» »

Kateri Soundbar - je vredno nakupa?

Kateri Soundbar - je vredno nakupa?

1
2
3 4 5

techuser ::

Sej pravim, da je kvaliteta odlična ampak da dobiš pri logitechu veliko muske za tako malo denarja.

Matej_K ::

Je kdo zasledil kakšen dober soundbar z FM tunerjem?
Nekako mi opcija da imam preko bluetooth vedno prižgan še telefon ne diši. Ženi pa še manj. Pa bi radi tudi radio imeli v dnevni sobi.
... .. .

vrossi46 ::

Jaz imam doma tega:
https://www.aliexpress.com/store/produc...

in je v redu,malo prečekiraj po netu;)

zee ::

Matej_K je izjavil:

Je kdo zasledil kakšen dober soundbar z FM tunerjem?
Nekako mi opcija da imam preko bluetooth vedno prižgan še telefon ne diši. Ženi pa še manj. Pa bi radi tudi radio imeli v dnevni sobi.


Chromecast Audio. Ni FM radio, vendar večina radijskih postaj oddaja tudi preko interneta, zato je kar dober približek. Uporabljam že nekaj časa prav v dnevni sobi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Matej_K ::

m3k je izjavil:

...www.youtube.com...(video iz zgornjega posta)


Vidim da je skoraj nemogoče to dobit v Europe? Tudi dražji/boljši? modeli obstajajo.
... .. .

Darko! ::

Matej_K je izjavil:

Je kdo zasledil kakšen dober soundbar z FM tunerjem?
Nekako mi opcija da imam preko bluetooth vedno prižgan še telefon ne diši. Ženi pa še manj. Pa bi radi tudi radio imeli v dnevni sobi.


Za samo FM radijo v sobi poslušat, sploh če je na radijski postaji veliko govora, je tale škatla idealna (ne se smejat, sliši se bolje kot zgleda):

https://www.amazon.de/Sangean-WR-2-W-La...


Soundbar je pa tako ali drugače vedno slab kompromis. Za katerikoli denar. Razen, če nimaš zvočnih omaric res kam postavit.

Za 150 EUR dobiš (poleg nekaterih aktivnih zvočnikov) iz kitajske tole škatlo:

http://www.smsl-audio.com/productshow.a...

na katero priključiš "taprave" zvočne omarice in kasneje še subvofer, če želiš.
https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustic...
(mislim da so 137 EUR s poštnino vred iz Amazon UK)

neo5468 ::

Ne kupujte sound barov ker je waste of money. Skor vsaki bookshelf zvočniki bojo boljši. Kupi edifier za 90-140€ iz amazon.de in je to to. Tudi 400€ soundbar je sranje, škoda denarja. Je boljši način porabit 400€ budget kot pa soundbar.

edi45 ::

neo5468 je izjavil:

Ne kupujte sound barov ker je waste of money. Skor vsaki bookshelf zvočniki bojo boljši. Kupi edifier za 90-140€ iz amazon.de in je to to. Tudi 400€ soundbar je sranje, škoda denarja. Je boljši način porabit 400€ budget kot pa soundbar.


Sam sem kupil soundbar zaradi bassa, saj ima 10" 300rms brezžičen sub in mi ni žal. Zvok je pa tud jasen in čist, pri gledanju filmov, se lepo slišijo in razločijo dialogi. Je pa res da študiram o nadgraditvi na 5.1/7.1

neo5468 ::

Subi ki pridejo zraven soundbarov so vsi šit, še posebej ker ponavadi ne moreš naštimat crossover. Tisto ropotanje je potem še slabše kot v avtu. Pa nima veze koliko inchov ali koliko moči ima. Že 150€ standalone subwooferji so slabi, kaj šele to ko dobiš zravn soundbara.

Meizu ::

Konkretni 300w rms subi so standalone tam 400€, teh 300W rms je bolj ko ne marketing, ce pa ze ima res 300w rms rating je pa kvaliteta precej vprasljive narave.

TOP ::

neo5468 je izjavil:

Subi ki pridejo zraven soundbarov so vsi šit, še posebej ker ponavadi ne moreš naštimat crossover. Tisto ropotanje je potem še slabše kot v avtu. Pa nima veze koliko inchov ali koliko moči ima. Že 150€ standalone subwooferji so slabi, kaj šele to ko dobiš zravn soundbara.

