» »

Smučarski skoki

Smučarski skoki

««
11 / 44
»»

oo7 ::

V Willingenu se je skozi kvalifikacije na nedeljsko tekmo uvrstilo šest Slovencev. Najboljši v kvalifikacijah je bil Jure Tepeš; Peter Prevc je kvalifikacijski skok izpustil.

http://www.siol.net/sportal/zimski_spor...

Nesta ::

Tepes will destroy everyone ;)

oo7 ::

Nesta je izjavil:

Tepes will destroy everyone ;)


Ne bo prvič ;)

šernk ::

Drugace so pa lani bli edino se poleti v Vikersundu kjer je bil pa res porazen. Ampak vse ostale tekme v poletih je zaenrkat opravil super.


lanski poleti v Vikersundu sploh ne morejo bit merilo. polet je uspel izključno tistemu, ki je skok res ujel 100%, vse ostalo je bil poraz zaradi gonje za svetovnim rekordom.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Nesta ::

šernk je izjavil:

Drugace so pa lani bli edino se poleti v Vikersundu kjer je bil pa res porazen. Ampak vse ostale tekme v poletih je zaenrkat opravil super.


lanski poleti v Vikersundu sploh ne morejo bit merilo. polet je uspel izključno tistemu, ki je skok res ujel 100%, vse ostalo je bil poraz zaradi gonje za svetovnim rekordom.


Ravno zato Krancelna se ne bi odpisal, dokler se ne bo sam odpisal :)

oo7 ::

Robert Kranjec ima največ poletov preko 200 metrov v zgodovini tega športa :)

Drugače pa letalci, ki so največkrat preleteli 230 metrov. Slovenija velesila smučarskih poletov :)




In letalci, ki so največkrat preleteli več kot 240 metrov



Tudi pri poletih preko 240 metrov je Peter Prevc no1

4x Peter Prevc 250m / 248,5m / 245,5m / 241m 8-)
3x Evensen
2x Anders Fannemel
2x Michael Haybock
2x Stefan Kraft
1x Robert Kranjec
1x Jurij Tepeš


Peter Prevc pri 23 letih samo kapo dol pa še eden redkih skakalcev je, ki je dobil ocene 5x20 Peter Prevc je legenda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Danes je ekipna tekma in naši imajo lepe možnosti za osvojiti medalijo. Za medalije se bodo borili Norvežani, Slovenci in Nemci pa mogoče še Avstrija. Japonska in Poljska pa trenutno mislim, da niso v formi za višja mesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

roCkY ::

Japoncev ni. Imajo "teden bivanja" na letalu. Po turneji so odleteli domov na državno prvenstvo...

Če naši ponovijo včerajšnje skoke bodo zelo konkurenčni. Upajmmo, da sta Jurij in Robi našla tiste prave občutke in sta sposobna biti konstantna na tej mini letalnici in seveda prihodnji teden.

Anney ::

Smola danes, lih naši najdejo slabe razmere. :D Upajmo, da bo v finalu bolje.

oo7 ::

Veter pa ima rad prijatelja kar 20 točk odbitka.

Domen Prevc je skočil odlično :) nisem pa vedel, da je Domen premlad, da bi skakal na letalnici naslednji teden na svetovnem prvenstvu.

Anney ::

Kaj se je zgodilo z drugo serijo, sem prestavil pa nisem spremljal? So odpovedali zaradi vetra?

MacGyver141 ::

Anney je izjavil:

Kaj se je zgodilo z drugo serijo, sem prestavil pa nisem spremljal? So odpovedali zaradi vetra?


Tako je.

