» »

Zavarovanje prenosnika

Zavarovanje prenosnika

mujek ::

Pozdravljeni,

Sem pred nakupom novega prenosnika (rang 2000+ Eur). Kupil ga bom pri prodajalcu (predvidoma mimovrste), ki ne ponuja "dodatne garancije" razmišljam o zavarovanju prenosnika (=dodatna garancija). Ciljam na kritje poškodb (po lastni krivdi, crknjene komponente, ...) - tako kot so "dodatne garancije".

Zanimajo me Vaše izkušnje/predlogi o tovrstnih zavarovanjih.

hojnikb ::

za tisti denar, ko boš dal za te kvazi garancije, raje daj na stran in maš za popravila, ko se izteče tovarniška garancija..
#brezpodpisa

Mare2 ::

Sploh prenosnik, če ga veliko prenašaš navedene vrednosti je dobro imeti zavarovan. Jaz sem zastopnik za Generali, ZM in Tilia in sem zavaroval kar precej računalnikov. Večina se odloči tudi za odkup amortizacije pri delnih škodah. Zavarovano je tudi, če je prometna nesreča ali ti ga ukradejo (vlom).

Odvisno od kritij, letna premija je od 60 do 120 EUR. Najbolje je, da ga zavaruješ še isti dan, ko ga kupiš. ;)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Miha 333 ::

mujek je izjavil:

Ciljam na kritje poškodb (po lastni krivdi,

Večino zahtevkov za kritje škode po lastni krivdi (polita tekočina, padec, ...) zavarovalnice zavrnejo iz razloga, da "izdelka nisi uporabljal (ali prenašal, hranil, ...) s potrebno skrbnostjo...". Tega ne govorim na pamet, ampak sem imel po službeni plati vpogled v tovrstne postopke.

Dobro preberi pogoje. Potem boš videl, da ima zavarovalnica nešteto možnosti za zavrnitev izplačila. Oziroma se bo najbolj izmikala izplačilu pri tistih dogodkih, ki so najbolj verjetni, to pa so ravno poškodbe po lastni krivdi. Na drugi strani pa npr. zagotovo ne bo problema, če na prenosnik pade zračno plovilo (za kar je statistična verjetnost praktično nična) ...

Ne pozabi, da zavarovalnica najprej skrbi za svoj profit in ne za to, da bi ti imel super kritje.

destroyer2k ::

In še ponavadi imajo doplačilo pri menjavi bigbang ima recimo 33%.

Galaxy ::

Mare2 je izjavil:

Sploh prenosnik, če ga veliko prenašaš navedene vrednosti je dobro imeti zavarovan. Jaz sem zastopnik za Generali, ZM in Tilia in sem zavaroval kar precej računalnikov. Večina se odloči tudi za odkup amortizacije pri delnih škodah. Zavarovano je tudi, če je prometna nesreča ali ti ga ukradejo (vlom).

Odvisno od kritij, letna premija je od 60 do 120 EUR. Najbolje je, da ga zavaruješ še isti dan, ko ga kupiš. ;)

Enako bi priporočal - jaz sem svojega zavaroval v višini 800€, za kar sem za 1 leto zavarovanja pri Zavarovalnici Maribor plačal 37€ in še nekaj centov zraven - v to pa imam krito vse (od kritja po preteku garancije - ker sem imel samo limited 3 mesečno - do padca recimo s kolesa ipd.)

mujek ::

Mare2 je izjavil:

Jaz sem zastopnik za Generali, ZM in Tilia

Kakšna je kaj razlika med njimi? Recimo, da bi zavaroval odpoved naprave (recimo, da crkne kakšna komponenta) in kritje poškodb po lastni krivdi.

Miha 333 je izjavil:

Dobro preberi pogoje. Potem boš videl, da ima zavarovalnica nešteto možnosti za zavrnitev izplačila.
...
Ne pozabi, da zavarovalnica najprej skrbi za svoj profit in ne za to, da bi ti imel super kritje.

Se zavedam tega. Lepo povedano drugače.
Ravno to mi je težava, da moram za tako zadevo si vzeti skoraj enako časa kot za izbiro računalnika. In se še mučiti z pravniškim jezikom.

Pri prejšnjem računalniku sem imel "dodatno garancijo" vzeto pri FMC in sem jo brez težav koristil (pred iztekom garancije sem menjal optično enoto). To sicer ni nek strošek, ampak če bi pa crknila grafična pa bi se že bolj poznalo. In to tudi želim pri novem računalu.

Mare2 ::

Če se računalnik v resnici pokvari ali ti pade na tla ali ti ga "ukradejo" z "vlomom" po sklenitvi police, se nimaš kaj bati. Zavarovanje je krito.

Jaz sem iz Ljubljane. Če se odločiš, je najbolje, da iz računa prepišem podatke o računalniku in je zadeva rešena. Podrobnosti na privat. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212459 (1493) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670369 (37960) ;-)
»

Zavarovalnica Sava - nadomestno vozilo

Oddelek: Na cesti
3813005 (10900) koyotee
»

Zavarovanje avtomobila pri zavarovalnici Sava

Oddelek: Pomoč in nasveti
164771 (4069) Mare2
»

Nesreča - kuponček

Oddelek: Na cesti
409014 (7886) GrimReaper

Več podobnih tem