» »

ADSL ali cabel?

ADSL ali cabel?

«
1
2

boko34 ::

Vem,da je bilo ze ogromno pisanega glede tega,vendar threada ni vec,zato vas ponovno prosim za pomoc.
Denar sem koncno zbral :P (ADSL),vendar sem dobil na uho,da bom imel konec meseca moznost tudi kabla.
Zato me zanima kaj se mi bolj splaca.Prosim ce mi lahko svetuje iz vasih izkusenj.

Hvala!
  • spremenil: boko34 ()

chucki ::

hm oboje je dobro! odvisn od kerga ponudnika boš imel kablski internet! ??
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boko34 ::

Sem iz Portoroza,tako da nevem tocno kako in kaj.Cena za cable modem naj bi znasal (po neuradnih cenah) okoli 40.000 sit,moznost pa bo od 6.000 - 8.000 sit prijavnine.Ne vem kako bodo to zaracunavali (8.000 sit neomejeno???),tako da vam tocno ne zanm povedati.

Binji ::

Ja pozanimej se najprej fant:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

boko34 ::

Glede cen ni vazno (denarja je dovolj):P .Zanima me samo glede hitrosti,stabilnosti.
Cabel : vec uporabnikov manjsa hitrost?

Povejte kaj vec.Hvala.

ahac ::

Pri kablu je vse odvisno od ISPja..
A kabelsko boste mel novo? (novi kabli pa to?)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

boko34 ::

Kabelsko imam ze kaksni dve leti,zdaj pa so se odlocli ponuditi internet preko nje.Ce so kabli vredu ali jih bodo zamenjali nimam pojma.

Sicer pa,mene samo zanima iz vasih izkusenj,kako vam deluje internet preko ADSL-ja ali preko CABLA tisti ki ga ima.Ste zadovolni,kaj vam ni vsec...Rad bi vedel prednosti in pomanjklivosti obeh,tako da bi se lahko na podlagi teh znal odlocit.

KuhaR ::

Razmisli malo takole: če si doma pri starših in se boš mogoče odselil boš težko onesel s seboj kabelski modem (drug ponudnik, kraj brez kabla,...) telekom pa je v vsaki vasi in bo prej tam ADSL kot kabel (telefon gre s teboj).

eland ::

Sam sem se raje odločil za kabel (še čakam, ampak ne več dolg), ker ima stalen IP in ne prekinja prenosov. Če pa se boš selil pa ADSL. Če bojo pa pri nas kej bolj sposobni, pa bo kmal COBSIS2.0 - 30Mb/s - slin, slin...(To je kabel)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

LunKi ::

Jo 30mb/s to je aleluja...razloz kdo,kdaj pa kako sploh pa kje. Sam da nau spet v enih zunanjih goricah pa rovte pri gorenjskem:) Povej mi kdaj pride to u lublano k bi itaq po logiki mogl prvo kle narest (sam da naujo sli u fuzine postaulat k bojo mel bl prazno listo:)).

?

ender ::

če vas zanima, kako dela kabel pri meni (Telemach), kliknite tu (gre za prenos iz njihovega serverja, iz tujine mi dela kakih 50-100kb/s počasneje)

There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

eland ::

No, bo še nekaj časa ampak standard se zdej postavlja v Ameriki. Pri nas pa komaj uveljavljajo COBSIS1.0. Sej pravim odvisno, kako so sposobni.

MUC ::

Reče se DOCSIS ... jao.. Tut ko bo to v Sloveniji, ne bodo hitrosti nič večje, ker bo ISP le več uporabnikov na vsak bridge priklopil, hitrosti pa bodo iste.

Glede DOCSIS 1.1 je na G-kablu že več kot 2 leti, destvo pa je, da ni DOCSIS popolen, in da ima kar nekaj težav, tudi prekinja včasih. MOj stari, Izraelski modemi, pa sedaj že 5 leto dela popolnoma brez težav in vsaj 2x hitreje kot ADSL.

chucki ::

ni važna hitrost! važn je ping! ki ga jst imam 18 pri CS ju tolk ko ga ima mrežna! res! full sm zadovoljen s kablom prek KKS-ja! sam hitrosti bi mogle bit večje! ADSL je pa glupo ker ni stalen IP pa še ping je večji!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ender ::

chucki: tud če maš ping 9ms ti ne bo to nič pomagal ko hočeš prenest 200 MB velik fajl, če ti vleče z 5 kb/s. ping ti pove samo koliko časa podatki potujejo od strežnika k tebi (in obratno), nima pa veze s prenosom (in bi me prav brigal če bi imel 10x večji ping, samo da hitrost ostane enaka)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

eland ::

