» »

Zemljevid: vsa podjetja, ki svojim zaposlenim ne plačujejo prispevkov

Zemljevid: vsa podjetja, ki svojim zaposlenim ne plačujejo prispevkov

«
1
2 3

m0LN4r ::

V sloveniji imamo še 5000+ podjetij, ki fura biznis takole...

Kaj konkretno menite o temle?? Kako to, da se to še VEDNO tako masovno dogaja?
Koliko je po vašem mnenju kriva država, podjetje in delavec ?

VIR: http://podcrto.si/zemljevid-vsa-podjetj...



https://www.youtube.com/user/m0LN4r
  • zavaroval slike: Mavrik ()

AndrejO ::

m0LN4r je izjavil:


Koliko je po vašem mnenju kriva država, podjetje in delavec ?


Država: 90%
Podjetje: 10%
Delavec: 0%

Od tega za državo:
- Luknja v delovni zakonodaji(1): 20%
- Luknja v Kazenskem zakoniku(2): 20%
- Luknja v glavah drekačev(*) ODT, ki potrebujejo poseben dopis VDT, da "zaznajo kaznivo dejanje" (3): 60%

(1): Delavec bi moral imeti pravico zapustiti delodajalca, ki mu ne izplača plače ali dela plače (socialni prispevki so del plače) brez posledic, s polno odpravnino in vsemi socialnimi pravicami takoj in ne šele po nekaj zaporednih ponovitvah kršitev. Nikakršnega razloga ni, da se bi delavca, kot šibkejšo stranko v pogodbenem odnosu še s predpisi spravljalo v odvisen odnos od delodajalca, ki taiste predpise krši.

(2): 2. odst. 196. čl. KZ-1: "Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico nezakonito prenehanje delovnega razmerja, neupravičeno neizplačilo treh zaporednih plač ali izgubo pravice, ki izvira iz neplačanih prispevkov, se storilec kaznuje z zaporom do treh let." Trikrat zaporedoma je odveč. Prvič bi smeli biti tudi zadnjič. Tako, kot to velja za socialne pravice, naj to velja tudi za kazenske sankcije. Že iz vidika enakopravnosti je bolano, da mora nekdo trikrat zaporedoma "okrasti", preden izpolni pogoj, da se ga kazensko obravnava kot navadnega tatu.

(3): Veš, delodajalec, svoj dolg?: "V drugi polovici lanskega leta je moralo vrhovno tožilstvo popraviti napako in okrožnim tožilstvom poslati novo navodilo: preganjajte kršitelje 196. in 202. člena kazenskega zakonika."

(*): SSKJ: drekáč -a m (á) nizko 2. strahopeten, neodločen človek: z njim ne bo nič, čisto navaden drekač je.

Machete ::

Slabo. Jih je pa 50% po mojem ugibanju tule not, ki so neki fiktivni 'biznisi' in s.p.ji za določene namene.
Gre pa v vsakem primeru za preveč razširjeno prakso. So pa tudi prispevki državi na drugi strani velikokrat prehudi, oz. butasto razporejeni, sploh če pogledaš koliko tega je neracionalno razmetanega ali direktno pokradenega, ko pride iz proračuna v realizacijo.

49106 ::

Verjetno so na zemljevidu tudi samozaposleni, ki ne zmorejo plačati prispevkov(sebi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

m0LN4r ::

49106 je izjavil:

Verjetno so na zemljevidu tudi samozaposleni, ki ne zmorejo plačati prispevkov(sebi).

To je bila tudi moja misel, stem da bi dodal, da so to tudi verjetno kaki mutni s.pji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BlackMaX ::

Mutni ali ne, ali menite, da jih je pošteno dati na zemljevid?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlackMaX ()

M-XXXX ::

Če nekaj zajebeš je logično, da so neke posledice ane?

