» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
38 / 86
»»

Modri dirkač ::

Grover ali pa native app
Everybody lies!

boolsheat ::

Jaz uporabljam tistega, ki je že naložen gor.

loveJDM ::

AvtoR je izjavil:

Že od Symbiana naprej uporabljam Sport Tracker. Meni je OK.


+1,ne da je OK,bomba je...če se registriraš imaš na netu potem grafe pa točno hitrost na lokaciji kjer označiš,pa če dodaš prijatelje lahko komperaš pa to.Se mi pa zdi dosti bolj enostaven kot pa na androidu,tam sem zadnjič probal pa nič ne najdeš :)

Motion ::

Now build .492 je zuni za public release.
http://mspoweruser.com/heres-whats-impr...

solatjek ::

Že nalagam....

Še nekaj vprašanj: Naročil sem L950 - nisem še dobil. Baje obstaja nov firmware, ki omogoča double tap to wakeup, kako se to naloži? Windows device recovery tool ali kako drugače?

Vprašanje 2: baje ima L950 teperaturni senzor in barometer. Obstajajo aplikacije, ki ti pokažejo temperaturo telefona (prostora) in zračni tlak oz. kako se dokoplješ do teh podatkov?

Vprašanje 3: koliko je SAR za L950? Nekateri navajajo okoli 0,90 drugi pa 0,6. Gre za model 950LTE, kateri podatek je pravi?

Vprašanje 4: koliko porabi baterije zaslon za ošvrk, če je ves čas vklopljen, AMOLED bi naj bil celi črni, le tisti pixli gorijo, kjer je informacija, to praviloma ne bi smelo toliko kuriti, kot na L640? Se motim?

Ponudba 1: prodam L64 LTE takoj ko usposobim L950. Telefon je v nulo ohranjen, dela brezhibno :) Cena po dogovoru...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Malajlo ::

Aida64. Temperature sicer ne meri, magnetometer pa ima.

karafeka ::

1. Nadgradnje pridejo preko OTA. Ne rabiš kaj ročno inštalirati. Double tap je prišel z firmwarom 10586.420 (mislim, da na 1.7.2016).

Motion ::

.420 ni frmware ampak komulativni update za windowse (za one core bol natančno). Firmware revizijo ti piše pod OS buildom.

Malajlo ::

Jeee! Double tap imamo!

harvey ::

@Matko37
Baje obstaja nov firmware, ki omogoča double tap to wakeup, kako se to naloži? Windows device recovery tool ali kako drugače?

To je dodano kot funkcionalnost builda .420. Ni potrebno posebej kaj nameščati, enostavno Windows Update opravi svoje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

solatjek ::

Tale link sem našel glede novega firmwareja: http://answers.microsoft.com/en-us/mobi...

Torej Windows se posodablja preko Update (OTA), firmware pa torej hkrati z Windowsom (en paket torej za oboje?)

klinker ::

Double tap to wake je meni na 1520ki delalo ze na 8.1 in v vseh 10kah, pa dvomim da ima hw kaj veze.

Motion ::

Tanove lumie 950 in 950xl ga niso mele omogočenega v FW ju zaradi slabe optimizacije.

Modri dirkač ::

lol, slaba optimizacija? Zaznavanja dveh zaporednih dotikov? Sej ni astrofizika ...
Everybody lies!

clix ::

Verjetno optimizacije porabe energije. Konstantna vklopljenost digitizerja lahko požre kar nekaj energije.

solatjek ::

Evo, moja nova L950 iz mobileshop.eu je po doma. Imam pa ze nekaj vprasanj:
- ko sem aparat vklopil je bil nastavljen na kitajsko, prav tako kitajska navodila in vtič za polnjenje je nek drug standard, prilozen je pa bil adapter. Aparat je sicer bil nov, vse folije gor in brez prstnih odtisov, me pa zanima, ce obstajajo kaksni ponaredki teh lumij, ceprav vse izgleda kvalitetno izdelano.
- na L640 sem nastavil nastavitve za MMS, da je delal prenos samodejno, tu te nastavitve ne primejo. Kaj imate nastavljeno pod APN za MMS?
- preseneca me, da ni FM radia, ceprav pise na spletni strani, da je?

loveJDM ::

Updejtaj prvo pol pa boš dalje videl kako pa kaj :)

solatjek ::

Vse je updejtano na zadnjo verzijo. Telefon dela fajn, hitro, moti me pac to, kar sem zgoraj napisal.

