» »

Kako velik je v resnici "deep web"

Kako velik je v resnici "deep web"

dr.Akula ::

Velikokrat slišimo razne primerjave z ledno goro aka tisto kar štrli iz morja je indexiran internet (5%, 10%, 20%...), prava masa pa je pod morjem (jaz to maso dojemam kot količino bitov). Že ko sem prvič videl tako primerjavo (nekje 2008), sem bil do nje skeptičen. Morda je to nekoč res veljalo, ko je bil internet še v povojih in so ga imeli redki. Takrat so tisti, ki so internet hoteli uporabljati za bolj malopridne namene, mogoče res imeli realno možnost da s svojo infrastrukturo (mislim na domače serverje) presežejo casual uporabnike.
Danes se mi take primerjave zdijo nemogoče. Promet ni več samo text in občasno kakšen video. Že samo od pojava Youtuba mi je poplnoma nepredstavljivo, da bi posamezni uporabniki serversko tekmovali z velikimi firmami in jih celo prekašali 1:10.
A se sem slučajno štejejo razne NSA, GCHQ in druge organizacije? Čeprav tudi v tem primeru imam še vedno težavo z dojemanjem ratia informacij, ki je zapisan zgoraj.

Dve taki primerjavi, ki sem ju zasledil v zadnjih tednih:
(Preskoči na 1:18) Ta je bolj za hec, because CSI:


(Preskoči na 9:10) Ta me bolj moti, ker so na tem kanalu videi ponavadi podprti s fakti. Tole je referenčni članek v tem primeru.


Torej, a jaz to dojemam povsem napačno in je nekaj na tem, ali pa je to samo ena tistih informacij ki je "regurgitated" v nedogled, brez preverjanja? Da končno zvem enkrat za vselej.
ni podatka

Trololololol ::

Tisti ledenik aka deep web je izmišljotina enega izmed strokovnjakov tehnološke varnosti, da bi prikazal naivne človečke.
Članek je bedast, ta drug videoposnetek isto. Ko boš prišel do originalnega posta, ti bo jasno, da gre za 4chan troll.
Ista fora kot tisto, da v spanju pojemo na leto xyz pajkev.

PS Kar velik procent "deep weba" je nadzorovan. Primer: Silkroad in stotine drugih strani.

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

Kot je napisal Kek'c, le da je večina deepweba namenjena pedofilom.

GTX970 ::

Na teroriste in dilerje si pozabil.

Yacked2 ::

Pod deep web spadajo tudi vsa lokalna omrežja skrita za routerji.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

SeMiNeSanja ::

Če slediš definiciji 'deep web-a', je to ves tisti prostor, ki ni zajet v iskalnikih, kot npr. google.

Kaj ima to veze s Slikroad, pravzaprav ne vem, saj 'deep web' pomeni še vse kaj drugega, kot ilegalne strani. Sem spadajo vse 'partnerske' strani raznih podjetij, vse kar si uporabniki delijo preko Dropbox in podobnih storitev, koneckoncev tudi tvoj prenosni disk, če ga kdaj daš v share komu od tvojih sorodnikov, da si lahko prenesejo slike z zadnjega rojstnega dneva.

Skratka pojem 'deep web' pomeni 'vse ostalo', kar je kakorkoli priključeno na internet - četudi dostopno izključno ozkemu krogu (morda celo enemu samemu) uporabnikov.

V tem oziru, se meni ne zdi nič pretirano, če nekdo ocenjuje, da je tega za 90% celotnega interneta.

dr.Akula ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Če slediš definiciji 'deep web-a', je to ves tisti prostor, ki ni zajet v iskalnikih, kot npr. google.

Kaj ima to veze s Slikroad, pravzaprav ne vem, saj 'deep web' pomeni še vse kaj drugega, kot ilegalne strani. Sem spadajo vse 'partnerske' strani raznih podjetij, vse kar si uporabniki delijo preko Dropbox in podobnih storitev, koneckoncev tudi tvoj prenosni disk, če ga kdaj daš v share komu od tvojih sorodnikov, da si lahko prenesejo slike z zadnjega rojstnega dneva.

Skratka pojem 'deep web' pomeni 'vse ostalo', kar je kakorkoli priključeno na internet - četudi dostopno izključno ozkemu krogu (morda celo enemu samemu) uporabnikov.

V tem oziru, se meni ne zdi nič pretirano, če nekdo ocenjuje, da je tega za 90% celotnega interneta.

No po tej definiciji je potem procentno zadeva celo verjetna. Jaz sme si pod to besedno zvezo vedno predstavljal samo .onion zadeve in file lockerje.
ni podatka

twom ::

Mal wikipedie za začetek ne bo škodovalo deep web ni dark internet ni dark net

Okapi ::

Tudi ogromno arhivov ni neposredno dosegljivih (indeksiranih) z guglom, recimo časopisni od Dela, ali televizijski od RTVSLO. Pa je tam (zelo) veliko stvari.

O.

dr.Akula ::

twom je izjavil:

Mal wikipedie za začetek ne bo škodovalo deep web ni dark internet ni dark net

Sicer hvala, ampak članek o deep web-u ni ravno objekitven ali up-to-date. Pod odstavkom "Size" je citat iz leta 2001, eden od relevantnih predlogov za "Further reading" pa tole.
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Za kaj uporabljate hitri internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647454 (5166) negotiator
»

Kje je ta temna stran interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
62280 (2136) Xlatan
»

Deep web

Oddelek: Informacijska varnost
71541 (1302) jype
»

Kitajska hekerska skupina APT1 je vojaška Enota 61398

Oddelek: Novice / Varnost
3915185 (13318) CaqKa

Ste že kdaj obiskali "Deep Web"

Oddelek: Loža
3911438 (10487) Gandalfar

Več podobnih tem