Kurzweil ::

Ta seznam mi je blazno všeč. Že od nekdaj sem zagovornik transparentnosti, predvsem pa na področjih, ki so najbolj ključna v naših življenjih. Torej to so "podjetja", ki ne dajejo državi skoraj nič in so mirno lahko rečem parazit v sistemu. Še najbolj pa so mi tovrstni seznami všeč, ker/ko si ljudje iščejo službo tule lepo vidijo za kakšna področja gre. Tako kot običajno pogledamo na bizi.si s kakšnim poslovnim subjektom imamo opravka. Jaz upam, da se bo ta seznam samo še nadgrajeval!

Za tovrstne stvari ni vedno kriva samo država, siva ekonomija, delo na črno, utaja davkov in nasploh izkoriščanje in neplačevanje vsega s strani državljanov je tako naša folklora (nasplošno gledano, seveda je tu tudi precej izjem) in zato sem mi zdi da je ta del krivde kar precej večji, kot si ljudje priznajo. Govorim pa seveda o DELu problema, drugi pa seveda zapade na razne managerje, tajkune, bančništvo, uradnike, ministrstva,... ko pogledam za svoj kraj te subjekte, lahko potrdil da gre za nategune, včasih so imeli in niso plačevali obveznosti, sedaj pa verjamem, da tega dejansko ne zmorejo več plačevat, ker seveda podjetje mora rasti na vseh aspektih, tu gre tudi za investicije, prihranke, expport,...

m0LN4r ::

Jaz pravim, da so ljudje ravno iz tega razloga, ker vsi razmišljamo:
"če pa on goljufa, bom pa še jst"
namesto
"jaz pa nebom goljufal, pa mogoče potem on tudi nebo"

Samo je problem tudi v mentaliteti naroda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

49106 ::

Torej to so "podjetja", ki ne dajejo državi skoraj nič in so mirno lahko rečem parazit v sistemu.


Hočeš, nočeš, država svoje vzame.

Še najbolj pa so mi tovrstni seznami všeč, ker/ko si ljudje iščejo službo tule lepo vidijo za kakšna področja gre.


Na zemljevidu je ogromno takih, ki so za zaposlitev morali odpreti s.p.. Torej aktivnih iskalcev zaposlitve. To, da za 2 leti izgubijo socialne pravice, nikogar ne zanima, oz. dokler imajo neplačene prispevke, še h zdravniku ne morejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Kurzweil ::

@Messiah, to da država vzame svoje je daleč od resnice. Nekateri pravni subjekti ob stečaju dajo nazaj samo tisto, kar gre v stečajno maso, drugi gredo v osebni stečaj, tretji pa celo v zapor, kar pa v nadaljevanju tako plačamo SPET drugi. Nekateri so imeli celo veze in se jim je to spregledalo, nekateri so spakirali in šli v tujino. Na kratko, redko kdo vrne kar je dolžan, že res da imaš državo celo življenje za vratom a je kup takšnih, ki to spretno ignorirajo. Seveda sedaj ko je vrag vzel šalo je pristop precej bolj resen, tudi do te meje, da obstajajo tovrstni zemljevidi, DURS recimo pa je veliko bolj strikten, kot nekoč.

Kdo je to kriv? Tudi sam poznam takšne, gre za naivnost in neumnost. Vem da službe te dni ni za marsikoga in da te prisilijo da odpreš s.p., ampak potem bodi vsaj toliko zrel in pameten, da se dogovoriš z neko pogodbo, da te bodo vsaj imeli zaposlenega toliko časa, da bo stvar smiselna. Tudi to, kot sem prehj rekel pade na pleča državljana in ne države, pa se zavedam kakšno je stanje na trgu dela in ne branim države, ki je trenutno nekje tam, kjer si nihče ne želi! Kdor ne more plačati prispevkov, naj zapre podjetje oz. naj se ne čudi ko pride stric DURS! Poznam pa žal 10x več tistih, ki se zaletavajo, kot bik v rdečo barvo in navkljub nekaj 10k€ minusa še vedno čarajo z meglo, da ne omenjam avtov na lizing ali hipoteko,... tudi za to, je verjetno kriva država?

Ni za vse kriva država, za kar nekaj stvari pa sigurno je!