Ja Muc, res sem se zmočil :D

BigFoot ::

tud če maš ping 9ms ti ne bo to nič pomagal ko hočeš prenest 200 MB velik fajl, če ti vleče z 5 kb/s. ping ti pove samo koliko časa podatki potujejo od strežnika k tebi (in obratno), nima pa veze s prenosom (in bi me prav brigal če bi imel 10x večji ping, samo da hitrost ostane enaka)


exactly :)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

~Panter~ ::

Ja, pa tud dinamični IPji niso več problem, ker obstajajo določene strani, naprimer dns2go >:D Sem pa meu prejšn mesec priložnost vidt primerjavo adsl pa kabla v Kranju, pa sem bil nad kablam(TeleTV) zlo razočaran. Slabi pingi pa zlo zlo mejhna hitrost, vsaj tko na pogled, nisem mogu kej velik testirat. ADSL sem pa zdej na treh krajih vidu, pa povsod dela b.p.

PaJo ::

Ja ADSL bi naj delav ok, razen na Iskrinih centralah, kjer so obupni pingi, po neuradnih informacijah zato ker Telekom na teh centralah izklaplja QoS, zato da lahko cimvec folka spravi skozi eno centralo, pac sparajo kjer se da;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

|GrEgOr| ::

Ja samo vprašanje kak bo, ko bo telekom začel tržit kaj višjega, boljšega kot ADSL. Meni je zjebal analogno linijo, ko so začeli na vlko tržit ISDN, tisti ki majo kabl preko siola se pritožujejo, da jim je siol spet zjebal zaradi ADSL-a, tak da ne vem kak bo. Verejtno pa se bo ta tradicija nadaljevala.

Tr0n ::

Koliko sem slisal so pingi na ADSLju dokaj dobri (10-20 ms tudi na tujih streznikih).

PaJo ::

Kaj bo telkom zacel delat ko bo zacel trzit kaj boljsega??
Hm zelo dobro vprsanje, verjetno bo vsem ostalim zadevam postalivl nizjo prioriteto in bodo tako avtomaticno pocasnejse;(

No jaz upam da se zankrat nebo zgodilo nix kaj takega, ker v roku kakega leta pa bodo slternativni ponudniki ze sposobni ponudit kaj konkurencenga Telekomu, namrec svoje hrbtenice ze imajo, le "zadnji kilometer"(od vozlisca do koncnega uporabnika) je se vpraslijiv. Tu bi se moral najdit ena dobra in poceni alternativa in bi po moje stvar lahko kmalu lepo zazivela, brez kaksnega Telekoma:D

Tron:ja stari uporabniki majo tak dober ping, stem ko pa se skoraj vsi na novo prikljuceni uporabniki pritozujejo, saj imajo ping po 70ms in to po slo:(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

tejo ::

V tržiču je ping obupen, po 85 in več!!! ADSL so pa pr nam uštimal kak mesec nazaj...

eland ::

Kaj pa se je zgodil z Western Wireless, da niso ponudil ADSL, kot se je pred tem govoril?

Nemelk ::

vzem kabl. en argument je: stalen ip! drugi, na kabl lohk prklopš še x-frendov, pa gre pol pač mal počasnej ampak CENEJ, na adsl pa LE 2!!!
Nemelk ™

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemelk ()

ender ::

Nemelk: na isti način kot priklopiš frende na kabl jih lahko tudi na ADSL. je pa velika prednost kabla stalen IP in pa internet brez presledkov (saj poznate tisto reklamo Več in,ter,ne,ta - internet s presledki SiOL ADSL :D )
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

SLOWWWeb.net ::

Kaj se pritožujete nad slabimi pingi. Tukaj na TELE-TVju imamo pinge od 270-400 ;(( .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Tito ::

Jst mislm da predvsem v ljubljani, kjer ga serje telemach se veliko bolj splača adsl, saj kablašm nič ne dela tako kot bi moralo!!

Nekaj Dobrot ADSL-ja:
+Lahko ga imaš skoraj kjerkoli
+Je od telekoma, ki je lastnik vodov, ki peljejo iz
slovenije, tako da lahko zapira pipce po svoji volji (Zapira pipce kablašem:))
+Pkličeš in čez kakšen teden ga že imaš (Za telemah moraš najprej 100×poklicat pol pa čakaš še celo večnost!!)
+Kmalu bo možnost hitrejših povezav in tudi stari uporabniki si bodo lahko pohitrili svoj ADSL!

