» »

študentska napotnica ali Pogodba o zaposlitvi

študentska napotnica ali Pogodba o zaposlitvi

Insan3Lik3 ::

Pozdravljeni,

preko študentskega servisa delam v hotelu že več kot eno leto (recepcija, šank, restavracija ipd.), šefica mi je omenila, da bi me vzela preko pogodbe za določen čas, zanima me kaj s tem pridobim in kaj izgubim, ker rabim pomoč pri odločitvi.
šolam se pa izredno, brez štipendije.

lp in vnaprej hvala za pomoč

fikus_ ::

Če bo neto enak je pogodba za določen čas boljša. Teče ti delovna doba in zdravstveno zavarovanje, imaš plačan dopust (mislim da 1,5 dni/mesec), . . .

modelno1 ::

Izgubiš ugodnosti, ki jih imaš zaradi statusa študenta (boni itd.).
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Insan3Lik3 ::

fikus_ je izjavil:

Če bo neto enak je pogodba za določen čas boljša. Teče ti delovna doba in zdravstveno zavarovanje, imaš plačan dopust (mislim da 1,5 dni/mesec), . . .


super, hvala.

modelno1 je izjavil:

Izgubiš ugodnosti, ki jih imaš zaradi statusa študenta (boni itd.).


bonov nisem imel sem še pri srednji šoli ;((:P

...:TOMI:... ::

Ti najprej dokončaj šolanje, potem boš pa te naj zaposlijo. Ker če te bodo zaposlili, ne boš dokončal šole, ker se ti ne bo dalo.

Če si pa vpisan zaradi statusa, pa le hitro na delo in hitro podpiši pogodbo, take rabijo.
Tomi

urli ::

itak pogodba o zaposlitvi...

;-) ::

Jaz sem razmišljal isto in potem od 18 do 25 leta delal preko napotnice. Super fajn, ker sem se zraven še "šolal", ampak ne ker nisem nobene šole končal. Sedaj sem se zaposlil, zasližim 200€ manj, imam pa plačano zavarovanje, teče mi delovna doba, imam plačan dopust, bolniško in to mi dosti pomeni, čeprav ko sem delal preko napotnice nisem nikoli koristil ur ali dni za bolezen ali dopust. Obžalujem pa za 7 let delovne dobe že sedaj, kajšele ko jih bom mel 55 let.

m0LN4r ::

;-) je izjavil:

Jaz sem razmišljal isto in potem od 18 do 25 leta delal preko napotnice. Super fajn, ker sem se zraven še "šolal", ampak ne ker nisem nobene šole končal. Sedaj sem se zaposlil, zasližim 200EUR manj, imam pa plačano zavarovanje, teče mi delovna doba, imam plačan dopust, bolniško in to mi dosti pomeni, čeprav ko sem delal preko napotnice nisem nikoli koristil ur ali dni za bolezen ali dopust. Obžalujem pa za 7 let delovne dobe že sedaj, kajšele ko jih bom mel 55 let.

Ko bi to blo še drugim študentom tako jasno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Goran's Blog ::

Podpiši pogodbo!

Yacked2 ::

A se lahko potem redno upišeš na fax, če nimaš status študenta ?
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

black ice ::

Invictus ::

;-) je izjavil:

Jaz sem razmišljal isto in potem od 18 do 25 leta delal preko napotnice. Super fajn, ker sem se zraven še "šolal", ampak ne ker nisem nobene šole končal. Sedaj sem se zaposlil, zasližim 200€ manj, imam pa plačano zavarovanje, teče mi delovna doba, imam plačan dopust, bolniško in to mi dosti pomeni, čeprav ko sem delal preko napotnice nisem nikoli koristil ur ali dni za bolezen ali dopust. Obžalujem pa za 7 let delovne dobe že sedaj, kajšele ko jih bom mel 55 let.

Ne se sekirat, v penzijo boš šel lahko tako ali tako šele s 65 leti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blackbfm ::

nevem zakaj so vsi zapičeni v starost.. lahko pride bolezen, poškodba in nisi več zmožen delat

Insan3Lik3 ::

pozdravljeni, novo vprašanje

na začetku sem mislil da bo bila to normalna zaposlitev za določen čas, zdej pa vidim da me hočejo zaposlit večinoma zato ker bo za delodajalca ceneje kakor da ostanem preko študentskega servisa
šefica je nekaj omenjala da bi me zaposlila za 4 ure oz za krajši delovni čas, in bi mi (če se ne motim) nekaj denarja dala glede na te 4ure nekaj pa na roko. (več zvem jutri)
pri delovni dobi če sem se prav pozanimal se pri krajšem delovnem času šteje 1/2. npr. delaš 1 leto po pogodbi za krajši delovni čas dobiš pa pol leta delovne dobe.
glede na to da se nam bo s 1. februarjem tudi študentom štela delovna doba vidim da se mi iz tega vidika ne splača podpisovat te pogodbe, zdej pa nevem glede drugih stvari, kaj pravite?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

m0LN4r ::

Vprašaj inšpektorat za delo preko telefona, kako je z plačevanjem na roke.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študentsko delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7615603 (12103) Janac
»

Alternativa študentski napotnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6219826 (17548) Furbo
»

študentsko delo in elementi delovnega razmerja

Oddelek: Loža
153684 (3366) Tilen
»

Konec absolventskega staža

Oddelek: Šola
72780 (2548) Blinder
»

Popolna ukinitev študentskega dela: DA/NE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25321744 (16956) bluefish

Več podobnih tem