» »

Kredit vezan na švicarske franke

Kredit vezan na švicarske franke

««
17 / 34
»»

perci ::

Banke so forsirale CHF. Še dobro, da niso kreditov vezale na BTC.

Utk ::

Forsirale ja, nekateri sploh ne veste kakšen vse folk prihaja na banko po kredit. Nekateri imajo blokirane račune, nimajo nepremičnine, nič, in na vsak način hočejo nek kredit. To malo premakneš na ljudi, ki nimajo blokiran račun, hočejo pa na vsak način stanovanje za 150 jurjev, pa bojo šli na glavo not, ne glede na teoretične posledice, nič jih ne zanima, samo kako dobit 150 jurjev. Zdaj pa jokajo.

kingsix ::

Super...jaz bom vzel kredit saj so obrestne mere zelo nizke..Ko se EURIBOR zviša in z tem tudi moj obrok bom tožil, saj so se mi pogoji spremenili.
Pa tudi glede EURIBOR ti na banki ne povedo nič. Sem se pred praktkim zanimal za hipotekarni kredit, da vidim kako in kaj gre...tam mi gospa ni nikoli omenila, da je možno da se obrestna mera spremeni in sem to prav hotel spravit ven iz nje. Govorila je le o posebno ugodnem kreditu in kako se sedaj splača.

Buggy ::

Jaz sem imel od 2004 do 2014 stanovanjski kredit v CHF. Zena v EUR jaz v CHF, da sem dobil vec sredstev, ker sem nujno rabil tako vsoto. CHF mi je bil ponujen kot alternativna moznost. Dvomim, da sem bil jaz edini, ki je sam vedel v kaksno tveganje se spusca (valutno kot LIBOR), sem se predhodno sam pozanimal in tudi bancnik, me je opozoril na vsa tveganja s projekcijami v plus in v minus za naslednjih 10 let.

Ni nobena visja znanost in kdor tega ni vedel oz. pravi, da ni bil seznanjen je totalni ignorant, ki kredita sploh dobit nebi smel zaradi opravilne nesposobnosti.

Seveda se mi je smejalo, ko je bil prva leta obrok vsaki mesec manjsi, zeni ki ji je EURIBOR rastel se je poveceval tudi obrok in nekje na sredi sva imela obrok isti ceprav sem imel najetega cca 40% vec kredita kot ona.
Zadnje tri leta sem pa jaz tenko piskal in s strahom spremljal stanje ona pa je imela obrok se enkrat manjsi kot jaz...ne morem pa reci, da za tveganje nisem vedel.

Tega "nezavedanja" pac ne morem razumeti in tole pritozevanje kreditiojemalcev, mi zal deluje zelo spekulativno in oportunisticno.
Je treba kdaj prevzeti odgovornost za svoje odlocitve v zivljenju.

Invictus ::

Nobeden ni mogel vedeti, da bo CHF narasel za 60%.

Čeprav bi sam špekuliral na to, da so banke vedele, da bo v EU prišlo do krize, in zavedno forsirale CHF, ker s tem dobijo več denarja nazaj. Seveda za to ni dokazov...

Saj tragedija CHF kreditov ni toliko v višini mesečnega obroka (LIBOR je negativen in vsaj moja banka to upošteva - imam obrestno mero pod 2%), ampak v povečanju glavnice, ki je ne moreš in nočeš odplačati v EUR. Čeprav bi jo finančno mogoče lahko. Trenutno je moja glavnica zaradi tega večja 30k EUR.

Nekateri pa ne morejo niti obrokov plačevat, ampak ne zaradi valutnih tveganj, ampak predvsem zaradi dejstva da so med dohodke upoštevali tudi prevoz in malico. In da so bili to ljudje, ki so bili že tako ali tako finančno šibki, s slabimi službami in izobrazbo. Sploh ne bi smeli dobiti kredita.

Kreditni sistem v Evropi je pa precej bolj krut od ameriškega, ker banke ne prevzemajo praktično nobenega tveganja. V ZDA banki vrneš nepremičnino, ko je nočeš odplačevati in imaš mir (vsaj nekaj rizika banke), v Evropi pa prodaš nepremičnino, odplačaš kredit, oz. gre kar denar direktno banki, in če kredit še vedno ni poplačan, moraš to sam odplačati. Banka sploh nima rizika. Vedno dobi denar. zato so dobili kredit tudi ljudje, ki smo jih potem gledali po TV, da nimajo za mesečni obrok...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

Invictus je izjavil:

Nobeden ni mogel vedeti, da bo CHF narasel za 60%.
Ja, noben ni vedel, da bo, ampak vsi bi morali vedeti, da ta možnost obstaja.

