» »

12 monkeys (2015)

12 monkeys (2015)

«
1
2 3

Zmajc ::


12 Monkeys

SyFy se je odločil narediti serijo, ki bazira na istoimenskem filmu. Po dveh pogledanih delih se mi zdi da bi jim mogoče lahko celo uspelo.

oo7 ::

Tudi jaz pogledal dva dela in zaenkrat je super.
Film pa star že kar 20 let8-O kako gre hitr tale cajt.

c3p0 ::

Meni je serija podpovprečna, za razliko od odličnega filma. Pogledal dva dela in nehal.

Zmajc ::

Pozabljaš da je blockbuster film z 30 miljonskim budgetom nekaj drugega kot TV serija.

c3p0 ::

Podpovprečna za serijo. Dobra režija, igra, zgodba sicer stanejo, a ni nujno da morajo zneski biti nekaj 10 milijonski, da je izdelek odličen. Ta serija nima nič od tega. IMO seveda.

LuGi ::

super serija

oo7 ::

Igralci v seriji se ne morejo primerjat s tistimi v filmu ampak zaenkrat Tv serija po dveh delih se mi zdi super in bom definitivno spremljal naprej.

Če malo primerjam film in Tv serijo. Dogajanje v norišnici v Tv seriji če primerjam z filmom je nula v filmu je bilo to meni osebno nekaj najboljšega pa še Brat Pitt v filmu je odigral noro tistega norca:))

Zmajc ::

Pitt je to vlogo odigral fenomenalno dobro, verjetno so ravno zaradi tega v seriji vlogo spremenili v žensko (ki jo tudi ne igra tako slabo).

Kurzweil ::

Osebno me je strah, da bi začel gledat to serijo. Prvi film je bil odličen, tako da v kolikor bom že najmanj povezoval stvari jo serija ne bo dobro odnesla. Zakaj za boga pa v seriji igra vlogo Brad Pitta ženska pa me prav zanima kateri veleum si je to zamislil. Glede na to, da pa sem pogledal že 90% pametnih serij pa bom prej kot slej pogledal tudi to :)
Bom počakal še kakšen del, da vidim vaše odzive.

bambam20 ::

Medtem, ko se vi tle prepirate , kdo igra norca , kar je men vseeno. Bolj me zanima, če bodo avtorji zgodbo speljali v to smer, da jim uspe zaustavit katastrofo.

Drugače pa zgleda zanimivo.

oo7 ::

Še kdo gleda:)

Hud tempo ima tale serija 12 opic. Men se zdi super serija.
Edin tisti stric z klobukom je zoprn za znort:))

Jst ::

Meni je tudi zanimiva serija. Na začetku sem imel sicer dvome, da bo katastrofa, ampak po zadnjem delu mislim, da bi jo brez pomislekov priporočal sci/fi fanu. Materiala je pa za ene 10 delov. Ali raje, 12, ker je že naslov 12 Monkeys.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gumby ::

Ah ja, vsemogočna copypasta... kaj bo naslednje, TV serija Brazil?
my brain hurts

driver_x ::

gumby je izjavil:

Ah ja, vsemogočna copypasta... kaj bo naslednje, TV serija Brazil?


Fear and loathing in Las Vegas!

ezikielrage ::

Meni je ta serija kr neki. Ena vlačuga ki se naokoli daja dol je glavna tema. Bom preskočil.

oo7 ::

Me zanima če bo sploh kaj materjala za drugo sezono če bo, ker ima serija tako hud tempo>:D

gumby ::

driver_x je izjavil:

Fear and loathing in Las Vegas!

Ne kliči hudiča...
my brain hurts

Kurzweil ::

Sicer mi ocene na IMDB niso neka sveta stvar oz. popolnoma relavantna zadeva pri ocenjevanju filmov/serij. Ampka ocena 7.9 je za serijo zelo nizka... malce me je strah začet gledat, glede na visoka pričakovanja po filmu.

oo7 ::

Kurzweil je izjavil:

Sicer mi ocene na IMDB niso neka sveta stvar oz. popolnoma relavantna zadeva pri ocenjevanju filmov/serij. Ampka ocena 7.9 je za serijo zelo nizka... malce me je strah začet gledat, glede na visoka pričakovanja po filmu.



Men je film 12 opic eden izmed najboljših Sci-Fi filmov in sem se tudi malo bal kakšna bo serija pa moram rečt, da je dobra:).

bambam20 ::

jaz sm jo nehal gledat.. enostavno ni to to.

nurse013 ::

Rupsi..., se nekako strinjam
:)
you gotta be kidding me...

oo7 ::

Zadnja epizoda je bila super.

