» »

Realna vrednost plače

Realna vrednost plače

«
1
2 3 4

Bye ::

Prosim razne mencingerje za pomoč pri izračunu, koliko je danes vredna plača 1.000 EUR v primerjavi z desetimi leti nazaj (za vsako leto posebej).
Zanima me tudi, ali je delodajalec (v skladu z ZDR) dolžan izplačevati potne stroške ter usklajevati OD z inflacijo.

Se pravi, če je (dejanska) letna inflacija 5%, je to v 10 letih 50%, torej 500 EUR?
  • zaklenil: Mavrik ()

Smurf ::

stat.si pravi:

Stopnja inflacije v obdobju od začetka decembra 2004 do konca decembra 2014 znaša 23,8 %.

Torej je 1000€ dec 2004 (oz pac tistih 239k sit) danes vrednih 760€.

nejcek74 ::

Revalorizacija denarnih zneskov

Revalorizirana vrednost zneska 239.000,00 SIT z dne 1.1.2005 na dan 1.1.2015 znaša 1.238,68 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Senitel ::

Bye je izjavil:

Se pravi, če je (dejanska) letna inflacija 5%, je to v 10 letih 50%, torej 500 EUR?

V bistvu 63%...

Bye ::

Za točno obdobje moram še zvedeti. Od 2007 do danes pa samo 162 EUR več? Hmmm. Nekaj mi ne štima tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

St235 ::

Zanima me tudi, ali je delodajalec (v skladu z ZDR) dolžan izplačevati potne stroške ter usklajevati OD z inflacijo.

Kaj misliš z potnimi stroški? ČE govorimo o povračilu prevoza na delo je dolžan palačat najcenejši javni prevoz. In ne OD ti ni dolžan usklajevat z inflacijo.

Bye ::

A niso potni stroški ponavadi povračilo prevoza na delo? To mislim, ja.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

In ne OD ti ni dolžan usklajevat z inflacijo.

..., če to ni izrecno navedeno v pogodbi o zaposlitvi ali panožni kolektivni pogodbi.

scipascapa ::

Približno se spomni kaj si leta 2005 dobil za 240.000 SIT in kaj danes dobiš za 1000€.
Hrana, bencin, stanovanje ipd.

Roadkill ::

Je čez dodatnih 10 let bo pa taka računica: 5%*20= 100%. za tistih 1000€ ne boš moral v trgovini nič kupit.

:O

Upam, da se zajebavaš.
Ü

St235 ::

Bye je izjavil:

A niso potni stroški ponavadi povračilo prevoza na delo? To mislim, ja.

Sam vprašam, da slučajno ne misliš stroškov, ki nastanejo na službeni poti.

Bye ::

Ja, so tudi službeni stroški (nekaj malega), ampak v mislih sem imel stroške prevoza na delo. Se opravičujem za nejasnost.
A na SURS je računana dejanska inflacija ali neke teoretične floskule?
@Roadkill
Zato pa sprašujem. Izvoli, razsvetli me.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

scipascapa ::

Z glave tko 2005 si dobil za 240.000 ogromno več kot danes za 1000€.
Ven si šel za tisoč SIT z lahkoto. Hrana, pijača, stanovanje vse ceneje....edino dražja je bila tehnika, avto ipd......danes pa ravno obratno. Tehnika + avto poceni, vse ostalo drago.

Bye ::

Sprašujem, ker bi rad za nekoga naredil čim bolj natančen (konkreten) izračun.

marvin42 ::

scipascapa je izjavil:


Ven si šel za tisoč SIT z lahkoto.

Za izraz "z lahkoto" boš moral pri tisoč dodati še eno ničlo na koncu :)
Mostly Harmless

Smrekar1 ::

scipascapa je izjavil:

Z glave tko 2005 si dobil za 240.000 ogromno več kot danes za 1000€.
Ven si šel za tisoč SIT z lahkoto. Hrana, pijača, stanovanje vse ceneje....edino dražja je bila tehnika, avto ipd......danes pa ravno obratno. Tehnika + avto poceni, vse ostalo drago.


