» »

Nesreča - kuponček

Nesreča - kuponček

DiaMonDer ::

Pozdravljeni!

Eno hitro vprašanje, ker sem še mlad voznik (imam izpit 5 mesecev) nimam veliko izkušenj s prometnimi nesrečami. Danes dopoldan sem se nekomu zaletel v zadek vozila. Škoda je majhna počen plastični odbijač (novi Scenic). Na mojem avtu škode ni. Gospod v katerega sem se zaletel ima v lasti avtoservis tako da se spozna na te zadeve in mi je predlagal uveljavljanje tako imenovanega "kupončka". Sedaj pa me zanima ali se to splača ker kot sem rekel sem še "mladič" pri teh zadevah in me zanima kaj bi vi storili v tem primeru? Dali "kuponček" ali plačali škodo "denar na roko". Gospod mi je povedal, da mi bi me koštalo približno 100EUR. Kaj menite da storim? Slišal sem tudi da če uveljavim "kuponček" imam potem nekih 10% več premije na naslednjem zavarovanju oz. nekako tako. Kot sem rekel vi se spoznate in bi rad da mi svetujete.

ps. Avto imam zavarovan pri zavarovalnici Maribor osnovno zavarovanje + mladi voznik.

Lp, Ambrož

111111111111 ::

Če imaš kasko absolutno denar na roko.

DiaMonDer ::

Kot sem že rekel avto je zavarovan MINIMALNO. Osnovno zavarovanje + mladi voznik (letno približno 250€). + Konec leta imam namen avto prodat ker se bom šel šolat v LJ.

BorutK-73 ::

Če še nisi dal kupončka, plačaj tipu 100€ in boš imel najmanj problemov. Ko daš kuponček, boš pri naslednji registraciji plačal polno premijo + n procentov (včasih je bilo 10% za prvi kuponček)

black ice ::

Kakšen kasko? Škoda na tujem vozilu gre iz obveznega zavarovanja.

OP, kot si omenil, če si povzročitelj nesreče padeš dva bonitetna razreda nižje (10% zraven pri premiji). To pomeni, da boš šele čez 2 leti prišel v isti bonitetni razred kot si danes. Malo si preračunaj in boš videl kaj se ti bolj splača.

Roadkill ::

Daš kuponček in se ti premija dvigne za 15%.
Vsako leto se ti potem spusti za 5% ( v primeru, da se ne zaletavaš).
Se pravi v treh letih plačaš ~80€ več z zavarovanje.

Praktično vedno se ti splača uveljavljat zavarovalnico (zato jo tudi plačuješ).

"Denar na roko" je neka balkanska fora. Kogarkoli od starejših vprašaš, ti bo rekel, da po 500€ vedno raje denar na roko, pa nihče niti izračunat ne zna koliko jih stane dvig premije.
Ü

...:TOMI:... ::

Upam, da sta izpolnila poročilo o prometni nesreči.

Če boš uveljavljal "kuponček" in prodal avto, potem itak nimaš kaj razmišljat, saj naslednja premija zate ne obstaja, če ne boš imel vozila. V bistvu se ti potem "izplača še kako nesrečo naredit".

Sicer pa razmisli za naslednjič, da vzameš zavarovanje bonusa, plačaš okoli 10€ na leto in v primeru nesreče ne izgubiš bonusa.
Tomi

BorutK-73 ::

Roadkill - Denar na roko se daje če imaš 50% popusta na premijo in bi potreboval 12 let da prideš spet nazaj na 50. Seveda to velja do neke vsote (jaz bi šel do 200€, več bi dal kuponček)

black ice ::

Roadkill je izjavil:

Daš kuponček in se ti premija dvigne za 15%.

Ugh, my bad.

Roadkill ::

BorutK-73 je izjavil:

Roadkill - Denar na roko se daje če imaš 50% popusta na premijo in bi potreboval 12 let da prideš spet nazaj na 50.

Kaj ti kadiš model?
Ü

DiaMonDer ::

Ok hvala za odgovore. Se prvi kuponček ker vozilo itak čez kakšno leto prodam. Čez leta ko bom imel pa drugo vozilo se bomo pa malo bolj poglobil v te zadeve glede zavarovanja. Hvala še enkrat in Lp vsem.

black ice ::

Borut, v primeru nesreče ne izgubiš celotnega popusta oz. bonifikacije.