GGGGG ::

Nekateri pravni subjekti ob stečaju dajo nazaj samo tisto, kar gre v stečajno maso


Kaj pa? V stečajno maso gre vsa lastnina tega pravnega subjekta. Več kot toliko pa težko da nazaj, a ne?

Kurzweil ::

@iKst, in kaj ti tu ni jasno? to je bil samo eden od argumentov na povedano Messiaha, ki pravi, da država vzame svoje in to je še ena situacija, kjer se to ne zgodi. Ne vem kaj ti tu ni jasno?

GGGGG ::

Očitno sem napačno razumel. Država pač vzame, dokler je kaj vzeti. Ko ni več nič za vzeti pa država izvisi, tako, kot ostali upniki.

krneki0001 ::

Zakaj pa javno poimensko ne objavijo seznama?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tilen ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj pa javno poimensko ne objavijo seznama?


Saj je na zemljevidu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

krneki0001 ::

Samo to moraš potem pravo piko poiskat, pa kliknt gor. A ni lažje samo eno datoteko z vsem skupaj narest.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

GTX970 ::

Kdo pravi da so na Fursovem nepreglednem seznamu vsi ?
https://slo-tech.com/forum/t631131/p465...

ter možna rešitev, samo če delavec ne ukrepa ne bo nič :
https://slo-tech.com/forum/t631131/p465...


rant:
niso mogli dati v kako bolj obdelavi normalno obliko kot je trenutni jpg, npr Excel ali bohnedaj kakšen iskalnik po strani v stilu supervizorja (iskanje po mestih, dejavnosti, davčni, imenu, številu zaposlenih itd) ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jype ::

Kurzweil> Ta seznam mi je blazno všeč.

Podpri tiste odgovorne raziskovalne novinarje, ki so se ga potrudili spraviti v javnost. Finančno in moralno, tudi kadar bodo napisali kaj, kar tebi morda ne ustreza.

GTX970 ::

Poleg tega bi lahko potem razni zavodi za zaposlovanje in agencije za iskanje dela malo pofiltrirala svoje sezname in neplačnike pustile zunaj.
Primer:

2 oglasa tega podjetja:
http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...
http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

iz seznama



Supervizor info:
http://supervizor.kpk-rs.si/podj/594778...
Ista Tatjana C in davčna št. na ajpesu, torej gre za isto podjetje.


Že dolgo časa je popularen trik, da imajo podjetja sedež v LJ (poštni nabiralnik), ter Poslovne Enote drugod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Glugy ::

AndrejO je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Koliko je po vašem mnenju kriva država, podjetje in delavec ?


Država: 90%
Podjetje: 10%
Delavec: 0%

Od tega za državo:
- Luknja v delovni zakonodaji(1): 20%
- Luknja v Kazenskem zakoniku(2): 20%
- Luknja v glavah drekačev(*) ODT, ki potrebujejo poseben dopis VDT, da "zaznajo kaznivo dejanje" (3): 60%

(1): Delavec bi moral imeti pravico zapustiti delodajalca, ki mu ne izplača plače ali dela plače (socialni prispevki so del plače) brez posledic, s polno odpravnino in vsemi socialnimi pravicami takoj in ne šele po nekaj zaporednih ponovitvah kršitev. Nikakršnega razloga ni, da se bi delavca, kot šibkejšo stranko v pogodbenem odnosu še s predpisi spravljalo v odvisen odnos od delodajalca, ki taiste predpise krši.

(2): 2. odst. 196. čl. KZ-1: "Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico nezakonito prenehanje delovnega razmerja, neupravičeno neizplačilo treh zaporednih plač ali izgubo pravice, ki izvira iz neplačanih prispevkov, se storilec kaznuje z zaporom do treh let." Trikrat zaporedoma je odveč. Prvič bi smeli biti tudi zadnjič. Tako, kot to velja za socialne pravice, naj to velja tudi za kazenske sankcije. Že iz vidika enakopravnosti je bolano, da mora nekdo trikrat zaporedoma "okrasti", preden izpolni pogoj, da se ga kazensko obravnava kot navadnega tatu.

