» »

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja

Torrenti, ISP-ji in zakonodaja

«
1
2

Ribič ::

Zdravo,

Zanima me nekaj glede uporabe in prenosa raznih (tudi nelegalnih) vsebin preko torrentov pri nas v Sloveniji. Dolga leta smo že bili na SiOL ADSL liniji, kmalu pa bomo menjali ponudnika na hitrejši kabelsli internet (optike žal ni na naši lokaciji). Pri siolu nismo imeli nobenih težav zaradi tankanja raznih filmov, glasbe, programov in podobnih stvari preko torrentov, tudi v pogodbi ni bilo nič omenjeno. Ko sem pa bral pogodbo s strani kabelskega operaterja, pa je imel navedeno par členov, ki prepovedujejo uporabo njihovih liniji za prenos nelegalnih vsebin in da je potrebno spoštovati avtorske pravice, mednarodno pravo, pravo drugih držav, bla bla bla.

Saj ne sprašujem zaradi sebe, vendar pa se zna zgoditi, da se bo kdo izmed ostalih članov družine priklopil na LAN in imel na laptopu prižgan uTorrent ter podzavestno tankal nelegalne vsebine preko kabelske linije. Skratka zanima me ali je že kdo imel kake negativne izkušnje s tem. Ali kabelski operaterji (npr. telemach/kabelnet) kaj težijo zaradi uporabe torrentov?

lp

hojnikb ::

Last time i checked pri nas še nikogar niso preganjal zarad tega. Lahko se pa motim.

In any case, če te skrbi zaradi tega pač blokiraj torrent protokol ali pa uporabljaj kriptiran VPN.
#brezpodpisa

Spc ::

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.
 

hojnikb ::

a ne pokriva tista davščina samo naše pesnike ?
#brezpodpisa

Spc ::

Baje da ne samo naše ampak vse.
Recimo za primer, tudi če ima frizer radio iz satelita ali interneta, mora plačati vsaki mesec sazasu.
 

Ribič ::

VPN je ena možnost, vendar bi pa potem moral zadevo inštalirati na routerju, tako, da bi bila celotna povezava šifrirana. Tu se pa malo bojim, da ne bo kakšen paypal ali pa spletna banka začela težiti zaradi drugega IP naslova izven Slovenije. Pa tudi ping ti nabije pri igranju iger. Lahko bi pa na posameznih napravah nastavil VPN, vendar pa spet ne morem pokriti vseh naprav... prijatelji pridejo in veselo tankajo.

hojnikb ::

Če te tako skrbi, pač blokiraj torrent protokol. Eni kišti pa pustiš (tisti, ko najbol zaupaš).
Simple.
#brezpodpisa

Pesimist ::

"prijatelji pridejo in veselo tankajo."

ha?

Jarno ::

Sicer pred leti, ampak vseeno, se je en moj kolega pritoževal preko kabelskega interneta, da pogosto "šteka", verjetno zaradi tega, ker uporabniki visijo na torrentih.
Morda so zato dodali te klavzule v pogodbo, da lahko težijo osebkom, ki konstantno obremenjujejo omrežje oz. so notri še iz časov, ko je to bil problem.

MaterVola ::

Ribič je izjavil:

...ter podzavestno tankal nelegalne vsebine preko kabelske linije.lp


Podzavestno? Si me nasmejal ;)

PaX_MaN ::

Spc je izjavil:

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.

To je eklatantna laž.

Spc ::

PaX_MaN je izjavil:

Spc je izjavil:

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.

To je eklatantna laž.

Laž ?

https://slo-tech.com/novice/t141911
 

Machete ::

Lej čisto nahitro, preden tema spet zajadra v temo o piratstvu na radiju 100km.
Ne sekiraj se. Pusti naj laufa, pretakaj kar pač že boš. Lepo pa je da podrpeš ljudi, ki delajo stvari, ki so ti všeč, te zabavajo, ti pomagajo itd..
Ko boš sam razvil ta čut boš pač nekoliko napredoval od balkana. Do takrat pa, če sprašuješ zgolj zaradi sankcij, in ne zaradi posledic oz moralnih pogledih na tovrstno početje pač počni kar počne vsa Slovenija. Ne izgubljaj časa z bojaznijo pred komerkoli. Le upoštevaj to, da morajo razvijalci vseeno kdaj kaj prodati, če ti še želiš te vsebine sploh imeti na voljo. Pa pazi da ne zabiješ linije, ker če vas je več gor potem ne bo nikomur delalo nič.