ZaphodBB ::

Roadkill je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Roadkill - Denar na roko se daje če imaš 50% popusta na premijo in bi potreboval 12 let da prideš spet nazaj na 50.

Kaj ti kadiš model?

Seveda je vse odvisno od višine premije, v katerem premijskem razredu si in vrednosti povzročene škode.

Ampak, da ne zapademo v polemiko. V konkretnem primeru, bi OPju svetoval da vnovči zavarovalno polico - drugo leto pa sklene novo zavarovalno polico (glede na to, da je še v začetnem premijskem razredu).

Mimogrede kupončkov več ni, zato nikar ničesar ne dajajte v prometnih nesrečah. Izpolnite evropsko poročilo ali pa pokličite policijo, če se ne znate zmenit. Pri izpolnjevanju evropskega poročila je nasvet policajev, da povzročitelj pod opombo dopiše "priznavam krivdo".
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

DiaMonDer ::

ZaphodBB hvala za konkreten odgovor mojemu primeru. Lp pa srečno 2015 tebi in vsem drugim.

Roadkill ::

Naj kak zavarovalniški agent kaj pokomentira. Zdaj ko gledam triglavovo lestvico premijskih razredov zgleda, da mladi voznik bolj najebe.
Če prav vidim pade iz 14 v 17 premijski razred in tako prvo leto plača 35% višjo premijo, potem 20 in 10. http://www.triglav.si/podpora/avti/ao/a...

Je progresivna rast. To do neke mere spremeni zadevo. Je za poračunat to situacijo.

BorutK-73: Tvoja izjava je popolnoma nesmiselna. Če si v 4. premijskem razredu in tako plačuješ samo 50% premije, potem pri nesreči padeš v 7. premijski razred, kjer plačuješ 65% in si nazaj na 50% v treh letih.
Ü

ZaphodBB ::

Roadkill je izjavil:

Naj kak zavarovalniški agent kaj pokomentira. Zdaj ko gledam triglavovo lestvico premijskih razredov zgleda, da mladi voznik bolj najebe.
Če prav vidim pade iz 14 v 17 premijski razred in tako prvo leto plača 35% višjo premijo, potem 20 in 10. http://www.triglav.si/podpora/avti/ao/a...

Je progresivna rast. To do neke mere spremeni zadevo. Je za poračunat to situacijo.

BorutK-73: Tvoja izjava je popolnoma nesmiselna. Če si v 4. premijskem razredu in tako plačuješ samo 50% premije, potem pri nesreči padeš v 7. premijski razred, kjer plačuješ 65% in si nazaj na 50% v treh letih.

Zato pa lepo vzameš novo polico in spet štartaš v 14. premijskem razredu.

Edit: Vsaj tako smo včasih to delali. Ampak tega je zdaj že več kot 10 let.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

Mare2 ::

DiaMonDer odvisno od tega, koliko hoče tip za popravilo. Če boš avto prodal itak nič ne izgubiš, če izpolnete evropsko poročilo in se plača škodo iz tvoje police. :)

Kupončkov v večini primerov ni več. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Roadkill ::

Mislim, da ravno zavarovalnica Maribor daje neke kupončke. Ampak samo zato, da se folk boljše počuti. Drugače so brezpredmetni.

Sem pred kratkim šel iz 4. v 7. razred zaradi podobne situacije.
Ü

Mare2 ::

Roadkill jaz sem zastopnik za: zavarovalnica Maribor, Tilia in Generali, nikjer ne dajemo kupončkov.
Evidenca povzročenih škod se vodi računalniško. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

Pri povzročitvi prometne padeš za 3 razrede dol oz. premija gre gor za 15%.

Zato se pa ob sklenitvi avtomobilskega zavarovanja doplača za " odkup prve škode" , kje ob povzročitvi prometne ne padeš 3 razrede dol :). Velja pa seveda samo za eno prometno in je zelo majhen znesek.

ZaphodBB ::

Mare2 je izjavil:

Roadkill jaz sem zastopnik za: zavarovalnica Maribor, Tilia in Generali, nikjer ne dajemo kupončkov.
Evidenca povzročenih škod se vodi računalniško. :)

No potem pa povej, če se da še dvig premijskih razredov (s 14. na 17.) zaobiti s sklenitvijo nove police.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

...:TOMI:... ::

Ne vem, če je to še možno, ker je centralna evidenca.

