj pa moram dat se 100eur da bo koncno uscal podhranjenega in "precenjenega" Aira? Za jurja ima da ima SSD ze vgrajen, ne pa jajca od 7200rpm HDD.
Sicer je to bil primer, ker tudi zaslon je da gorje materi in boljsi ze na mojem 7 let starem laptopu, touchpad na Asusih enako grozljivka, ohisje nema veze in skripa povsod. To je sele precenjen drek.

Dejte vi pametni kaj sprobat preden trollate. Jst sem ze tolko tega dal skozi, da mi je povsem jasno zakaj nekateri kupijo Apple in ne konkurence. Tu na STju smo itak vsi nekako geeki in se znajdemo po svoje, ne pa sebe primerjat z noob maso, kateri je glavno da zadeva deluje kot mora, brez se zajebavat z napravo katero so kupli za uporabljat, ne pa se z njo ukvarjat da bo delala vedno kot se zagre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

> Primerjal sem laptop za jurja z vsaj 4x mocnejsim HWjem. Zdaj pa moram dat se 100eur da bo koncno uscal podhranjenega in "precenjenega" Aira? Za jurja ima da ima SSD ze vgrajen, ne pa jajca od 7200rpm HDD.

To je pa krivda proizvajalca oz. kupca, ki ni kupil takega modela. Pri PCjih maš vsaj možnost: al velik placa al pa hiter ssd. Pri applu si omejen samo na ssd (če govorima o airu)

>Dejte vi pametni kaj sprobat preden trollate.

Sprobano marsikaj, pa tut ni vse zlato kar se sveti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

leiito ::

Sem vprašal soseda, ki se res spozna na te stvari, čez vikend sestavlja otrokom PCje iz kosovnega odpada, pravi da so specsi za amaterje, profiji gledajo celoten paket, in da Apple tudi pri računalnikih nima konkurence. Pa še prostor hladi.

hojnikb ::

>Pa še prostor hladi.

Nigga pls. Explain urself.
#brezpodpisa

klinker ::

Ahh, leiito je tudi malo opran, pusti ga.

Seveda ni vse zlato kar se sveti, ampak da kdo rece da je Apple precenjen, zal, ne ve kaj govori, ker tudi konkurenca na tem nivoju ni prav nic cenejsa.

Ti dam katerikoli MacBook s HDDjem ob tem Asusu, pa bo Asus pogrnu na celi crti. Verjemi, sprobano pri vec laptopih.
To je enako kot bi dal nexus 4 zraven LG G2...Nexus 4 sisne G2 da je grdo videt.

hojnikb ::

> Ti dam katerikoli MacBook s HDDjem ob tem Asusu, pa bo Asus pogrnu na celi crti. Verjemi, sprobano pri vec laptopih.

Pogornu v čem ?

Grem stavit, da bi asus čist lepo delal z svežo inštalacijo win8.1
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

A ti beres? Clean install je seveda bil narjen, ker je pred tem moj 7 let star laptop delal boljse.
Pogrne pa v vsem, razen spilih in hard appih, kjer pac CPU in GPU igrata veliko vlogo.
Pa ne bodi ko tvoj kolega Napajalec, ki isce dlako v jajcu da AMD ispade boljsi, ko pa vemo vsi da je overall Nvidia trenutno boljsa ;)
Enako so Apple-ovi produkti overall na samem vrhu in prav nic precenjeni ;)

hojnikb ::

Že postavo dosti asus prenosnikov (od budget do highend) in so čisto vsi delal kot se šika ob sveži inštalaciji. Nobenga štekanja in nič.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

No sedaj pa postavi poleg se MacBooka in uporabljaj kak mesec oba. Apple-a bos samo upalu in delal, nema postavljanja in ne vem se kaj, pa se presenecen bos po nekaj casa uporabe, tako kot sem bil sam.
Za foro postavi se virtualko na Asusa in Parallels z Win na podhranjenem Air-u >:D

hojnikb ::

Mene bolj zanima kje si prišel do zakjučka, da še 7 let star laptop dela bolje od tega asusa.

Ker to smrdi po strojnem defektu kot pa da je stvar že iz tovarne taka.

Sicer pa, meni moja starina od HPja _leti_, zahvaljujoč ssdju. Še z kakim airom se lahko primerja po odzivnosti, s tem da je kvaliteta izdelava precej boljša.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

klinker ::

hojnikb je izjavil:

Mene bolj zanima kje si prišel do zakjučka, da še 7 let star laptop dela bolje od tega asusa.

Ker to smrdi po strojnem defektu kot pa da je stvar že iz tovarne taka.

Sicer pa, meni moja starina od HPja _leti_, zahvaljujoč ssdju. Še z kakim airom se lahko primerja po odzivnosti, s tem da je kvaliteta izdelava precej boljša.