Cene stanovanj so bile takrat približno enake kot danes:
http://www.slonep.net/info/cene-nepremi...

S tem, da imamo zdaj povprečno plačo približno 20% višjo kot takrat.
https://www.stat.si/novice_poglej.asp?I...
http://www.saop.si/poslovne-informacije...

Celokupno gledamo živimo nekoliko boljše kot pred 10 leti. Ni optimalno, ampak več kot pol tega je bila najhujša gospodarska kriza po veliki depresiji, tako da niti ni tako strašno hudo.

videc ::

Stroški so enaki? Cena osnovnih dobrin je enaka ali višja?
Takrat si dobil kavo za 90 oz. 100 SIT, danes je 90c. Koliko % višje je to? Verjetno več kot 20%, a?

Invictus ::

Kava pač ni nujno potrebna življenska dobrina.

Če imaš denar in čas za vsakodnevno sedenje ob kavi, potem ti ni nič hudega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

To samo pomeni, da je minuta drazja. Saj na kafetu ne placas kave.

http://www.aboutinflation.com/coffee-vs...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Gandalfar ::

Tam imaš košarico življenjskih stroškov in tisto uporabi za osnovo za izračune.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

90c kje?
Nazadnje sem plačal 1,2 v MS in 1,4 v MB za kava z mlekom. Pivo od 2,8 navzgor (izvzeto razni špajzi tipa corona-študentski).

IMHO:
Za "domači delani" kruh 1kg se spomnim, po šoli nekje 1999 je bil 200nekaj SIT. LAhko rečemo 1EUR. Ta isti je zdaj 3-4EUR.

Vem, da so ble plače nižje, ampak hej s tisto malo plačo smo popravili celo bajto, menjali streho, fasado, izolacijo, kuhno, kopalnico, štalo, drvarnico, kupli 2 avta, kmetijske pripomočke. Pa družinski pikniki za vsak vikend, roadtripi.
Prvi radio, prvi casetofon, prvi cd-radio, prvi PC, prvi printer, prvi TV, prvi internet, prvi mobitel, prva kamera za reveže, OMG.

Pa ooogrooomno več prostega časa so meli.
Danes se z višjo plačo moji starši nebi spuščali v take investicije več nikol.

Pač moji spomini, kot otrok na 90ta.
Ni se treba zdaj nasajat, ampak imam mešane občutke o tem, kaj so lahko moji takrat z minimalno+povprečno naredli in kaj danes.

Po mojem gre danes denar nekam čisto drugam. V imidž.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

kow ::

Tako nakladas, da ne morem verjeti.

m0LN4r ::

kow je izjavil:

Tako nakladas, da ne morem verjeti.

Aja? Včem? Valda vem v kaki hiši sem odraščal (beri podrtija) in ko smo še z 50 let starim traktorjem (steyr) seno vozli kravam.
Kruh se je kupoval v vaškem "potrošniku"
*Joj pozabil omeniti prvi IMT (rdeči fergusan), tudi takrat nabavljen.

Nevem zakaj bi ble osebne izkušnje nakladanje. Verjamem, da v centru LJ oz. na drugi strani mure ni blo tako.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gandalfar ::

Anecdata je še vedno to - anekdota. Vzami košarice in zračunaj glede na deleže populacije koliko košaric so si lahko privoščili.

m0LN4r ::

Če nebi mel shranjenih računov, bi ble anekdote ja.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

Invictus je izjavil:


Če imaš denar in čas za vsakodnevno sedenje ob kavi, potem ti ni nič hudega ...

To pa je resnicno bolan odgovor. Isto bi rekli za nakup novega avtomobila, nakup novega telefona, nakup novega Full HD TV-ja, nakup nove miske, nakup nove bunde........pa vsi vseeno to kupujejo, ceprav bi lahko brez teh tezav bp zivel.

Invictus ::

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če imaš denar in čas za vsakodnevno sedenje ob kavi, potem ti ni nič hudega ...