(3): Veš, delodajalec, svoj dolg?: "V drugi polovici lanskega leta je moralo vrhovno tožilstvo popraviti napako in okrožnim tožilstvom poslati novo navodilo: preganjajte kršitelje 196. in 202. člena kazenskega zakonika."

(*): SSKJ: drekáč -a m (á) nizko 2. strahopeten, neodločen človek: z njim ne bo nič, čisto navaden drekač je.


dobr si povedu. če bi se spoznal mal na pravo pa imel vsaj neki pojma o javnem nastopanju bi takoj začel zbirat podpise za referendum pa akcija... da se to mal poprav no. Pismo če naši politiki nč ne nardijo ...bi mogl vsaj mi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

otago ::

Tale karta/google maps prikaz je eno navadno skropucalo. User unfriendly.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

-valvoline- ::

1/3 podjetij pac dela z izgubo in tu so posledice. Stecaji sele prihajajo.

Slovenija 14. najboljša država za biznis
Avtorja te teme vprasajte zakaj se to dogaja, saj smo investicijska meka.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

otago je izjavil:

Tale karta/google maps prikaz je eno navadno skropucalo. User unfriendly.

In sicer zato : ____ (tu vpišeš svoje razloge), da imaš neko argumentacijo.

User unfriendly je predvsem fursov seznam v jpg obliki, ki ga moraš prvo shraniti na hdd, spustiti skozi ocr in shraniti v eno preglednico, da iz njega dobiš karkoli bolj uporabnega.
Kandidati dobrodošli 8-).

Poleg tega se seznam vsak mesec 10-tega spremeni, kar pomeni ponovitev zgornjega postopka.

Kurzweil ::

jype je izjavil:

Kurzweil> Ta seznam mi je blazno všeč.

Podpri tiste odgovorne raziskovalne novinarje, ki so se ga potrudili spraviti v javnost. Finančno in moralno, tudi kadar bodo napisali kaj, kar tebi morda ne ustreza.


Jih povsem podpiram. Ne rečem, da novinarji ne naredijo morje sranja, ampak tisti pravi raziskovalni novinarji, ki jih je žal premalo pa so velikokrat razlog, da se odkrije razne Šrote, Zidarje in podobne. Kot sem rekel, če se imaš namen izogniti tovrstnim seznamom zapri podjetje, ker več kot očitno ne zmoreš bremena trenutnega trga, kar mi sicer ni jasno zakaj ti ne kapne. Če tu odprem pa še drugi del celotne slike... ti bi branil te ljudi/podjetje, a ko mati samohranilka ostane brez plače, prispevkov in zavarovanja to pa, kot da ni del iste zgodbe. Eden večjih problemov propadanja Slovenije je slaba transparentnost, zato še enkrat pravim, naj bodo vse stvari vidne in jasne, še posebej če gre za subjekte, ki so lahko tvoj delodajalec in tisti zaradi katega boš ostal brez plače, zavarovanja, delovne dobe in v nadaljevanju tvoj otrok brez toplega obroka, ampak ne ti bi te ljudi cartal in skril pred javnostjo. Kot rečeno večino teh je nategunov, kdor pa se počuti poštenega, pa naj zapre podjetje. Še največ ša je tistih, ki za svojo rit že poskrbijo, za druge pa seveda potem zmanjka.

Glede na to, da imaš podjetje, bi verjetno lahko podobno razmišljal kot jaz, saj verjetno veš kako težko je iskati posel, opraviti posel in pokriti vse stroške in razmišljati o investicijah, gradnji, napredovanju oz. povečevanju dobička.