Točno tako in tudi Subi ko jih kupiš za 300e in več majo večji zvočnik 20" in več in je drugačen bas,kot pa tisti od Soundbarov.Sem ga mel za 500e prodal in kupil vsako posebej,kvaliteta ni primerljiva.

klinker ::

Zvocnik v subu v bistvu sploh ni tolko pomemben, kot je pomemben amp, ki ga kontrolira in pa seveda tudi box.

edi45 ::

neo5468 je izjavil:

Subi ki pridejo zraven soundbarov so vsi šit, še posebej ker ponavadi ne moreš naštimat crossover. Tisto ropotanje je potem še slabše kot v avtu. Pa nima veze koliko inchov ali koliko moči ima. Že 150€ standalone subwooferji so slabi, kaj šele to ko dobiš zravn soundbara.


ponavadi ja, ampak ta sub je pa res nekaj čisto drugega, kot ostali od soundbarov, je tudi eden redkih, pri katerih lahko nastavljaš jakost bassa, ki pri drugih ne gre. Boljše poka bass kot pri logitech z5500. Ki ima isto 10" in 188rms.

Matej_K ::

Darko! je izjavil:

Soundbar je pa tako ali drugače vedno slab kompromis. Za katerikoli denar. Razen, če nimaš zvočnih omaric res kam postavit.

Za 150 EUR dobiš (poleg nekaterih aktivnih zvočnikov) iz kitajske tole škatlo:

http://www.smsl-audio.com/productshow.a...

na katero priključiš "taprave" zvočne omarice in kasneje še subvofer, če želiš.
https://www.qacoustics.co.uk/q-acoustic...
(mislim da so 137 EUR s poštnino vred iz Amazon UK)


Tole se super sliši in bere...samo meni je fora soundbarov da je vse skupaj zapakirano dokaj lično. Da na steni ni polno kablov, škatlic ki segajo v prostor. Da je vse v obliki tvja itd.
Vem, akustika nima nič s tem. Tudi ne iščem studijske kvalitete. Nekaj podobno kot od YAMAHE
... .. .

Morenov ::

Odločam se med Samsung HW-J355 in Yamaha YAS-107, ki nima zunanjega subwooferja, vendar je na marsikateri lestvici označen kot najboljša izbira oz med najboljšimi soundbari pod 200€ - primer.
Soundbar rabim večinoma za gledanje TV, občasno za poslušanje glasbe. Katerega izmed dveh mi priporočate? Je YAS-107 boljši kljub temu da nima zunanjega subwooferja?

Han ::

Je.

TOP ::

Mene pa nekaj zanima ali je kdo probal Soundbar priklopit na PC.Ker pomoje bi bil zvok bolši kot iz zvočnikov za 50-100e je pa res da stenejo več.

Morenov ::

Han je izjavil:

Je.

Zato, ker ima zunanji sub. Zakaj potem povsod berem "kupi Yamaho, ker največ kar lahko dobiš za ta denar", ki med drugim stane 50e več?

JamesBond ::

A je tak soundbar približno primerljiv recimo z nekimi logitech ali podobnimi zvočniki za isti denar?

klinker ::

Morenov je izjavil:

Han je izjavil:

Je.

Zato, ker ima zunanji sub. Zakaj potem povsod berem "kupi Yamaho, ker največ kar lahko dobiš za ta denar", ki med drugim stane 50e več?


Po moje je z "Je", odgovarjal na to...

Je YAS-107 boljši kljub temu da nima zunanjega subwooferja?

Morenov ::

klinker je izjavil:

Po moje je z "Je", odgovarjal na to...
Je YAS-107 boljši kljub temu da nima zunanjega subwooferja?

Kakorkoli. Bolj kot berem, bolj sem neodločen. Nekateri zagovarjajo da je sub must have, če želiš imeti vsaj malo občutka da zvok prihaja iz vseh strani in ne iz zvočnika. Ko bi človek le imel priložnost preizkusiti oba...

TOP ::

V vsakem primeru boš videl,da zvok pride samo od spredaj,tukaj govorit o nekem prostorskem zvoku ga ni,je edino kar se odbije od sten.Sem pa poslušal Sounbar od Yamaha,ki stane krepko čez 1k evra in ima zvočnike v Soundbaru zamaknjene,tako da malo pričara prostorski zvok,drugače za pravi prostorski zvok je treba imeti 5.1 sistem sepravi 6 zvočnikov.Kar se tiče Suba ja je obvezen pri gledanju filmov ne pa pri poslušanju klasične glasbe.Pri filmih po domače povedano ko pade bomba to občutiš če maš Sub drugače ne.Tako da je siml odločitev.

