» »

Xbox ONE / PS4 sharing

Xbox ONE / PS4 sharing

Jerry000 ::

Glede na to da sem v dilemi katero konzolo kupiti in ker nikoli še nisem imel konzole me seveda malo zanima kako je z temi stvarmi :). Torej kupujem konzolo ker mi PC ne poganja več novejših iger. To kar bom sedaj napisal je vse slišano prek prijateljev ali branje po netu, me pa zanima oziroma bi rad vaše potrdilo kaj je res in kaj ne (prosim to naj povejo tisti kateri majo izkušnje s tem).

Ali je resničen takšen scenarij:
Osebi A in B imasta oba XBOX ONE. Oseba A kupi igro, to igro lahko potem igra oseba A in B istočasno preko interneta. To lahko naredita ker imasta xbox profile nastavljene na share. Enako velja z pikami za internet.

Ali je takšen scenarij lahko tudi pri PS4?
Katera konzola ima več/boljše exclusive igre?
Kako je z MP igrami, so serverji stabilni pri xbox in ps4? Kateri ima večji tržni delež in uporabnikov?

kratos ::

Da, digitalne igre lahko tako igras - vkljucno z multiplayer. En kupi dva igrata. Pri ps4 to ni mozno.
Poglej si katere ekskluzive ima katera konzola, tista ki ti ima boljse lahko ocenis samo ti.

Microsoft ma seveda bolj hude serverje, celoten live je naceloma boljsi od sonya ze od vedno, vendar za samo igranje multiplayer iger mislim da sta oba dovolj stabilna.

kitl76 ::

Ma ne vem kaj ti svetovat, ker zagovorniki PS4 me bodo potolkli. Bom skromno povedal, da sem sam enako kupil svojo prvo konzulio tako kot imaš ti namen pred 3 meseci in to x1 pa lahko povem, da sem super zadovoljen edino kinect-a ne bi več lupoval, ker ga enostavno premalo rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitl76 ()

MaticKregar ::

Kratos imam xbox in ps, pa ne vem o čem govoriš. Multiplayer dela povsod dobro...

kratos ::

O čem pa govorim ? šeenkrat preberi post, govorim o superiorni moči strežnikov, Microsoft je postavil namenskih 300.000 serverjev in ravno zaradi tega mislim da je potencial večji, na obeh pa sem napisal da je multiplayer dovolj stabilen tako da stem ni problemov. Pri meni to na njegovem mestu nebi igralo nobene vloge pri odločanju o kontolah.

@Jery000 tist ki ti bo povedal točno kaj kupit ga ne poslušaj, ker je v 90% fanboy in si z hvaljenjem konzole svojevrstno opravičuje nakup - vsak ima svojo preferenco, preizkusi obe konzoli, kontrolerje, preglej igre ki jih ima in se odloči na podlagi tega in ne poslušaj drugih, ker jih je večina prepotentnih otrok. Res pa je da je več ljudi kupilo ps4, zaradi "superiorne" hardwarske moči na papirju, na to je bilo razpisanega že veliko, predvsem fanboyi se tukaj dandanes grizejo saj jim je bila to najbolj pomembna stvar ob nakupu.

Jerry000 ::

kratos je izjavil:

O čem pa govorim ? šeenkrat preberi post, govorim o superiorni moči strežnikov, Microsoft je postavil namenskih 300.000 serverjev in ravno zaradi tega mislim da je potencial večji, na obeh pa sem napisal da je multiplayer dovolj stabilen tako da stem ni problemov. Pri meni to na njegovem mestu nebi igralo nobene vloge pri odločanju o kontolah.

@Jery000 tist ki ti bo povedal točno kaj kupit ga ne poslušaj, ker je v 90% fanboy in si z hvaljenjem konzole svojevrstno opravičuje nakup - vsak ima svojo preferenco, preizkusi obe konzoli, kontrolerje, preglej igre ki jih ima in se odloči na podlagi tega in ne poslušaj drugih, ker jih je večina prepotentnih otrok. Res pa je da je več ljudi kupilo ps4, zaradi "superiorne" hardwarske moči na papirju, na to je bilo razpisanega že veliko, predvsem fanboyi se tukaj dandanes grizejo saj jim je bila to najbolj pomembna stvar ob nakupu.


