» »

Primerjava: i7-4770 vs. Xeon E3-12xxv3 (večina družine)

Primerjava: i7-4770 vs. Xeon E3-12xxv3 (večina družine)

RAGAZ ::

Sem gledal te procesorje in mi ni jasno kakšna je razlika med različnimi čipi vrste E3-12xxv3.
Vsi imajo identične specifikacije razno: cena; ime; majna sprememba Mh (a se Mhz res toliko poznajo?)

CENA* --- PROCESOR ---------------------------- PBF** --- Memmory --- Advanced technologies -- GPU
312/303 -- i7-4770 (8M Cache, up to 3.90 GHz) -- 3.4 GHz ----------------------- My WiFi Technology ----------- X (Insider™; Wireless Display)
287/276 -- E3-1246 v3 (8M Cache, 3.50 GHz) ----- 3.5 GHz -- ECC Memory -- Fast Memory; Flex Memory -- X
287/276 -- E3-1245 v3 (8M Cache, 3.40 GHz) ----- 3.4 GHz -- ECC Memory -- Fast Memory; Flex Memory -- X
273/262 -- E3-1241 v3 (8M Cache, 3.50 GHz) ----- 3.5 GHz -- ECC Memory -- Fast Memory; Flex Memory
273/262 -- E3-1240 v3 (8M Cache, 3.40 GHz) ----- 3.4 GHz -- ECC Memory -- Fast Memory; Flex Memory
250/240 -- E3-1231 v3 (8M Cache, 3.40 GHz) ----- 3.4 GHz -- ECC Memory -- Fast Memory; Flex Memory


*Priporocena Intelova cena (v dolarjih) [BOX/TRAY]
- samo za primerjavo
- če imate podatke relativne za SLO mi sporočite da dodam/spremenim

**Processor Base Frequency

X = Funkcija omogočena
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.

RAGAZ ::

Glede na PBF:
- ali je 4770 overclocked E3 ?
- ali je E3 downclockeed 4770 ?

Tisti ki so 12XX+1 (npr. 1240+1 = 1241 so bili izdani leta 2014 (ostali l.2013), verjetno tudi zaradi tega boljši GHz - predvidevam)

Mesar ::

Your turn to burn!

hojnikb ::

RAGAZ je izjavil:

Glede na PBF:
- ali je 4770 overclocked E3 ?
- ali je E3 downclockeed 4770 ?

Tisti ki so 12XX+1 (npr. 1240+1 = 1241 so bili izdani leta 2014 (ostali l.2013), verjetno tudi zaradi tega boljši GHz - predvidevam)

Da.
Xeon E3 serija ni nič druga kot i7 z določenimi featurji izklopljenimi/vklopljenimi.

In other words, fizični die je pri obeh enak.
#brezpodpisa

RAGAZ ::

Mesar je izjavil:

http://cpuboss.com/cpus/Intel-E3-1246V3...


Daj potem vsaj še rezultat zraven, da ne bodo vsi morali tja hodit, če bodo hoteli videti le tega.
Uglavnem je svar taka, izbereš enega iz med teh dveh glede na svojo uporabo računalnika.

Po moji oceni:

  • I7-4770 = Bolj za entertainment (wi-fi, wire-free tv)

  • E3-12xxv3 = Bolj za performance (spominske sposobnosti)


Overoall pa CPUBOSS pravi:
No winner declared - Too close to call

Edit: formating (pozabil da je html)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RAGAZ ()

Mesar ::

Kak rezultat, naj copy-pastam njihov content? Če te zanima idi tja pogledat... sicer pa bi lahko z levo roko tudi sam pogooglal tole...
Your turn to burn!

Isotropic ::


E3-12xxv3 = Bolj za performance (spominske sposobnosti)


oba imata lahko isto spomina - 32gb.
razen ce mislis ecc, za kar pa rabiš drago plato in se ne splača vsakomu.