Morenov ::

Zavedam se da tukaj ni govora o pravem prostorskem zvoku a se zadovoljim z nekim daljnim približkom. Naj se odrečem nekaterim efektom v prid nasploh boljšega zvoka ali ne :|

klinker ::

Sub je dobrodosel, ni pa must have. Imas pa na Yamahi izhod za sub, tako da tega lahko 1x v prihodnosti dokupis.
Si gledal tudi kake aktivne monitorje? Za 200-300€ se nekaj ze dobi in je verjetno boljse od vsakega soundbara.

Morenov ::

Za 60€ več bi lahko vzel Yamaho YAS-207 s subwooferjem, vendar je budžet okoli 150€. Čemu so pa aktivni monitorji namenjeni?

T-Majo ::

Tudi jaz že nekaj časa raziskujem katerega SB bi kupil. YAS-207 je do 300€ verjetno najboljša izbira, je pa dizjan totalno zastarel.

Morenov ::

Po nekaj tednih boš povsem pozabil na dizajn.

Meizu ::

Pa boljse kot dober zvok mora bit dober dizajn.

Morenov ::

Seveda, od slabega zvoka ni še nihče oglušel, od grdega dizajna pa je že marsikdo oslepel!

klinker ::

Morenov je izjavil:

Za 60€ več bi lahko vzel Yamaho YAS-207 s subwooferjem, vendar je budžet okoli 150€. Čemu so pa aktivni monitorji namenjeni?


Povecaj budget. Sej ne bos SBja drugo leto ze menjal...ce kupis dobro ;)

Aktivni monitorji...

http://shop.audiopro.si/index.php?id_ca...

mateii ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup soundbara (bom zamenjal starega...LG NB3450 - se mi zdi da je moj...oz ga bo vzel en kolega), ker že nekaj časa razmišljam o novem pa sem ravno pred nakupom:

Gledam tega: SONY HT-ZF9 (imam sony tv sicer ampak ti ni tako pomembno)
https://www.amazon.de/dp/B078X5XZ9Y/ref...

...tam do 600-650€ se še stegnem...dalj pa res ne. Zvok mi je pomemben, so mi pa soundbari veliko bolj dizanejsko ter funkcionalni bližje kot 5.1.2 ali 5.1 sistemi.

Na nasproti strani pa so LGji...kaj priporočate vi?

HVala

Bantani ::

mateii je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup soundbara (bom zamenjal starega...LG NB3450 - se mi zdi da je moj...oz ga bo vzel en kolega), ker že nekaj časa razmišljam o novem pa sem ravno pred nakupom:

Gledam tega: SONY HT-ZF9 (imam sony tv sicer ampak ti ni tako pomembno)
https://www.amazon.de/dp/B078X5XZ9Y/ref...

...tam do 600-650€ se še stegnem...dalj pa res ne. Zvok mi je pomemben, so mi pa soundbari veliko bolj dizanejsko ter funkcionalni bližje kot 5.1.2 ali 5.1 sistemi.

Na nasproti strani pa so LGji...kaj priporočate vi?

HVala


Ta model SONY HT-ZF9 sem poslusal v bigbangu in res se hudo slisi...samo dobr je,ce se zadnje zvocnike vzames SA-Z9R pa si zmagu.
Tudi jaz kupujem soundbar pa se odlocam tudi med tem modelom HT-ZF9 pa HT-ST5000...zdaj pa ne vem,ce se splaca dati se 1x vec denarja za ta model ST5000...dajte prosim,ce si kdo lasti ta model,da bi malo vec povedal o tej zverini:D

OmegaM ::

Ima mogoče kdo izkušnje s SONY HRRT4?
SONY HR-RT4

Gledam nekaj do kakšnih 300€.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Meizu ::

Za ta denar kaj drasticno boljsega ne bos dobil. Mogoce kaksna no name firma, ki ne trzi znamke, zna v tem cenovnem rangu ponudit kaj vec.

Sicer pa je zanimiva postavitev sub wooferja na slikah na povezavi. Naceloma zelis izvor nizkih tonov cimbolj centrirat (po stereo sliki imajo nizke frekvence panning ponavadi dead center), ne pa stavit na stran. To je bolj kompromisna postavitev kot kaj drugega. Najboljse je tv postavit na zid, omarco spodaj umaknit, ter sub postavit na sredino, potem pa soundbar nad sub obvezno v visini uses, ko sedis (listener sweet spot).

OmegaM ::

Oglejujem si tudi 3.1 sistem, samsung hw-n550, h kateremu se kasneje da dokupiti se zadnja dva zvocnika.

Drugace imam sam tv na zidu, spodaj imam tv regal, kateri je oddaljen cca 45 cm.