To pa je resnicno bolan odgovor. Isto bi rekli za nakup novega avtomobila, nakup novega telefona, nakup novega Full HD TV-ja, nakup nove miske, nakup nove bunde........pa vsi vseeno to kupujejo, ceprav bi lahko brez teh tezav bp zivel.

Nič bolj bolna odgovor od tvojega.

Pač nepoznavanje ekonomije.

Ne more se plača povečat, kar se je v zadnjih letih, če ostane cena izdelka enaka. Pa ne mi reči da so 10 let nazaj natakarji zaslužili 700 EUR plače, ker jih niso ...

DFa ne omenjam tega da cena kave res kaže pravo vrednost inflacije ... Tudi to je bolano ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

turk1990 ::

Invictus je izjavil:

harmony je izjavil:

Invictus je izjavil:


Če imaš denar in čas za vsakodnevno sedenje ob kavi, potem ti ni nič hudega ...

To pa je resnicno bolan odgovor. Isto bi rekli za nakup novega avtomobila, nakup novega telefona, nakup novega Full HD TV-ja, nakup nove miske, nakup nove bunde........pa vsi vseeno to kupujejo, ceprav bi lahko brez teh tezav bp zivel.

Nič bolj bolna odgovor od tvojega.

Pač nepoznavanje ekonomije.

Ne more se plača povečat, kar se je v zadnjih letih, če ostane cena izdelka enaka. Pa ne mi reči da so 10 let nazaj natakarji zaslužili 700 EUR plače, ker jih niso ...

DFa ne omenjam tega da cena kave res kaže pravo vrednost inflacije ... Tudi to je bolano ...


Če spustimo vse kave, pijačo po lokalih, restavracije (je bilo vse 1/3) ceneje. Kaj pa cena goriva? To pa ima zelo velik vpliv na naš vsakdan, cena ogrevanja, cena osnovnih storitev, kot so frizerji, cena delovnih zvezkov in knjig za studente/otroke, ni stvari, ki se nebi podvojila

Kaj pa če imaš denar? V starih časih si ga lahko vezal s takimi obrestmi o katerih lahko danes le sanjamo.

http://www.brezkosti.si/rast-cen-goriv-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: turk1990 ()

Trololololol ::

m0LN4r je izjavil:

90c kje?


Vem, da so ble plače nižje, ampak hej s tisto malo plačo smo popravili celo bajto, menjali streho, fasado, izolacijo, kuhno, kopalnico, štalo, drvarnico, kupli 2 avta, kmetijske pripomočke. Pa družinski pikniki za vsak vikend, roadtripi.
Prvi radio, prvi casetofon, prvi cd-radio, prvi PC, prvi printer, prvi TV, prvi internet, prvi mobitel, prva kamera za reveže, OMG.

Ni se treba zdaj nasajat, ampak imam mešane občutke o tem, kaj so lahko moji takrat z minimalno+povprečno naredli in kaj danes.


Nostalgija te že malo zajebava. Morda pa plače res tvoja stara nista mela minimalne, ker se jaz za sebe ne spomnim, da bi lahko vsak vikend potoval po Sloveniji. Ah, pa zadolžili ste se tudi verjetno za vsega in svašta, da ste si lahko privoščili vse to, če ste imeli doma "tisto malo plačo"

V starih časih si imel tak denar, ki sedaj ni nič vreden. Zato pa so stari časi.
Kava-90c
Pivo- 180c/190c (malo/veliko, marsikje še manj)
Sendvič (kruh, klobasa, sir) - 120c
Frizer - 5 eur
Zvezki - od 80 centov naprej.
Učbeniki - ceno navijajo založbe

Zgodovina sprememb…

turk1990 ::

Trololololol je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

90c kje?


