» »

12 monkeys (2015)

12 monkeys (2015)

1
2
3

Jst ::

Kako mi je žal da sem pogledal trailer!!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nurse013 ::

Kje si ga nasel?
:)
you gotta be kidding me...

Jst ::

dva posta pred teboj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

nurse013 ::

Aha,tnx
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

Prva epizoda druge sezone že zunaj :D

oo7 ::

Dober začetek nove sezone edino malo mi je žal, da nisem pred to epizodo pogledal zadnja dva dela iz prve sezone:P sem že malo pozabil kako zakomplicirana je tale Tv serija :)

Qcube ::

Se strinjam, sem imel isti problem da sem spet razumel kaj se dogaja in kje smo točno nazadnje kočali.

scipascapa ::

dam seriji priliko?

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

dam seriji priliko?


Odvisno če ti je všeč Sci-Fi časovno potovanje + zakomplicirana zgodba potem definitivno JA lahko si prej pogledaš še odličen film 12 opic http://www.imdb.com/title/tt0114746/

scipascapa ::

12 opic film sem pogledal 2-3x že :)....sem ljubitelj Sci-Fija....probat ni greh.

Jst ::

No!

Just NO!!!


---

Preden sem pogledal prvi del druge sezone, je bila ena noč, kjer sem ponovno gledal zadnji del prve sezone in potem do pol sedmih bral "timelines", ko sem moral potem psa peljati ven, pojesti zajtrk in na šiht.

Prvi del druge sezone je obetal veliko. Ogromno. A po pogledanem drugem delu, imam občutek, da bo spet isti koncept kot v prvi sezoni. Find, die, rinse, repeat. A tako sem upal, da bo to zadnja sezona, ki bi pustila za kakšno desetletje mir in potem spet kakšna (mogoče dve) dobra sezona. Upam seveda, da bo to zadnja sezona in da se konča dvoumno, dvakrat dvoumno in da bodo vse stvari fsckuped up. Like Donnie Darko fscked, Twin Peaks, X-Files prvih par sezon,...

Okrog leta 2007 +/-1 leto so imeli pisatelji serij v USA velik štrajk. "Writer Guild of America Strike", kjer so zahtevali tudi večjo avtonomijo pri končanju serij. Sedaj je pa njihov namen "backfired" in je ravno obratno, kar so zahtevali takrat. (BTW: takrat so zjeba*li BSG z zadnjo, četrto sezono.)

Writes Guild so imeli dober namen - tudi jaz sem jih podpiral. A kaj ko je sedaj ravno obratno, kar so hoteli doseči. Sedaj se serije še bolj vlečejo, če je $$$ interes. In žal imam slab feeling, da bo 12 Monkeys zaje*al potecionalni odlični konec, ki bi bil ravno prav za 10 epizod. Mogoče še z feature film, dobro uro na koncu.

Ampak ne. 12 Monkeys, kolikor je bil film dvoumen in zato zanimiv, se serija obrača ravno v nasprotno smer.


---

Ta post je bil napisan v dveh delih. To je drugi del:


Raje vidim 6 delov dobre "mini serije", kot pa 12 ali 24 delov "USA-po-regelcih" serije, ki se nadaljuje, dokler je interes. Ajde, pri SyFy so odprli denarnico za potencialno dobre serije, ampak pisatelji imajo po mojem mnenju še manjšo vlogo, kot so jo imeli pred štrajkom.

Nevertheless, serijo bom gledal in upam, da se ne uresničijo moji "strahovi", ampak žal pri trenutnem trendu težko vidim, da bi bilo to možno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

oo7 ::

No ja saj se je komaj začelo. Prva sezona je imela res hud tempo.

oo7 ::

Tretja epizoda mi je bila dobra in vse skupaj se je še bolj zakompliciralo kot, da že zdaj ni bilo dovolj>:D

Jst ::

Ideja same serije je dobra. Problem je, kako jo končati. Jaz upam, na dvo-tro-umen-konec, kjer si vsak lahko razlaga po svoje v okviru serije. A žal imam občutek, da se to ne bo zgodilo...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Četrta epizoda mi je bila zelo dobra :)

Moram priznat, da je tole najbolj zakompliciraa tv serija za razumet, kar sem jih gledal:)

Se vam kaj dozedeva kdo bi lahko bil The Witness???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Se pravi the witness je bivši fant od bjonde? Prvo sem mislil, da je celo Cole witcness :)

Jst ::

Dvomim, da je Aaron - bivši fant od Cassandre - The Witness.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Dvomim, da je Aaron - bivši fant od Cassandre - The Witness.


