» »

edavki.durs.si

edavki.durs.si

««
8 / 8
»
»»

Invictus ::

St235 je izjavil:

zanimivo, da je bila potem to na eDavkih cela znanstvena fantastika, glede na to kako enostavno je vse skupaj.

Tukaj ni toliko problem tehnologija, kot nesposobnost državnih organov, postaviti infrastrukturo za podpise, potem pa tudi varčevanje in nizka postavka vzdrževalnih pogodb za zunanja podjetja.

Če bi jih normalno plačevali, bi pač naredili. Ni to nek bav bav...

Ampak zadeva pade tam, kjer vsak projekt javnega sektorja z privatnim :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Invictus spet testira, koliko neumnosti se da zapisati v en post.

Mavrik ::

St235 je izjavil:

zanimivo, da je bila potem to na eDavkih cela znanstvena fantastika, glede na to kako enostavno je vse skupaj.


Sposobnosti in kvalitete pa projektu eDavki res ne bo nihče očital. O tem priča zastarel vmesnik s pokvarjeno validacijo. O tem priča uporabniška izkušnja ki ni bila niti za trenutek premišljena in je preprosto sfotokopirala že tako komplicirane in slabo zastavljene javnoupravne obrazce. O tem priča v končni fazi tudi količina časa da so programerji na Comtradovih študentskih napotnicah uspeli podpreti nekaj tako trivialnega kot je trenutno najpopularnejši in najvarnejši brskalnik.
Ne, za zločin izdelave kvalitetnega produkta tu ne bo šel nihče sedet.

St235 je izjavil:


Vidim pa da obvaladas brezvezno posplosevanje, ker jaz sem pa delal s precej podjetji, ki se jim s te ne da ubadat pri vsakem emailu.


S čim? Pustiti kljukico v Outlooku tako kot je nastavljena? Res nisem delal veliko v javni upravi, ampak mislim da bi to res vsakdo zmogel. Jaz mam vedno bolj občutek da ti resno ne veš o čem govoriš :)

St235 je izjavil:


Predvsem pa nihce od mene ni zahteval da jim posiljam elektronsko podpisane banalne dokumente/emaile, o cemer sem govoril v svojem postu.

Pač nisi nikoli delal na čem res pomembnem in občutljivem. Razumljivo. Pa tudi na tem portalu konstantno pišemo o pomanjkanju sposobnosti slovenskih podjetij kar se tiče varnosti in kvalitete IT sistemov na splošno. Ne vem zakaj si ponosen na to da nisi nikoli delal s podjetji z dobrimi procesi.

St235 je izjavil:


Ima pa vsak seveda pravico podpisovat dokumente kot mu pase. Tudi vsak list papirja, ki ga imas v hisi lahko das overit, ce zelis.


Še enkrat, računalniku ni treba tebe ali notarja klicati na kavico za podpis enega payloada.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

St235 ::

Jaz mam vedno bolj občutek da ti resno ne veš o čem govoriš :)

sva že dva. ker resno ne razumem kaj ima tvoje sanjanje o temu, da je elektronsko možno podpisovat s tem, da je to pač odločitev vsakega posebej. Poznam človeka, ki vsak list papirja parafira z vijoličnim črnilom, ki ga sam meša. Parfira pa vse vključno z nakupovalnimi seznami. Pač njegova stvar.

Še enkrat, računalniku ni treba tebe ali notarja klicati na kavico za podpis enega payloada.

Ko boš kje našel, da sem kaj takega izjavil...

Pustiti kljukico v Outlooku tako kot je nastavljena?

ROFL, a temu se v modernem času reče shameless product placement?

Pač nisi nikoli delal na čem res pomembnem in občutljivem. Razumljivo.