49106 ::

Spc je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Spc je izjavil:

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.

To je eklatantna laž.

Laž ?

https://slo-tech.com/novice/t141911



Ja, laž. To nadomestilo je za posnetke katerih avtorske pravice nosiš ti sam.

Spc ::

49106 je izjavil:

Ja, laž. To nadomestilo je za posnetke katerih avtorske pravice nosiš ti sam.

Ja sej, oni služijo na račun mojih lastnih slik katere sem sam slikal in jih dal na svoj prazen disk, ta denar pa gre potem elton johnu, microsoftu, vlado kreslinu, itd itd itd..

Torej je zadeva že 100x preplačana.
 

49106 ::

Kdo služi? Država. Ja, država služi tudi na račun mojega dela. Celo 50% svojega dela dam državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Spc ::

49106 je izjavil:

Kdo služi? Država. Ja, država služi tudi na račun mojega dela.

Služi SAZAS in avtorji (recimo elton john) na račun mojih slik.
 

49106 ::

In. Država pa na račun mojega dela. Lahko zaradi tega utajam davke?

Sicer pa kamot kupiš v državi, kjer tega nadomestila ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Spc ::

Sej pravim, zadevo sem že 100x preplačal, torej je plačana.
Davke tudi plačujemo in jih plačamo - torej smo jih plačali.
 

49106 ::

Popravljam se. To je nadomestilo, za zakonsko določene 3 kopije(dovoljena reprodukcija). Plačaš pa tudi za lastne posnetke.


Nič nisi plačal, kradel si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Spc ::

49106 je izjavil:

Popravljam se. To je nadomestilo, za zakonsko določene 3 kopije(dovoljena reprodukcija). Plačaš pa tudi za lastne posnetke.


Nič nisi plačal, kradel si.

Kopije česa ? svojih slik katere sem dal na disk ?
Kradel sem svoje slike in plačal elton johnu ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

St235 ::

49106 je izjavil:

Spc je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Spc je izjavil:

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.

To je eklatantna laž.

Laž ?

https://slo-tech.com/novice/t141911



Ja, laž. To nadomestilo je za posnetke katerih avtorske pravice nosiš ti sam.


NE laži in ne govori neumnosti.

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb. Vsem pismenim to jasno pove Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam.

49106 je izjavil:

Popravljam se. To je nadomestilo, za zakonsko določene 3 kopije(dovoljena reprodukcija). Plačaš pa tudi za lastne posnetke.


Nič nisi plačal, kradel si.


Daj prosim nehaj neumnosti govorit. Krištev avtorskih pravic NI kraja in tudi ni obravnavana kot takšna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

St235 je izjavil:

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb.

Zakaj pa potem razni avtorji dobijo denar od mojih lastnih slik ?
 

49106 ::

St235 je izjavil:

49106 je izjavil:

Spc je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Spc je izjavil:

Za te vsebine si že plačal ko si kupil prazen disk/SD kartico/telefon/printer .. itd itd.
Torej je zadeva plačana.

To je eklatantna laž.

Laž ?

https://slo-tech.com/novice/t141911



Ja, laž. To nadomestilo je za posnetke katerih avtorske pravice nosiš ti sam.


NE laži in ne govori neumnosti.

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb. Vsem pismenim to jasno pove Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam.

49106 je izjavil:

Popravljam se. To je nadomestilo, za zakonsko določene 3 kopije(dovoljena reprodukcija). Plačaš pa tudi za lastne posnetke.


Nič nisi plačal, kradel si.


Daj prosim nehaj neumnosti govorit. Krištev avtorskih pravic NI kraja in tudi ni obravnavana kot takšna.


Izpade kot da lahko mirne vesti uporabljamo in vmes šeramo avtorsko robo. Tema je o pretakanju preko torrenta namreč

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

To izpade samo nepismenim. Ostali so bili sposobni prebrat celoten sestavek katerega del je tudi: Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam. Razen, če nam boš sedaj pojasnil da uporaba torrenta brez uploada ni mogoča?

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb.

Zakaj pa potem razni avtorji dobijo denar od mojih lastnih slik ?