Negativne lastnosti
+Pri telekomu so svinje!
+Dinamičen IP, kateremu se lahko izogneš s tem da si ustvariš domeno pri dyndns ali podobnih!

To je to!

Jst sm se odločil za ADSL in če bi se moral šenkrat odločit bi se odločil isto ADSL rula! (Zaenkrat!!!)

Čas bo povedal kaj bo bolše!

ender ::

Tito: ni res, mam Telemach, dela vse tako kot je treba (in še bolje). Res pa je, da sem pol leta čakal (ampak pravijo, da je za ADSL čakalna doba približno enaka).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

chucki ::

mene boli kok mi snema dol! sam da mam ping vredu! ker igram skos prek neta!!! snema mi pa 28k/s kar je zame dost! 64upload/256download
pa ne bluzi ker je KKS najbolši ponudnik v Sloveniji za kablski internet!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

tron LOLLOLLOLOO 20 pinga na tujih strežnikih! ti si pa mal čudn!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tito ::

Bodite bol natančni!

Jst mam ADSL in lowdam z dc++ povprečni prenos pa je 60 kbps ali pa okol 500 kbit/s!

Jst lohk povem da dva moja soseda pri telemachu jebata ježa!!!

ender ::

Tito: kbps = kilobitov/sekundo :D
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tito ::

kB/s in kbit/s ja! Kaj?

cahahopie ::

Ma dejte mi pol vi zdaj povedat kolk bom mogu špuknat za ADSL?
Mal sem gledu cene. Na Telekomu nimajo ma ništa... totaln zabiteži... tako, da sem neki zvohu na Siolu.
Torej imam navadno analogno linijo:
45.000 SIT(ISDN 100) + 30.252. SIT(ADSL(modem in razcepnik, priključitev)) + 2000-5000SIT mrežna = okol 80 000 SIT. Torej tolk bo treba ven špuknat?

Mam možnost samo ADSL... pa še ta bo zgrajen po njihovih informacijah v prvi polovici leta. ADSL pa bi rabu, da prilkučim server gor! Seveda pa bi rad kak špil kdaj pa kdaj špilu. To potem ni možno a ne? :D Da bi meu dve škatli. Ena je server ena pa moj osebni računalnik in da bi na enmu špilu igre prek neta na drugmu pa bi server laufo prek neta. In da bi bil en ADSL account? Bi blo to možn? Al 2x naročnina? Grr...

ender ::

cahahopie: seveda imaš lahko server, pa zraven igraš igrice. jaz imam lepo eno staro mašino (pentium 75) kot server/gateway, za njo imam pa priključena dva računalnika. je pa za server *precej* bolje imet kabl, ker se ti ne spreminja IP.

SLOWWWeb.net ::

če hočeš imet server na adslju za svoje potrebe je zasilo ok-dns2go.com ,...če pa ga misliš javno ponudit, moraš plačat cca. 50.000 sit-fiksni IP, kar pa je za tako usrano povezavo odločno in veliko preveč v primerjavi s kablom, po drugi strani pa še vedno bolje od najetega voda :\ .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

cahahopie ::

Torej. Jaz bi rad meu eno konkretno stran a se bi z ADSL zadovoljil.
Torej mam svoj box in še en box za server. Meu bi en ADSL account pri SiOLu (torej 8buksov na mesec). Pa bom res lahko vseeno hkrati nabijal Q3 prek neta in mi bo server brez tezav delu? To je v primeru ce bi slo vse prek enga kabla in bi bla raca v mrezi. Dva kabla in 2x na netu za 8K gre??

SLOWWWeb.net ::

Sicer nisem ravno nabijalec igric, ampak neko pasovno širino bi siogurno zasedel [saj mora igirica tudi pošiljat neke podatke-to naj mu še nekdo razloži] amapak bistveno je, da imaš vsaj za 1 uporabnika navoljo 8k in da se strani ne nalagajo vec kot 30s-da potem lahko postrezes naslednjega uporabnika, ko tisti dobi svoje informacije oz. se hitrost razdelita [2x4k].

Zaključek: če nimaš strani, ki kličejo po večjem obisku [erotične strani >:D,...] potem le brez skrbi :D .
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

Jack69 ::

Se ti splaca bolj kabel ker dela malenkost hitrejse kot ADSL dobis yunanji modem in ti pride cenejse za placevanje na mesec! Ce te yanima se kaj me lahko vprasas!!!
Zakaj??? Začaj!!!