Zal sprobat vsega ne morem, zato tu sprasujem.Vem da so fanboyi,ampak se ne branim. Je pa dobrodosel kak objekten komentar. Torej PS4 nima takega sharinga kot x1? Edino ne vem, xbox kontroler mi malo masiven deluje napram ps4. Bom moral v big bang malo pogledat da vidim

kitl76 ::

Smešno ko omenjaš kontroler pri meni je ravno ta od X1 zmagal zato sem potem kupil Xbox One, ker mi je tisti od PS4 deloval nekako plastično in sama postavitev tipk mi ne odgovarja.

drvo ::

Jaz sem pri prejšnji generaciji prvo kupil xbox in kakšno leto nazaj, ko se je tisti generaciji počasi začel iztekati čas prodal in kupil še ps da bi preigral še tam tistih nekaj iger, ki so me zanimale. Verjetno bom naslednje leto prodal in kupil novo konzolo. Nagibam se k ps predvsem zaradi the last of us.

Jerry000 ::

In kera konzola ti je bolsa glede na to da mas obe?

Goblin ::

Če igraš preko spleta, mislim, da igra pomembno vlogo koliko prijateljev ima katero konzolo. Praktično je tudi, da si lahko med seboj igre izposojate in menjavate. In roko na srce, v Sloveniji je vsaj desetkrat več lastnikov PS4 kot Xbox One.
http://www.goblin.si

Jerry000 ::

Frendi so bol na PC, tko da to mi ni faktor. Z bratom bi kupila konzolo da lahko 1nabavi spil in oba igrama. Za slovenijo vem da je vec PS4, sam ne vem zakaj ce ma. Xbox ta share...Al je res bolsi al pa se folk nic ne pozanima

hojnikb ::

nizja cena v štartu je sigurn pomagala k temu, da je bolj prodajana...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kitl76 ::

Ja samo danes je X1 299 EUR v akciji.

hojnikb ::

pr izidu je blo 100€ razlike...
#brezpodpisa

Jerry000 ::

Kako je pa z tem, slišal sem naj bi x1 dobil DX12, kar PS4 ne bo imel.

hojnikb ::

Playstation nikol ni mel DirectX APIja, tako da nwm zakaj bi se to kej spremenilo z izidom 12ke.

In btw, dx12 nebo kej pretirano pomagal xboxu, ker directx12 uglavnem prinaša izboljšave na CPU fronti, ne grafični.
#brezpodpisa

kitl76 ::

Dx12 bo sigurno prinesel nekaj izboljšav in boljši izkoristek.

Jerry000 ::

Katero konzolo maste pa vi? In zakaj? Nekako se nagibam res k x1 ker ima tisti share kar mi je res ql da lahko samo 1 igro kupim in jo igrama 2 hkrati ali preko neta :)

Pesimist ::

Za sharing se ne spoznam ker nimam z nikom za sprobat, ampak statistično gledano je PS4 boljša izbira za Evropejca ki primarno igra online. Predvidevam da imas vsak svoj račun in enega skupnega na kerem kupujeta igre aktiviranega kot sharing. Verjetno vprasanje casa kdaj bo tudi to onemogoceno saj to ni feature ampak lukna v sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Trololololol ::

Ni to luknja v sistemu, to je feature. Zakrpano ne bo.

kitl76 ::

Sem ti že zgoraj napisal tudi sam sem iz PC-ja presedljal na konzolo pred 3 meseci. Kupil sem X1, ker mi pri PS4 ni odgovarjal kontroler in sem zelo zadovoljen, nikjer pa ne piše, da ne bom nekoč kupil tudi PS.

Jerry000 ::

Ok še nekaj...glede na ekskluzive me bolj vleče na PS4, je pa nekaj...če ma XBOX sharing PS4 pa ne, to pomeni da so konzole ZELO drag šport. Nova igra je 60-70€! A so mogoče na PSN kakšni popusti? So digitalne igre (ne v fizični obliki) dosti cenejše ali so cene prav tako sky high? Problem je da bi zelo rad PS4 vzel ampak glede finančnega vidika je XBOX bolj ugoden zaradi sharinga. Kako je pa z izposojo fizičnih iger? Je to možno ali je igra vezana na kakšen account? Digitalne igre (singleplayer) se verjetno ne da izposojati ne?