Zato, ker je konsenz, da se obračunava pavšalno nadomestilo in se s tem izogne natepavanju mrtve mačke, kot to radi počnejo čez lužo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

49106 ::

Ne, niso. Sicer bi bili sposobni razumeti doumeti, da je tako početje napačno. Upravičujejo ga z nadomestili za reprodukcijo. Spotikneš se ob malenkost, ta pomembne pa pozabiš.

Kako ti imenuješ izpad dohodka, je meni popolnoma vseeno. Dejstvo je, da je avtor zaradi tega prikrajšan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

St235 ::

icer bi bili sposobni razumeti doumeti, da je tako početje napačno.

Kakšno početje je napačno? To, da si za lastne potrebe kopiram avtorsko zaščitene vsebini, ker mi to dovoljuje zakonodaja in sem plačal nadomestilo?

Spc ::

St235 je izjavil:

To izpade samo nepismenim. Ostali so bili sposobni prebrat celoten sestavek katerega del je tudi: Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam. Razen, če nam boš sedaj pojasnil da uporaba torrenta brez uploada ni mogoča?

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb.

Zakaj pa potem razni avtorji dobijo denar od mojih lastnih slik ?


Zato, ker je konsenz, da se obračunava pavšalno nadomestilo in se s tem izogne natepavanju mrtve mačke, kot to radi počnejo čez lužo.

No tukaj se vidi kdo krade (denar), jaz pa še vedno trdim, da če se za nekaj plača je zadeva plačana.

49106 je izjavil:

Dejstvo je, da je avtor zaradi tega prikrajšan.

Ni prikrajšan, dobi denar iz raznih praznih diskov / medijev
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

St235 ::

In s tabo se strinja tudi slovenska zakonodaja, zato v tem, da si za lastne potrebe skopiraš določena avtroska dela ni nič prepovedanega. Nisi pa plačal pravic do distribucije tretjim osebam, zato tega ne smeš počet in si v prekršku.

Spc ::

St235 je izjavil:

In s tabo se strinja tudi slovenska zakonodaja, zato v tem, da si za lastne potrebe skopiraš določena avtroska dela ni nič prepovedanega. Nisi pa plačal pravic do distribucije tretjim osebam, zato tega ne smeš počet in si v prekršku.

Torej kupim v trgovini DVD in ga za rojstni dan podarim sosedu, sem v prekršku ker sem tretji osebi dal zadevo in jo plačal.
 

49106 ::

St235 je izjavil:

icer bi bili sposobni razumeti doumeti, da je tako početje napačno.

Kakšno početje je napačno? To, da si za lastne potrebe kopiram avtorsko zaščitene vsebini, ker mi to dovoljuje zakonodaja in sem plačal nadomestilo?


Ne. Dobro ves, da mislim na P2P protokol in prekatanje avtorskih vsebin. In ja, 99.9% torrent uporabnikov med nalaganje mavtorsko zaščite vsebine, tudi distributira. S preostankom pa se zdaj ne bomo ukvarjali. Nismo taki dlakocepci, upam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

driver_x ::

St235 je izjavil:

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb. Vsem pismenim to jasno pove Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam.


Verjetno so tukaj mišljena javno objavljene vsebine z dovoljenjem nosilca avtorskih pravic. Ker sicer bi verjetno lahko za javno objavljene vsebine štel tudi tiste iz Piratebaya.

Nadomestilo torej dovoljuje, da si iz radija (ali youtubea) posnameš komad na CD.

St235 ::

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

In s tabo se strinja tudi slovenska zakonodaja, zato v tem, da si za lastne potrebe skopiraš določena avtroska dela ni nič prepovedanega. Nisi pa plačal pravic do distribucije tretjim osebam, zato tega ne smeš počet in si v prekršku.

Torej kupim v trgovini DVD in ga za rojstni dan podarim sosedu, sem v prekršku ker sem tretji osebi dal zadevo in jo plačal.


To, da nekomu podariš DVD pač ni enako reprodukciji in distribuciji.

Spc ::

St235 je izjavil:

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

In s tabo se strinja tudi slovenska zakonodaja, zato v tem, da si za lastne potrebe skopiraš določena avtroska dela ni nič prepovedanega. Nisi pa plačal pravic do distribucije tretjim osebam, zato tega ne smeš počet in si v prekršku.

Torej kupim v trgovini DVD in ga za rojstni dan podarim sosedu, sem v prekršku ker sem tretji osebi dal zadevo in jo plačal.


To, da nekomu podariš DVD pač ni enako reprodukciji in distribuciji.

