» »

Se splača kupiti android watch?

Se splača kupiti android watch?

Jerry000 ::

Zanima me če ima kdo od vas kakšno android smart watch? Kako se to obnese? Je to sploh uporabno ali je bolje kar navadno uro kupiti? Malo se namigam k LG G watch R.

shadeX ::

Prvo si/nam odgovori na vprašanje: "Zakaj potrebujem uro/pametno uro". Potem pa naprej.

Jerry000 ::

Ne vem, sprasujem vas ce jo kdo ma da pove zakaj jo uporablja in ce je vredna nakupa. Uro pa potrebujem da vem kok je ura...za pametni del pa vas vprasam kateri jo mate

Tomas 33 ::

Ne oz. bolje še ne.

V tem trenutku še to ni samostojna naprava in rabiš vedno zraven telefon.
Jaz sem jo primarno kupil za športne aktivnosti, v želji, da se doma posinka. Pa žal ne gre tako.

Da pa gledaš obvestila pa tudi ni tolikšna dodana vrednost.

hojnikb ::

Glede na to, da ne zna nič več kot telefon in rabiš še telefon poleg, je bolje, da si kupiš kako klasiko. Tako nepametno.
#brezpodpisa

eric_cartman ::

Mogoče se bo čudno slišalo, čeprav sem tech freak. Meni se zdijo tablice in neke pametne ure čisto brez veze. Raje si kupim nek kul telefon, tolko, da ga imam za klicanje in pisanje. Uro imam raje kakšno elegantno..Za športne aktivnosti pa je več kot dovolj kakšen app (Runkeeper, Nike+ Running ipd.), ki služijo ravno v ta namen.

Tablico pa..Od parih kolegov imam izkušnje, da na njej počnejo čist isto kar na telefonu. Torej nič pametnega. Samo en jo uporablja v službene namene, pa še to bi se dalo bolje koristiti na računalniku, ker jo uporablja za dostop do FTP-jev.

Skratka..Moj nasvet..Kupi si "neumno" uro pa pameten telefon, pa je to to.

Jerry000 ::

Ok hvala za odgovore. Lg g watch mi je po designu vsec :). Zgleda da bomo morali se pocakat da bodo te ure bolj uporabne

By the way, ma kdo nike fuel? Kako je pa z tem? Design mi je res vsec ker deluje kot zapestnica. Sportam pa tudi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

trnvpeti ::

lg g watch R je ze bolj uporaben
ali pa nov pebble z 7 dnevi uporabe na bateriji
vsi ze imajo merilec utripa, tudi uporaba telefona kmalu ne bo vec potrebna(wifi),...
za kaj testirat dobis ze kaksno no.1 uro na GB za 70eur...

eric_cartman ::

vsi ze imajo merilec utripa, tudi uporaba telefona kmalu ne bo vec potrebna(wifi),...


Wau..Merilec utripa..Ko da je to neka novost..Tako uro smo kupili sorodniku za tečt pred cca. 7 leti. Tut štoparco je mela gor..Pa višinomer..Pa navadno uro..Torej vse kar zmore pametna ura. V čem je pol fora, da se ji reče pametna?

JerryP ::

Jaz mam pebble pametno uro in jo uporabljam dnevno. Glavna uporaba je seveda, da se vidi čas poleg tega pa nanjo dobim še občasni sms email, g+, da kontroliram muziko ko jo poslušam na slušalkah. Poleg vsega tega pa se med športanjem prelevi v športno uro, priklopljena na telefon in bt heart rate monitor mi kaže srčni utrip, pretečene km, čas in intervale. Tako, da meni je pametna ura nepogrešljiv pripomoček :-)

mgermo ::

Pa je merilec utripa natančen? Ker športne ure so še vedno vezane na pas.

trnvpeti ::

eric_cartman je izjavil:

vsi ze imajo merilec utripa, tudi uporaba telefona kmalu ne bo vec potrebna(wifi),...