By: Jack

Area_51 ::

Kabelski internet , naj bi bil dosti hitrejši od ADSL-ja. Pa za ADSL boš moral kupit prvo ISDN pol pa še ADSL. To ti pa pride okrog 80.000 Kabelski pa stane okrog 55.000SIT
To pomen, da se ti kabelski bolj splča.:D
Area 51

chucki ::

lololooolo! kablski internet prek KKS ja stane priklop 19.000 Sit! ne mi za 50k sit! si mal *******?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Area_51 ::

V kopru na Telemachu so mi povedal tako ceno razen če so me zafrknil.:\
Area 51

cmocko ::

Area_51:
Majhen popravek:
ISDN (osnovni paket(1x telefon eurit33 in NTBA člen) )24.900SIT + ADSL 30.000SIT v enkratnem znesku
SKUPAJ:54.900.
A ja, ce vzames oboje skupaj ti pri ISDN-ju priznajo 20% popusta.
Samo pol pa obe narocnine placujes!
Glede delovanja pa nebi izgubljal besed, saj je oboje na dokaj neprofesionalni ravni.

Mac ::

MESEČNA NAROČNINA FIZIČNE OSEBE - KABELSKI DOSTOP

Galileo F

Naročnina vključuje:

- 24 urni dostop do omrežja KKS Online Internet
- 1 statični IP naslov
- 1 elektronski poštni predal s kapaciteto 30 MB
- 4 elektronske naslove @kksonline.com
- prostor za postavitev osebne spletne strani s kapaciteto 10 MB
- brezplačno tehnično podporo
- asimetrično hitrost prenosa podatkov do 256/64 kbps

- mesečna naročnina 7.735,00 Sit z DDV

ali za ARNES preko KKS
- hitrost do 512/64 7.100,00 Sit z DDV

To so podatki ponudnika KKS.
Toliko govorite da kabel rula. 256 proti 512 pri ADSL ? Kakšne hitrosti za kako ceno pa imate potem drugje?

Tito ::

No nevem, kje mate kablski internet za 20 jurjeu?? Ampak pri men bi koštal tko:
1.) Kablska tv .... ok 70 000
2.) Kablski internet ok 60 000
3.) Čakam da me prklopjo in nikoli ne dočakam!

130 000 proti 54 000 kr razlika ane!

Tut kablovci majo blesov pogoj, zakaj morš bit naročen na blesave nemške kanale če hočeš bit na internet prkloplen??

Kablovci nikakor ne ponujako dovol za tako visoko ceno!

Če ste v bloku, bodite tiho saj pri vas je ceneje!!!!

To so cene za hišo!!!

chucki ::

Od 10. aprila poteka nova priključitvena akcija Startup 2002:

priključnina vključuje kabelski modem (Thomson RCA DOCSIS z USB priključkom), standardno nadgradnjo kabelske vtičnice na dvosmeren prenos podatkov ter nastavitev kabelskega modema in osebnega računalnika za delo z internetom.

Cena priključitvenega paketa Startup 2002 znaša 19.800,00 Sit z DDV.

Pogoja za pridobitev akcijskega priključitvenega paketa sta sklenitev naročniškega razmerja za obdobje 24 mesecev ter obstoječi CATV priključek.

* Standardna nadgradnja obstoječega kabelskega priključka vključuje menjavo kabelske vtičnice (po potrebi), namestitev delilnika in do 10m koaksialnega kabla (brez posebnih zahtev glede izvedbe instalacije).

Za prijave in dodatne informacije vas vabimo, da nas pokličete na tel. (02) 228 14 90 ali obiščete vašega lokalnega CATV operaterja.


p.s : men je važn da mam ql ping da lahka prek neta igram! filmov pa itaq ne smeš dljat! je protizakonito!:D :D :D :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tito ::

Če ne rabš nič daunloadat pol pa počak da bo arnes začel tržit ADSL ki bo baje 4-5 tisočakov mesečno!

Pa nekje sebtembra ISDN nebo več pogoj!!!! (TKO PRAVJO)

Tomi ::

To bi bilo pa prav zakon, če je res. Kar se Arnes tiče, ker ISDN sedaj ni več problem.
metrodusa.blogspot.com

marjan1a ::

Ola jaz imam cabel od Telemacha in nisem niti malo zadovoljen z njim ima linijo od 512kb/s in ko pobiram bilo kaj preko neta mi pobira max od
10kb/s do 20 kb/s kaj mi lahko kdo pove kaj naj naredim laepo vas prosim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876761 (5082) Soprano
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614482 (3661) marjanX
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049553 (7235) flipflop
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548426 (8426) Skubi
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017504 (5705) Narcos Satanicos

Več podobnih tem