V ZDA banki vrneš nepremičnino, ko je nočeš odplačevati in imaš mir (vsaj nekaj rizika banke),
Saj pri nas lahko tudi. Samo ne smeš vzeti hipotekarnega posojila, temveč finančni najem (leasing).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Saj pri nas lahko tudi. Samo ne smeš vzeti hipotekarnega posojila, temveč finančni najem (leasing).

Razliko med kreditom in leasingom kar se tiče lastništva najbrž poznaš?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ahac ::

Pri takih stvareh se pač malo izobražiš in odločiš, če boš reskiral ali ne. Če tega nisi sposoben, potem ne jemat kreditov!
Ampak zdaj bomo pa nagradil lenobo in neumnost, medtem ko bodo tisti pametnejši, ki pa to so vedl pa niso želel reskirat s tem kreditom, potegnil kratko.
No, sej mogoče pa so vedl in so se odločil, da bodo vseeno igral na srečo... potem se je pa izkazal, da itak ne morejo izgubit.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Invictus ::

Eh, kaj se sekirate...

Včasih gredo davki za švercarje orožja, včasih za preplačane avtoceste, včasih za slabe kredite slovenskih bank, včasih za preplačane medicinske storitve in pripomočke.

Boste pa zdaj še plačali za slabe kredite v CHF. Slovenska ovca bo to mirno požrla, samo dovolj daleč mora priti, čemur bo pa dala potrdilo čez par let sodba iz ESČP.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Tole na prvi stopnji še praktično nič ne pomeni. Poglej tisti drugi pdf, kjer lahko vidiš, kaj se bo zgodilo z Romuni in njihovimi krediti v CHF. Tam je še huje. Menjalni tečaj med CHF in romunskim levom (RON) se je med letoma 2007 in 2014 skoraj podvojil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Modri dirkač ::

ahac je izjavil:

Pri takih stvareh se pač malo izobražiš in odločiš, če boš reskiral ali ne. Če tega nisi sposoben, potem ne jemat kreditov!
Ampak zdaj bomo pa nagradil lenobo in neumnost, medtem ko bodo tisti pametnejši, ki pa to so vedl pa niso želel reskirat s tem kreditom, potegnil kratko.
No, sej mogoče pa so vedl in so se odločil, da bodo vseeno igral na srečo... potem se je pa izkazal, da itak ne morejo izgubit.

To je tako kot delanje otrok, enostavno.

Saj v SLO je to nacionalni fenomen, nobeden ne bi odgovarjal za svoje (napačne) odločitve.
Everybody lies!

looser ::

samo to je res jeba, če si kreditojemalec v chf in če je to zdaj množičen pojav, da se lotevajo takšnih tožb, za kar je vprašanje, kako se bo izteklo... ne privoščim nikomur, ampak če bi kreditojemalci profitirali, verjetno banke ne dale zahtev za povračilo, kreditojemalci pa ne bi delili zaslužka? kaj pa, če vzameš kredit in gre euribor gor? boš lahko tudi tožil banke? na eni strani (premalo pozorni) ljudje, na drugi (oportunistične) banke, na tretji valutna razmerja in potem še obrestne mere...

Tilen ::

Banke bodo primer spravile do sodišča EU, kjer trenutno izgleda, kot da bodo Romuni njihovo CHF vojno izgubili. Kljub temu, da gre tam za še večje razlike in veliko več kreditojemalcev v CHF.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

Romuni imajo (najbrž) drug primer. Tam bi bil kredit v vsakem primeru vezan na tujo valuto, vprašanje samo ali CHF ali euro. Pri Hrvatih tudi.

Tilen ::

Ne vem, kako bi ti vzel kredit v tuji valuti, brez da bi bil vezan na tujo valuto.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

A sem napisal, da ga bi?