Lahko pa skleneš zavarovanje brez ter premijskih rszredov, poglej si hi3.si

Tam lahko delaš nesreče, kolikor te je volja, pa ne izgubiš bonusa, ler ga ni.
Tomi

Mare2 ::

DiaMonDer je rekel, da bo avto prodal. S tem tudi avto odjavil iz prometa. Če bo čez par let kupil drug avto, bo štartal v 14 PR, 0% bonusa.

Seveda, kaj je najbolje je odvisno od višine škode. Če bi avto še naprej zavaroval, in če oškodovancu plača škodo v gotovini ima naslednje leto 13 PR oz 5 % bonusa. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bambam20 ::

ZaphodBB je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Roadkill jaz sem zastopnik za: zavarovalnica Maribor, Tilia in Generali, nikjer ne dajemo kupončkov.
Evidenca povzročenih škod se vodi računalniško. :)

No potem pa povej, če se da še dvig premijskih razredov (s 14. na 17.) zaobiti s sklenitvijo nove police.


Seveda se da :). Jaz sem imel lani ravno ta primer, ko bi moral podaljšati zavarovanje in bi padel v 17 premijski razred zaradi prometne. zato sem šel k drugi zavarovalnici.

Res je, da so mi trije agenti rekli, da se ne da. Četri mi je pa uredil, da sem dobil nazaj 14 premijski razred :).

theBill ::

Daj mu tisti kuponček oziroma priznaj škodo na evropskem poročilu o nesreči, pa naj gre on uveljavljat. Če imaš samo obvezno zavarovanje te bo prišlo ceneje kot da bi mu skeširal 100 EUR na roke.

Pa naslednje leto zavaruj pri Tiliji, kjer napreduješ po dva premijska razreda na leto. Za samo osnovno zavarovanje je tako vseeno, kje ga imaš, tako da razne zgodbice o težavah pri uveljavljanju škodnih zahtevkov pri XY zavarovalnici odpadejo.

Še to, ob krivdi v prometni nesreči nazaduješ za dva premijska razreda, ne tri. Reče se tri, zato ker bi brez prometne nesreče napredoval za en razred in dejansko je potem pod črto razlika tri razrede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

Mare2 ::

theBill je izjavil:


Še to, ob krivdi v prometni nesreči nazaduješ za dva premijska razreda, ne tri. Reče se tri, zato ker bi brez prometne nesreče napredoval za en razred in dejansko je potem pod črto razlika tri razrede.


To ne drž. :|
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

theBill ::

Mare2 je izjavil:

theBill je izjavil:


Še to, ob krivdi v prometni nesreči nazaduješ za dva premijska razreda, ne tri. Reče se tri, zato ker bi brez prometne nesreče napredoval za en razred in dejansko je potem pod črto razlika tri razrede.


To ne drž. :|

Na hitro poguglal, to res ne drži več. Kdaj so pa to spremenili, ko sem sam delal izpit si ob krivdi padel za dva razreda nižje 8-O

...:TOMI:... ::

Kako je sedaj, ne da se mi googlat.
Tomi

theBill ::

http://varcuj24.si/svetovalec/premijski...

Dejansko če si v PR14 in "daš kuponček", plačaš 35% več naslednje leto - tu se pa že splača preračunat, ali ni 100 EUR na roko cenejša varianta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: theBill ()

aguc ::

Plačaj 100€, kot sem na hitro zračunal si najkasneje po dveh letih v plusu.

Reycis ::

"Kuponček" se splača dati samo če je škoda precejšnja ali pa če si že v četrtem razredu ali pa če imaš namen odjavit. Primer izračuna za 14 razred:
14 razed: povzročiš nesrečo in ne odkupiš škode (t.j. daš kuponček)
1. leto 17 razred - 135% premija (40% več kot če bi odkupil škodo)
2. leto 16 razred - 120% premija (30% več kot če bi odkupil škodo)
3. leto 15 razred - 110% premija (25% več)
4. leto 14 razred - 100% premija (20% več)
In potem še 5 nadaljnih let plačuješ 20% več kot če bi odkupil škodo. V naslednjih 13 letih skupno plačaš 265% dodatne premije.

