» »

S kolesom na morje

S kolesom na morje

Taura ::

Zdravo :D
Zanima me če je že kdo naredil kako turo s kolesom iz Nove Gorice oz. kje v bližini na obalo? Mam namen it eno tako turo čez vikend, usega skupi pride okol 170-180km..pa me zanima katera pot je najboljša? Čimbolj bi se izogibal prometu oz. prometnim cestam..je boljše čez Italijo ali po Slo strani (katera pot bi bla najboljša po Slo?)

Hvala za vse nasvete
Taura

Okapi ::

Predvsem je italijansko morje veliko bližje. Iz Gorice do Ankarana je 60 km, najbližji obmorski kraj v Italiji (Štivan) je pa malo več kot 25 km. Do Gradeža, če hočeš bolj turističen kraj, je 45 km.

Pojdi na Google maps in uporabi navigacijo (označi, da si peš, da dobiš najkrajše poti).

O.

šernk ::

Čez italijo je bolj ravninska in vsekakor bolj prometna.

za naš konec pa bi ti priporočal čez opatje selo, sela na krasu, gorjansko, pliskavica in potem v dutovlje. Od tam imaš potem možnost it na opčine ali čez sežano proti kopru.

klasična je pa seveda: branik - štanjel-dutovlje in naprej.

kakšnih pametnih alternativ za od dutovlj naprej pa ne poznam, ampak kar se vozim z avtom po cesti na morje kakšne posebne gužve ni, je avtocesta pobrala precej prometa.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Aston_11 ::

Kras je zafrknjen, če nimaš km v nogah + vročina.

Okapi ::

Če bi rad šel čim bolj lagodno na morje, greš v Gradež, iz Gorice gre praktično samo navzdol, nazaj grede se pa dvigneš za tistih 100 m na 45 km razdalje.

O.

Taura ::

Hvala za vse odgovore..Okapi cilj mi je da pridem na slo obalo, vem da je Ita obala zelo blizu Gorice ampak nekako bi useeno rad naredil nekaj kilometrine..glede na to da sem letos že naredil kar nekaj hudih tur me ne skrbi da bi mi odpovedale noge na polovici poti. Si bom ogledal malo po google maps ja..glede na vaša mnenja bom zbral Slo ceste..

wini ::

Kot so rekli je čez Italijo najboljša. Tudi ko se spuščaš proti Trstu je cesta zelo široka in ni problemov s prometom.
Do Trsta iz Gorice je 50km ... tako da je precej bližje in lažje kot čez kras. Čez greš skos ob reki Vipavi skozi Sagrado mimo Redipuglie, proti Monfalconu in ob morju naprej je praktično sama ravnina. Nekaj malega se vzpne okoli Duina ... ma ni panike. Naprej pa sama ravnina in široka cesta tako da tudi če je kaj prometa te sploh ne moti.
Alternativa je skos Miren in po stari regionalni cesti po Italiji proti Sistiani - delno čez kras, samo je ni tako široka cesta kot prej omenjena. Tudi tle grem dostikrat s kolesom do Sistiane in obrnem proti Monfalconu ter nazaj v Gorico. Ta je malček bolj razgibana gor in dol ampak ni nekih hudih klancev.

Ko si v Trstu pa po stari cesti proti Ankaranu spet sama ravnina ... ni panike:)

wini ::

Tle mam en tracking to Trsta in nazaj do Gorice:
http://www.sports-tracker.com/workout/w...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarjenje na daljše razdalje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
589396 (6127) energetik
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620675 (14985) Vitez
»

Vinjete naj ostanejo, ostala načini cestninjenja niso fer (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21950119 (42694) jalovec09
»

Zakaj Slovenija nima "kanaderja" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11919086 (4290) Goran's Blog
»

S kolesom na morje

Oddelek: Loža
3917744 (14411) BrezCilja

Več podobnih tem