Tilen ::

Praviš, da bi tam bil kredit v CHF v vsakem primeru vezan na tujo valuto. Kako drugače bi naj bilo? Tega ne razumem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Utk ::

Ne pravim, da bi bil kredit v CHF v vsakem primeru vezan na tujo valuto, ampak da bi bil vsak kredit v vsakem primeru vezan na tujo valuto. Samo vprašanje ali euro ali chf. Na Hrvaškem recimo se dogovorijo za ceno avta v kunah, ampak točna cena je v eurih, in plačajo v kunah po tečaju proti euru na dan ko plačajo. Tam je valutno tveganje že vgrajeno v sistem.

Tilen ::

Lepo te prosim, prenehaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nekikr ::

Lahko bi organizirali skupino oškodovancev, ki smo kdaj kaj izgubili na borzi pri valutnem trgovanju in nam potem ostali (država) pokrijejo tiste izgube? Ker meni ni bilo dovolj jasno in na veliko napisano, da ne more iti samo v mojo korist, kaj sem pa vedel, da lahko zaniha tudi dol. Majkemi, da nisem vedel. Da ne govorim o tem, da sem zadnjič kupil karton mleka po redni ceni, par dni zatem je bil pa v akciji. A to tudi država krije?

Invictus ::

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.

Bankam se je preprosto preveč verjelo, ker so se tudi one šle špekulacije... Na naš račun... Naj plačajo... Tako kot si ti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PaX_MaN ::

nekikr je izjavil:

Lahko bi organizirali skupino oškodovancev, ki smo kdaj kaj izgubili na borzi pri valutnem trgovanju in nam potem ostali (država) pokrijejo tiste izgube? Ker meni ni bilo dovolj jasno in na veliko napisano, da ne more iti samo v mojo korist, kaj sem pa vedel, da lahko zaniha tudi dol. Majkemi, da nisem vedel.

Kdo ti pa brani to storit?
Al' si sam jelly k se frankovi so organiziral tebe pa lenoba muči?

nekikr je izjavil:

Da ne govorim o tem, da sem zadnjič kupil karton mleka po redni ceni, par dni zatem je bil pa v akciji. A to tudi država krije?

Če si oba kartona kupil s kreditom, ki je vezan na valutno tveganje, absolutno.

Invictus je izjavil:

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.

Saj z borzo si lahko tudi rešuješ stanovanjski problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

fikus_ ::

Jaz gledam tako na to, če jemlješ kredit, se pozanimaj kako in koliko ga boš vračal. Ne it na silo v to. Mnogi kreditojemalci niso mogli dobiti kredita v € oz. so v frankih dobolo višjega, ker je bil trenutno pač ugoden. Vsi so pričakovali da se razmerje €-Frank ne bo bistveno poslabšalo ali pa sploh niso razmišljali o tem, samo da so dobili kredit! Sedaj pa jokajo, ko se jim vmes ni izšlo. Sedaj se je stanje popravilo.

V glavnem, sedaj se bližajo volitve in politika jim je prisluhnila, samo da se obdržijo na vrhu.

Modri dirkač ::

Invictus je izjavil:

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.

Bankam se je preprosto preveč verjelo, ker so se tudi one šle špekulacije... Na naš račun... Naj plačajo... Tako kot si ti...

Najem kredita v drugi valuti je ravno to, špekulacija.
Špekuliraš, da boš z liborjem ceneje/boljše prigural čez "stanovanjski problem", kot tisti, ki so ga vezali na euribor.
Everybody lies!

Invictus ::

Banke so bistveno lažje odobrile kredit v CHF kot v EUR.

Kako ti jemanje kredita v drugi valuti dvigne kreditno sposobnost, pa meni ni jasno. Mogoče boš ti to obrazložil?!?!?

Pa prosim, da se tukaj ne javljajo več mamini sinki, ki so si doma uredili podstrešje za bivanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Tilen je izjavil:

Lepo te prosim, prenehaj.

