» »

Aktivni zvočnik

Aktivni zvočnik

Jaman ::

Pozdravljeni!
Imam namen kupiti zvočnik za vrtne zabave, piknike ipd. Ker se ne razumem najbolje na aktivne zvočnike mi je pomembno, da je kvaliteta zvoka solidna in moč basov (vrti se tudi elektronska muska). Izbiral sem med
http://www.bobencek.com/trg/detajl.php?...
in
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avd...

Ima morda že kakšne izkušnje z izbranima zvočnika, bi kdo predlagal kakšne druge? Cena okoli 200€, nismo pa ravno kakšni entuziasti, le da je solidno in dobro za izbrano ceno.
Hvala za mnenja!
Lp

Goran's Blog ::

Samo izogibajse Skytecha ter Ibize! To ni vredno popolnoma nič totalen poden!
Poglej si od Beringherja so svetlobna leta boljši ter poceni.

mitja73 ::

Goran's Blog ::

mitja73 je izjavil:

http://m.enaa.com/izd_632_etsmsdkkbsgv_...

Resno ? :D
Izhodna moč: 60 W !? :)

Jaman ::

Pa so te aktivni zvočniki dobri za vrtne zabave ipd? To vredu deluje če priklopiš gor mp3 predvajalnik (mobitel ali tablico) in ga preko adapterja (iz velke banance na malo) ? Ne bi rad kompliciral z mešalko.

Bellzmet ::

Ja načeloma recimo je mp3 predvajalnik OK. Potem mora imeti zvočnik vsaj bass/treble za nastavit. Kakšen gain bi tudi bilo dobro, ker mp3 predvajalnik izhod je ponavadi švoh.

Pa če misliš imeti za musko in bi rad basse (brez dodatnih wooferjev) ti priporočam, da gledaš s 15" wooferjem.

Tist link od mitja73 je za v dnevno sobo, nikakor ne za ven.

Skytech ne poznam ampak (ČE!) so specifikacije približno realne je to že kar OK zadeva. So pa bolj realne cene npr. za 200 EUR se dobi recimo okrog 250W izhodne RMS moči. Tako da tole 400W za 230 EUR so verjetno bučke.

Jaman ::

Kaj potem priporočaš? Da bi bli dovolj dobri basi in za okoli 200€? Kar radio stolp ali so računalniški zvočniki (npr. 2.1 sistem) dobri? Hvala za nasvete!

Goran's Blog ::

Ja zej se pa odloči kaj si želiš radnio stolp ali računalniški zvočniki nikakor niso enaki aktivnemu zvočniku za pevske namene oziroma za vrtenje glasbe. Za 200 eur dobiš bore malo ali nič, mogoče kaj iz druge roke seveda 1/kos!

Jaman ::

Ja saj zato pa sprašujem, ker aktivni zvočnik sem danes šel poslušati in nima tistih basov, katerih bi bilo za moje pojme sprejemljivo, zatorej bi se raje odločil za nekaj za zunaj, ki bi bilo vseeno dosti glasno in basovno sprejemljivo (aktivni zvočnik nima primerjave z subwooferjem, ki bi ga moral še kupiti). Torej sprašujem do 200€ kaj se splača kupiti, lahko je tudi rabljeno.

Bellzmet ::

Hm konkretne zadeve ti ne znam ponuditi, ker zadeve ne spremljam več. Pa tudi drugače nisem nek profi.

Poglej še tukaj, da dobiš občutek glede cen:
www.thomann.de

Drugače pa, če je denar bi jaz gledal nekaj v stilu 300-400W (RMS), 2 sistemc, z 15" wooferjem ali lahko tudi z 12" (raje z 15" če bo samo za musko). Če imaš v planu dokupiti še woofer potem pa 12".