Vem, da so ble plače nižje, ampak hej s tisto malo plačo smo popravili celo bajto, menjali streho, fasado, izolacijo, kuhno, kopalnico, štalo, drvarnico, kupli 2 avta, kmetijske pripomočke. Pa družinski pikniki za vsak vikend, roadtripi.
Prvi radio, prvi casetofon, prvi cd-radio, prvi PC, prvi printer, prvi TV, prvi internet, prvi mobitel, prva kamera za reveže, OMG.

Ni se treba zdaj nasajat, ampak imam mešane občutke o tem, kaj so lahko moji takrat z minimalno+povprečno naredli in kaj danes.


Nostalgija te že malo zajebava. Morda pa plače res tvoja stara nista mela minimalne, ker se jaz za sebe ne spomnim, da bi lahko vsak vikend potoval po Sloveniji. Ah, pa zadolžili ste se tudi verjetno za vsega in svašta, da ste si lahko privoščili vse to, če ste imeli doma "tisto malo plačo"

V starih časih si imel tak denar, ki sedaj ni nič vreden. Zato pa so stari časi.
Kava-90c
Pivo- 180c/190c (malo/veliko, marsikje še manj)
Sendvič (kruh, klobasa, sir) - 120c
Frizer - 5 eur
Zvezki - od 80 centov naprej.
Učbeniki - ceno navijajo založbe


Pridi v Koper in mi najdi take cene..:) Še posebej frizerja za 5€? Sej to sploh ni mogoče da preživi pri nas.

m0LN4r ::

da bi lahko vsak vikend potoval po Sloveniji.

Sej ne. Šlo se je prek meje, isto kot danes.

pa zadolžili ste se tudi verjetno za vsega in svašta, da ste si lahko privoščili vse to, če ste imeli doma "tisto malo plačo"

Brez vsakega kredita dečko. Varčevanje is a bitch. -> Danes boš težko kaj privarčeval z minimalno, celo pa v stanovanju brez njive. Nekaj - za nekaj.
Pa je razlika med 101ko in golf1ko in tem ali pol plače daš v trgovini za kravo ali si jo vzrediš doma. Tudi med enojnim in dvojnim kritjem na strehi in tako dalje.
Itn. Pač nemoreš primerjat različne standarde. Premium je bil tudi takrat dražji.

Danes pa po budget izdelkih posegajo tudi srednji oz. malo višji sloji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

turk1990 je izjavil:


Kaj pa če imaš denar? V starih časih si ga lahko vezal s takimi obrestmi o katerih lahko danes le sanjamo.

Katere obresti je tako ali tako požrla inflacija.

Pa še obresti za kredite so bile visoke zaradi visokih obresti na varčevalne vloge.

Spet nekdo ki ne ve nič o ekonomiji in poslovanju bank, ter se fokusira samo na en detail ...

m0LN4r je izjavil:


Brez vsakega kredita dečko. Varčevanje is a bitch.
Pa je razlika med 101ko in golf1ko in tem ali pol plače daš v trgovini za kravo ali si jo vzrediš doma. Tudi med enojnim in dvojnim kritjem na strehi in tako dalje.
Itn. Pač nemoreš primerjat različne standarde. Premium je bil tudi takrat dražji.

Danes pa po budget izdelkih posegajo tudi srednji oz. malo višji sloji.

Če ti je sistem bivše Juge tako všeč, se preseli v Srbijo. Tam je še vedno isti standard kot takrat ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Spajky ::

Bye je izjavil:

...če je (dejanska) letna inflacija 5%, je to v 10 letih 50%..
Ne, ker VSI (nekateri tudi namenoma!) pozabljajo na Obrestno-Obrestni račun : 1,05 na 10-o potenco = 1.63 oz. 63% inflacija. Najbližjo realno inflacijo boste dobili (in s tem padec kupne moči valute!), če boste videli, koliko % obresti vam zahteva vaša banka letno za vaš kredit v € ... potem pa si po gornjem računu zračunajte!

Yuga je imela na koncu dejansko 100% mesečno inflacijo, za kar so rekli, da je to na letni ravni 1.200%, kar ni bilo res; dejansko je bila 4 miljone procentov po mesečnem obrestnoobrestnem raćinu! Čim si dobil denar ga je bilo treba pretopit takoj v DEM in potem DEM pomalo sproti prodajat/menjat za nakup potrebnih stvari ...