Seveda je, saj zadeve ni on plačal, sem jo jaz in tako nima licence gledati filma.
 

St235 ::

driver_x je izjavil:

St235 je izjavil:

Nadomestilo, ki ga plačaš ob nakupu medijev (cd, dvd, disk, kaseta...) je nadomestilo za lastno reprodukcijo javno objavljenih avtorskih vsebin tretjih oseb. Vsem pismenim to jasno pove Zakon o avtorskih in sorodnih pravicah. Ti pa to nadomestilo NE dovoljuje kakeršnegakoli uploada tretjim osebam.


Verjetno so tukaj mišljena javno objavljene vsebine z dovoljenjem nosilca avtorskih pravic. Ker sicer bi verjetno lahko za javno objavljene vsebine štel tudi tiste iz Piratebaya.

Nadomestilo torej dovoljuje, da si iz radija (ali youtubea) posnameš komad na CD.


Nope, že 1001 predebatirano. Kako naj kot uporabnik vem, da so za določen komad ki ga slišim na radiju urejene avtorske pravice za repordukcijo? Kako naj to vem za posnetek na youtube? In kako naj to vem za random link na internetu?

Mene kot uporabnika to ne zanima. Mene zanima samo to ali je objava javno dostopna. Če da, mi zakon dopušča, da si za lastne potrebe naredim kopijo, ki pa jo seveda ne smem širit naprej.

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

In s tabo se strinja tudi slovenska zakonodaja, zato v tem, da si za lastne potrebe skopiraš določena avtroska dela ni nič prepovedanega. Nisi pa plačal pravic do distribucije tretjim osebam, zato tega ne smeš počet in si v prekršku.

Torej kupim v trgovini DVD in ga za rojstni dan podarim sosedu, sem v prekršku ker sem tretji osebi dal zadevo in jo plačal.


To, da nekomu podariš DVD pač ni enako reprodukciji in distribuciji.

Seveda je, saj zadeve ni on plačal, sem jo jaz in tako nima licence gledati filma.


Mešaš hruške in jabolka. Eno so zakonska določila, drugo so licenčni pogoji (civilno pravo). Od kje tebi ideja, da se licenca ne sme prenest na tretjo osebo? In od kje ti ideja da zakon avtomatično omejuje fizično predajo medija na katerem so avtorske vsebine in pravic ter dolžnosti, ki temu sledijo?

49106 je izjavil:

St235 je izjavil:

icer bi bili sposobni razumeti doumeti, da je tako početje napačno.

Kakšno početje je napačno? To, da si za lastne potrebe kopiram avtorsko zaščitene vsebini, ker mi to dovoljuje zakonodaja in sem plačal nadomestilo?


Ne. Dobro ves, da mislim na P2P protokol in prekatanje avtorskih vsebin. In ja, 99.9% torrent uporabnikov med nalaganje mavtorsko zaščite vsebine, tudi distributira. S preostankom pa se zdaj ne bomo ukvarjali. Nismo taki dlakocepci, upam.


In to je z zakonom prepovedano. Zdaj če si ti 1001 številko zmisliš to ne spremeni dejstva, kaj je dovoljeno in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

St235 je izjavil:

Kako naj kot uporabnik vem, da so za določen komad ki ga slišim na radiju urejene avtorske pravice za repordukcijo? Kako naj to vem za posnetek na youtube? In kako naj to vem za random link na internetu?

A frizerji in gostilničarji pa ne smejo niti radija prižgat ne da bi plačali ? pa če tudi je iz internet-a ali satelita in jih prav tako ne zanima kdo ima na radiu urejene avtorske pravice ? in niti ne predvajajo slovenske glasbe, čeprav frizer še vedno plača.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

driver_x ::

St235 je izjavil:

Nope, že 1001 predebatirano. Kako naj kot uporabnik vem, da so za določen komad ki ga slišim na radiju urejene avtorske pravice za repordukcijo? Kako naj to vem za posnetek na youtube? In kako naj to vem za random link na internetu?


Se pravi med redijem, Youtubom in Piratebayem dejansko ni razlike. Načeloma lahko glasbo od tam skopiraš na CD. Problem je edino v tem, da ko snameš komad iz Piratebaya, ga zraven še distrubuiraš.