Hvala za odgovor.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

Meizu ::

Ma ja, sam to so vse firme, ki niso bas priznane proizvajalke audio opreme. Samsung, Sony, LG, JVC... To so (vsaj zame, audio poznavalca) kar se audio scene tice neke cunga lunga firme.

Glej raje za kaksno rabljeno Yamaho, Bose (ceprav za ta denar no way), Focal, JBL, Tannoy, Lexicon itd.

Sploh Yamaha, ce ti ni problem par zic zvezat, najdes top shit deal za kaksen starejsi pasivni sistem z eksternim ojacevalcem.

Rabljen 5.1 Yamaha cinema set za 300eur bo odpihnil karkoli od teh Sonijevih in Samsungovih stvari, ki si jih zgoraj omenil "out of the water". Sploh ni primerjave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

MAX34216 ::

Iščem nek osnovni soundbar, toliko da je nekaj bolje od integrated zvočnikov v tv...
tole je danes v akciji...
https://www.mimovrste.com/sistemi-za-do...

je vredno 100eur? :-)

klinker ::

Meizu je izjavil:

Sicer pa je zanimiva postavitev sub wooferja na slikah na povezavi. Naceloma zelis izvor nizkih tonov cimbolj centrirat (po stereo sliki imajo nizke frekvence panning ponavadi dead center), ne pa stavit na stran. To je bolj kompromisna postavitev kot kaj drugega. Najboljse je tv postavit na zid, omarco spodaj umaknit, ter sub postavit na sredino, potem pa soundbar nad sub obvezno v visini uses, ko sedis (listener sweet spot).


Od kje ti to?
Kot poznavalec bi pa lahko ja vedu da pri tako nizkih frekvencah ne bos nikoli mogu dolocit izvora zvoka na uho.

Meizu ::

klinker je izjavil:

Meizu je izjavil:

Sicer pa je zanimiva postavitev sub wooferja na slikah na povezavi. Naceloma zelis izvor nizkih tonov cimbolj centrirat (po stereo sliki imajo nizke frekvence panning ponavadi dead center), ne pa stavit na stran. To je bolj kompromisna postavitev kot kaj drugega. Najboljse je tv postavit na zid, omarco spodaj umaknit, ter sub postavit na sredino, potem pa soundbar nad sub obvezno v visini uses, ko sedis (listener sweet spot).


Od kje ti to?
Kot poznavalec bi pa lahko ja vedu da pri tako nizkih frekvencah ne bos nikoli mogu dolocit izvora zvoka na uho.


Seveda je razlika, ce imas subwoofer na strani ali v centru. Poglej si kako se optimalno postavlja stvari.

Nizke frekvence imajo resda omnidirekcijsko disperzijo, to pa se zdalec ne pomeni, da je njihova prostorska postavitev irelevantna.

floyd1 ::

Čisto odvisno od cutoff frekvence kretnice. Eni vuferji jo majo celo 500 Hz... To zame sploh ni več vufer. Kolega ga je naštimal na 50 Hz. Valjda samogradnja, več kot 2 m visoka kišta. Res prava zverina. In pri takem je po mojem čisto vseeno, kje stoji.

Meizu ::

Vecina teh wooferjev gre nekje do 200hz, kar so itak ze low midli, ki pa niso vec tako nedolzno omnidirekcijski.

Pa kakorkoli, sub je v idealnih pogojih najbolje montirat v center ze zaradi samega panninga, kjer nizke frekvence v stereo mixu vedno ostanejo na sredini.

Saj ne, da bos slisal direkt izvor, se pa ob nekih diagonalnih postavitvah lahko hitro zacne dogajat, da imas konflikt s samo sobo, ker se razmerja stranic sobe v relaciji s slusnim mestom spremenijo in lahko pride do svasta nekih efektov, od kaksnih nadleznih longitudinalnih phasingov do obcutka, da bas ni blendan primerno v mix skupka zvocnikov.