KTr1sk ::

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

loveJDM ::

KTr1sk je izjavil:

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala


Na orginal zaslonu?To je drugače značilno za menjan zaslon da pol senzor več ne dela...

boolsheat ::

@matko
Dvomim, da Kitajci ponarejajo to, skoraj zagoto imaš original mišljen za kitajski trg in prešvercan čez carino v EU, ker ni bila obdavčena je zato lahko takšna cena.
Ne razumem najbolje kaj te muči. MMSi ne delajo sploh ali samo avtomatski prenos ne? Za avtomataki prenos imaš pod settings/system/messaging/ opcijo "allow MMS if cellular data is off".
Za FM radio moraš potegniti aplikacijo iz trgovine, npr.:
Radio FM Phone - https://www.microsoft.com/store/apps/9w...

solatjek ::

MMS dela, ne dela avtomatski prenos, čeprav je omogočen. Tudi na L640 ni delal, potem sem ročno nastavil APN nastavitve in je delalo, tu pa z enakimi nastavitvami samodejno ne prenese.

KTr1sk ::

loveJDM je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala


Na orginal zaslonu?To je drugače značilno za menjan zaslon da pol senzor več ne dela...


nič ni zamenjano, samo zaščitno "steklo" še imam čez, windows 10 je pa uradna verzija...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

PrihajaNodi ::

solatjek je izjavil:

MMS dela, ne dela avtomatski prenos, čeprav je omogočen. Tudi na L640 ni delal, potem sem ročno nastavil APN nastavitve in je delalo, tu pa z enakimi nastavitvami samodejno ne prenese.



Imas power battery saving vkljucen?

solatjek ::

Ne, varčevanje ni vključeno

Anney ::

KTr1sk je izjavil:

loveJDM je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala


Na orginal zaslonu?To je drugače značilno za menjan zaslon da pol senzor več ne dela...


nič ni zamenjano, samo zaščitno "steklo" še imam čez, windows 10 je pa uradna verzija...


Odstrani zaščitno steklo, ali pa poglej če ti je odstopil ekran v zgornjem desnem kotu (pritisni s prstom če ima kakšen mm hoda), tam je ta senzor.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Mitja358 ::

Kateri program uporabljate za zapisovanje in računanje povprečne porabe avtomobila? Na Windows 10 mi Total Fuel ne kaže grafa, kot je to počel na WP8.

Joze_K ::

Mitja358 je izjavil:

Kateri program uporabljate za zapisovanje in računanje povprečne porabe avtomobila? Na Windows 10 mi Total Fuel ne kaže grafa, kot je to počel na WP8.


pa saj si kupil program... piši proizvajalcu... oz. na njegov forum

Anney ::

Nobenega, ko je prazen grem tankat. :)

Petrol logger free je eden z grafom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Modri dirkač ::

Mitja358 je izjavil:

Kateri program uporabljate za zapisovanje in računanje povprečne porabe avtomobila? Na Windows 10 mi Total Fuel ne kaže grafa, kot je to počel na WP8.

spritmonitor.de
Everybody lies!

solatjek ::

boolsheat je izjavil:

@matko
Dvomim, da Kitajci ponarejajo to, skoraj zagoto imaš original mišljen za kitajski trg in prešvercan čez carino v EU, ker ni bila obdavčena je zato lahko takšna cena.
Ne razumem najbolje kaj te muči. MMSi ne delajo sploh ali samo avtomatski prenos ne? Za avtomataki prenos imaš pod settings/system/messaging/ opcijo "allow MMS if cellular data is off".
Za FM radio moraš potegniti aplikacijo iz trgovine, npr.:
Radio FM Phone - https://www.microsoft.com/store/apps/9w...


Ravno te opcije ni: allow MMS if cellular data is off - na L640 sem jo imel, tu je pa nimam. V čem je fora?

Radio je pa onemogočen v registru, sem bral, da je na nekaterih lumijah onemogočen, obstaja neka pot, da ga omogočiš, a mi ni uspelo, čeprav sem vse naredil kot je pisalo.

Telefon je pa res za kitajski trg. A se ti telefoni kaj razlikujejo od teh, ko se po evropi prodajajo?

Drugače pa dela OK, ni nobenih težav, pač tole me je takoj zmotilo, se bo dalo sicer navadit, ampak bi raje usposobil tako radio kot MMS, ko so podatki izklopljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Motion ::

Kako pa je z garancijo če je telefon za kitajski trg?

boolsheat ::

Potem imaš pa FM radio in MMS opcijo izključeno, ker očitno imajo Kitajci te funkcije onemogočene. Nekako bi moral naložiti evropski ROM.