Lahko tudi ti nehaš. Hrvati so s tem zakonom in konverzijo dlje kot Romuni, tam se to že en čas dogaja. In krediti se konvertirajo v eure, ne v kune. Isto sranje, drugo pakovanje. Če bi bilo bolj ugodno, bi se pa v forinte, glavno, da politiki dobijo glasove raje.

shintaro ::

SambaShare je izjavil:

Glede na to kakšen trgovinski primanjkljaj tolčejo ZDA, EU cona pa presežek, je na srednji rok bolj verjetno da bo € napram USD še narasel. Ni pa tole zdaj nobena katastrofalno nizka raven.


februarja si dobil za 1000$ 930€ ... zdej dobiš za 1000$ 820€ ... zame je to en velik k. če se bo še znižal, še večji k. ... sm pa gledal 2003-2017 menjavo in je blo še dosti hujše tudi 0.68

jernejl ::

Kako ti jemanje kredita v drugi valuti dvigne kreditno sposobnost, pa meni ni jasno. Mogoče boš ti to obrazložil?!?!?

Ker je bil nižji znesek obroka.

Lahko bi organizirali skupino oškodovancev, ki smo kdaj kaj izgubili na borzi pri valutnem trgovanju in nam potem ostali (država) pokrijejo tiste izgube?

Zanimivo bi bilo, če bi se tisti, ki so kupili delnice NKBM (ni jih bilo malo) v IPO, tudi združili in zahtevali denar nazaj.
Ali pa tisti, ki so bili vzeli kredit z variabilno obrestno mero in se je le-ta zatem povišala.
Potem pa še tisti, ki so kupili nepremičnino pred krizo, kasneje pa je vrednost nepremičninam padla in bi jo lahko kupili ceneje.

Ko sem šel nekoč kupit dolarje na banko, me tudi nihče tam ni opozarjal (niti mi ni bilo treba ničesar podobnega podpisovati), da lahko njihova vrednost proti EUR pade. Nekaj mi jih je še ostalo iz leta 2014. Ali naj sedaj grem tja in zahtevam, da mi jih odkupijo nazaj po takratnem tečaju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Wrop ::

Kako ti jemanje kredita v drugi valuti dvigne kreditno sposobnost, pa meni ni jasno. Mogoče boš ti to obrazložil?!?!?


To so ja osnove. Vsak obrok se razdeli na delež glavnice in natečene obresti. Če so obresti manjše plačaš pri istem mesečnem obroku večji delež glavnice. Potem pa izbereš ali bo kredit odplačan prej ali pa boš vzel večjo glavnico. frakovci so hoteli večjo glavnico, da so kupili večji grad.

tikitoki ::

Go-ahead je izjavil:

Še dve leti imam kredit vezan na švicarje. Ob zadnjem padcu vrednosti EURA za cca 15% se mi je že drugič celoten znesek kredita povečal.


Kaj mi svetujete?

Naj ga odplačam takoj?


Upam, da nisi sel menjat, ker bi po tej tocko koncno slo tebi v prid.

shintaro je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Glede na to kakšen trgovinski primanjkljaj tolčejo ZDA, EU cona pa presežek, je na srednji rok bolj verjetno da bo EUR napram USD še narasel. Ni pa tole zdaj nobena katastrofalno nizka raven.


februarja si dobil za 1000$ 930EUR ... zdej dobiš za 1000$ 820EUR ... zame je to en velik k. če se bo še znižal, še večji k. ... sm pa gledal 2003-2017 menjavo in je blo še dosti hujše tudi 0.68


Za marsikoga je padec evra velik k. Deal with it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.


Zakaj pa naj bi nepremičninski kredit zagotavljal stabilnost?
In zakaj bi si nekdo zagotovil stabilnost z nakupom nepremičnine?
Stabilnost lahko zagotavlja le najem nepremičnine, kjer najemnina ne znese več kot 25% prihodkov.

3p ::

Pri teh CHF limonadah mi je nabolj zanimivo vprašanje ali so tisti, ki so se tveganja zavedali (oziroma niso šli v to po sistemu "če bo pa bo") in so vzeli EUR kredit, v primeru da izvlečemo iz zosa posojilojemalce kreditov v CHF, tožijo državo/banke/itd?
Nekdo, ki je zavestno vzel dražji kredit z nižjim tveganjem bo po tem namreč lastnik dražjega kredita z višjim tveganjem in se bo lahko bunil zaradi neenake obravnave...

Modri dirkač ::

zavajon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.


Zakaj pa naj bi nepremičninski kredit zagotavljal stabilnost?
In zakaj bi si nekdo zagotovil stabilnost z nakupom nepremičnine?
Stabilnost lahko zagotavlja le najem nepremičnine, kjer najemnina ne znese več kot 25% prihodkov.