Nekaj mora biti, ker ga je tam pokazalo. Primary pa tudi najbrž ni, ker za razliko od drugih je imel porihtano podstrešje :)

Jst ::

Mene bolj zanima, kaj pomeni "Dr. Raily's immersion is complete." Kaj so s tem doegli? Pa kaj je Jennifer videla oz. kaj predstavlja tista mapa.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

barocco ::

Še enkrat pogledu 1.sezono,da se spomnim vsega,ker je "težka" ,če mine leto dni in malo pozabiš.
5 delov 2 sez. pa pogledu v kosu in komi čakam 6.del.
Pri seriji ne razmišljam preveč,ker je veliko paradoxov..sledim zgodbi in to je to.Meni je serija super in zanimiva.
@Jst
mapa-zemljevid, predvidevam,je zgodovina oz. "drevo" rojstvo primarnih oz. smrt( 5.del Jennifer Goines je vidla svoj konec smrt Septembra 2044)-Zato je v prihodnsoti leta 2044 ,rekla Colu naj pošljejo Dr. Raily nazaj v preteklost.
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Jst ::

Damn!

Prvo sem mislil, da bo sezona ponavljajoča se ideja iz prve sezone, a je postalo prekleto zanimivo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Se pravi witness je lahko kdorkoli ali lahko samo menja obraze?

Jst ::

Izgleda, da je "to" pomenilo "Dr. Raily's immersion is complete." Kaj je "to", bomo pa videli. Mi je pa všeč, da so se premaknili iz ideje prve sezone virusa na "nekaj drugega." To je pa "time itself." Dober SciFi zaplet. Dobra serija... Samo upam, da ne bodo v zadnjih nekaj delih ubrali kakšno "this is it and explains everything" metodo. (Kot smo že videli v več serijah.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Dobra epizoda posebej konec. Tamalega poslalo v čas 1090 :) le kdo ga je tam pričakal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Današnja epizoda je bila pa ista kot filma Groundhog Day in Edge of Tomorrow :)

Jst ::

Amm, can someone explain to me, who was that man (beside tall man) in the end of the episode?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Amm, can someone explain to me, who was that man (beside tall man) in the end of the episode?


Mogoče je pa Witness?

Jst ::

Meni se je zdel podoben*, kot tisti, ki je za "Ethan Seke" (Ramsey-ja) in tiste punce (the mother) naredil splinter machine.

*Minilo je nekaj epizod, tako da se verjetno motim. Ampak pač prvo ko sem ga videl, sem pomislil "a ni to isti tip, ki je naredil spliner machine?"...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Meni se je zdel podoben*, kot tisti, ki je za "Ethan Seke" (Ramsey-ja) in tiste punce (the mother) naredil splinter machine.

*Minilo je nekaj epizod, tako da se verjetno motim. Ampak pač prvo ko sem ga videl, sem pomislil "a ni to isti tip, ki je naredil spliner machine?"...


Ja a ni naredil splinter mašine mož od te dokrotrice Katarine Jones?

Jst ::

Je bilo rečeno da, ja. Če bi imel tisti del na zalogi, bi preveril...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Dobra epizoda. Končno se je Cole postavil zase.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Dobra epizoda. Končno se je Cole postavil zase.

Če ni že prepozno? Tisti originalni čas v letu 2044 je samo še par ur pred popolnim uničenjem sveta.

Če jaz prav razumem, ko gredo oni v preteklost čas v 2044 še vedno teče naprej. Če gredo v preteklost za en dan bo ob vrnitvi v leto 2044 tudi tam minil en dan.
Torej se lahko sedaj Cole vrne v preteklost samo še enkrat in to samo še za par ur. Če v tem času ne bo nekaj drastično spremenil se ne bo imel več kam vrniti, saj bo sedanjost (2044) uničena in bo konec sveta.

Verjetno sveta še ne bo konec, saj so še trije deli do konca 2. sezone ;)
Tretja sezona pa še vedno ni potrjena 8-O

oo7 ::

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Dobra epizoda. Končno se je Cole postavil zase.