OvCa77 ::

KTr1sk je izjavil:

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala

Če si nanovo dal steklo čez, sklopi telefon in ga nazaj vklopi da se nastavi da je čez steklo.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

KTr1sk ::

OvCa77 je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Na 640LTE mi je začelo ko nekoga kličem, ali sprejmem klic se zatemni zaslon tako da ne morem prekinit, prej mi je to lepo delalo, ko sem prislolnik na uho telefon se je zatemnil zaslon in osvetlil nazaj ko sem "odložil" od ušesa..kje so te funkcije na telefonu, hvala

Če si nanovo dal steklo čez, sklopi telefon in ga nazaj vklopi da se nastavi da je čez steklo.


res je, pred dnevi sem dal "steklo" gor ki je bolj debela plastika, točno tega imam
http://www.aliexpress.com/item/0-33mm-S...

sem pa ugasnil in prižgal telefon in je enako, ve kdo če se da senzor za svetlobo al kaj je kako izklopiti, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Anney ::

Vrži to sranje dol in normalno uporabljaj telefon ali pa kupi steklo na katerem bo delalo. Če pa imaš raje nefunkcionalen telefon zaradi teh 50centi pa pusti gor. Senzorja se ne da izklopiti.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

loveJDM ::

Jbg,zarad stekla bo ker fon misli da je prislonjen na uho...Sej verjetno ti tut auto brightness ne dela vec

solatjek ::

Evo, radio sem aktiviral po tem postopku, če bo še kdo potreboval: http://techfaqs.net/smartphone/how-to-a...

Sedaj moram nekako še omogočiti, da bom imel možnost nastavitve: allow MMS if cellular data is off

klinker ::

Anney je izjavil:

Vrži to sranje dol in normalno uporabljaj telefon ali pa kupi steklo na katerem bo delalo. Če pa imaš raje nefunkcionalen telefon zaradi teh 50centi pa pusti gor. Senzorja se ne da izklopiti.


Sem tudi sam poskusu ta cheap "stekla" in so z en drek. Samo se Nillkin, ceprav stane 7-8€.

solatjek ::

Naj mi nekdo, ki ima L950 pogleda, če ima to nastavitev pri sporočilih:
 MMS

MMS

cekr ::

Katero verzijo sistema pa imaš?

Pri meni je že sam naslov drugače napisan(velikost črk).
Pri tebi je "SPOROČILA", pri meni "Sporočila"

Tega dovoljevanja(obe postavki) pa pri meni ni.
Bi bilo pa fajn, da bi bili.
Vprašanje je, kaj se bo zgodilo, ko boš vložil sim kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

cekr ::

Sem poskusil poslat mms z izklopljeni prometom. APN imam vpisan ta mms.
Pa mi zadeva ne odpre prometa samo za mms.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Cekr, hvala, se ne bom več mučil, očitno L950 teh postavk nima. Slika, ki sem jo prilepil je od L640, na L950 pa imam tako kot si opisal, Sporočila z malimi črkami in brez postavk, podatke za MMS pa je potrebno ročno vklopiti. Tako da imava vse enako.

Sem že mislil drug firmware nalagat, a bi bila izguba časa. Naložen je za regijo 000-88, kar je worldwide, na vem v čem je sploh razlika, če bi imel recimo 000-33, kot ga imam na L640, ki je evropski? V čem je fora toliko različnih firmwarov?

Drugače pa imam vse na zadnji verziji.

KTr1sk ::

klinker je izjavil:

Anney je izjavil:

Vrži to sranje dol in normalno uporabljaj telefon ali pa kupi steklo na katerem bo delalo. Če pa imaš raje nefunkcionalen telefon zaradi teh 50centi pa pusti gor. Senzorja se ne da izklopiti.


Sem tudi sam poskusu ta cheap "stekla" in so z en drek. Samo se Nillkin, ceprav stane 7-8€.


res je bilo zaščitno "steklo" krivo, sem vrgel dol, zdaj pa dela normalno, bom pa gledal da bom imel steklo, ki ima "odprtino-luknjo" kjer so senzorji pa bo verjetno ok
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

treshold2 ::

HP Elite x3 je na voljo za nakup, ampak cena je malo preveč....

http://mspoweruser.com/you-can-now-buy-...

Kot podarilo boste dobili stylus, screen protector in cover. Brez Continuum display dock in lap dock, skupaj z tem je 1300€.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

solatjek ::

Meni osebno je grd! Cena pa tako brez komentarja, le kje najdejo....

Anney ::

Velik + je baterija, ter nov(boljši) procesor in grafika ter IP67. Samo še vseeno veliko napram L950.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

treshold2 ::

Anney je izjavil:

Velik + je baterija, ter nov(boljši) procesor in grafika ter IP67. Samo še vseeno veliko napram L950.


Še prototip. Kamera je zelo slaba, na strani imaš foto sample.
N2820 2.13 Ghz,4GB DDR3,500GB,Windows 10 Pro x64,Intel HD Graphics Mobile

Anney ::

Sej kamere sploh nisem omenjal, že ko sem videl da ni pravih leč vgrajenih. Ostalo pa je dobro, samo žal zelo previsoka cena. Tukaj je zmagovalec L950.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Motion ::

solatjek je izjavil:

Meni osebno je grd! Cena pa tako brez komentarja, le kje najdejo....

Ja no cena je primerna namenu. Pač telefon ni bil namenjen navadnim potrošnikom temveč podjetjem.
««
38 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546639 (25344) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431372 (27024) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527238 (17628) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513639 (11229) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841710 (32958) boolsheat

Več podobnih tem