Najboljšo primerjavo o kupni moči valute boste dobili s primerjavo povprečne cene zlata/srebra v časovnem obdobju npr.: http://www.kovine.si/index.php?option=c...
glede na to , da ima zlato precej konstantno vrednost skozi stoletja, ravno obratno kot npr.razne (FIAT) valute ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

m0LN4r ::

Če ti je sistem bivše Juge tako všeč, se preseli v Srbijo. Tam je še vedno isti standard kot takrat ...

Sem bil tam za 4 dni (3 leta nazaj), niti ni tako slabo, kot opisuješ oz. nismo daleč povprečno gledano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::

Sem bil tam za 4 dni (3 leta nazaj), niti ni tako slabo, kot opisuješ oz. nismo daleč povprečno gledano.

Bil si pa v Beoradu a ne?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Subotica in podobno. 100k preb, isto kot MB. Pa mcdonalds in "črni" trg majo tudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:

Če ti je sistem bivše Juge tako všeč, se preseli v Srbijo. Tam je še vedno isti standard kot takrat ...

Sem bil tam za 4 dni (3 leta nazaj), niti ni tako slabo, kot opisuješ oz. nismo daleč povprečno gledano.

Imam nekaj znancev ki izhajajo od tam (žlahta še vedno doli), pa niti pod razno ne bi šli dol.

Imeli tukaj obisk žlahte v Sloveniji, pa so bili vsi paf kaka razlika je že med Srbijo in Hrvaško, kaj šele med Srbijo in Slovenijo.

Ti kar izvoli. Kaj več od boljšega standarda kot dobri čevapi in pečenje tako ne boš dobil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

Dej nehi no. Očitno se ti gibaš v krogu nekih nadstandarnih prebivalcev, kar je daleč od povprečnega janeza in metke.
Eno leto sem trkal povprečnim slovencem na vrata (cirka 2000 različnih stanovanj) v MB in videl kako živijo.
Od kletnih, pa vse do manstardnih grozot.
Ni to nobena PAF razlika. Večina tistih, ki se čez dan sonči na kavici na južni strani drave, nima za kurjavo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

Ah, v resnici se zdaj več dobi.

Takrat za 239.000 nisi mogu kupit stanovanja, zdaj ga pa lahko!

Invictus ::

jype je izjavil:

Ah, v resnici se zdaj več dobi.

Takrat za 239.000 nisi mogu kupit stanovanja, zdaj ga pa lahko!

Pol naj pa še kdo reče da nismo na boljšem ;).

Za to dobiš že hišo na morju ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

m0LN4r je izjavil:

Dej nehi no. Očitno se ti gibaš v krogu nekih nadstandarnih prebivalcev, kar je daleč od povprečnega janeza in metke.
Eno leto sem trkal povprečnim slovencem na vrata (cirka 2000 različnih stanovanj) v MB in videl kako živijo.
Od kletnih, pa vse do manstardnih grozot.
Ni to nobena PAF razlika. Večina tistih, ki se čez dan sonči na kavici na južni strani drave, nima za kurjavo.

malo bolj se povej kaj si videl

bambam20 ::

Invictus je izjavil:


Nič bolj bolna odgovor od tvojega.

Pač nepoznavanje ekonomije.

Ne more se plača povečat, kar se je v zadnjih letih, če ostane cena izdelka enaka. Pa ne mi reči da so 10 let nazaj natakarji zaslužili 700 EUR plače, ker jih niso ...

DFa ne omenjam tega da cena kave res kaže pravo vrednost inflacije ... Tudi to je bolano ...


Ja pa so. Ker je blo dost napitnine. Samo ti tega pač ne veš :). Dons ma pa natakar 1000€.

kow ::

1. "Nazadnje sem plačal 1,2 v MS in 1,4 v MB za kava z mlekom. Pivo od 2,8 navzgor (izvzeto razni špajzi tipa corona-študentski)."