Spc je izjavil:

A frizerji in gostilničarji pa ne smejo niti radija prižgat ne da bi plačali ? pa če tudi je iz internet-a ali satelita in jih prav tako ne zanima kdo ima na radiu urejene avtorske pravice ? in niti ne predvajajo slovenske glasbe, čeprav frizer še vedno plača.


Frizerji pa tega ne počnejo za osebno rabo, ampak se grejo javno predvajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

St235 ::

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Kako naj kot uporabnik vem, da so za določen komad ki ga slišim na radiju urejene avtorske pravice za repordukcijo? Kako naj to vem za posnetek na youtube? In kako naj to vem za random link na internetu?

A frizerji in gostilničarji pa ne smejo niti radija prižgat ne da bi plačali ? pa če tudi je iz internet-a ali satelita in jih prav tako ne zanima kdo ima na radiu urejene avtorske pravice ? in niti ne predvajajo slovenske glasbe, čeprav frizer še vedno plača.

Daj prosim ne nabijaj v tri dni in ne vleci v vsaki zadevi na kup popolnoma različnih stvani.

Za pravne osebe veljajo drugačna pravila kot za fizične osebe. In gostilničar ne plačuje nadomestila zato, ker on posluša glazbo ampak zato ker omogoča poslušanje tretjim osebam (gosti). Tako, da prosim če si razčistiš osnovne pojme o avtorskem pravu preden se napihuješ v tri dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

Če kupiš avto in ga posojaš okoli je še vseeno avto tvoj ker si ga plačal in lahko delaš z njim kaj želiš in to je to, ista zadeva.
 

St235 ::

Spc je izjavil:

Če kupiš avto in ga posojaš okoli je še vseeno avto tvoj ker si ga plačal in lahko delaš z njim kaj želiš in to je to, ista zadeva.


Ko boš avtomobile z replikatorjem razmnoževal v svoji garaži bodo tvoje blodnje mogoče imele smisel.

Spc ::

St235 je izjavil:

ampak zato ker omogoča poslušanje tretjim osebam (gosti). Tako, da prosim če si razčistiš osnovne pojme o avtorskem pravu preden se napihuješ v tri dni.

Ne, žal on tega ne omogoča, omogoča to radio, ki pesem predvaja iz CDja, frizer samo pretvarja frekvenco iz 100.6MHz v slišno frekvenco, torej frizer samo downconverta iz 100MHz v slišno frekvenco in ne predvaja iz CDja.
 

St235 ::

driver_x je izjavil:

St235 je izjavil:

Nope, že 1001 predebatirano. Kako naj kot uporabnik vem, da so za določen komad ki ga slišim na radiju urejene avtorske pravice za repordukcijo? Kako naj to vem za posnetek na youtube? In kako naj to vem za random link na internetu?


Se pravi med redijem, Youtubom in Piratebayem dejansko ni razlike. Načeloma lahko glasbo od tam skopiraš na CD. Problem je edino v tem, da ko snameš komad iz Piratebaya, ga zraven še distrubuiraš.



Problem je v načinu delovanja P2P protokola. Dokler govorimo samo od reprodukciji za lastne potrebe nisi v prekršku.

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

ampak zato ker omogoča poslušanje tretjim osebam (gosti). Tako, da prosim če si razčistiš osnovne pojme o avtorskem pravu preden se napihuješ v tri dni.

Ne, žal on tega ne omogoča, omogoča to radio, ki pesem predvaja iz CDja, frizer samo pretvarja frekvenco iz 100.6MHz v slišno frekvenco, torej frizer samo downconverta iz 100MHz v slišno frekvenco in ne predvaja iz CDja.


Daj prosim ne delaj idiota iz sebe. To nabijanje o downconvertanju je pač odraz tega, da delaš bebca iz sebe. Namreč vsako reprodukcijo lahko zreduciraš na to, da je na koncu pravzaprav neka naparva tista ki reproducira in ni nihče za nič odogovoren. Nenavsezadnje je za vsako reprodukcijo na koncu odgovoren zrak in bi morali njemu zaračunavat nadomestilo. Pač bedasta logika za bedaste ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

Vidim, da ne razumeš kako deluje radijski sprejemnik.
Sprejemnik sigurno ne producira.
Predvaja se iz CDja na radiu, torej radio, ki zadevo predvaja bi moral plačati za glasbo katera se predvaja in ne frizer.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

St235 ::

Dokler razumem kako deluje pravni sistem je to popolnoma irelavantno.

