» »

Leče in čuden občutek

Leče in čuden občutek

qwertyy ::

Pred tremi leti sem kupil enodnevne leče. Takrat nisem imel potrpljenja in sem jih nosil samo enkrat. Rok uporabe se izteče maja 2015, torej čez 14 dni. Danes sem spet poskusil in jih po 10ih minutah spravil v oko. Počutim se kot bi bil rahlo pijan, težo opišem. Sem nekako dezorientiran, morda se mi malo vrti. Je to normalno? Leče lahko čutim v očesu, dioptrija je enaka kot na očalih.

Wrop ::

Ni to normalno. Leč takorekoč ne bi smel niti čutit.

Furbo ::

A ti si dal notri leče, ki si jih že uporabil 3 leta nazaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

qwertyy ::

Wrop je izjavil:

Ni to normalno. Leč takorekoč ne bi smel niti čutit.

Mogoče ker jih nosim prvič? Nevem drugačen občutek je kot z očali, vse je "bolj 3D". Kdaj jih čutim, ko pomežiknem. Morda se moram samo navadit.

Furbo je izjavil:

A ti si dal notri leče, ki si jih že uporabil 3 leta nazaj?

Ne. Oprostite, ker sem pisal nerazumljivo. Imam paket enodnevnih leč (30) in danes sem odprl 2, ki sta bili seveda zapakirani v vodici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: qwertyy ()

Wrop ::

Mogoče na začetku se malo čuti, potem pa se mora oko samo solziti s tem pa se solzi tudi lečo. No ja, pri mežikanju se kdaj čuti lečo. Samo ne do take mere, da bi te zaradi tega bolela glava.

Bolje, da vse skupaj vržeš. Škoda vsakega glavobola, ki bi ga dobil zaradi leč, katerih ti je škoda vreči v smeti. Sploh, če nimaš nobenih problemov z očali.

AndrejS ::

Da jih nisi narobe obrnil ?

qwertyy ::

Pravilno so obrnjene. Nisem jih dal noter, ker mi jih je škoda, ampak bi se jih res rad navadil nosit. Je pa zdaj že bolje, očitno se moram res samo navadit.

echo ::

Ja, pri prvih nošnjah je pogost občutek vrtenja, globina je malo "hecna".
Leča se včasih čuti v očesu, če se ti zdi preveč, jih daj ven, operi v tekočini in vstavi nazaj. Vedno imej čiste roke, jaz pustim, da se mi same posušijo, ker znajo brisače puščati mucke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290790 (2625) TheTrick
»

Laserska operacija oči (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
809269424 (21598) trancer01
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717316 (14472) BigWhale
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213266 (11032) RobyRob
»

Kontaktne leče - izkušnje

Oddelek: Loža
133357 (3120) TESKAn

Več podobnih tem