V Ljubljani je kava z mlekom standardno 1.3e. Dvomim, da je v MB vec. Pivo union - nisem siguren. Je pa manj kot 2.8e.

2. "Za "domači delani" kruh 1kg se spomnim, po šoli nekje 1999 je bil 200nekaj SIT. LAhko rečemo 1EUR. Ta isti je zdaj 3-4EUR."

Za kruh se nikoli nisem placal vec kot 3e.

3."Vem, da so ble plače nižje, ampak hej s tisto malo plačo smo popravili celo bajto, menjali streho, fasado, izolacijo, kuhno, kopalnico, štalo, drvarnico, kupli 2 avta, kmetijske pripomočke. Pa družinski pikniki za vsak vikend, roadtripi.
Prvi radio, prvi casetofon, prvi cd-radio, prvi PC, prvi printer, prvi TV, prvi internet, prvi mobitel, prva kamera za reveže, OMG."

Pravljice. Bila je gospodarska rast, zato so bili ljudje bolj optimisticni in so povecevali zadolzevanje.

4. "Pa ooogrooomno več prostega časa so meli.
Danes se z višjo plačo moji starši nebi spuščali v take investicije več nikol."

Sicer se strinjam, da nekje obdobje 1995-2005 je bilo v Sloveniji za ljudi dobro obdobje, ker se je standard visal ter so optimisticno gledali v prihodnost. Nismo pa imeli nobenega raja.

5."Pač moji spomini, kot otrok na 90ta."
Ni se treba zdaj nasajat, ampak imam mešane občutke o tem, kaj so lahko moji takrat z minimalno+povprečno naredli in kaj danes.

Tocno to. Tvoji spomini. Moji (tudi otrok) so povsem drugacni. Mocno preplacan kredit za neko bedno Skodo. Manjse pravne moznosti uveljavljanja svojih pravic. Veliko vec neplacanih nadur.
Je pa bil poceni bencin. Samo to nima nobene veze s tolarjem.

opeter ::

jype je izjavil:

Ah, v resnici se zdaj več dobi.

Takrat za 239.000 nisi mogu kupit stanovanja, zdaj ga pa lahko!


Evrov ali tolarjev? ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Evrov ali tolarjev? ;)

Takrat tolarjev, zdaj pa evrov, ane.

r3dkv1c4 ::

realna vrednost plače se po kmečko lahko izračuna po kopitu, koliko litrov goriva si si lahko kupil takrat in danes.
Pa dosti ne boš falil.

Gandalfar ::

Seveda boš zgrešil - glede na to da so trošarnine večji del cene bencina, pomeni, da je cena bencina izključno politično nastavljena.

klemenSLO ::

Ne smeš primerjat z nečim s čimer trgujejo na borzi in čimer cena je odvisno nevem kakšnih gibanj in špekulacij, ker pride do preveč odstopanj.
Po moje je tale ''Stopnja inflacije v obdobju od začetka januarja 2005 do konca decembra 2014 znaša 24,2 %.'' kar realna. Torej v 10 letih se nambi morala plača dvignt za 24.2%. Da smo realno brez izgub...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ZaphodBB ::

V resnici se ravno na košarico dobrin ne moreš zanesti, ker so iz nje izključili preveč za življenje potrebnih dobrin.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

r3dkv1c4 ::

Gandalfar je izjavil:

Seveda boš zgrešil - glede na to da so trošarnine večji del cene bencina, pomeni, da je cena bencina izključno politično nastavljena.

aha, a takrat pa cene goriv niso bile politično nastavljene-bullshit
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako v pokoj s prihranki? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10817895 (11674) Mato989
»

Kdo je bolj kriv? (Politika:Gospodarstvo:Delavci) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10313018 (11013) Mato989
»

Vrednost denarja včasih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13229073 (25358) GGGGG
»

Jugoslavija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8821874 (16719) Aston_11

Več podobnih tem