Al me boš sedaj poučil da naprava, ki sprejema radijske valove ne more hkrati reproducirati zvoka?

Predvidevam da sodiš med ljudi ki okrog razlagajo, da je orožje tisto ki pobija ljudi in da so uporabniki, ki dejansko pritisnejo na sprožilec pravzaprav nedolžne ovčke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

St235 je izjavil:

Predvidevam da sodiš med ljudi ki okrog razlagajo, da je orožje tisto ki pobija ljudi in da so uporabniki, ki dejansko pritisnejo na sprožilec pravzaprav nedolžne ovčke?

Ja tisti ki pritisne na sprožilec, torej radijska postaja pritisne play tipko na cdju in ga predvaja.
Končni uporabnik pa downconverta frekvenco (orožje).
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Trololololol ::

Jarno je izjavil:

Sicer pred leti, ampak vseeno, se je en moj kolega pritoževal preko kabelskega interneta, da pogosto "šteka", verjetno zaradi tega, ker uporabniki visijo na torrentih.
Morda so zato dodali te klavzule v pogodbo, da lahko težijo osebkom, ki konstantno obremenjujejo omrežje oz. so notri še iz časov, ko je to bil problem.

Če imam na voljo x linijo in plačam x linijo, potem bom x linijo tudi izkoristil. To nabijanje ISPjev je pa njihov problem. Namreč ni tvoja krivda, da ti ponujajo linije izven svojih kapacitet. Če jih plačaš, jih izkoristiš. Če zaradi tega komu drugemu ne dela, ni tvoja krivda.

St235 ::

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Predvidevam da sodiš med ljudi ki okrog razlagajo, da je orožje tisto ki pobija ljudi in da so uporabniki, ki dejansko pritisnejo na sprožilec pravzaprav nedolžne ovčke?

Ja tisti ki pritisne na sprožilec, torej radijska postaja pritisne play tipko na cdju in ga predvaja.
Končni uporabnik pa downconverta frekvenco (orožje).


Samo kaj, ko gostilničar ni končni uporabnik. Je middle man, ki se mora držat določenih pravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Spc ::

St235 je izjavil:

Spc je izjavil:

St235 je izjavil:

Predvidevam da sodiš med ljudi ki okrog razlagajo, da je orožje tisto ki pobija ljudi in da so uporabniki, ki dejansko pritisnejo na sprožilec pravzaprav nedolžne ovčke?

Ja tisti ki pritisne na sprožilec, torej radijska postaja pritisne play tipko na cdju in ga predvaja.
Končni uporabnik pa downconverta frekvenco (orožje).


Samo kaj, ko gostilničar ni končni uporabnik. Je middle man, ki se mora držat določenih pravil. K

Radijski Sprejemnik je končni krivec tukaj, ne mešat sedaj gostov restavracije.

Sam si napisal:

St235 je izjavil:

Namreč vsako reprodukcijo lahko zreduciraš na to, da je na koncu pravzaprav neka naparva tista ki reproducira

A sedaj so že gosti krivi ?
Prvo je bil radijski sprejemnik sedaj so že gosti, še malo pa bodo tisti, ki se zunaj mimo ulice sprehajajo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

matijadmin ::

Spc je izjavil:

49106 je izjavil:

Kdo služi? Država. Ja, država služi tudi na račun mojega dela.

Služi SAZAS in avtorji (recimo elton john) na račun mojih slik.


To ti misliš. Na ta račun služi samo država, ki ta denar dejansko pobira. Do združenj avtorjev in imetnikov drugih pravic, ki bi bili upravičeni pa ne pride, ker se ne znajo zmeniti med seboj.

Spc ::

matijadmin je izjavil:

Do združenj avtorjev in imetnikov drugih pravic, ki bi bili upravičeni pa ne pride, ker se ne znajo zmeniti med seboj.

In to je moj problem ker ?
Jaz sem zadevo plačal, kam pa je šlo pa več ni v moji moči.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kršitev avtorskih pravic (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5611134 (8024) Hakai
»

Prenašanje torrent datotek legalno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5024652 (22899) tekkkno
»

Pravice do zasebnega reproduciranja ni, treba jo je kar plačati (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
20649998 (43745) [D]emon
»

Ponudniki interneta naj bi zaračunavali nadomestilo za spletno piratstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
18856198 (50996) Gregor P

Več podobnih tem