» »

Prva nesreča Googlovih avtonomnih avtomobilov s poškodovanci, krivda drugje

1
2
»

ales85 ::

Phantomeye je izjavil:

A ne bi bilo zanimivo, da bi policaji pisali kazni voznikom zaradi tega 'ker so peljali preveč po predpisih' zaradi česa se je nedolžni norec zaletel vanje

V čem bi bil pa potem smisel predpisov, če boš kaznovan, ker se jih držiš?

detroit ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Redorange je izjavil:

Posnetek si pogledal, kaj je naredil narobe?
Če se ti meni zabiješ odzadaj, si povsem ti kriv, zaradi varnostne razdalje. To so osnove.


Mah, preveč bereš bukle o varnostnih predpisih.

Imel sem se priložnost voziti v enem večjem nemškem mestu (ne bom rekel katerem). Tam imajo nenavadne lokalne običaje. Med drugim z žmigavcem levo zahtevajo, da se jim umakneš. Z žmigavcem levo-desno se ti zahvalijo. Tam, kjer je omejitev 70 (in ni radarja) se vozijo 170. Vratolomno hitro.

Trik... Preden zabremzajo, trikrat stopijo po stopalki za bremzo in ti pobliskajo zadaj, da sledi drastično zaviranje. Tako da ko oni stopijo na bremzo, moraš hkrati tudi ti. Drugače si fuck..

Če se po levem pasu vozijo drastično hitro, ti rahlo poblisnejo, da se jim ne spraviš - pol počasnejši na njihov pas.

Pa še eno par takih imajo.

Bodo mogli pri guglu malo naspinat karkoli že imajo, ter razumeti tudi govorico strojev.



Hehe kako se bojo "računalniki" med seboj pogovarjali mene povedan boli kita. Zarad mene če je discotime na mojih headlightih :D
Skero

MrStein ::

konspirator je izjavil:

MrStein je izjavil:

Mikrohard je izjavil:


in avtomatizirani avti se bodo obnašali tako kot avto šola (vse po predpisih)...

Avtošola vozi počasneje kot dovoljeno. Google vozi "po pameti" (torej večino časa _ne_ počasneje od dovoljenega).

Ne vem katera in kdaj, pri a, b kategorijah sem moral voziti kar po omejitvah, nobenega cincanja.

There's your problem right there.
Ti si en, drugih pa je "milijon".
Bom naslednjič posnel, dogaja se itak prepogosto.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

konspirator ::

AŠ, pri katerih sem delal kategoriji sta bili različni.

MrStein ::

Nič hudega, dvomljivcem bodo priskrbeli videodokumentacijo.
(nakar bodo še vedno dvomili...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

francek1 ::

BigWhale je izjavil:

francek1 je izjavil:

Kdo bo pa kazen plačal, ko bo guglmobil povzročil nesrečo? Recimo tehnična okvara in to...


Kdo jo pa zdaj placa, ce gre za tehnicno okvaro?

Voznik avtomobila, ki je recimo "nenadoma zavil na nasprotni vozni pas". Kdaj pa si zasledil, da so šli iskat tehnično okvaro na osebnem avtomobilu?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Redorange ::

V primeru nesreče avtonomnega vozila, proizvajalci avtomobilov odgovornosti ne bodo prevzeli, je pred časom zaupal podpredsednik nemškega razvojnega velikana Bosch Bernd Bohr.
Vir: Finance

francek1 ::

Redorange je izjavil:

V primeru nesreče avtonomnega vozila, proizvajalci avtomobilov odgovornosti ne bodo prevzeli, je pred časom zaupal podpredsednik nemškega razvojnega velikana Bosch Bernd Bohr.
Vir: Finance

On lahko izjavi karkoli. S to svojo je itak izpadel butelj. Zadnjo besedo bo v primeru spora imel vedno sodnik.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

pirlo ::

francek1 je izjavil:

Voznik avtomobila, ki je recimo "nenadoma zavil na nasprotni vozni pas". Kdaj pa si zasledil, da so šli iskat tehnično okvaro na osebnem avtomobilu?

Tako je. Algoritem naših policajev: if (alkohol > 0.24f) { return "Alkohol"; } else { return "Neprilagojena hitrost"; }
Mene predvsem zanima kako bodo sprogramirali rešitev neprilagojene hitrosti. Slovenski policaji bodo imeli hude težave :)

Berserker ::

Kako bodo ti avtomobili upoštevali premikanje po neprometnih površinah, recimo domačo dvorišče, vožnjo po poljski cesti, trati, ob začasnih parkiriščih (recimo ob prireditvah, pogrebih in na delovnem mestu folk pogosto improvizira).

St235 ::

Redorange je izjavil:

V primeru nesreče avtonomnega vozila, proizvajalci avtomobilov odgovornosti ne bodo prevzeli, je pred časom zaupal podpredsednik nemškega razvojnega velikana Bosch Bernd Bohr.
Vir: Finance


Odgovornost proizvajalcev ne bo popolnoma nič drugačna, kot je danes. Avto bo še naprej zavarovan in bo škodo krila zavarovalnica.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva smrtna žrtev v nesreči samovozečega avtomobila (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
529176903 (160398) AndrejO
»

Uber zaradi nesreče prekinil preizkuse avtonomnih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
21257707 (52416) Unknown_001
»

Najhujša nesreča avtonomnega vozila doslej, krivec človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14328930 (22747) MrStein
»

Prva nesreča Googlovih avtonomnih avtomobilov s poškodovanci, krivda drugje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6023242 (18221) St235
»

Google: naši avtomobili v 11 nesrečah, nikdar krivi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7432808 (24099) AndrejO

Več podobnih tem