Ker pac dela boljse, govorim seveda za sam sistem, ne zahtevne aplikacije.
Defektno ni nic, ker spili itd vse dela dobro, samo odzivnost je pa na psu. Verjamem da je tu tako al drugace kriv storage, ampak disk je popolnoma enak kot v mojem laptopu, pa je moj vseeno bolj odziven. Benchmark sicer kaze drugacno sliko, praksa pa spet drugacno. Ne vem kje je catch, je pa dejstvo da bi nov laptop za jurcka mogu z Win8 letet ko raketa ne glede na to kaj pocnes. Pa tudi sama konstrukcija, zaslon, baterija, touchpad, tipkovnica...vse je na ravni prenosnikov za 400-500eur.
Kar se SSDja tice, imam v mojem hackintoshu SSD, pa je Air vsaj 2x bolj odziven. SSDji v Macih delajo bistveno boljse kot na ostalih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

Seveda delajo bolje, če so pa pci-e varjante.

>ali pa bi level up naziv?

Si preveru stanje diska z kakim smart programom ?
#brezpodpisa

noraguta ::

Ne dajo glih prou velik za dividendo pa ne zgleda, da imajo namen. Možnosti širitve biznisa so pa nekako omejene. Pa pac ni nekega hudega povpraševanja po njih. Nic tacga kar bi bistveno vplival na poslovanje podjetja zaenkrat.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

klinker ::

Vem jst kako imajo oni SSDje postimane in zato vem da bi SSD v Asusu spet pusnu ;)
Preveru vse in vse stima. Sej pravim, laptop ne dela slabo, le ko ga postavim ob bok MacBooku, vidis kje si in zakaj so Maci drazji...enako kot ThinkPad, ki je tudi raketa v vseh pogledih. Pac, zame, kar se laptopov tice, samo se ThinkPad in Apple obstajata, ostalo so povprecna jajca kot raznorazni Androidi napram Nexusu al pa iPhone-u, deloma tudi WPju.

hojnikb ::

en velik +1 za thinkpade, odlične mašine.
#brezpodpisa

leiito ::

itak, vse vodilne tech strani postavljajo pa Apple na prvo mesto med prenosniki, ker so podkupljeni.

Večina uporabnikov Macov ima osebno izkušnjo s PCji in vemo kakšen pofl je to overall softversko in hardversko. Z Maca ne gre nihče nazaj na PC, medtem ko je prehodov v obratno smer vedno več.

Ti pa nihče ne brani, da uživaš v svežih inštalacijah, zdravljenju virusov ipd..

100 ljudi 100 čudi, 101. so pa tisti, ki vsakič pridejo v Apple teme hvaliti PC ali android robo. Dobro blago se hvali samo, tako kot Applovo, ne potrebuje gorečih vernikov in prepričevanja.

klinker ::

Ajde ajde...poznam vsaj 4 primere, ki so saltali iz Win na OSX in pol nazaj na Win, ker jim pac OSX ni bil to to za svoje delo. Tudi od 7ke dalje ni vec nekih problemov z upocasnitvijo sistema, ce je le uporabnik vsaj malo pazljiv kaj klika, itd.
Ne rabi tolko povelicevat vse skupaj ker Win je zelo zelo dober OS, le prevec je razpasen in zato tolko bolj na udaru. Pa btw, ima sam OSX vec lukenj kot bi si ti mislu in sploh dosti vec od Winsev. Da se OSX tako razpase kot je Win, bi vidu ce ne bi imel kakih antivirusov na njem ;)
Poskusi tudi kakega ThinkPada v cenovnem rangu Apple-a, zadeva je prava strojcina :)

Cheetah ::

Druagače pa za tiste ki govorite da imajo maci veliko manj virusov kot windows-i
ja ni čudno da dobiš virus če odpreš freemoney.exe al pa porn.exe, če hočeš imet računalnik imej vsaj malo pameti, če pa tudi malo previden nisi zmožen bit pa si naloži antivirus v treh minutah, ti ne bo škodil

bobby ::

Nisem bral vseh komentarjev tako da se opravicujem, ce bo ponovitev,..

8% drop je kulturno velik drop, ker potem, po 8% dropu ne rabis samo 8% narastek ampak precej vec, kar je pa v nekaterih primerih problem.
Primer:
Imas 100eur, pade za 50% imas 50eur
Imas 50eur in da prides do 100eur rabis 100% narastek.

Razlika a ne?!

Osebno ne uporabljam Apple izdelkov in se jim izogibam. Priznam, da os na njih dela bolj gladko kot drugje, ker je hw in os pod eno streho in ce bo kdo iSkopucalo primerjal z aSkopucalom je lahko to samo serija Nexus ker samo Nexus je pod eno steho made "wanna be".
Problem aSkopucala je razdrobljenost.

Vse, kar mi je pa pri Applu vsec pa so njihove delnice. Za vse, ki verjamejo in kupujejo njihove izdelke, prosim kupujte dalje, da imam kaj koristi od tega. In na tej tocki imam pa Appla rad, ne, obozujem ga, ker ima take privrzence (beres lahko to kot 0vce), da imam kaj koristi od njih.

Eden je se omenil zadolzevanje Appla, kljub veliki kolicini denarja,... Ja, Morajo se zadolzevati ker ce zelijo ves ta denar, ki je IZVEN Amerike pripeljat v Ameriko placevat davke in jim je ceneje se zadolzevat!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830360 (26002) blackbfm
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178284 (6817) aerie
»

Apple z rekordnim dobičkom, delnice padle kot kamen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
12935448 (29322) Jst
»

Apple rekordno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6722887 (20772) nekikr

Več podobnih tem