» »

Kontaktne leče - izkušnje

Kontaktne leče - izkušnje

fm13 ::

Predvsem me zanimajo tiste leče, ki jih uporabljaš teden ali dva, potem pa jih zamenjaš z novim parom.

Zanima me:
- koliko približno zadeva stane pri nas (nekateri jih baje ceneje kupujejo v Italiji)
- kakšne pripomočke rabiš za čiščenje (razne tekočine ipd.) in koliko je približen mesečni strošek za te zadeve
- kako časa traja privajanje (npr. prvi teden jih nosiš samo par ur, nato vedno več)
- s katero optiko v LJ in okolici imate dobre izkušnje

Tnx za odgovore!

Simko ::

Sam imam zelo visoko diptrijo, zato so leče še kako koriste pripomoček ;)

Najcenejše so letne leče. V MB jih dobiš celo za 15 k SIT, nosiš jih pa lahko tudi do dveh let.
Nato so mesečne leče, 3je pari (za 3 mesece torej, uradno) - te nosim sedaj, paket stane nekje od 6500 SIT navzgor (MB).
Imaš še pa 14 dnevnne leče, pa dnevne leče. Pa še kakšne se verjetno najdejo. Za cenike poglej na net, nekatere optike imajo celo on-line cenike.


Če boš leče nosil prvič,ti vsekako priporočam pregled pri zdravniku - dobiš tudi testne leče, da vidiš, če ti ugajajo. Prav tako ti izmeri krivino očesa ter ostale stvari. Leče se nosijo z nižjo diotrijo kot očala! Npr očala - 6.0, leče -5.5....

Ko sem leče prvič dobil, sem jih nosil normalno...12 ur na dan. Imaš tudi leče, ki se lahko nosijo noč in dan, čeprav zdravniki tega ne priporočajo...saj pravim, leč je še in še vrst. Imaš tudi barvne ;)

Dodatni stroški - čistilna tekočina in nič več. Mogoče še tekočina za vlaženje oči. Aja, pa pregledi, če boš hodil k dragim zdravnikom....

dexter_II ::


LJ -mas mestno optiko v centru kjer prodajajo Jonson&Jonson
cca. 7000sit za oba uca za 3mesece (1skatlica=6kosov)

cistilna tekocina opti free express cca 3000sit (jo mas kar za nekaj cajta,recimo 3-4mesece)
pa recimo navadna optifree tekocina cca. 2000sit (da lece spucas od tegale express ker je bolj drazljiv za oci)

baje so tudi na hrvaskem ceneje,sam ce racunas prevoz+cas...:\
priporocam mesecne; ce zgubis,ni denarno udarec,higiena boljsa,prijaznost boljsa-so bolj porozne torej bolj dihajo,pa ekonomsko gledano so takoj za letnim

za tapravi pregled se prijavi na klinicnem centru (ena posebna stavba je za bolezni vida) tam bos dobil vse info na pregledu-mogoce sploh ne bos smel nosit lece:'( al pa zaradi kake cilindricnosti trde....

privadis se zlo hiter,sam to ni za met noter vec kot 8-10ur, pa ocala so se zmeri boljsa za branje,monitor...
lece pa za aktivno prezivljanje casa+brskanje po kisti:D

fm13 ::

Hvala obema, samo še nekaj: a so v eni škatlici lahko leče z različno dioptrijo, posebej za levo in posebej za desno oko, ali moraš v primeru različne dioptrije kupiti 2 škatle in imaš pač zalogo za 6 mesecev?

lp

bosstjann ::

B varianta

TESKAn ::

Še nekaj - za vlaženje oči si dobite v očesni ambulanti recept za fiziološko raztopino - uporabna zadeva tudi za čistit leče, pa še je pač na recept...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

poga ::

a fiziolosko raztopino se da dobiti na recept? Jaz jo pa ze ene 3 leta kupujem... grrr. kaj navedes za glavni razlog, da ti jo dajo na recept?