Goblin ::

Tudi PS4 ima sharing (dva lahko uporabljata isto igro, ampak eden mora biti ves čas online). Na PSN so pogosto igre dražje kot v trgovini, kjer se cene iger gibljejo od 10-60 EUR, najbolj se splača kupiti rabljene igre, saj PS4 igre nimajo online kod, ki so bile pri PS3 igrah. Prav tako lahko igro v fizični obliki zamenjaš, lažje posodiš, prodaš, digitalno pa ni praktično. Digitalne igre se da izposojati samo, če za vsako digitalno igro narediš svoj PSN račun, drugače moraš posoditi celi račun z vsemi igram.
http://www.goblin.si

Jerry000 ::

Goblin je izjavil:

Tudi PS4 ima sharing (dva lahko uporabljata isto igro, ampak eden mora biti ves čas online). Na PSN so pogosto igre dražje kot v trgovini, kjer se cene iger gibljejo od 10-60 EUR, najbolj se splača kupiti rabljene igre, saj PS4 igre nimajo online kod, ki so bile pri PS3 igrah. Prav tako lahko igro v fizični obliki zamenjaš, lažje posodiš, prodaš, digitalno pa ni praktično. Digitalne igre se da izposojati samo, če za vsako digitalno igro narediš svoj PSN račun, drugače moraš posoditi celi račun z vsemi igram.

Torej je pri PS4 ta scenarij: oseba A in B kupita skupaj eno igro. Oseba A jo reedema na svoj account ter jo da osebi B v share. Oseba B lahko igra to igro le,ce ima oseba A prizgan PS4 in je online.
Torej ce se oseba B odloci igrati multiplayer igro mora osebi A teziti naj samo konzolo vklopi da bo online?

Glede tega ima xbox res sharing bolje postiman.ampak so kake igre za PS4 da so pod 20€? Vi veliko iger kupujete?

kitl76 ::

Lej za igre ni panike jih dobiš za obe konzole po 20 EUR na Bolhi in to praktično skoraj nove. Tako, da ti svetujem kupovanje fizičnih špilov in jih potem samo preprodajaš in menjaš strošek za igre praktično odpade.

Goblin ::

Jerry000 je izjavil:

Goblin je izjavil:

Tudi PS4 ima sharing (dva lahko uporabljata isto igro, ampak eden mora biti ves čas online). Na PSN so pogosto igre dražje kot v trgovini, kjer se cene iger gibljejo od 10-60 EUR, najbolj se splača kupiti rabljene igre, saj PS4 igre nimajo online kod, ki so bile pri PS3 igrah. Prav tako lahko igro v fizični obliki zamenjaš, lažje posodiš, prodaš, digitalno pa ni praktično. Digitalne igre se da izposojati samo, če za vsako digitalno igro narediš svoj PSN račun, drugače moraš posoditi celi račun z vsemi igram.

Torej je pri PS4 ta scenarij: oseba A in B kupita skupaj eno igro. Oseba A jo reedema na svoj account ter jo da osebi B v share. Oseba B lahko igra to igro le,ce ima oseba A prizgan PS4 in je online.
Torej ce se oseba B odloci igrati multiplayer igro mora osebi A teziti naj samo konzolo vklopi da bo online?

Glede tega ima xbox res sharing bolje postiman.ampak so kake igre za PS4 da so pod 20€? Vi veliko iger kupujete?



Deljenje deluje drugače, oba morata uporabljati isto uporabniško ime in geslo. Prvi lahko konzolo aktivira kot primarno in za igranje kupljenih iger ne potrebuje dostopa do interneta. Drugi, ki uporablja isto uporabniško ime, pa mora biti ves čas priklopljen na internet.
Nisem še testiral, če lahko oba sočasno igrata preko spleta.
http://www.goblin.si

Jerry000 ::

kitl76 je izjavil:

Lej za igre ni panike jih dobiš za obe konzole po 20 EUR na Bolhi in to praktično skoraj nove. Tako, da ti svetujem kupovanje fizičnih špilov in jih potem samo preprodajaš in menjaš strošek za igre praktično odpade.

Zakon, torej fizične niso nič vezane na account, se igrajo direktno iz DVDja? Ok to je res super ker 60€ je res overpriced kill cena...ok ne rečem za MP igro bi dal ker jo ubistvu igraš dolgo, sam SP igre pa obrneš in konec.

Goblin je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Goblin je izjavil:

Tudi PS4 ima sharing (dva lahko uporabljata isto igro, ampak eden mora biti ves čas online). Na PSN so pogosto igre dražje kot v trgovini, kjer se cene iger gibljejo od 10-60 EUR, najbolj se splača kupiti rabljene igre, saj PS4 igre nimajo online kod, ki so bile pri PS3 igrah. Prav tako lahko igro v fizični obliki zamenjaš, lažje posodiš, prodaš, digitalno pa ni praktično. Digitalne igre se da izposojati samo, če za vsako digitalno igro narediš svoj PSN račun, drugače moraš posoditi celi račun z vsemi igram.

Torej je pri PS4 ta scenarij: oseba A in B kupita skupaj eno igro. Oseba A jo reedema na svoj account ter jo da osebi B v share. Oseba B lahko igra to igro le,ce ima oseba A prizgan PS4 in je online.
Torej ce se oseba B odloci igrati multiplayer igro mora osebi A teziti naj samo konzolo vklopi da bo online?