Če ni že prepozno? Tisti originalni čas v letu 2044 je samo še par ur pred popolnim uničenjem sveta.

Če jaz prav razumem, ko gredo oni v preteklost čas v 2044 še vedno teče naprej. Če gredo v preteklost za en dan bo ob vrnitvi v leto 2044 tudi tam minil en dan.
Torej se lahko sedaj Cole vrne v preteklost samo še enkrat in to samo še za par ur. Če v tem času ne bo nekaj drastično spremenil se ne bo imel več kam vrniti, saj bo sedanjost (2044) uničena in bo konec sveta.

Verjetno sveta še ne bo konec, saj so še trije deli do konca 2. sezone ;)
Tretja sezona pa še vedno ni potrjena 8-O


Prepozno menda še ni. Zdaj nisem siguren če se čas v 2044 uniči potem naj bi preteklost ostala glede na to, da se to sploh še ni zgodilo.
Ja Cole ima še čisto malo časa, da reši kar se da.
Jaz upam, da bo tretja sezona, ker mi je res dobra Tv serija samo probkem je, ker ima majhno gledanost in še ta pada;(

Jst ::

Preveč moraš razmišljati.

Tako kot v GOT. Večina ljudi, s katerimi se pogovarjam o GOT, ponavadi niti za prejšnjo sezono ne vejo, kaj se je dogajalo, kaj šele prej. V bistvu sploh ne razumejo dosti stvari zakaj, ampak gledajo, "ker GOT je d'best."
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Še ena odlična epizoda. No zdaj, do konca druge sezone pa samo še dve epizodi. Jaz upam, da bodo naredili še tretjo sezono, ker je serija odlična če pa ne pa naj vsaj naredijo v finalu druge sezone zaključek kot se spodobi. Vseeno držim pesti za tretjo sezono :)

Jst ::

Sam osebne ne vidim materiala za tretjo sezono, če bodo to končali tako, kot se spodobi.

Dobra serija, z *malo* nadpovprečno dobrimi igralci in igranjem.

Ramsey je preveč lesen, čeprav pomoje to ni odvisno od njega, ker je Cassie tudi v zadnjih delih nekam leseno odigrala.

Drugače pa, ta del meni ni bil kaj preveč dober, glede na to, da se bližamo koncu sezone (ali serije).
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Ne bo še konec. SyFy je danes uradno potrdil 3. sezono. :D
Pravijo, da serija med ljubitelji počasi dobiva kultni status in zato nadaljujejo.

Bo pa 3. sezona imela samo 10 delov, medtem ko sta 1. on 2. imeli po 13 delov.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Ne bo še konec. SyFy je danes uradno potrdil 3. sezono. :D
Pravijo, da serija med ljubitelji počasi dobiva kultni status in zato nadaljujejo.

Bo pa 3. sezona imela samo 10 delov, medtem ko sta 1. on 2. imeli po 13 delov.



No to je pa odlična novica :)

Bravo SyFy

Jst ::

offtopic:

Kje vi dobite relevantne za (bilokatero) temo gif animacije? Nisem "na tej sceni" in ne vem, ali obstaja kakšen search ali kaj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

offtopic:

Kje vi dobite relevantne za (bilokatero) temo gif animacije? Nisem "na tej sceni" in ne vem, ali obstaja kakšen search ali kaj?


Jaz v google pod slike napišem namen naprimer applause gif in ti ponudi en kup gifov, kjer ploskajo.

Jst ::

Vprašal sem, ker so včasih tako zelo specifični...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Vprašal sem, ker so včasih tako zelo specifični...


Lahko pa napišeš tudi ime filma ali serije in zadaj napišeš gif

https://www.google.si/search?q=12+monke...

https://www.google.si/search?q=applause...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Jst ::

Ja to mi je jasno da google najde gife, glede na to, da v Google Photos vpišeš "Dog playing with my son" in ti najde točno te slike, če jih imaš v albumu.

Bolj sem mislil, da je kakšen tool, kjer ljudje iz mema naredijo gif animacijo. Kot sem povedal, ravno zato, ker so nekateri gifi tako specifični. Če obstaja takšen tool - predvidevam da obstaja - jaz pač ne vem zanj, zato sem vprašal.