Na IMDB piše, da bo druga sezona:D

Jst ::

Škoda. Ker ni materiala za drugo sezono. Ta serija že zaradi filma potrebuje "odprti" konec. In po mojem mnenju, bi do sedaj, lahko zgodba malo bolj napredovala, ter se zaključila z 12. epizodo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

A zdaj bo Ramse ostal kar v preteklosti?
To bo še zanimivo, ko se bosta srečala na Japonskem leta 1987.

mgermo ::

Ramsey = Witness

oo7 ::

A ni Witness tisti, ki je podstavil virus?

mgermo ::

Witness je šef Army of 12 monkeys.

oo7 ::

Se pravi je ta časovni stroj obstajal že pred virusom? Glede na to, da Ramse živi v letu 2043 in je še dokaj mlad in se ne spomnim ali je bilo omenjeno ali se je Ramse rodil pred ali po izbruhu virusa. Tudi če se je rodil pred izbruhom je bil takrat samo otrok.

mgermo ::

Ciklična zadeva. Kot je crazy chick rekla je smrt Ramseyeve ženske both cause and effect. Zaradi smrti gre v preteklost in vse kar naredi od takrat privede do njene smrti.

Skratka zadeva je zaključena celota. Virusa ni možno ustaviti, vse kar počnejo pravzaprav povzroči izbruh. Tist zmrznjen kadaver iz Himalaje je najverjetneje Cole.

oo7 ::

mgermo je izjavil:

Ciklična zadeva. Kot je crazy chick rekla je smrt Ramseyeve ženske both cause and effect. Zaradi smrti gre v preteklost in vse kar naredi od takrat privede do njene smrti.

Skratka zadeva je zaključena celota. Virusa ni možno ustaviti, vse kar počnejo pravzaprav povzroči izbruh. Tist zmrznjen kadaver iz Himalaje je najverjetneje Cole.



Da bi tisto lahko bil Cole:O moram rečt, da je tole vse skupaj zelo zanimivo.

No do konca so še trije deli glede na to, da je napovedana druga sezona bo po moje v finalu res en hud cliffhanger. Glede na tempo, ki ga ima serija me prav zanima kaj bo še ostalo za drugo sezono ta prva sezona mi je res dobra non stop se nekaj dogaja:)

oo7 ::

mgermo je izjavil:

Ramsey = Witness


Prav si imel.
Drugače pa zelo zanimiva epizoda.

Izi ::

Držijo se sporočila filma, da ne glede kaj delaš ne moreš nič spremeniti. Na malo drugačen način se zgodi vse kar se mora. Tisto kar se je brez vmešavanja zgodilo samo od sebe se sedaj zgodi zaradi njihovega vmešavanja.
Zgodbo lahko vlečejo v neskončnost samo vedno več kopij vsakega od njih bo v najnovejši časovni niti.

Podobnega časovnega problema se loteva tudi serija Flash, kjer je isto sporočilo, da ne moreš nič spremeniti, oziroma tam je sporočilo celo, da vsakič ko poskušaš kaj spremeniti se zadeve odvijejo še slabše kot prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mgermo ::

Izi je izjavil:

Tisto kar se je brez vmešavanja zgodilo samo od sebe se sedaj zgodi zaradi njihovega vmešavanja.


Ne, tako kot v filmu je v seriji čas cikličen in ne linearen. VEDNO so oni povzročili izbruh. Bruce Willis kot otrok vidi sebe na letališču.

Izi ::

mgermo je izjavil:

Ne, tako kot v filmu je v seriji čas cikličen in ne linearen. VEDNO so oni povzročili izbruh. Bruce Willis kot otrok vidi sebe na letališču.

Kot da bi se vprašal kaj je bilo prej, jajce ali kokoš?
Čas ni cikličen, še vedno je linearen ampak ta linija gre z vsakim potovanjem v preteklost v novo smer, še vedno pa je linija in ne krog.
Dokler še niso potovali v preteklost niso mogli biti povzročitelji, če pa jih tam še ni bilo. Ampak vsakič ko gre nekdo v preteklost se resetira celotna prihodnost in se spiše na novo. V novi verziji pa oni povzročijo izbruh.