Mogoče sem pozabil omenit še vse tiste, ki odpirajo razne s.p.-je samo zaradi subvencije. Lahko bi napisal roman, upam pa da sem ti dal nekaj iztočnic, da boš zmogel razmišljati v tej smeri.

mojsterleo ::

tako nasa firma, kot njen direktor (v kategoriji fizicnih oseb) se na dursovem seznamu davcnih neplacnikov pojavljata odkar so ga zaceli objavljati. zgodilo se dosedaj ni 0. mislim da drzava oz. durs ucinkovito izterjuje zgolj neplacan ddv, medtem ko jim za prispevke 'dol visi' oz. mi se sami ne znajo dobro obrazloziti , zakaj na dohodnino cakam skoraj 2 leti. ( razlog naj bi bilo nesodelovanje delodajalca pri "usklajevanju" podatkov - lol?). skratka komu koristi seznam davcnih neplacnikov ne vem.

GTX970 ::

Morebitnim bodočim zaposlenim da še 1x premislijo, kam gredo.

sisemen ::

100% država. Dokler niso prispevki plačani bi morala biti blokada ostalih plačil. Kot že ničkolikokrat, hočem nazaj SDK (za ta mlade: Služba Družbenega Knjigovodstva).

Slu%C5%BEba dru%C5%BEbenega knjigovodstva @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

imagodei ::

otago je izjavil:

Tale karta/google maps prikaz je eno navadno skropucalo. User unfriendly.

Kako stereotipno slovensko. Nekdo se potrudi javnosti dati na vpogled podatke o neplačnikih, potem pa nekdo to popljuva zaradi nepreglednosti.
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Kurzweil> Jih povsem podpiram.

S čim pa?

Ker če zgolj s pisanjem po forumu, je to nemara malce premalo.

Kurzweil> ti bi branil te ljudi/podjetje, a ko mati samohranilka ostane brez plače, prispevkov in zavarovanja to pa, kot da ni del iste zgodbe

A to norce briješ iz mene, al res misliš, da jaz "branim podjetja"?

Kurzweil> zato še enkrat pravim, naj bodo vse stvari vidne in jasne,

Ni dovolj "praviti".

Kurzweil> ampak ne ti bi te ljudi cartal in skril pred javnostjo.

Že spet: Kdo bi koga kaj? A imaš kakšno cerebralno poškodbo? Kako si iz tega, da te pozivam k podpiranju novinarjev, ki se trudijo raziskat take reči, izluščil idejo, da bi jaz rad kaj skrival?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

stb ::

otago je izjavil:

Tale karta/google maps prikaz je eno navadno skropucalo. User unfriendly.

Tule imaš podatke, pa jih vizualiziraj bolje:
prispevki112014.csv (1.zemljevid - podjetja, ki septembra niso plačala prispevkov ali tudi plače zaposlenim) in
prispevkivsimeseci.csv (2. zemljevid - podjetja, ki niso prispevkov svojim zaposlenih plačala od maja lani).

Sem prepričan, da bodo konstruktivnih predlogov in izboljšav veseli tudi pri portalu podcrto.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

GTX970 je izjavil:

User unfriendly je predvsem fursov seznam v jpg obliki, ki ga moraš prvo shraniti na hdd, spustiti skozi ocr in shraniti v eno preglednico, da iz njega dobiš karkoli bolj uporabnega.
Kandidati dobrodošli 8-).

Izvoli: davdolg112014.csv

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

StarMafijec ::

Haha, noro. Na enem naslovu v neki vasi sem našel cca 20 gradbenih podjetij.

GTX970 ::

stk
Kako ste prišli (podcrto) do csv oblike podatkov ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

otago ::

Zadeva je pač user unfriendly. Ko klikneš na točko (ali v bližino), bi te moralo samodejno vreči na najbližjo točko. Zdaj pa je potrebno prav ciljat.

Sam bi dal-pretvoril vse neplacnike, v *.shp datoteko. Naslovi se lahko predhodno pretvorijo v x,y, da ne potrebuješ sloja podatkov ulic itc... v skladu z RPE (da dobiš centroid). Lahko bi točkovni sloj kar na Geopedio ali kak drug javni gis portal dal gor. S klikom bi se ti pa pokazali atributi (podjetje, naslov, dejavnost itd...)

Zadevo bi zavtomiziral v npr. ArcGisu in bi na vsake toliko, kolikor pač prihajajo novi podatki, jih skozi spustil in objavil v npr. geopediji. Prvič bi vzelo malo več časa (spet ne preveč), v prihodnjih iteracijah pa bi stvar bila.