Zato ker kleni slovenec enostavno mora biti lastnik nepremičnine, tudi če se za njo zapufa za 30 let in žre samo kruh in vodo, pred 2008 je bil pa ta hype še toliko večji, tako kot cene in krediti.

3p je izjavil:

Pri teh CHF limonadah mi je nabolj zanimivo vprašanje ali so tisti, ki so se tveganja zavedali (oziroma niso šli v to po sistemu "če bo pa bo") in so vzeli EUR kredit, v primeru da izvlečemo iz zosa posojilojemalce kreditov v CHF, tožijo državo/banke/itd?
Nekdo, ki je zavestno vzel dražji kredit z nižjim tveganjem bo po tem namreč lastnik dražjega kredita z višjim tveganjem in se bo lahko bunil zaradi neenake obravnave...

Saj jim pa ni nihče tiščal pištolo na čelo in zahteval, da naj podpišejo.

To je enako kot napis na lončku od kave - coffee is hot.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

3p ::

Modri dirkač je izjavil:

Zato ker kleni slovenec enostavno mora biti lastnik nepremičnine, tudi če se za njo zapufa za 30 let in žre samo kruh in vodo, pred 2008 je bil pa ta hype še toliko večji, tako kot cene in krediti.


Kar je še dobro, ker pri nas marsikomu ni jasno, da je izračun cene najema / nakupa vključuje solidno dolgoročno investiranje razlike med ceno najema in nakupa, kar bo zagotovilo dodaten dohodek na stara leta.

Folk ki je kul in najema v centru s kolegi, razliko pa zagoni za igračke, bomo v penziji bailali ostali.

D3m ::

V tujini je 85% v najemih ostali bogatuni pa v bajtah.

No pri nas je obratno.

Kar je tudi prav.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Go-ahead ::

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...


Prepričan sem, da pravi bankirji v takih situacijah celo zaslužijo.

St235 ::

D3m je izjavil:

V tujini je 85% v najemih ostali bogatuni pa v bajtah.

No pri nas je obratno.

Kar je tudi prav.


Kaj imaš od tega da lažeš in prodajaš neumnosti?

http://ec.europa.eu/eurostat/statistics...

SambaShare ::

tikitoki je izjavil:


Za marsikoga je padec evra velik k. Deal with it.


Mislim da nam je kar večini všeč "močan" evro. Jih je pa precej na začetku leta počelo traparije, menjalo EUR v $, vezalo depozite v $, ipd. Takrat na vrhuncu medijskega circle jerka, kako bo EUR cona razpadla, oz. bomo kmalu imeli razmerje 1:1 ali slabše.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Wrop je izjavil:

Kako ti jemanje kredita v drugi valuti dvigne kreditno sposobnost, pa meni ni jasno. Mogoče boš ti to obrazložil?!?!?


To so ja osnove. Vsak obrok se razdeli na delež glavnice in natečene obresti. Če so obresti manjše plačaš pri istem mesečnem obroku večji delež glavnice. Potem pa izbereš ali bo kredit odplačan prej ali pa boš vzel večjo glavnico. frakovci so hoteli večjo glavnico, da so kupili večji grad.

2x - 3x razlika? No go...

Očitno noben od bluzatorjev tukaj ni jemal kredita v tistih časih...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Seveda ne, pri taksnih cenah bi bil neumen.
Everybody lies!

nekikr ::

Invictus je izjavil:

Eno je nepremičninski kredit, ki naj bi zagotavljal neko stabilnost v populaciji, ki si hoče rešiti stanovanjski problem, drugo so pa špekulacije na borzi.

Bankam se je preprosto preveč verjelo, ker so se tudi one šle špekulacije... Na naš račun... Naj plačajo... Tako kot si ti...

S špekulacijo na borzi sem hotel rešiti stanovanjski problem. Evo, popravljeno. Zdaj mi boš ti kril izgubo, ane?
In banki se ni nič verjelo, ker to ni posel med Janezom in Franceljnom in ne gre tako. Prebralo se je kaj piše, potem pa podpisalo. Če ne razumeš kaj piše, potem najameš nekoga, ki ti prevede. Ne govorimo o zneskih za jogurt.