Pa kljub temu slaboumno ne posplošujem na podlagi lastnih izkušenj. Kot že rečeno. So področja, kjer je elektronsko podpisovanje dokumentov nujno in neobhodno, so takšna kjer je zaželeno in so takšna kjer je nimajo nikakršne dodane vrednosti. Če ti v svojem balončku tega ne razumeš, je to tvoj problem.

Predvsem pa tako kot v papirnem poslovanju tudi v elektronskem obstajajo različne oblike elektronskega podpisovanja, njihove zanesljivosti in dokazljivosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

srus ::

Končno neka pametna od državne uprave. Veliko uporabljam e-davke in so mi drugače čisto všeč. Sedaj morajo samo še tisti nadležni captcha pri oddaji dokumenta ukiniti, pa bodo e-davki še eno stopnjo prijaznejši.

Ampak se bojim, da bodo prej ali slej prišli neki Rotniki s svojimi odvetniki in nas bo ponovno 99% uporabnikov najebalo zaradi 1% pokvarjencev.

srus ::

Jebi ga. Sem ravno dobil obvestilo o novem prejetem dokumentu, pa me ob kliku nanj spet pozdravi obvestilo:

Preden si lahko prvič ogledate dokument, morate podpisati digitalno potrdilo o prejemu.

Naprej

Kliknem Naprej, pa me pozdravi rdeč banner:

Elektronski obrazec ni na voljo za izbrano obdobje.
Prosimo, da se o načinu oddaje pozanimate na ustreznem finančnem uradu oziroma izpostavi.

Bemtisveca gre za potrditev sprejema dokumenta s FURS, kaj me buzerirajo z obrazci in oddajo.

Privatno podjetje, ki konkurira na trgu bi ob takih uporabniških postopkih propadlo v nekaj mesecih. Jasno monopolna državna uprava si lahko privošči tako razsut sistem.

perci ::

Menda se ravno nek hotfix nalaga...v roku ene ure bi moralo delovati. Debilno, se strinjam.

poweroff ::

srus je izjavil:

Privatno podjetje, ki konkurira na trgu bi ob takih uporabniških postopkih propadlo v nekaj mesecih.

Tole niti približno ne drži. Sploh pa ne v Sloveniji.
sudo poweroff

bonanno ::

srus je izjavil:

Jebi ga. Sem ravno dobil obvestilo o novem prejetem dokumentu, pa me ob kliku nanj spet pozdravi obvestilo:

Preden si lahko prvič ogledate dokument, morate podpisati digitalno potrdilo o prejemu.

Naprej

Kliknem Naprej, pa me pozdravi rdeč banner:

Elektronski obrazec ni na voljo za izbrano obdobje.
Prosimo, da se o načinu oddaje pozanimate na ustreznem finančnem uradu oziroma izpostavi.

Bemtisveca gre za potrditev sprejema dokumenta s FURS, kaj me buzerirajo z obrazci in oddajo.

Privatno podjetje, ki konkurira na trgu bi ob takih uporabniških postopkih propadlo v nekaj mesecih. Jasno monopolna državna uprava si lahko privošči tako razsut sistem.



enaki problem kako si resil

Buggy ::

Gre verjetno za e-vrocilnico in odpiras nek dokument v portalu ali v mobilni aplikaciji. Preveri ali si prijavljen v osebnem portalu kot FO oz FOD (ista DS) oz. komu je dokument namenjen. Pojdi namesto preko obvestil se direktno na prejete dokumente, pa preveri tam.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nameščanje podpisne komponente za Edavke

Oddelek: Pomoč in nasveti
364715 (2584) Bellzmet
»

Prijava računa v tujini

Oddelek: Loža
156429 (3553) Ales
»

Digitalno potrdilo - SIGENCA, problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
208503 (6267) fulgur
»

Najdena resna varnostna ranljivost v AJPESovi podpisni komponenti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Varnost
20176110 (58664) jukoz
»

FURS in Telemach priporočata uporabo starih luknjičastih brskalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9236055 (30205) mojca

Več podobnih tem