D3m ::

Germani kaj čmo. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

Anney ::

Če pa kej, pa tukaj v Willingen-u nimamo sreče z vetrom. Upajmo, da vsaj Petru rata. :)

oo7 ::

Peter Prevc samo melje8-) v obeh serijah najdaljši zaslužena zmaga BRAVO 8-)

Nesta ::

Skoda za Domna. Zdej kr neki casa nav tekmovov.

jusv ::

Saj bo treniral in v šolo hodil. Tudi to je pomembno pri tamalem.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

dzinks63 ::

Začeli so se poleti v Kulmu, danes sta že bila speljana dva treninga, naši pa odlično, Prevc pa skače - leti kot je napisano v naslovu : Prevc na obeh treningih z drugega planeta

Pa še en zapis iz tega foruma:
Janus po koncu treninga Prevcu: "a si ti normalen! Vprašam te če si normalen!?"
Peter: "ja kaj je? Zakaj?"
Janus: "a ti ne veš kako se pristane. A ti ne znaš pristat? A nej mene kap zadane gor, al kva?!"
Peter: " zakaj se dereš, saj sem tam pristal kjer je tabla z mojim mestom..."
Janus: "kakšna tabla?!"
Peter: ja piše PP"
Janus: "bukselj! Ta tabla ne pomeni peter prevc! Ta tabla je Parkirni Prostor!"

Kvalifikacije se bodo pa začele ob 13°°

oo7 ::

Samo upam, da ne bo težav z vetrom :)

oo7 ::

Danes na kvalifikacijah ni šlo preveč dobro bo pa jutri >:D

Peter Prevc rekord skaklnice :D

.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Peter Prevc rekord skakalnice v Kulmu



8-)

dzinks63 ::

Sedaj gre zares, poleti so v teku, prva serija končana, Prevc pa ne samo kot orel, jadra kot kondor, vodi po prvi seriji

shotalick ::

Tako daleč leti, da bo že v hrib pristal :)... bravo Pero!

Anney ::

Ima kdo informacijo koliko ta skakalnica dopušča, ker ga je že zdaj kar pritisnilo k tlom.

oo7 ::

Anney je izjavil:

Ima kdo informacijo koliko ta skakalnica dopušča, ker ga je že zdaj kar pritisnilo k tlom.



Koliko dopušča ne vem sem pa videl, da imajo označeno, do 250m in potem še posebej 255m.

gusto ::

Lahko imajo označeno do 350 metrov, vendar je to, kar je skočil Peter praktično maksimum. Z nizko krivuljo leta in vzgonskim vetrom se morda da še kak meter več (do 245), vendar vse, kar je nad 240 ni več varno. Od 240 metrov naprej so po tleh posipane tudi vejice, ki označujejo, da se začenja radius.

L1nK ::

to, da je drugi skok označil za dober, je blo pa malo zgrešeno. drugače je baje Kulm skoraj identično zasnovan kot Planica, torej teoretično bi se dalo najmanj 248m skočit, kolikor je rekord v planici, ampak ker so termične razmere povsem različne od tamkajšnjih, kjer sonce direkt sije v skakalnico in so tekme vedno v drugi polovici marca, ko je zrak precej toplejši, je ta prevčev skok že skoraj povsem na meji. največjo smolo v prvi seriji je imel fannemel, ker je skočil precej hitro, vzgon je pa iz minute v minuto postajal močnejši, pa še precej dodatnih pik so dobivali zaradi nižanja zaletišča, tko da je norvežan res osmoljenec, ker tehnično se mi zdi da še bolje leti kot prevc
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

gusto ::

@L1nK, ima enak HS, vendar kakorkoli obračaš, v Kulmu se ne da skočiti toliko kot v Planici. Primerjaj skoka Prevca, rekorda obeh skakalnic, v Planici pri 248.5 z lahkoto pristane v telemark, v Kulmu pri 243 komaj ostane na nogah. Tudi nasute vejice, ki označujejo začetek radiusa, so v Planici cca 15 metrov nižje.

Rekord Planica 248.5
Rekord Kulm 243

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

oo7 ::

Hohohohoh nov rekord Petra Prevca:))

Anney ::

Rahlo nevarno postaja. :)

oo7 ::

dzinks63 ::

Še ena velika zmaga, svetovni prvak v poletih 2016 je Peter Prevc, zasluženo z dvema rekordoma skakalnice, res kapo dol, pravljica traja in ji ni konca, čestitke do neba.

connel ::

^^ Nor konec tedna, Prevc zopet kralj :)) Sedaj pa takole do konca sezone, si zasluži :P

oo7 ::

Jutri je še ekipna če se ne motim?

connel ::

Jup jup, jutri lov na še eno medaljo :P

oo7 ::

Rapored tekem

IL_DIAVOLO ::

Uff, komaj se je ujel pri 244, tole mislim da je kar zgornja meja za doskok brez telemarka.