Če se zaletiš ko že imaš 4 razred potem v naslednjih 3 letih plačas 30% dodatne zavarovalne premije. Okoli 500€ stane izguba premijskega razreda v začetku vozniške kariere.

francek1 ::

Ti samo lepo poslušaj stare voznike; to, da ti je za poškodovan odbijač računal 100€ je itak malo, ker nov z montažo pride 600 €!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

MIHAc27 ::

francek1 je izjavil:

Ti samo lepo poslušaj stare voznike; to, da ti je za poškodovan odbijač računal 100€ je itak malo, ker nov z montažo pride 600 €!

Jaz se strinjam. Če ne bo kompliciral in je z 100€ zadovoljen..ti plačaj in naj ti bo šola za naprej.

Premijski razredi se namreč prenašajo med zavarovalnicami. In če avto zamenjaš bonus obdržiš ker je vezan na voznika in ne vozilo.. Edino kot so nekateri omenili, da bi namesto 17. razred začel na drugi zavarovalnici zopet z 14.

ZaphodBB ::

Mimogrede verjetno lahko tudi pri isti zavarovalnici začneš zopet z 14.?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:

Mimogrede verjetno lahko tudi pri isti zavarovalnici začneš zopet z 14.?

Ne.

Te imajo v bazi ... Razen če se agent potrudi ...

OP:

Plačaj 100 EUR in mirna bosna. Samo barvanje odbijača je dražje. Dobi pa kak papir od njega da je vse urejeno med vama. Da ne bo on kasneje kake škode uveljavljal. Sicer če nimata napisanega evropskega poročila, je niti ne more. Zavarovalnice so postale precej tečne glede tega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bambam20 ::

ZaphodBB je izjavil:

Mimogrede verjetno lahko tudi pri isti zavarovalnici začneš zopet z 14.?


Pri drugi.

GrimReaper ::

100€ je pa res nekam malo, sam bi zahteval 500€ samo za emocionalno škodo, sploh če je avto star samo do 2 leti. Pa še za popravilo kakih 500€.
Ampak tega itak noben pri zdravi pameti nebi izplačal, tako da bi se pač moral zadovoljit s tisto malenkostjo, ki jo da zavarovalnica.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BorutK-73 ::

Roadkill je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Roadkill - Denar na roko se daje če imaš 50% popusta na premijo in bi potreboval 12 let da prideš spet nazaj na 50.

Kaj ti kadiš model?

Verjetno nimaš svojega avtomobila? In lepo da citiraš samo tisto kar tebi paše.

Kadim pa West Lahke;((

bambam20 ::

BorutK-73 je izjavil:

Roadkill je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Roadkill - Denar na roko se daje če imaš 50% popusta na premijo in bi potreboval 12 let da prideš spet nazaj na 50.

Kaj ti kadiš model?

Verjetno nimaš svojega avtomobila? In lepo da citiraš samo tisto kar tebi paše.

Kadim pa West Lahke;((


V tem primeru uveljaviš odkup prve škode. Seveda, če imaš to opcijo zavarovano.

jalovec09 ::

in pol te oškodovani prijavi zavarovalnici, kljub temu da je bilo danih 100 evrov, sploh pa evropsko poročilo mora bit takoj sestavljeno ne čez kak dan, ker eni barabini se premislijo in ne priznajo krivdo.

GrimReaper ::

Sam imam že vnaprej izpolnjenega z mojimi podatki, tako da se samo dopolni. Podpis in priznanje krivde bi pa seveda takoj po izpolnitvi zahteval, drugače je rešitev samo policija.
Je pa prvič zanimivo, ko nisi nič pripravljen, sploh pozimi, ko kemik ne piše (zdaj imam v avtu poleg kemika še Pilot G2, ampak tut ni nekaj posebnega v mrazu) in nimaš nobene trde podlage. Tako da sva potem kar na šihtu izpolnila.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212459 (1493) kixs
»

Nesrečna in kritje popravila škode

Oddelek: Na cesti
463851 (2832) DePalmo
»

Zavarovanje avtomobila pri zavarovalnici Sava

Oddelek: Pomoč in nasveti
164771 (4069) Mare2
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8017970 (14785) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821443 (15535) čuhalev

Več podobnih tem