Komentar na osnovi preteklega dela, v manjšem obsegu projekt v Ocad, Idrisi in ArcGis-u.

Osebno mi datoteka v *.xls zadošča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Mavrik ::

No daj, naredi to pa še fantom na PodČrto pošlji da objavijo zraven.
The truth is rarely pure and never simple.

darkolord ::

sisemen je izjavil:

100% država. Dokler niso prispevki plačani bi morala biti blokada ostalih plačil.
Zakaj so pa prispevki pomembnejši od vsega ostalega?

StarMafijec ::

Nekje je tako (Avstrija?), da če delavec nima izplačane plače in prispevkov, gre avtomatično na Zavod.

Invictus ::

darkolord je izjavil:

sisemen je izjavil:

100% država. Dokler niso prispevki plačani bi morala biti blokada ostalih plačil.
Zakaj so pa prispevki pomembnejši od vsega ostalega?

Zato ker mora delodajalec najprej izpolniti obveznosti do delavcev.

Najbrž si opazil kje kak članek o neplačanih prispevkih delavcev za nekaj let ?!?!!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Zato ker mora delodajalec najprej izpolniti obveznosti do delavcev.
Zakaj? Saj ostali upniki imajo tudi svoje delavce, ki jih morajo plačati?

Poldi112 ::

Ker - čustva. Delavcu dol visi za vse ostalo, važno da dobi plačo/prispevke, da lahko ob piru jamra, kako nas kapitalistični prasci obirajo, medtem ko se vozijo okoli v mercedezih na njihov račun.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Unknown_001 ::

Ukinitev SDK (služba družbenega knjigovodstva) je bila očitno zanič poteza. Pri mentaliteti v naši državi sploh ne vem kaj je bilo drugega za pričakovat po tem ko so to ukinili. Plačilna nedisciplina, za moje pojme no.1 problem Slovenije. Ravno zaradi tega so vsa uspešna podjetja ki jim je kazalo dobro iz "neznanega razloga" propadla, za sabo pa so potegnila še en kup manjših podizvajalcev projektov.
Neizplačane plače, neplačaevanje prispevkov, škrtarjenje pri osnovni opremi, izkoriščanje delavcev, podkupnine, izmikanje davkom... to je rezultat če popustiš nadzor do te mere da se na koncu lahko dobesedno zanašaš le še na poštenost med ljudmi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Raptor F16,
vse to kar si ti naštel je posledica ne delovanja države, ki se skriva pod goro zakonov, Če je potreba, pa ustvarijo še nove za dodano meglo, samo da se nadaljuje jamrati.. Kaj ti pomaga SDK, če dobi podjetje obvestilo o neplačilu prispevkov, ja zeloooo hitro, in to ne čez pol leta... Tu SDK nebi rešil, ama ništa...
Vzameš nemški zakon, tam se odgovornim osebam nič kaj hudo ne mudi zapirati podjetje, če slučajno ne bo mogel plačati obveznosti. Pa če kak ata malo preveč zapravlja, tudi dobi pozdrav davčne. No pri nas JU&JS bolj skrbi kako da se nekdo vozi z letalom vsak teden v švico, ne pa kaj tam dela, kot da njihove plače niso odvisne od pobranega davka, ali pa kot da to ne bo imelo posledic čez cca 20 let, ko bodo šli v pokoj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mojsterleo ::

durs v slo je precej neucinkovit pri izterjavi. pa da v posmeh njim povem se to, da je pol zaposlenih nase firme dobilo povrnjeno dohodnino za lansko leto (2013) v celoti (!!!!!!), ceprav nasa firma preverjeno ni placala niti centa za prispevke za nobenega v lanskem letu oz 2013. kako in od koga so dobili torej povrnjeno? ko sem podal prijavo na davcno inspekcijo, pa je inspektor zgolj zamajal z glavo in rekel, da naceloma nimam jaz s tem nic kaj drugi dobivajo. wtf...