Naj ta pravlica traja še veliko let...bravo PERO MIŠICA!

oo7 ::

connel je izjavil:

Jup jup, jutri lov na še eno medaljo :P


Jutri bodo najbolj nevarni Norvežani drugače pa imamo lepo možnost za kolajno :)

connel ::

Uh ja, glede na formo naših, imajo kar dobre šanse za zmago :)

Okapi ::

No ja, za drugo mesto. Norvežani so skupaj kar precej boljši. Če sem prav na hitro seštel, so imeli po treh serijah skupaj 50 točk več kot naši.

roCkY ::

Glede na vremenske karte se bojim, da bo jutri vremenski loto. Napoved je kratkomalo obupna neglede kater model gledam. Sneženje in veter.
Na vsak način bodo v 2 urah kolikor imajo časa glede na pozen začetek želeli spraviti skozi eno serijo. Popravnega izpita in morebitne smole drugih v drugi seriji najverjetneje ne bo.
Za zmago bo reba narediti res super skoke z nekaj podpore vremena.

šernk ::

če bo vreme še slabše kot danes vprašanje če tekma sploh bo. že danes je bilo na meji. Na letalnici se tekme ne da izsilit, kot na skakalnicah. enostavno od začetka skoka do pristanka mine preveč časa za lovit tistih par sekund ko se veter umiri, hitrosti so velike, posledično pa sile pri morebitnih padcih tudi.

me je že danes skrbelo, da bodo serijo prekinili ker je bilo na meji. še bolj me je pa skrbelo da bo Prevc letel predaleč in se mi dozdeva da je za kakšna 2-3m tudi skrajšal skok (po glavi se mi je vrtel Ahonen, ko je takrat v Planici skrajšal skok za 10-15m in še vedno strmoglavil pri svetovnem rekordu, Prevc je trenutno v podobni formi in sposoben če res ulovi skok preskočiti vseh za 20m)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oo7 ::

Tukaj se lepo vidi koliko je skočil Peter - 244m

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Še primerjava 250m z Vikersunda.





Nisem pa našel nobenega posnetka z Planice iz takega kota, ko je skočil 248,5m

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

gusto ::

Jaz sem prepričan, da ima Planica še največ rezerve. Sploh še ni bilo skoka v območje vejic, te so postavljene najnižje izmed vseh letalnic, Planica drži tudi rekord s telemarkom, Prevc ga je z lahkoto naredil pri 248.5 metrih.

oo7 ::

Se pravi 260m bi se še dalo poleteti v Planici ?

šernk ::

mislim da ne, da je trenutno možno letet okoli 255m v Planici. je pa Planica bila zgrajena z mislimi na 270m se mi zdi. vendar se morajo za slednje najprej pravila spremenit, potem pa z minimalnimi popravki na letalnici se lahko leti v 270m.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

oo7 ::

oo7 ::

Peter Prevc spet dva najdaljša skoka kot pravi šampion.
Robert Kranjec tudi odličen
Anže Laninšek slabo ampak je še mlad
Jurij Tepeš ;(( katastrofa vseh katastrof

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Peter Prevc - Kulm 2016 - 238 m



««
11 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se gremo Slovenci športni turizem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
662821 (1333) LynxEffect
»

Prilizovanje in nasploh "samovšečnost" Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8417100 (13933) ahac
»

Skoki - Vetrna izravnava (Wind compensation)

Oddelek: Šport
103715 (3020) msjr
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945727 (35504) WarpedGone
»

Megalomija ali polomija Univerziada leta 2013 v Mariboru? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27830367 (20247) Mati

Več podobnih tem