» »

Prihaja YouTube brez oglasov, a ne zastonj

Prihaja YouTube brez oglasov, a ne zastonj

Bloomberg - Google pripravlja naročniško verzijo YouTube, ki ne bo imela oglasov, a bo po drugi strani plačljiva, piše Bloomberg. Sklicujejo se na obvestilo, ki ga je Google poslal ustvarjalcem vsebin, torej studiem in založnikom. Z uvedbo plačljivega naročniškega modela želijo konkurirati Netflixu, Huluju, Rdiu, Spotifyju, HBO Now in podobnim storitvam za streaming. To je nujno, saj je njegov delež z 19 odstotkov leta 2013 lani upadel na 14 odstotkov, če merimo internetni promet zaradi streaminga.

Spomnimo, da je Google že novembra začel ponujati plačljivi YouTube Music Key, ki za 10 dolarjev mesečno ponuja neomejen in z oglasi neobremenjen dostop do Google Play Musica, pri čemer končno podpira tudi poslušanje v ozadju na mobilnih napravah ter poslušanje brez povezave (offline caching). Prav tako Googlov YouTube že sedaj omogoča izposojo ali nakupov nekaterih filmov, predlani pa so uvedli plačljive kanale.

Google uradnih komentarjev ne daje. Viri blizu podjetja pa pravijo, tako Bloomberg, da bo plačljiva verzija nudila enake vsebine kot trenutni YouTube, le da ne bo oglasov. Bržkone si lahko obetamo tudi predvajanje brez povezave, kar je z nekaj iznajdljivost sicer mogoče že zdaj. Po najbolj optimističnih scenarijih plačljivo verzijo YouTube pričakujemo že letos.

Glavni problem pri tovrstnih zamislih je deljenje zaslužka, zato je Google najprej stopil v stik z ustvarjalci vsebin, od koder so pricurljale te informacije. Google ponuja 55 odstotkov zaslužka imetnikom pravic, preostanek pa bi zadržal sam.

19 komentarjev

legice ::

če bo kot naročnina za sami youtube, preskočim, če pa bo kot naročnina na posamezen kanal, pa se mi zdi da bi znal ogledi pasti, vendar dokler je vse to le opcija, mi je vseeno=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

flbroker ::

Ce pa zdaj uporabljam AdBlock in ne rabim nic placat?

Glugy ::

Obstajajo strani ki se že začenjajo bojevati proti raznim blokadam oglasov. Ko ti ga zazna ne naloži vsebine. Tko da pričakuj da bo podobno tud na Youtubu počas.

[D]emon ::

Glugy je izjavil:

Obstajajo strani ki se že začenjajo bojevati proti raznim blokadam oglasov. Ko ti ga zazna ne naloži vsebine. Tko da pričakuj da bo podobno tud na Youtubu počas.


Dokler se ne pogrunta work-around. Noben sistem ni bulletproof.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Superboyy ::

[D]emon je izjavil:

Glugy je izjavil:

Obstajajo strani ki se že začenjajo bojevati proti raznim blokadam oglasov. Ko ti ga zazna ne naloži vsebine. Tko da pričakuj da bo podobno tud na Youtubu počas.


Dokler se ne pogrunta work-around. Noben sistem ni bulletproof.


Razen, ko bodo reklame vgrajene že v backendu (hardcode alpha overlay čez original stream).

No lahko boš še vedno heknu do original streama, ki bo skrit nekje v oblaku pod sloji enkripcije, kar pa ni več samo filtriranje vsebine.

noob96 ::

...but that's not how it works. That's not how any of this works

Superboyy ::

noob96 je izjavil:

...but that's not how it works. That's not how any of this works


Če leti name:
Na TVju maš recimo take reklame, kjer se banner zapelje čez spodnji del slike.
Za TV je sicer vse vnaprej zakodiran. Ampak če lahko kdo nardi, da bo v živo encode original streama + reklame je to google :)

Odgovarjam pa konkretno na tole:

Noben sistem ni bulletproof.

noob96 ::

Pa jaz sem bolj mislil, da mora biti youtube zastonj ne pa tak odnos googla, ki ni ravno v finančnih težavah. Najbolj me pa moti da se ustvarjalci vsebin mučijo in delajo, YT pa jih bo s tem še dodatno zaje***. Brez ustvarjalcev youtuba ne bi bilo, tako da se mi ne zdi prav da se taka platforma tako poceni proda. Verjamem da bo velik prihodek za njih, ampak to ni bil koncept youtuba ko so začeli. Verjetno bo zaradi tega tudi marsikateri ustvarjalec presedlal na kakšno drugo platformo in se bo počasi vse porazgubilo

japol ::

Mislim da adblokerji in podobno ne bo delovalo, kolikor je meni znano se bodo oglasi implementirali v sam posnetek in seveda da se ne da preskočiti tistih nekaj sekund. Lahko pa da se motim. Ko sem prvič naletel da bo youtube plačljiv sem mislil, da gre za kakšen hoax.

opeter ::

Saj to se je znalo, da bo. Vse je le vprašanje časa.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

sisemen ::

Wtf, sploh nisem vedel da ima youtube oglase... jih nikoli nisem videl... :))

thramos ::

Superboyy je izjavil:


Na TVju maš recimo take reklame, kjer se banner zapelje čez spodnji del slike.


A je črn pas čez reklamni bener velik problem?

Superboyy ::

thramos je izjavil:

Superboyy je izjavil:


Na TVju maš recimo take reklame, kjer se banner zapelje čez spodnji del slike.


A je črn pas čez reklamni bener velik problem?


Konstanten črn pas čez 15-20% vsebine, za tistih parkrat, ko se pojavi 10s banner? Mam rajš oglas.

black ice ::

Bo Vimeo bolj zaživel. Končno.

Afo ::

Glejte pozitivno: ko so se spet začele pojavljati plačljive neumnosti in jih % ljudi dejansko najema, lahko rečemo da je finančne krize res konec :)
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

thramos ::

Superboyy je izjavil:

Konstanten črn pas čez 15-20% vsebine, za tistih parkrat, ko se pojavi 10s banner? Mam rajš oglas.


Ne, pas se pojavi samo kadar se pojavi reklama.

Spajky ::

Jest uporabljam z nekaj iznajdljivosti tudi ... ali pa še to >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Phantomeye ::

Youtube se ne sme preveč igrat, se že pojavljajo namreč znani youtuberji, ki migrirajo na druge sisteme, ob čemer je youtube samo sekundaren.

bambam20 ::

legice je izjavil:

če bo kot naročnina za sami youtube, preskočim, če pa bo kot naročnina na posamezen kanal, pa se mi zdi da bi znal ogledi pasti, vendar dokler je vse to le opcija, mi je vseeno=)


Kot drugo me ne moti, če pa mislijo, da jim bo plačeval, da bom lahko uporabljal youtube na splošno pa srečno. Jo bodo potrebovali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki ameriške glasbene industrije iz pretočnih vsebin lani že vodilni

Oddelek: Novice / Rezultati
139232 (8356) xmetallic
»

YouTube Red brez oglasov za 10 dolarjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10339051 (32622) R1710
»

Zaživel je YouTube Gaming

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3611602 (7504) ahac
»

YouTube pripravlja plačljivo verzijo Music Key

Oddelek: Novice / Ostale najave
2912125 (9801) CaqKa
»

Windows Phone 7 - "Must have APPs" (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214139 (9429) Tilen

Več podobnih tem