Zgodovina sprememb…

RAGAZ ::

Mesar je izjavil:

Kak rezultat, naj copy-pastam njihov content? Če te zanima idi tja pogledat... sicer pa bi lahko z levo roko tudi sam pogooglal tole...


Ni potrebe. Sem jih že primerjal in se bolj nagibam Xeon-u (in sice tistemu brez vgrajene grafične).
Izbiram med 1241v3 in 1231v3.
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.

hojnikb ::

vzami 1231v3, razn če 41* podobno košta
#brezpodpisa

RAGAZ ::

Isotropic je izjavil:


E3-12xxv3 = Bolj za performance (spominske sposobnosti)


oba imata lahko isto spomina - 32gb.
razen ce mislis ecc, za kar pa rabiš drago plato in se ne splača vsakomu.


A mi lahk oprosim malce obrazložiš (tako po kmečko) kakšne so prednosti ECC RAMa?
Kolikor jaz vem se naj bi s tem sistem manj zruševal.
Samo ali je res taka razlika v delovanju - proti ceni ki ga ima ECC?
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.

bobby ::

RAGAZ je izjavil:

Isotropic je izjavil:


E3-12xxv3 = Bolj za performance (spominske sposobnosti)


oba imata lahko isto spomina - 32gb.
razen ce mislis ecc, za kar pa rabiš drago plato in se ne splača vsakomu.


A mi lahk oprosim malce obrazložiš (tako po kmečko) kakšne so prednosti ECC RAMa?
Kolikor jaz vem se naj bi s tem sistem manj zruševal.
Samo ali je res taka razlika v delovanju - proti ceni ki ga ima ECC?


Soft error @ Wikipedia
tu ti vse piše, zakaj je ECC in zakaj ne in zakaj pride do takih errorjev, ki niso pogojeni s slabi programiranjem in/ali hroščem pri komputiranju in kako ECC sploh deluje,... vse maš
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

RAGAZ ::

Bobby
Hvala (samo tole pa ni ravno kmečka razlaga)

Bom počasi premlel...
V nobenem pomenu nisem ekspert za računalnike. Samo delam logične zaključke.

goldi1704 ::

Zdravo!
Mam eno vprašanje, k sm sestavlu komp , sm kupu Intel Xeon E3-1231 v3 box, pa sm v škatli dobiil procesor pa ventilator, brez termalne paste. Pa mi je zdej en reku, d je to nujno treba gor dt? A je to res?

dj_uro ::

Dvomim, da si dobil ventilator brez predhodno nameščene termalne paste... To so tiste 3 sive črtice na ventilatorju..

Drugače pa seveda, NUJNO je trrba namestit za zrno debelo na sredini proc. ploščice...
vw-klub.si

goldi1704 ::

Ja tud v navodilih nč niker ne piše o kkšni pasti, pač sam kaže d daš ventilator gor in to je to. Sam če je nujno, jo bom kupu pa dal gor...

Mesar ::

LOL, če misliš to brez termalne paste prižgat boš imel temperature take, da bo glava pekla... pa še kaj.
Your turn to burn!

goldi1704 ::

ja fora je mi že 3 tedne dela brez paste, sam bom šu jutr kupt pa dal gor...

Insan3Lik3 ::

Kokr je reku dj_uro bi na hladilniku morala bit ze prenamescena termalna pasta
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

goldi1704 ::

a če je predhodno nameščena, ne rabm nanašat še dodatno pasto na procesor?

jonystar ::

Dj nalož HWMonitor in prlimej kakšne maš temperature, pa se bo kuj vidl a maš pasto gor al ne.

Insan3Lik3 ::

goldi1704 je izjavil:

a če je predhodno nameščena, ne rabm nanašat še dodatno pasto na procesor?


Je tako
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

goldi1704 ::

@jonysta
 temerature

temerature

SuperVeloce ::

zgleda ok. Kaj pa, ko ga obremeniš?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

m0LN4r ::

Pasta je na spodnji strani HLADILNIH REBER priložena-namazana in ne na PROCESORJU oz. VENTILATORJU. omg. Je kdo dejansko prebral teh zadjnih par postov?