---

Anyway: Kaj mislite, kaj bodo našli v Titanu? Kaj bo Cole dosegel? Iz tega mogoče vidim storyline za naslednjo sezono, ampak bi raje, da se konča on it's own terms.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Kot kaže bodo en teden spustili, 12. del pride šele 12. julija.


Jst je izjavil:

Anyway: Kaj mislite, kaj bodo našli v Titanu? Kaj bo Cole dosegel? Iz tega mogoče vidim storyline za naslednjo sezono, ampak bi raje, da se konča on it's own terms.
Ni kaj dosti za debatirati, sedaj je že nekaj časa vse popolnoma jasno.


SPOILER

Glavna krivca za celoten časovni paradoks te sezone, ki je leta 2044 dokončno pogoltnil svet sta dva in sicer "Priča" za katerega vemo, da je v Titanu in pa "Messengerji", ki jih je gensko ustvaril tisti doktor, ki ga srečamo v Berlinu leta 1944.
Vse skupaj so naši junaki skoraj zavozili, ker se niso mogli zmeniti katera naloga je pomembnejša. V resnici sta obe enako pomembni in naši junaki bi se pobili med sabo, svet pa bi šel k vragu, če se ne bi vmešala Jennifer in s pomočjo same sebe iz leta 2016 in svojih "hčerk" uspela spet združiti naše junake, tako da bodo lahko hkrati opravili obe nalogi. Če jih seveda bodo...

Ramse se skupaj s "hčerkami" peš odpravi v Titan, kjer bodo kot je bilo rečeno našli samo smrt in pa seveda Pričo.
Cole, ki se mu spet pridruži Cassie, pa se "splintira" v leto 1957, kjer naj bi našel še zadnjega živečega Messengerja. Če mu ne bo uspelo, se nima kam več vrniti, ker je časovni stroj v 2044 že uničen.

Naši junaki imajo torej še dva dela časa, da režijo te dve malenkosti :D

Jst ::

WTF!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Jst je izjavil:

WTF!
Tole je pa precej skopa recenzija 12. dela ;)
Ne razberem ali si šokiran ker je tako dober del ali ker je tako zanič del :D

Izi ::

Pogledal, fantastično. V Titanu je šlo kakor je Jennifer napovedala. Nič nepričakovanega :)) Maska pa še ni padla.
Tale serija bo počasi presegla Game of Thrones. Tako po kvaliteti zgodbe kot po umiranju glavnih likov 8-)

Moj opis tega dela:

OMG!

Jst ::

Hehe, ravno sem hotel napisati nekaj podobnega, pa si me prehitel in sem na novo začel.

To je edina serija, ki me je v dolgem času res šokirala. Pozitivno šokirala. Res so fantastično naredili mega zaplet. Sedaj v Titanu ni nobenega, ki bi naše junake rešil. Cole in Riley sta tudi failala. Kaj sedaj?

Vprašanj toliko...

Če bodo prav skrmarili še kakšno sezono, lahko dobi ta serija status kultne serije.

Noro, res noro.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Izi ::

Jst je izjavil:

Vprašanj toliko...

Pravzaprav je ostalo eno samo vprašanje? Kdo je Witness?

Predvidevanja:
- Cole
- Cassie
- Sam (sin od Ramseya), čaprav ga je verjetno odneslo nekam predaleč v preteklost, da bi bil leta 2044 še živ.
- Otrok od Coleta in Cassi


SPOILER
Jaz mislim, po tisth vizijah, ki jih je imela Cassie, da je moral Witness zagotovo živeti v tej hiši, ki jo je Cole kupil 1957 leta. Kajti te vizije so bili Witnessovi spomini.
Sam zato verjetno odpade, ker nima veze s to hišo.
Cole živi v hiši od leta 1957, Cassie bo kot kaže tudi živela v tej hiši od 1959 leta naprej, pa morebitni otrok bo seveda tudi živel v tej hiši nekje od 1960 naprej.
V prihodnost ne more nihče več, saj tam ni več praktično nikogar. Le kdo iz te družine je (bo) postal Witness?

Lahko sem pa tudi popolnoma zgrešil, kar pri tej seriji ne bi bilo nič čudnega :D

Jst ::

Saj jih je bilo na koncu cel kup takoimenovanih Witnessov. Zato samo WTF!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009245522 (1506) oo7
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666565 (2185) IL_DIAVOLO
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337467 (5645) oo7
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8618738 (11272) oo7

Več podobnih tem