Wau..Merilec utripa..Ko da je to neka novost..Tako uro smo kupili sorodniku za tečt pred cca. 7 leti. Tut štoparco je mela gor..Pa višinomer..Pa navadno uro..Torej vse kar zmore pametna ura. V čem je pol fora, da se ji reče pametna?

da bo samostojna, da ne bos rabil telefona, medicinska uporaba, notifications,...
prvo pocakaj, da ti drugi povedo, pol se bos mogoce odlocil....

šernk ::

Bluetooth in wifi istočasno ima ogromno težav na XY android napravah. Preden greš v nakup android ure, ki deluje na bluetoothu naj te opozorim na slednje :)

ogromno pritožb na vseh proizvajalcih. Enostavno BT vklopiš WIFI pade in postane ura neuporabna (xperia SP, xperia Z1, galaxy S5, prvi nexsus itd...) te se spomnim sedaj na blef, ker sem imel isti problem in ga je rešil šele cyanogenmod rom saj ne sony, ne samsung ne google ne želi slišati nič o tem.

se pa pojavlja v določenih romih in ni stalna napaka. Recimo pred upgrejdom dela vse, po upgrejdu crkne in obratno, naj bi bila pa težava ker tako wifi kot BT delujeta na 2,4GHz in se motita med seboj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Prava uporabna pametna ura je taka, ki ti zamenja telefon. Izven tega je to zgolj niche market. Sam da bo res lahko zamenjala telefon rabi pametna ura tako večji ekran(recimo na poteg ven se poveča) kot boljšo kamero, kot jo imajo sedanje.

trnvpeti ::

Lonsarg je izjavil:

Prava uporabna pametna ura je taka, ki ti zamenja telefon. Izven tega je to zgolj niche market. Sam da bo res lahko zamenjala telefon rabi pametna ura tako večji ekran(recimo na poteg ven se poveča) kot boljšo kamero, kot jo imajo sedanje.

se ne strinjam, da mora zamenjat telefon

HighBane ::

LG G watch R je ena izmed bolj uporabnih pametnih ur, kolikor sem gledal reviewe. Osebno bi še mal počakal, da še malo dodelajo vse skupaj.
Drugač review
Linus mi je dober, ker je že od začetka zagovarjal pametne ure in jih uporabljal. In ve, da ti mora ura prvo kazat čas.

Pa jaz imam rajši, da se mi pametna ura poveže na telefon. Če je samostojna, to pomeni da mora imeti GPS noter, GSM model, wifi... en kup stvari, ki jih ima itak telefon, katerega imam itak vedno sabo. In mi ni treba telefon bezat ven iz kavbojk, da vidim, da mi je eden odgovoril "OK". Pa muziko lahko menjam na telefonu samo z dotikom zapestja (ure).
Ne vem, kaj bi delal s "samostojno uro". Imel še gori naložene vse stvari, ki jih imam itak že na telefonu?

trnvpeti ::

sej ce je samostojna, se lahko tudi(ce zelis) poveze s telefonom(ga rabis pri laufanju?)

knesz ::

eric_cartman je izjavil:

Mogoče se bo čudno slišalo, čeprav sem tech freak. Meni se zdijo tablice in neke pametne ure čisto brez veze. Raje si kupim nek kul telefon, tolko, da ga imam za klicanje in pisanje. Uro imam raje kakšno elegantno..Za športne aktivnosti pa je več kot dovolj kakšen app (Runkeeper, Nike+ Running ipd.), ki služijo ravno v ta namen.

Tablico pa..Od parih kolegov imam izkušnje, da na njej počnejo čist isto kar na telefonu. Torej nič pametnega. Samo en jo uporablja v službene namene, pa še to bi se dalo bolje koristiti na računalniku, ker jo uporablja za dostop do FTP-jev.

Skratka..Moj nasvet..Kupi si "neumno" uro pa pameten telefon, pa je to to.