Glede tega ima xbox res sharing bolje postiman.ampak so kake igre za PS4 da so pod 20€? Vi veliko iger kupujete?



Deljenje deluje drugače, oba morata uporabljati isto uporabniško ime in geslo. Prvi lahko konzolo aktivira kot primarno in za igranje kupljenih iger ne potrebuje dostopa do interneta. Drugi, ki uporablja isto uporabniško ime, pa mora biti ves čas priklopljen na internet.
Nisem še testiral, če lahko oba sočasno igrata preko spleta.

Imaš možnost kje potestirat? Jaz nobenega ne poznam :/, me pa zanima ker bi z bratom kupila isto konzolo ravno zaradi tega da lahko oba kupiva en špil in oba igrava SP in MP skupaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

taddeo ::

Pametna odločitev je nakup ps4..ker je IN oz. ker se ves "blišč" špilarija dogaja ravno na tem sistemu...povedano drugače vsak kateri ima igralno konzolo ima ps4 ali pa ps3 in preide na ps4...zelo redki pa imajo X1..PS4 ima boljše exkluzive oz. nekatere še prihajajo..X1 razen Forze nima nič kaj omembe vrednega..če boš kupoval rabljene igre za X1 jih je bolj malo oz. nič kaj..za ps4 pa malo morje...serverji na ps4 delujejo, kot se spodobi..tak, da online deluje, kot za šalo!Včasih pa so napadeni kot tudi od Microsofta..

ps: julija prihaja na ps4 udarna exkluziva (iz ps3) ampak rematered 1080p/60 fps, ki se imenuje God of War 3! Torej, priložnost, da preigraš biser med videoigrami :-)

Gatsu ::

Koliko konzol bosta z bratom kupla eno al dve? Ker sem iz napisanega razbral, da samo eno kupujeta. Je pa tako, da na eni PS4 konzoli lahko vsi igrajo vse igre, ki so kupljene z accjem ki mu je konzola primarna. Prav tako rabiš samo na enem accju plačat PS+ in lahko na obeh igraš online, edino cloud backup bo deloval samo na tistem ki bo imel aktiviran PS+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

Jerry000 ::

2 konzoli, vsak bo imel svojo konzolo, glede tega sem bil malo nejasen, se opravičujem

Gatsu ::

Kako deluje sheranje na PS4 lepo povzame tale odgovor iz AVSforuma, tako da očitno tudi na PS4 zadeva s pravilno konfiguracijo in rabo funkcionira. Prednosti in slabosti PS4 in X1 napram konkurenci so znane vsem. Odločitev je pa itak tvoja.

What's been said so far is absolutely correct. I share all my digital games (except GTA V), PS+, and even season passes like BF4 Premium with my 13 yr. old son using this method.

The PS4 in his room is set up as the the "primary" PS4. My PS4 in the main TV room is the secondary. I am the main PS account owner. All digital purchases, subscriptions, season passes are purchased under my profile on the primary (his room) system. When he plays, he only logs into his profile on the primary PS4 (in his room) and has 100% access to all the digital games, PS+ and season passes purchased under my account.

I'm the only one who uses the PS4 (secondary) in the TV room. I log into my profile and also have 100% access to all digital purchases, PS+ and season passes.

Let's say we are both in the mood to play BF4 multiplayer and we both want to play the new DLC maps. He logs into his profile on the primary PS4 in his room, fires up BF4, selects the new DLC maps and sends me invite, which I receive in the secondary PS4 in the TV room which I'm logged into on my profile. I accept the invite. I connect to his game and then we're playing in a 64 player lobby against randoms.

All this was made possible by me purchasing one digital copy of BF4, one $50 PS+ subscription and one BF4 Premium season pass on my account.

And yes, rs600cubed is correct. Preorder bonuses are not shared. They are only made available to the user account who preordered the game which usually will be the primary account owner who purchases the digital games to share with the secondary profiles.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

Jerry000 ::

Super, torej vidim da se da share narediti na PS4 tudi...hvala za to :)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PS4 (strani: 1 2 3 4159 160 161 162 )

Oddelek: Konzole
80701253316 (25371) DejchSLO
!

Xbox One (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Konzole
1347293860 (13574) filip007
»

xbox ali ps4

Oddelek: Kaj kupiti
186194 (5823) scipascapa
»

Xbox One bo stal pol tisočaka, pride novembra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Konzole
10322182 (18678) kuglvinkl

Več podobnih tem