Bruce Willis vidi sebe na letališču šele v novi časovni liniji. V prvi originalni in nespremenjeni liniji se še ni mogel videti, dokler se ni vse skupaj spisalo na novo.
Fikcija pač, vprašanje če je sploh smiselno razmišljati o nečem kar je fizikalno povsem nesmiselno.

oo7 ::

Kaj se je pravzaprav tam zgodilo, kjer je bil udarni val, da se je listje spremenilo z zelene v rdečo barvo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Kaj se je pravzaprav tam zgodilo, kjer je bil udarni val, da se je listje spremenilo z zelene v rdečo barvo?

Zgodil se je časovni paradoks, ko so skupaj postavili isti predmet iz dveh različnih linij.
Nekajkrat prej je bilo že omenjeno, da nikoli ne smejo priti skupaj iste stvari iz različnih časov, tudi sebe ne smeš srečati. Enkrat je Cole že uporabil isto foro, ko je dal skupaj uri tiste doktorke in je nastala eksplozija, da je potem lahko ubil šefa tistega laboratorija.

Sedaj so spet dali skupaj isto ogrlico iz dveh različnih časov in spet je bila eksplozija zraven pa je vsa narava iz zelene postala rdeča.
Kaj je točno s temi barvami še ne vemo, ampak enkrat prej, ko so ugrabili doktorko in s hipnozo prišli v njeno podzavest, ko so nekaj iskali je bila tam povsod rdeča trava in cel gozd je imel rdeča drevesa.

Ta rdeča barva mora imeti nekaj veze s paradoksom in mislim, da bomo kaj več izvedeli v naslednjem 12. delu, ki ima naslov Paradox ;)
Še 2 dela sta do konca sezone.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

mgermo ::

Izi je izjavil:

mgermo je izjavil:

Ne, tako kot v filmu je v seriji čas cikličen in ne linearen. VEDNO so oni povzročili izbruh. Bruce Willis kot otrok vidi sebe na letališču.

Kot da bi se vprašal kaj je bilo prej, jajce ali kokoš?
Čas ni cikličen, še vedno je linearen ampak ta linija gre z vsakim potovanjem v preteklost v novo smer, še vedno pa je linija in ne krog.
Dokler še niso potovali v preteklost niso mogli biti povzročitelji, če pa jih tam še ni bilo. Ampak vsakič ko gre nekdo v preteklost se resetira celotna prihodnost in se spiše na novo. V novi verziji pa oni povzročijo izbruh.

Bruce Willis vidi sebe na letališču šele v novi časovni liniji. V prvi originalni in nespremenjeni liniji se še ni mogel videti, dokler se ni vse skupaj spisalo na novo.
Fikcija pač, vprašanje če je sploh smiselno razmišljati o nečem kar je fizikalno povsem nesmiselno.


Filma nisem gledal že mnogo let, ampak Bruce Willis je vedno sanjal moškega, katerega so ustrelili na letališču. Njegov spomin iz otroštva. Na koncu vidi sebe (mladega) kako ga gleda. Cikel se ponovi.
From Wiki predestination paradox:
Event A. Mad Scientist meets Delusional Madman mumbling about time travel mechanics; Event B. Mad Scientist devotes his life to proving time travel, ignoring his wife and kids who leave him; Event C. Mad Scientist decides to travel back in time to prevent this; Event D. Time travel turns Mad Scientist into Delusional Madman.
In other words: time travelers are in the past, which requires that they were in the past before. Therefore, their presence is vital to the future, and they do something that causes the future to occur in the same way that they remember.

Če bo time travel kadarkoli obstajal, to pomeni da so travelerji sedaj z nami.

oo7 ::

Točno tudi gozd je bil rdeče barve.

Dr Peters iz filma 12 Monkeys

V filmu če se prav spomnim je on tisti, ki je spustil ta virus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Epizoda Paradox je pojasnila kar nekaj stvari serija pa z dela v del boljša =)
Ne verjamem, da bo Cole ostal dolgo ujet v tistem času.
Zanimiva je tista roža, ki raste tam na stroju.
Najbolj zanimiv je pa definitivno konec kdo so tisti z kapucami in belimi obrazi>:D ? Ne zgledajo kot, da bi bili z tistega časa in rekli so, da jim tisti prostor veliko pomeni mogoče so prišli z prihodnosti in so tudi časovni popotniki in bi radi spremenili sedanjost? Ali pa so oni vojska 12 opic.