Se strinjam. Imel sem že vse mogoče igrače, nazadnje sem pa pristal na Passportu, prenosniku ter Suunto uri (ter klasični za službo).
Tablice in ostale igrače pa imajo na razpolago otroci, čeprav večinoma ležijo v predalu.
Podobnega mnenja je tudi kolega, ki ima neko pametno uro, pa še to samo zato, ker jo je dobil skoraj zastonj. Neke uporabne vrednosti pa ne vidi.

Lonsarg ::

Fora samostojne ure je seveda, da potem nimaš telefona, drugače je brezveze ja...

trnvpeti ::

Lonsarg je izjavil:

Fora samostojne ure je seveda, da potem nimaš telefona, drugače je brezveze ja...

tudi si lahko brez telefona(samo telefonski del)
ti si pa omenil nek zlozljiv velik ekran...

filip007 ::

Manjši telefon, je najceneje.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

trnvpeti ::

pametna ura ima fizicni stik z kožo, kar telefon nima

Tomas 33 ::

Okrog merilca utripa:

Vse te ure merijo optično, kar pomeni, da moraš mirovati, tako da je za šport to neuporabno (razen če se ustaviš).
Da bi ti pa med tekom samodejno na intervale preverila HB, pa ne bo šlo. V tem primeru BT pas na elektrode.

Lepo da se razvija, mora pa ta del poti še kar precejšen del opraviti.

Imam LG W R, pa če bi se glede na sedanje izkušnje odločeval, rajši klasiko.

Jerry000 ::

Torej teči z to uro brez telefona ne naredim nič? Ker ko grem teči nimam rad telefona zraven, ga nimam kam dat

roli ::

Jaz imam Moto 360.

Vsekakor sem z njo precej zadovoljen. Je pa precej odvisno kaj od pametne ure pričakuješ. Če bi primarno rad samo uro potem je kak Pebble zate. Če bi rad Android Wear in bi rad primarno uro pa Sony Smartwatch 3, ki ima transreflektivni zaslon. To je lahko ena izmed prednosti pred ostalimi. Smartwatch 3 ima še GPS kar ga naredi vsaj pogojno uporabnega brez telefona.

Jaz imam sicer gor par aplikacij. Naprimer daljinec za XBMC/Kodi, daljinec za predvajanje glasbe na telefonu. Za kako navigacijo med hojo je stvar zelo dobra. Potem so tu uporabne funkcije kot je koledar in kalkulator. Pa kak Google Keep za zapiske in seznamčke. Prav pride, če kaj kuhaš in rabiš kak timer ali kaj podobnega.

Poleg seveda osnovnih obvestil iz telefona. Meni je blazno všeč to, da lahko emaile v večini primerov preberem in pobrišem kar iz zapestja.

Če bi rad pa nekaj za tek pa mogoče to ni prava stvar. Ker boš definitivno rabil tu telefon. Če rabiš pulz meter je optični vsekakor no-go. Sicer imaš ogromno aplikacij za fitnes in intervalno vadbo z raznimi števci ponovitev in vsem. Te stvari so dobre. Ampak za tek pa to ni.

Problem Android weara je v tem, da je google nanj bolj kot ne pozabil. Oziroma mi nekako deluje, da ga boli k za to. Stvar je še vedno dokaj bugasta in ji manjka nekaj zanimivih stvari, ki bi se jih dalo implementirati. V tem segmentu mislim, da je Apple Watch trenutno še najbolj dovršen izdelek. Mogoče se bo sedaj gugl končno malo spravil na delo in kaj porihtal.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero Pametno uro kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14441860 (2630) GupeM
»

Kaj o nekomu pove pametna ura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8119363 (16216) Mare2
»

Pametne ure po dveh letih zastarele (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
8724534 (14709) korenje3
»

Prodaja pametnih ur naglo peša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11330690 (25939) nekikr
»

Sonyjeva pametna ura z e-črnilom

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
407984 (4745) roli

Več podobnih tem