MadMen ::

Invictus je špekuliral pri kreditu(zarad nizje obrestne mere), sedaj bi pa socializiral izgube. Ima se za pametnega, ocitno pa se grafa od gibanja tecaja Libor ni znal prebrat...grde grde banke. Banke briga za komitente, prav tako briga stacune, ko ni denarja za zivila. Rekel bi da je odgovornost bank samo v primeru, ce se dokaze nacrtno zavajanje bank. To da so sli krediti(povecina) za resitev stanovanjskega problema je irelevantno, ker tukaj se je slo za t.i. Moralni hazard.

FTad ::

Go-ahead je izjavil:

Prejšnji teden sem predčasno odplačal kredit. Dve leti prej.
Ali je bilo to modro?



In, kaj pravis sedaj, dve leti kasneje?

marvin42 ::

Nikoli ne bom pozabil kako so se mi eni ljudje posmehovali, ko sem takrat, v "zlatih letih" jemanja kredita v CHF, vzel kredit v EUR. Ker sem vedno bil mnenja, da kredit vzameš v valuti v kateri dobivaš plačo. Tavelika pička sem bil za njih. Mnogo let kasneje se niso več hoteli pogovarjati o tem, kvečjemu o tem kako so bili ogoljufani. Ampak da bo pa zdaj kakšna državna banka morala njim vračat denar (in s tem tudi moj denar), bom pa popizdil...
Mostly Harmless

SambaShare ::

tikitoki ::

Meni ni jasno zakaj bi banke vracale stroske bedakom, ki so se zavestno spustili v mesetarjenje? Ce grem na borzo in kupim slabo firmo, ki propade, pac ostanem brez denarja. Kle je isto, folk je mislil, da bo profitiral, pa so se zajebali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

SambaShare ::

Saj OP tele teme iz financ je najbrž precej tipičen posojilojemalec v CHF. Za nek drobiž so hazardirali in grdo zgubili, bolj iz neznanja kot pogoltnosti. Zdaj kako rešiti situacijo, kaj je pravilno, je pa druga zgodba. Nekaj sočutja imaš pa vseeno za človeka, ki se mu kredit poveča za 60%.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

SambaShare je izjavil:

Saj OP tele teme iz financ je najbrž precej tipičen posojilojemalec v CHF. Za nek drobiž so hazardirali in grdo zgubili, bolj iz neznanja kot pogoltnosti. Zdaj kako rešiti situacijo, kaj je pravilno, je pa druga zgodba. Nekaj sočutja imaš pa vseeno za človeka, ki se mu kredit poveča za 60%.


Sodišče EU nima niti malo sočutja do Romunov, kjer so se krediti povišali tudi za 100%.

Sodišče Evropske unije SPOROČILO ZA MEDIJE ŠT. 42/17
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

FTad ::

SambaShare je izjavil:

https://forum.finance.si/?f=3&t=4695&pa...


Zanimivo branje, 11 let nazaj so bili zelo optimisticni s chf-jem.

SambaShare ::

Tilen je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Saj OP tele teme iz financ je najbrž precej tipičen posojilojemalec v CHF. Za nek drobiž so hazardirali in grdo zgubili, bolj iz neznanja kot pogoltnosti. Zdaj kako rešiti situacijo, kaj je pravilno, je pa druga zgodba. Nekaj sočutja imaš pa vseeno za človeka, ki se mu kredit poveča za 60%.


Sodišče EU nima niti malo sočutja do Romunov, kjer so se krediti povišali tudi za 100%.

Sodišče Evropske unije SPOROČILO ZA MEDIJE ŠT. 42/17


No saj, da davkoplačevalci plačamo tole, je zame tudi popolnoma nespremenljivo. Ne vem kdo točno je profitiral z dvigom CHF, če so naše banke, dopustim da se jim del profita odškrtne. Če je Švica, naj posojilojemalci plačajo sami.
««
17 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjski kredit (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Loža
2300388917 (1525) D3m
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29466715 (13063) Lonsarg
»

Nakup stanovanja howto manual (odločanje, krediti, obrestne mere, zanke, napake)

Oddelek: Loža
4713413 (6177) Invictus
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7416657 (14193) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317604 (3581) samotest

Več podobnih tem