No če ti na misel pride računalniški 2.1 potem bo verjetno tudi 200w-250w dovolj in bo zadeva sigurno boljša od računalniških 2.1. Tudi moraš vedeti, da je na prostem potrebna
večja moč kot notri v sobi, kjer se zvok "zadrži" v prostoru.

lp

N4m31355 ::

Sam imam ibizo 18" 1200W .. Bass je soliden, kvaliteta zvoka je pa drugo.. Zame dovolj. Vrtim elektro musko noter na 42m^2 in sem zadovoljen. Pohistvo precej vibrira, tako da ce zelis vibracije je to to. Res pa je da sem dal 160€ zanj..

perci ::

Hehe, pohištvo vibrira :). A to je cilj? :)

N4m31355 ::

ne, je pa neko objektivno dojemanje moci. Kako bi ti opisal moc in kvaliteto? Ne morem primerjati (se) z nicemer ker se ni nimam. lahko pa pocakas 1 mesec pa bo sestavljen dap pro x18ba :D

Goran's Blog ::

N4m31355 je izjavil:

ne, je pa neko objektivno dojemanje moci. Kako bi ti opisal moc in kvaliteto? Ne morem primerjati (se) z nicemer ker se ni nimam. lahko pa pocakas 1 mesec pa bo sestavljen dap pro x18ba :D

Kaj ti pomaga moč če je kvaliteta na dnu...
Sestavljen dap prox18ba? Kako to misliš, saj ga kupiš že sestavljenega?

N4m31355 ::

Originalno ja.. v mojem primeru ne.
Definiraj kvaliteto.. kako to meris?

Goran's Blog ::

N4m31355 je izjavil:

Originalno ja.. v mojem primeru ne.
Definiraj kvaliteto.. kako to meris?

Že z samim grafom dBSPL/Frekvenca se vidi ali je uredi zvočnik ali ni, drugo je seveda pa tvoje uho.

perci ::

To, da pohistvo vibrira, samo pove, da si močn na nizkih frekvencah. Nič ne pove o kvaliteti zvoka.

Sicer pa vsak hišni kino (oz. njegov sub) lahko povzroči vibriranje pohištva.

Skratka, to ni noben pokazatelj niti moči niti kvalitete.

Spajky ::

Oni s prvega linka naj bi bili Ok (preveri, če je to cena za par ali en kos!) Za one druge pa je dobro obvezno nabavit en močnejši aktivni sub-bas box z integrirano nastavljivo elektronsko kretnico. No pri prvemu je dobro enako, ni pa nujno, ker če bodo v luftu/stojalih, se basi na odprtem (vrt) zgubijo v bližini ...

Pa še nekaj: vsi ti Watti so seštevek obeh moči obeh zvočnikov; ojačevaleca notri pa imata še manj (primer prvi: 300W+100W zvočnika; ampa pa 200W+60W RMS!) >:D ... jah, zavajanje/marketing pa to :)) (torej ti Watti so v bistvu bolj tkzv. "music power")...

Zaradi basov je tako: večji zvočnik/kišta = boljši/glasnejši/nižji basi. Dobro je po netu najti frekvenca/dB graf odziva kište, pa pogledat na nizkih frekvencah, kolikšen je tam izkoristek/upad jakosti npr. pri 40Hz. Podatek o splošnem izkoristku je ponavadi podan za 1Khz in frekvenčni odziv -10dB (kar pomeni, da je na skrajnih točkah spektra zvok 1x tišji kot v sredini !!! To pa ni malo! Najbolje se pač sliši srednji del spektra zvoka ...

Za base je najbolje, da je basovc na tleh! Razlika med tem in "v luftu" je enih 6dB manj pri isti jakosti basov (zato pa sem omenil dodaten basovec - v bistvu 2.1 sistem!). Ker pa se basi daleč čujejo, zna bit problem s sosedi (podobno kot iz mimovozečega avta z nadobudnim mladcem in ump-ump bas bobnom pri močnejšem ozvočenju, ki se čuje ko se pelje mimo :|

Zdaj, vprašanje koliko si pripravljen zapravit za občasno uporabo, ali je bolje nabavit kaj rabljenega ali celo v najem vzeti za par uporab na leto ... razmisli ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

trojnis252 ::

Če te slučajno zanima kje bi kupil sem pred nekaj časa našel to slovensko trgovino: http://www.lastra.si/aktivni-zvocniki-83


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Soundbar - je vredno nakupa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22350579 (16949) naruto2
»

ojačevalec za v avto

Oddelek: Loža
352769 (2269) Joseph033
»

Kateri zvočniki?

Oddelek: Kaj kupiti
113142 (2855) klinker
»

Domača izdelava zvočnika :-> (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
17236109 (19568) čuhalev
»

Aktivni zvocniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
547110 (5737) Zvezdica27

Več podobnih tem