Ventilator je na rebrih, rebra na procu, pasta pa na spodnji strani reber. Ko to daš gor se tista pasta dotika proca. Logiš enaf?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Kaj kompliciraš. Je bilo rečeno, da je na hladilniku prednameščena termalna pasta.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

gddr85 ::

sej je ziher bla gor, samo op je rekel, da je ni

goldi1704 ::

tkole je obremenjem:

hojnikb ::

100C je kr hudo..
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

Res, sploh če je za zaupati meritvi, da nisi niti prebil 50% dejanske obremenjenosti procesorja.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

goldi1704 ::

ja sej vem, bom useen mal ventilator vn uzel pa pogledu če je kej gor....

SuperVeloce ::

Poglej si kakšen youtube video o pravilni namestitvi hladilnika. Verjetno nisi teh pushpinov pravilno zagozdil. Dobro sčisti tudi staro termalno pasto (z alkoholom brez dodatkov) in pred namestitvijo namaži novo (vertikalna črta čez procesor ali na sredini bunkica paste, malo manjša od shiranega graha, tudi za to imaš videote)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Manj termalne paste bolje je, po celi površini po malo, vsaj jaz tako dajem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

m0LN4r ::

Ko date pasto gor, malo počakajte da se razleze in ne takoj vžgat komp pa ga polno paro obremenit in osušit tisto pasto še preden se lepo razleze...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Če je termalna pasta vredna svojega imena, se ne osuši kar tako...

Je pa bolje na sredino mala količina, oziroma še bolje vertikalna črta pri haswellih. Razmazati celotno površino teh procesorjev, ki imajo zaščitno ploščo (IHS), je najslabša možnost, ker so potem zagotovo zračni mehurčki na sredini.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Gapi ::

Da ni slučajno še pozabu odstranit zaščitne folije iz hladilnika. Ker če bi pogledal na spodnjo stran bi videl zaščitno folijo in termalne trakove ki pa so po mojem bolj blažev žegn.
No person is rich enough,to buy back his past.

SuperVeloce ::

Folijo imajo intelovi hladilniki? A ni samo plasticni pokrov cez?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

amacar ::

Samo plastični pokrov. Priložena pasta je tudi solidna.

goldi1704 ::

sej zdej sm ventilator vn uzel, pa sm vidu d je pasta bla gor, sam ventilator je bil slab notr dan, tko d je bil slab stik... zdej pridejo temperature do 60°. Sam bom vrjetn useen dal novo pasto gor (k zdej sm dal ventilator gor pa dol pa pomoje ni več tok dobre prevodnosti) A mogoče kdo ve ke kkšno dobro pasto kupt al pa za naročit?

m0LN4r ::

Idi v HTE in vzemi tam. Drugje boš dobil manj za več, efekt bo pa isti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

SuperVeloce ::

Sam bom vrjetn useen dal novo pasto gor (k zdej sm dal ventilator gor pa dol pa pomoje ni več tok dobre prevodnosti)
Nič "vrjetn" in "po moje", to pasto čimprej očisti in nanesi novo. Obvezno!
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Gapi ::

SuperVeloce je izjavil:

Folijo imajo intelovi hladilniki? A ni samo plasticni pokrov cez?



Se opravičujem za mojo trditev. EMŠO me daje. Pa minilo je nekaj časa od zadnje montaže novega procesorja.
No person is rich enough,to buy back his past.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Xeon E3 vs i7-K (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36748028 (14964) meho7
»

ECC RAM v "navadni" plati

Oddelek: Strojna oprema
333165 (1966) MrStein
»

Asus E3 Pro Gaming V5 Xeon Intel 1151 + DDR4 ECC

Oddelek: Strojna oprema
15920 (699) gladiac
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608111853 (66124) Epialt
»

Xeoni in matične plošče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
568764 (8186) hojnikb

Več podobnih tem