Ko sem jih videl sem takoj pomislil na film Time Machine

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

oo7 je izjavil:

Zanimiva je tista roža, ki raste tam na stroju.
Ni roža ampak navadni Bršljan :P (rastlina, ki se vzpenja po drevesih in jih uniči)
Rdeča je pa zato, ker je prišla iz okolja, kjer je v zraku velikanska količina toplogrednih plinov in so vse rastline postale rdeče.

Sedaj sta dve možnosti. Ali zadeva prihaja iz vzporedne časovne linije, ki je precej drugačna od naše ali pa iz iste časovne linije nekje iz daljne prihodnosti.
Iz tam, kjer so rdeče rastline, so verjetno prišli tudi beli ljudje, ki so prepričani da je ravno ta "naša" skupina iz leta 2043 kriva za uničenje sveta in so odločeni, da vse skupaj "odstranijo".
To bo še zanimivo >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Jst ::

Zgleda, da bom moral še enkrat pogledati ta del. Ker čeprav imam obkljukano na myepisodes.com, se popolnoma nič ne spomnim o stvareh, o katerih se pogovarjate. Spomnim se samo rože na splinter stroju na koncu. Zgleda, da nisem bil dovolj buden... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Jst je izjavil:

Zgleda, da bom moral še enkrat pogledati ta del. Ker čeprav imam obkljukano na myepisodes.com, se popolnoma nič ne spomnim o stvareh, o katerih se pogovarjate. Spomnim se samo rože na splinter stroju na koncu. Zgleda, da nisem bil dovolj buden... :/



Mogoče nisi pogledal epizode, čisto do konca?

Jst ::

Spomnim se rdeče rože na koncu na stroju. "Where did it came from?" Vmes je pa večinoma __blank__.

ps: Sedaj grem s psom ven, potem pa zajtrk in POI. Opice bodo počakale. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Izi ::

Jst je izjavil:

Spomnim se rdeče rože na koncu na stroju. "Where did it came from?" Vmes je pa večinoma __blank__.

Kaže, da hudo površno gledaš, ali pa ti manjka polovico zadnjega dela.
Rdeči bršljan se pojavi že na polovici z vprašanjem "Where the hell did that come from?" in tisti doktor ga vzame, da ga bo podrobno raziskal. Proti koncu pa taisti doktor razloži svoja odkritja grede tega bršljana in takoj za tem jih napadejo "beli ljudje s kapucami" za katere še ne vemo točno od kje prihajajo.
Eden od tabelih reče: "What is inside is very important to us." Potem je konec, mi pa ostanemo z vprašanjem, kaj je tista pomembna stvar, ki jo iščejo?

Jst ::

Čisto možno, da sem zjutraj, ko sem gledal, ali na pol spal, ali me je pa zmotil pes, da sem ga moral peljati ven. Samo pomoje sem zaspal vmes. Moram še enkrat pogledati, ker mi je serija res dobra.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

oo7 ::

Odličen finale serije 12 opic in definitivno ena taboljših Tv serij zadnjega časa.
Ta Tv serija je adijo pamet in bom moral še enkrat pogledat prvo sezono, ker to je daleč najbolj zakomplicirana Tv serija kar sem jo kdaj gledal:P
Ker ima serija tak ubijalski tempo sem mislil, da ne bo nič ostalo za drugo sezono ampak sem se orng motil.

Komaj čakam drugo sezono.





SPOILER!


Zelo zanimiv preobrat na koncu Cole in Ramse ostaneta v 2015 Cassie pa v 2043.
Ramse ni vitnes =)
Tisti bledoličneži so bili v 2015 dojenčki samo kako so vedeli, da bodo preživeli virus?
Jennifer tudi ni tako nedolžna kot zgleda. Je možno, da ona spusti virus?

yoco ::

Pa mi je ratalo končno pogledat serijo! Moram priznat, da sem bil zelo skeptičen, ko sem slišal za serijo, kljub temu da nisem nikoli gledal filma, a sem vedno slišal dobre stvari. Serija pa me je zelo pozitivno presenetila. Sicer sem upal, da bodo zaključili z zadnjim delom, a ni panike,bomo že pogldeali drugo sezono. Le upam, da bo na istem nivoju!

oo7 ::

April 2016

12 Monkeys Season 2 Trailer

oo7 ::

12 MONKEYS | Season 2 Trailer | Syfy

.

barocco ::

Komi čakam 2.sezono.. :)
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009245511 (1495) oo7
»

Fargo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
30666561 (2181) IL_DIAVOLO
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337465 (5643) oo7
»

Tv serija : Ash vs Evil Dead (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8618737 (11271) oo7

Več podobnih tem