PoGa

TESKAn ::

To ne vem, kaj navest za razlog...ker gre zmeraj sestra kupovat:). Ma kolkr vem ti pejt lepo v očesno ambulanto z zdravstveno kartico in jim zateži, da bi rad recept za fiziološko raztopino...kot razlog...jah rabiš za leče čistit...če te bodo povprašali po njem...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Gh0st ::

A lahko še jest neki vprašam?
A se kej čuti lečka, ko jo nosiš?
Jest pomoje nebi mogu nikoli nosit (na srečo mi še ni treba) lečk, ker se ne morem pripravit, da bi takole šaril po očeh. To se mi zdi nadvse ogabno in nevzdržno. :(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

TESKAn ::

Ko nosiš že nekaj časa ali pa v suhih prostorih se lahko zadevo precej čuti..ko pa hodiš zunaj na kak hleden zimski dan pa pozabiš, da jih imaš...drugače se pa kar navadiš si 'žokat' po očeh...hehe pride prov, ko ti kaka trepalnica pade v oč...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poga ::

jaz mojih ne cutim, ce jih ne nostim dlje kot kaksne 4 ure (pa se to je odvisno v kaksnem prostoru si). Je pa zelo pomembno, da probas vsaj ene dve razlicni znamki lec, ko si na prvem pregledu. Jaz sem prav lansko leto "presaltal" iz dvoletnih lec na mesecne in ko sem probaval lece mi je ena prav nestabilno stala v ocesu in sem jo cutil vsakic ko sem zamizal. Z drugo znamko je bil seveda super obcutek in te lece uporabljam se danes.

BojlerTM ::

jest mam poutrde zarad cilindrov, torej jih mam za let pa pou. ko sm jih prvic dobil v oci je blo ful cudn in bedn filing. nism mogu nehat mezikat pa tak cudn valovit filing sm meu. po nekaj dneh privajanja, torej usak dan kaksna ura vec, sm se lepo navadu in zdej mi je tko kot da jih nimam. ucasih celo zvecer pozabim da jih mam se notr, in to pogruntam ko pogledam kolk je ura in vidm kristalno cisto. pol pa hit pokonc pa vn dt :D
aja, ponavad jih mam notr od sedmih zjutri pa tm do pounoci, mal cez.
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

AlienGT ::

Moje izkušnje pa so takšne.
Letno kupim 1 paket omenjenih 1-mesečnih mehkih leč (6 komadov) Johnson&Johnson, no očitno je cena zdaj 7.000 (zadnjič je bilo to 5.500). Ker so leče mehke, se jih ne čuti za razliko od poltrdih, katerih rok trajanja je 2 leti če se ne motim, so pa precej dražje.

Pri lečah je najbolj pomembna prepustnost zraka, saj morajo biti očesne beljakovine z njim dobro prehranjene. V kolikor vaše oko dobro prenese mehke leče potem ok, sicer vzemite poltrde, čeprav jih boste žal bolj čutili.

Na leto kupim tudi eno embalažo tekočino Renu (Multiplus - za čiščenje, vlaženje, shranjevanje, dezinfekcijo) cca 3.000 SIT. Mislim da je kljub vsemu boljša alternativa kot fiziološka raztopina, ki vsebuje le sol in vodo. Priporočljivo je pa, da si omislite kakršnekoli kapljice za vlaženje oči, sam imam nekaj manjših kapalk od kaplic za oči Visine (so zares kul priročne in jih imaš lahko vedno s sabo), kamor dotankam prej omenjeno tekočino Renu in se super obnese.

Letni strošek torej okoli 10.000 SIT, kar niti ni veliko, saj lahko na vse peripetije z očali mirno pozabite, pa še to da ne vidite dobro bo kmalu postalo pozabljeno.

TESKAn ::

Torej za recept za fiziološko se moreš zmenit z dohtarco, za razlog je dober ta, da uporabljaš aosept - pač ne moreš z aoseptom noter po očeh...

Fiziološka je meni ql za oprat leče in si navlažit oči, če se ti preveč izsušijo...in če lahko dobiš na recept...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontaktne leče (strani: 1 2 3 425 26 27 28 )

Oddelek: Loža
1398290269 (2104) TheTrick
»

Leče preko interneta - kje kupujete?

Oddelek: Loža
122240 (1880) Kleemen
»

Delo za računalnikom - oči

Oddelek: Loža
445612 (3626) spam321
»

Prilagoditev na kontaktne leče? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717240 (14396) BigWhale
»

Kontaktne leče?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12213230 (10996) RobyRob

Več podobnih tem