Mr.B ::

MojsterLeo,
si hotel reči so tam zapolseni nesposobni kot posledica "politične" selekcije ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BlackMaX ::

mojsterleo je izjavil:

durs v slo je precej neucinkovit pri izterjavi. pa da v posmeh njim povem se to, da je pol zaposlenih nase firme dobilo povrnjeno dohodnino za lansko leto (2013) v celoti (!!!!!!), ceprav nasa firma preverjeno ni placala niti centa za prispevke za nobenega v lanskem letu oz 2013. kako in od koga so dobili torej povrnjeno? ko sem podal prijavo na davcno inspekcijo, pa je inspektor zgolj zamajal z glavo in rekel, da naceloma nimam jaz s tem nic kaj drugi dobivajo. wtf...


Vse kar lahko naredi je to..majanje z glavo. Kaj dela selekcija.

Mr.B ::

BlackMaX,
Vse kar lahko naredi je to..majanje z glavo. Kaj dela selekcija.

Ne ker nikogar tam ne zanima, ali je do transakcije dejansko prišlo. Na papirju, ki so ga poslali na durs in papriju ki so ga dali delavcu, je lepo napsiano, koliko "SE je" dalo državi prispevkov. Pač enako kot z izdajo računa, kaj zanima urs, da nekdo ni plačal, to ni problem tistega na dursu, ker on "sistem" bo pač zahteval svoje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

stb ::

GTX970 je izjavil:

stk
Kako ste prišli (podcrto) do csv oblike podatkov ?

Ne bi vedel, jaz sem samo redni bralec/uporabnik portala.
Načeloma objavljajo vse, kar pridobijo:
Objavljamo vse zibrke podatkov, ki smo jih pridobili tekom našega dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stb ()

stb ::

stb je izjavil:

GTX970 je izjavil:

User unfriendly je predvsem fursov seznam v jpg obliki, ki ga moraš prvo shraniti na hdd, spustiti skozi ocr in shraniti v eno preglednico, da iz njega dobiš karkoli bolj uporabnega.
Kandidati dobrodošli 8-).

Izvoli: davdolg112014.csv

V strojno berljivi obliki jih na dnu te strani objavlja tudi FURS: NeplacnikiPO.xml.

krneki0001 ::

Mr.B je izjavil:

Raptor F16,
vse to kar si ti naštel je posledica ne delovanja države, ki se skriva pod goro zakonov, Če je potreba, pa ustvarijo še nove za dodano meglo, samo da se nadaljuje jamrati.. Kaj ti pomaga SDK, če dobi podjetje obvestilo o neplačilu prispevkov, ja zeloooo hitro, in to ne čez pol leta... Tu SDK nebi rešil, ama ništa...
Vzameš nemški zakon, tam se odgovornim osebam nič kaj hudo ne mudi zapirati podjetje, če slučajno ne bo mogel plačati obveznosti. Pa če kak ata malo preveč zapravlja, tudi dobi pozdrav davčne. No pri nas JU&JS bolj skrbi kako da se nekdo vozi z letalom vsak teden v švico, ne pa kaj tam dela, kot da njihove plače niso odvisne od pobranega davka, ali pa kot da to ne bo imelo posledic čez cca 20 let, ko bodo šli v pokoj.


SDK je imel tudi vse račune firm čez. In oni so odobraval, al je denar šel upravičeno iz računa ali ne. Vsak večer si jim moral pa kot firma še izpise prinest in dobiček.
Če sdk ni dobil plačanih prispevkov (oziroma si jih vzeti iz računa), si tudi šef ni mogel plače izplačat. In tukaj bi SDK lahko veliko pomagal.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10414630 (9358) Daliborg

Delavec ni dobil plače (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37464635 (53079) Kenpachi
»

Neizplačilo plače, kaj storiti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134105 (23639) St235
»

Referendum za dvig minimalne plače (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12119776 (16539) donfilipo
»

Problemi neplačevanja prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6312143 (11083) BlueRunner

Več podobnih tem