Konec koncev, ce delamo zvocniski sistem, mora biti SPL posameznih zvocnikov na slusnem mestu lepo skalibriran.

klinker ::

Fora je, da ti pises kako se dela optimalno na profiu nivoju, kar pa soundbar+woofer nista. Pa tudi ce bos sub dal na sredino, bos se vedno lahko imel pizdarije, ker v povprecni dnevni je pohistvo, kavc, fotelje, bla bla...pa kaj bos sel zdaj merit in racunat se kako bos pohistvo postavu, itd? Ce ze gremo v te picajzlaste vode?
Ce bo sub 1m levo ali desno je prav vseeno. Frend je iskal optimalno postavitev in jo je nasu levo ob kavcu, ker ima pac dnevno malo blesavo narjeno in opremljeno...v sredini pod TVjem mu je sel v resonanco na dolocenih frekvencah, oz. povsod ob stenah je delal za k...c. Pol je zacel malo eksperimentirat z lokacijo in je tako blo top. Kot primer.

floyd1 je izjavil:

Čisto odvisno od cutoff frekvence kretnice. Eni vuferji jo majo celo 500 Hz... To zame sploh ni več vufer. Kolega ga je naštimal na 50 Hz. Valjda samogradnja, več kot 2 m visoka kišta. Res prava zverina. In pri takem je po mojem čisto vseeno, kje stoji.


Exactly

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Meizu ::

klinker je izjavil:

Fora je, da ti pises kako se dela optimalno na profiu nivoju, kar pa soundbar+woofer nista. Pa tudi ce bos sub dal na sredino, bos se vedno lahko imel pizdarije, ker v povprecni dnevni je pohistvo, kavc, fotelje, bla bla...pa kaj bos sel zdaj merit in racunat se kako bos pohistvo postavu, itd? Ce ze gremo v te picajzlaste vode?
Ce bo sub 1m levo ali desno je prav vseeno. Frend je iskal optimalno postavitev in jo je nasu levo ob kavcu, ker ima pac dnevno malo blesavo narjeno in opremljeno...v sredini pod TVjem mu je sel v resonanco na dolocenih frekvencah, oz. povsod ob stenah je delal za k...c. Pol je zacel malo eksperimentirat z lokacijo in je tako blo top. Kot primer.

floyd1 je izjavil:

Čisto odvisno od cutoff frekvence kretnice. Eni vuferji jo majo celo 500 Hz... To zame sploh ni več vufer. Kolega ga je naštimal na 50 Hz. Valjda samogradnja, več kot 2 m visoka kišta. Res prava zverina. In pri takem je po mojem čisto vseeno, kje stoji.


Exactly


Valda da bos nastimal kot se spodobi. Za kaj pa potemtakem das 400eur za nek sistem? Posledice odpravljat je brezveze, najprej je treba resit vzrok.

Pa kakorkoli, ni moj namen picajzlat. Ampak ce se ze gremo neke nasvete, potem jih damo ane? Eni bi za te stvari zaracunali lepe denarje.

Soundbar je smotrno dat na nivo uses, ce hoces maksimalen extension visokih frekvenc, ane. Visoke frekvence so disperzijsko najslabse, najbolj usmerjene in samo kvaliteta izdelave visokotonca lahko to disperzijo do neke mere izboljsata (primer npr. JBLova usmerna tehnika tweeterjev je med najboljsimi na trgu). Pa se tam se to seveda pocne.

klinker ::

Za soundbar se seveda popolnoma strinjam, a jst ciljam izkljucno na sub.

OmegaM ::

Ok, se eno vprasanje, Sony HT-RT4, ima kdo izkusnje?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Jaax ::

Ker resnično nima veliko pojma o vsej tej akustiki me zanimajo priporočila.
Budget za dnevno sobo in ureditev zvočniškega sistem je 800eur max, sistem 5.1. Kakšne JAMO ali BANG & OLUFSEN verjetno lahko samo sanjam za ta denar??
Na stenah oz v kotih nasproti TV-ja imam predpripravo za inštalacijo oz.potegnitev kablov.
Imam sicer starejši LG tv, ki ima optični izhod vendar "pocrkane" hdmi izhode, baje serijska napaka pri teh modelih.
Ali se da zadevo povezat prez hdmi?
Katere žice naj potegnem po ceveh, v kote pod stropom?
Thx vsem stručkotom.

bedarija ::

bi mi lahko kdo pirporočil kakšen soundbar srednjega cenovnega razreda, ki bi ga uporabljal za TV ampak želel bi tudi da ima vgrajen FM radio.

radmannsdorf ::

Jaz pa iščem soundbar do 150€. V poštev pridejo trgovine v Sloveniji in Avstriji. Oz. dostava do SLO/AT.

Han ::

Za to ceno kvečjemu JBL Bar Studio. Na filmskem profilu z basi do konca zveni še kar v redu glede na velikost oziroma majhnost.

https://www.harveynorman.si/zvocnik-sou...
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SoundBar (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
25147739 (4160) Gogo
»

Sistem 5.1 domači kino

Oddelek: Zvok in slika
486468 (5221) edi45
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365262 (4201) neo5468
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475964 (4749) Bearrorist

Več podobnih tem